• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mini vízpart az asztalon

Megjött a hidegpárásító. Mikor megláttam a doboz méretét, azt hittem ez valami vicc, de tényleg csak egy pici fémkütyü meg egy hálózati csatlakozó az egész...
Persze se egy magyar nyelvű normális leírás hozzá, se egy rajz hogy hogyan is kéne ezt működtetni, úgyhogy némi böngészés után arra jutottam, hogy bele kell tenni egy lehetőleg zárt vízzel töltött valamibe (pl ásványvizes üveg), amire csövet kell fabrikálni, amin keresztül az üvegbe megy majd a pára. Jó az elgondolásom?

Maga a szerkezet, csak hogy értsétek:
20240403_193520.jpg
Viszont ha így van, vajon mennyi ideig kell ahhoz egyhuzamban működtetni, hogy egyszerre elegendő pára menjen be a csövön keresztül ? 🤔
És én még azt hittem egyszerű lesz.
 
Még pénteken indítottam még egy kísérletet, és összedobtam ezeket egykor barackbefőttes üvegekből:
20240403_174025.jpg
Az üveg nem a legtisztább belátást adja de elmegy. Tropica talaj van bennük RO vízzel, kis táppal, a növények alternanthera reineckii mini, rotalák, hygrophila pinnatifida, tripartita, monte carlo és mohák.
20240403_174203.jpg
Ma nyitottam ki először, de csak azért hogy lekenjem a belső felét párataszító réteggel, mert nem láttam benne a párától soha semmit 😁
Az egyik ajándék lesz ha megmarad. Egyelőre csak természetes fényt kapnak.
 
Megjött a hidegpárásító. Mikor megláttam a doboz méretét, azt hittem ez valami vicc, de tényleg csak egy pici fémkütyü meg egy hálózati csatlakozó az egész...
Persze se egy magyar nyelvű normális leírás hozzá, se egy rajz hogy hogyan is kéne ezt működtetni, úgyhogy némi böngészés után arra jutottam, hogy bele kell tenni egy lehetőleg zárt vízzel töltött valamibe (pl ásványvizes üveg), amire csövet kell fabrikálni, amin keresztül az üvegbe megy majd a pára. Jó az elgondolásom?

Maga a szerkezet, csak hogy értsétek:
View attachment 181321
Viszont ha így van, vajon mennyi ideig kell ahhoz egyhuzamban működtetni, hogy egyszerre elegendő pára menjen be a csövön keresztül ? 🤔
És én még azt hittem egyszerű lesz.
ahha dobd bele a vízbe és csinál párát. Igazából ezt közvetlenül szokták szerintem használni nem csövezéssel, de működhet az üveges csövezős módszer belőle.
Azt meg kitapasztalod hogy mennyi ideig menjen egyszerre hogy elég párát generáljon. Utána meg szerintem egy sima időzítős dugalj és beállíthatod mikor kapcsoljon.
Nekem pl. reggel tíztől óránként megy öt percet a párásítás este hétig, de szobai párásító és nem max teljesítményen.
Valamint lehet a pomázi víztől el fog vízkövesedni a kütyü én tisztított vízzel használom a gépet.
 
ahha dobd bele a vízbe és csinál párát. Igazából ezt közvetlenül szokták szerintem használni nem csövezéssel, de működhet az üveges csövezős módszer belőle.
Azt meg kitapasztalod hogy mennyi ideig menjen egyszerre hogy elég párát generáljon. Utána meg szerintem egy sima időzítős dugalj és beállíthatod mikor kapcsoljon.
Nekem pl. reggel tíztől óránként megy öt percet a párásítás este hétig, de szobai párásító és nem max teljesítményen.
Valamint lehet a pomázi víztől el fog vízkövesedni a kütyü én tisztított vízzel használom a gépet.
Én is RO vízzel fogom használni. Akkor ismét egy kis barkácsolás jön.
 
Én ilyet vettem, erről beszéltem Neked. Akár 2-3 60 Literes üveget is ellát. 5 Literes tartálya van. 3 fokozatú páraképzés. A beépített időzítője sajnos nem pontos, így egy wifi időkapcsolóval oldottam meg. Neked jó barkácsolást, ügyes vagy megoldod. 😜

View attachment 181328
Bennem csak az maradt meg, hogy sokan dicsérték a fórumon a trixie hidegpárásítót, így azt rendeltem. Kicsit másra számítottam 🙂
Nem baj, megoldom, már tök unalmas lenne ha nem kéne valamin agyalni hogy hogy csinálom meg 🤣
 
Kipróbáltam egy vödörben a hidegpárásítót, sajnos ez az én céljaimnak nem fog megfelelni, inkább visszaküldöm.
Ha mélyebbre kerül a szerkezet nem is ködöl, csak kb. egy bizonyos magasságban. A csővel való bevezetés nem is működne, egyedül a vízbe tudnám tenni oda meg nem akarom. Meg az is túl mély lenne neki. Nekem is tartályosat kell szerezni.
 
Kipróbáltam egy vödörben a hidegpárásítót, sajnos ez az én céljaimnak nem fog megfelelni, inkább visszaküldöm.
Ha mélyebbre kerül a szerkezet nem is ködöl, csak kb. egy bizonyos magasságban. A csővel való bevezetés nem is működne, egyedül a vízbe tudnám tenni oda meg nem akarom. Meg az is túl mély lenne neki. Nekem is tartályosat kell szerezni.
Csak ismételni tudom magam. 😅
 
Kis helyzetjelentés: a dusk tropic mohamixen a hátfalon némi zöldes derengést vélek felfedezni. Talán lesz belőle valami 🙂
20240415_180207.jpg
Többi moha és növény jól van, a jávai szépen elkezdett hajtani, a tripartita és a monte carlo is új hajtásokat hoznak.
20240415_180144.jpg
20240415_180242.jpg
Ugróvillás rengeteg van és igen jóltápláltnak tűnnek. Muslica is költözött be, meg valami mini pók mert látom a hálóját.

Beszereztem a tartályos párásítót, egyelőre 3 óránként 5 percre állítottam. Meglátjuk hogy lesz jó. Eddig csak napi kétszer sprickoltam kézzel, Green Aqua Micro-macros vízzel.

A kis üvegekben is nő minden, talán hamarabb kinövik a növények mint gondoltam.
20240415_180551.jpg
Sajna a páragátló spray nem vált be hosszútávon, újra nagyon párásodnak így csak akkor látom igazán ha felnyitom.
 
Néhány friss kép:
20240425_203035_HDR.jpg
20240425_203128.jpg
20240425_203159.jpg
A "wio mini root" dekorágak némelyikén elkezdett penész nőni, de inkább a bal oldalon. Lekentem excellel, pár napra jó lett, aztán kezdte újból. Persze, ezt a részt nem tudom még mindig rendesen kivilágítani, mert a rendelt chihiros lámpa már csak május közepére van ígérve április vége helyett 😒
A másik oldalra is kénytelen voltam venni egy teljes spektrumú növényes led izzót, ezt lehet pluszban hagyom a szárazföldnek a későbbiekben is. Rengeteget számít hogy az az oldal kap közvetlen déli napfényt is.
Ugyanabból a mohamixből tettem az ablakba is kísérletként ami a hátfalon van, egy lávakő tetejére hygrolonra, egy zacskóval volt leborítva és kizárólag direkt napfényt kapott. Az már itt tart:
20240426_103202.jpg
Ennyit számít a nap 🙂
A párásító nagyon jó, azóta még csak a fele víz fogyott kb.
Egy picikét hiányolok némi színt az összeállításból, valami virágot, vagy piros levelű növényt. Eredetileg orchideát is szerettem volna bele de mind túl nagy ide ami könnyen beszerezhető.
 
Back
Oldal tetejére