• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma N-emy 54l-es növényese

inadsz said:
Nagyon szép, szép a HM formázása, ha a rotalából is sikerült volna bokrot csinálni akkor még tutibb lenne :clap:
A rotalának esélye sem volt a HM-mel szemben.
viktorlantos said:
A microsorumot észre sem vettem. Szóval ezért került be a rotala? :lol: ;) :thumbup:
A rotala eddig is ott volt ,csak a HM annyira ránőtt ,hogy egy idő után teljesen elnyomta. Egy hónapja nagy ritkítást csináltam a jobb oldali bokor belső felén, ekkor kicsit szabad teret kapott a rotala. A HM a sokktól vagy két hétig azt sem tudta megmaradjon-e vagy sem :D ,de Ő mindig feleszmél ,magához tér és ismét uralomra tör. Ezért kell az olló és itt elég sok tapasztalatot lehet szerezni a formázásban.
A microsorum pedig elég mobil, ezért is bátorkodtam feldobni egy képet ,hogy véleményt kapjak arról ,maradjon-e vagy sem.
 
Ehhez csak gratulálni tudok!
Egyre szebb lesz!
Kellett az a rotala!
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
 
A microsorum pedig elég mobil, ezért is bátorkodtam feldobni egy képet ,hogy véleményt kapjak arról ,maradjon-e vagy sem.
Nagyon tetszik az aki,de a microsorium nem illik oda szerintem se.Ez volt az első gondolatom,mielőtt a többiek hozzászólását láttam volna.
 
Nagyon jó lett! :clap: :thumbup:
HM bokrokat gyönyörűen meg formáztad, és a rotala is nagyon jól néz ki köztük. A microsorum tényleg nem való oda, de a rotala szép szine teljesen elvonja róla a figyelmet.
 
Kikerült a microsorum. Tényleg zavaró hatása volt ,így utólag. Beruháztam egy RO készülékre is . Vasárnap meglesz az első full RO vízcsere. Csodát nem várok ,de nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz az eredménye. A jelenlegi 20GH-s akivizet folyamatosan lágyítva talán még jobb életkörülményeket lehetne biztosítani mind a növényeknek, mind a halaknak. Ez ki fog derülni hamarosan... :).
Azért kemény csapvízben is lehet növényezni ,csak kicsit jobban kell figyelni.
9895629_5cdb72ee71428f39aee35e40d30ff5b8_l.jpg
 
Nem akarok nagyon beleszólni, de szerintem már ő is megérdemel egy legjobb naplók tulajdonos címet ;)
az akihoz gratu nagyon mutatós!

Vízcserénél a bokrod nem "esik össze" ?
 
artegor said:
Vízcserénél a bokrod nem "esik össze" ?
A kezdeti fiatal korában ,mikor még szellősebb volt előfordult, de már a sok nyírástól bedúsult. Tömör ,mint két focilabda :).
 
Ez igen... :clap:
A bal sarokban ugye Blyxát látok, ha igen akkor kíváncsi lennék, hogy még a keményebb vízben nevelkedett? :geek:
 
istvan.fazekas said:
A bal sarokban ugye Blyxát látok, ha igen akkor kíváncsi lennék, hogy még a keményebb vízben nevelkedett? :geek:
Nem-nem, az ott mind tenellus, csak annyira besűrűsödött, hogy blyxa-s a megjelenése :).

Ma reggel lecseréltem 35l vizet, amit full RO-val pótoltam( meg is kapta a dupla tápadagot :p ). A 20-as GH lement 8-ra. A következő vízcsere előtt újra mérek. Kíváncsi vagyok a manado "jótékony" pufferelő hatására, mennyire fogja visszakeményíteni a vizet. A galaxyknak tetszik az új közeg, hajtják egymást a növények között.
 
Lámpakapcs után pár kép:

Galaxy csapat
9927135_6c003cf35c08495105440772e4f762f0_l.jpg


A rotalák kicsit az ablak felé kacsingattak :)
9927131_8cf01caedb561e4dbf9483c7875da507_l.jpg


Az abszolút survivor. 6 amano garniból még Ő él egyedül ,a többiek elvándoroltak a konyha irányába :(. Ma reggel őt is a szoba közepén találtam meg, már a második alkalommal ,így tényleg egy nagy túlélő. A tényleges nyitott akit így meg kellett szüntetni, mert az éjjel egy galaxy is követte példáját, de nem bírta a szárazságot. Csináltam egy szúnyoghálós fedelet, így az aki szellőzik ,de még sem tudnak kiugrálni a bentlakók.
9927127_c7e0f5c2384e4bc828676d507ed22eaa_l.jpg
 
Ez az aki már nem is szép, hanem GYöNYöRű!! :clap:
Szépen kikupálódott, nagyon kellettek az újjítások! ;)
 
Köszönöm a sok dicséretet, de hát az elért eredménynek ti is a részesei vagytok :). Hiszen szinte mindent innen az akvakertészről tanultam, ami szükséges volt az akvárium jelenlegi állapotának eléréséhez és szerintem közöttünk sokan vannak még így.
Ezúton is szeretnék köszönetet nyilvánítani az alapítóknak, hogy ilyen nagyszerű oldalt sikerült létrehozniuk. Az idők folyamán összejött és folyamatosan dúsuló közösségről nem is beszélve ( jó kis társaság ).
Sok sikert a továbbiakban is... :)
 
Azon kapom magam, hogy egyre több olyan akvárium van már itt a fórumon is amit szó nélkül elfogadnék ;) Ez jó!

Hatással vagyunk egymásra, egymás akváriumaira és látni fogjátok, hogy a versenyre beküldött akváriumok milyen fejlődésen mentek át 1 év alatt.
Pedig ez csak egy töredéke annak, amit időközben készítettetek.

Nagyon jó érzés, hogy egyre több ilyen szépséget látni a fórumon.
 
Gratulálok!
Nem semmi aki :thumbup:
A garnélák jól vannak amiket adtál köszönöm így utólag is.
 
Back
Oldal tetejére