• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mini vízpart az asztalon

Teszel egy tálba vizet és bele a mohát, majd botmixerrel pépesíted olyan joghurtos állagúra, (van aki élőflórás joghurtot is tesz bele) majd ecsettel felkened a nedves Hygrolonra. De csak olyan mohát ami meg tud kapaszkodni. Pl a weeping nem nagyon lesz jó amit viszek. ;)
Amúgy szép lesz ha beindul. 👌
A joghurttól gyorsabban beindulnak? Vagy jobb inkább a tápos víz neki?
 
Joghurt valami varázsszer lehet. :D Valakinek bejött valakinek nem. Itt olvastam a fórumon. Nem próbáltam.
Nekem speciel a Seachem Fluorish növénytáp van bekeverve ro vízzel. Ezzel spriccelgetem 3 naponta, és nagyon mennek a növények. Ami működik azon meg nem változtatok. 🥰
 
Utoljára módosított:
Joghurt valami varázsszer lehet. :D Valakinek bejött valakinek nem. Itt olvastam a fórumon. Nem próbáltam.
Nekem speciel a Seachem Fluorish növénytáp van bekeverve ro vízzel. Ezzel spriccelgetem 3 naponta, és nagyon mennek a növények. Ami működik azon meg nem változtatok. 🥰
Akkor szerintem én is hagyom a joghurtot tízórainak inkább 😁 Az RO víz amit bekeversz a táppal tartalmaz némi visszasózást mint az akváknál, vagy ilyen esetben lehet magában használni? Lehet hülye kérdés de e téren nincs tapasztalatom.
 
Ha kizárólag növények lakják akkor nem kell visszasózni. Ha lesznek benne élőlények csak akkor szükséges.
 
Köszi, tervben van még néhány kósza fa 🙂 pont attól tartok hogy nem fogom tudni igazán összehangolni a szárazföldet meg a vizet.
Az aljzat adott, tehát csak fát tennék be, meg 4-5 éger tobozt és mondjuk néhány tölgy, vagy kicsi catappa levelet.
Ha visszasózott vizet fogsz használni (esetleg), akkor 1-2 szép csiga lehet a víz lakója.
A fa elhelyezésénél jó lenne eltakarni a vízesés egyenes széleit, mert azok nagyon természetellenesnek hatnak.

Csak egy példa:
ClipboardXX.jpg
 
Újra alakítgattam egy kicsit az üvegen. A barna trutyi a hátfalon dusk tropic mohamix, kíváncsi vagyok lesz e belőle valami. Elég macera volt felkenni. Növényből is került be még pár, illetve egy pár "mini root". Beszerzek egy hidegpárásítót is, a mohákat elég sűrűn kell fujkálni.

A mostani állapot:
20240331_195059~2.jpg
20240331_195443~2.jpg
20240331_195938~2.jpg
Még mindig nem jött meg a normális lámpám így a fény még mindig féloldalas, de legalább déli ablaknál van.
A víz alatti ötleteket átgondolom 🙂
 
Én már beköltöznék abba az üvegbe ha ugróvillás lennék. :ROFLMAO:
Már kezdenek szépek lenni a párában.
Nem tudom milyen körülmények közt szállítják, és honnan-mennyit utazik, de a dobozban a növények java nem volt annyira fitt állapotban. Úgy tűnik kezdenek magukhoz térni.
 
mostanában ritkábban nézegetem a fórumot, lemaradtam erről az építésről.
Ha kell még pár ág, vagy emers vegyes moha látogass meg.
Hidegpárásítóból én sima szobait használok, ha érdekel hogy csináltam meg az üveg tetején végigvezetést azt is megmutatom.
 
mostanában ritkábban nézegetem a fórumot, lemaradtam erről az építésről.
Ha kell még pár ág, vagy emers vegyes moha látogass meg.
Hidegpárásítóból én sima szobait használok, ha érdekel hogy csináltam meg az üveg tetején végigvezetést azt is megmutatom.
Köszönöm a segítséget, növény sajnos már nem fér be több 🙂 a hidegpárásító bevezetése érdekes lehet, hogy érdemes, sima akváriumi befolyón keresztül esetleg jó lehet? Persze előny a minél kevésbé láthatóság.
 
ha jól láttam 40centis az üveg. megoldható sima akvárium befolyóval is, de én inkább a negyven centi hosszan végig bevinném a párát hogy mindenhova szépen jusson. Esetleg egy akril csövet (vagy csak átlátszó gumicsövet) furkálnék végig. De ha csak egy helyen elég bevinni a párát, akkor még beömlő sem kell csak a csövet vezesd be.
Nekem villanyszerelési cső van végigfurkálva, csak az csúnya szürke :D
Mohára bármikor visszatérhetünk. Nekem régen az erdei moha annyira nem vált be. Van ami tavaszi hidegebb időt kedvelte, volt ami túlságosan megváltozott a viváriumban. Lehet te szerencsésebb leszel.
 
Persze előny a minél kevésbé láthatóság.
Én így oldottam meg. A JBL szűrőm esőztetőjét fabrikáltam meg. A furatokat nagyobbra tágítottam. Így már szépen mossa ha bekapcsol, és állandóan nedvesen tartja a mohákat.
IMG_6202.jpeg
Ha elkapom, majd lövök képet üzem közben is.
De még azt sincs kizárva, valamikor betekerem azzal a Hygrolon szövettel és bemohásítom.
 
ha jól láttam 40centis az üveg. megoldható sima akvárium befolyóval is, de én inkább a negyven centi hosszan végig bevinném a párát hogy mindenhova szépen jusson. Esetleg egy akril csövet (vagy csak átlátszó gumicsövet) furkálnék végig. De ha csak egy helyen elég bevinni a párát, akkor még beömlő sem kell csak a csövet vezesd be.
Nekem villanyszerelési cső van végigfurkálva, csak az csúnya szürke :D
Mohára bármikor visszatérhetünk. Nekem régen az erdei moha annyira nem vált be. Van ami tavaszi hidegebb időt kedvelte, volt ami túlságosan megváltozott a viváriumban. Lehet te szerencsésebb leszel.
Találtam egy nem is reménytelenül ronda (átlátszó füst szürke) esőztetőt itthon, ha össze tudom hozni a párásító csövével, jó lesz.

Mohákkal én is kísérletezem. Főleg ciprusmohát tettem be ami elvileg rengeteg helyen megél, egyelőre úgy látom a nedvesség a kulcs neki. Az első gyűjtés febr. 26-án volt, azóta nem sok változást látok rajta. Talán a hajtások lettek hosszabbak. Meglátjuk.

Egy másik, ezt nem is tudtam pontosan beazonosítani, mikor szedtem ilyen volt:
20240226_155919.jpg
Most ilyen:
20240402_181528.jpg
Látszólag jól érzi magát.

Azóta az erdőben is jobban figyelem, hogy néznek ki meg hol érzik igazán jól magukat. A legszebbeket talán a patakban lévő köveken láttam.
ha jól láttam 40centis az üveg. megoldható sima akvárium befolyóval is, de én inkább a negyven centi hosszan végig bevinném a párát hogy mindenhova szépen jusson. Esetleg egy akril csövet (vagy csak átlátszó gumicsövet) furkálnék végig. De ha csak egy helyen elég bevinni a párát, akkor még beömlő sem kell csak a csövet vezesd be.
Nekem villanyszerelési cső van végigfurkálva, csak az csúnya szürke :D
Mohára bármikor visszatérhetünk. Nekem régen az erdei moha annyira nem vált be. Van ami tavaszi hidegebb időt kedvelte, volt ami túlságosan megváltozott a viváriumban. Lehet te szerencsésebb leszel.
 
Én így oldottam meg. A JBL szűrőm esőztetőjét fabrikáltam meg. A furatokat nagyobbra tágítottam. Így már szépen mossa ha bekapcsol, és állandóan nedvesen tartja a mohákat.
View attachment 181296
Ha elkapom, majd lövök képet üzem közben is.
De még azt sincs kizárva, valamikor betekerem azzal a Hygrolon szövettel és bemohásítom.
Jó ötlet, valami ilyesmit kéne nekem is 🙂 az esőztetőt akarod bevonni?
 
az esőztetőt akarod bevonni?
Igen. Arra gondoltam. Most még fekete a háttér és szinte beleolvad, de ha mohásítom akkor már feltűnőbb lenne a fekete cső. A lecsapódó pára ami összegyűlik a csőben és lecsepegne, azt felszívná a szövet. Parádés ez a cucc hozzáteszem. Éppen hogy bevizeztem a csücskét, és szívta fel a vizet majd 6-7 centire a szélétől. 👌
 
Back
Oldal tetejére