• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Jó újra hallani felőled :) Tetszenek az üvegeid. Kár, hogy mostanában nem volt időd rájuk. Nagy munka lehetett a nagy akváriumot megnyírni. A képen úgy látszik, mintha a sok növény ki akarná nyomni az oldalát :)
Remélem, nem neheztelsz rám a wabizás miatt :) Szerintem nagyon jó dolog, bár nekem sikerült 1 wabinál megállni :)
Mielőbbi gyógyulást, kevés munkát és kellemes ünnepeket kívánok!
 
Ebből is látszik, hogy jól összerakott üvegeid vanank. Pár hét elhanyagolás nem okoz gondot :) Nekem tetszik a dzsungeles állapot is, lehet hogy én még nem kapkodtam volna az ollóval :D
Remélem hamar túlleszel a betegségen, és nyugisan tudtok karácsonyozni :)
Sokáig olyan mintha nem is élnének, jó pár nap eltelik mire végre látok valami változást. Aztán onnantól meg óránként nőnek 4cm-t! :D

Picit úgy viselkednek mint a konyhapulton érő avokádó

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg
 
Jó újra hallani felőled :) Tetszenek az üvegeid. Kár, hogy mostanában nem volt időd rájuk. Nagy munka lehetett a nagy akváriumot megnyírni. A képen úgy látszik, mintha a sok növény ki akarná nyomni az oldalát :)
Remélem, nem neheztelsz rám a wabizás miatt :) Szerintem nagyon jó dolog, bár nekem sikerült 1 wabinál megállni :)
Mielőbbi gyógyulást, kevés munkát és kellemes ünnepeket kívánok!
Jó újra visszaesni az itteni hangulatba :) Sokat kellett kaszabolni de egyszer csak a végére jutottam :p Tetszett nagyon viszont a dc szine inkább sötét zöld kezdett lenni és emiatt döntöttem a nyirás mellett.
Wabi-s témát majd négyszemközt megbeszéljük ;) :D :D
Köszönöm, igyekszem jobban lenni és jót karácsonyozni :)
 
Nagyon hiányoztok már.... bele bele olvasgatok csak éppen az aktuális dolgokba, lakás felújítás mellett ennyire jut idő, viszont ezen most sürgőssen változtatok!

Jan. 7-én az alábbi "felnőtt tartalom"? játszodótt le az akváriumban.
2db Cory már egy ideje furán viselkedett, a Montecarlot is felturták az aljzatról egy kis barlangot készítve maguknak. Ők most nagyon szerették egymást? :)
 
Szia! Szerintem többen is egyetértenek velem, hogy AZONNALI hatállyal szeretnénk kérni fotókat!!! 😁😁😁 Természetesen csak ha időd engedi 👍 Mi újság az üvegben? Ti is jól vagytok? Lassan lemegy ez a covid is, össze lehetne hozni valami partit is, egy egy hosszabb eszmecserére😁👍
Neeeeeem, képet most nem lenne jó ötlet! Mindenkinek maradjon meg az emlékezetében amikor még sokat törődtem vele :)
Vége lesz a felújtásnak akkor folytatom majd egy teljesen új üveggel! :)
Ápr. 2.-án telefonról mutatok majd aki kiváncsi rá :D
 
Nem leszek a partin. 😒
Nem csak a szépet kell vállalni... A nagyok is meg szokták mutatni a csúnya algásat. 😉
Igazad van! Korábban is osztottam meg alga gondokkal teleszórt képeket azonban most több dolog is rossz amivel, nem foglalkoztam!
front üveg takarítás, felszakadt (egyáltalán nem szép) MonteCarlo szőnyeg, itt ott felbukkanó növények amikről nem is tudtam hogy van, metszés hiány.... :)
Ma este csinálok képeket, remélem villanyoltás után érek csak haza :D :D
 
Elnézést a csúszásért :)
Egyszer mértem a napló elején vizkeménységet és azóta semmit. Most felborult valahol a kis tökéletes rendszerem, mert olyan ütemben növekszik az alga amilyenben eddig még nem.... :/ :) A következő héten megpróbálom megfejteni, hol lehet a gond azonban ha valakinek van bármmi észrevétele (az akváriummal kapcsolatban ;) :D ) nyugodtan mondja :D
 

Attachments

  • 20220323_201844.jpg
    20220323_201844.jpg
    549.7 KB · Megtekintések: 43
  • 20220323_201850.jpg
    20220323_201850.jpg
    558.7 KB · Megtekintések: 43
  • 20220323_201858.jpg
    20220323_201858.jpg
    549.9 KB · Megtekintések: 35
  • 20220323_201915.jpg
    20220323_201915.jpg
    430.6 KB · Megtekintések: 34
Elnézést a csúszásért :)
Egyszer mértem a napló elején vizkeménységet és azóta semmit. Most felborult valahol a kis tökéletes rendszerem, mert olyan ütemben növekszik az alga amilyenben eddig még nem.... :/ :) A következő héten megpróbálom megfejteni, hol lehet a gond azonban ha valakinek van bármmi észrevétele (az akváriummal kapcsolatban ;) :D ) nyugodtan mondja :D
Örülök a képeknek. Innen nem tűnik kezelhetetlennek. Pontalga és szálas(fonál) alga. 🤔 Nem sok egy kicsit a nitrátod? (a foszfáthoz képest) Mulm, szűrőpuceva... Elképzelhető, hogy az áramlás is gyenge a nagy növénytömeg miatt. (nyírni kéne és/vagy szűrőpuceva) És a nagy növénytömeged több CO2-t fogyaszt. Lehet, hogy keveslik és nagyon ingadozik a gyengébb áramlás miatt. 🙂
 
Back
Oldal tetejére