• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Akkor kb. 5-6 os víz a120tds.
Ha a 0-ás RO vizet emeled GH/KH Plusszal akkor igen, ha bármi egyéb is emeli a TDS-t akkor nem. Ha konyhasót szórsz az RO vízbe akkor emelkedik a TDS, de nem lesz tőle keményebb a víz, ezért nem lehet komoly összefüggést találni a kettő közt.
 
Ha a 0-ás RO vizet emeled GH/KH Plusszal akkor igen, ha bármi egyéb is emeli a TDS-t akkor nem. Ha konyhasót szórsz az RO vízbe akkor emelkedik a TDS, de nem lesz tőle keményebb a víz, ezért nem lehet komoly összefüggést találni a kettő közt.
Ok értem !
Köszi !
 
Helló!

Szerintetek van különbség a purepro és a luxe style membrán között? Az előbbit rendeltem és az utóbbit kaptam. Nagyon nem örülök mert gyári purepro - ként rendeltem, és tájékoztatás nélkül ezt küldték. Valami spanyol gyártmány. Reklamáltam azt mondták ez van ha nem tetszik küldjem vissza. Nagyon kedvesek.
 
Helló!

Szerintetek van különbség a purepro és a luxe style membrán között? Az előbbit rendeltem és az utóbbit kaptam. Nagyon nem örülök mert gyári purepro - ként rendeltem, és tájékoztatás nélkül ezt küldték. Valami spanyol gyártmány. Reklamáltam azt mondták ez van ha nem tetszik küldjem vissza. Nagyon kedvesek.
A PurePro vélhetően a legjobb. Én biztosan visszaküldeném. Nálam a 2x200GDP membránok már több mint 4,5 éve megvannak és még mindig 6 a TDS, szóval csak ajánlani tudom. Én a tisztaélet(fordítsd angolra)-nél vettem, őket tudom ajánlani.
 
Én is így gondolom. Rendeltem már attól akit írsz, ott mindig rendben volt minden. Sajnos most a v*ztiszt*tó d*szkont tól rendeltem, senkinek nem ajánlom. Ilyenkor nekem kell fizetni a futárt (visszaküldésnél)?
 
Sziasztok!
Most üzenelem be az RO t már át öblítettem, tenném bele a membránt ki csomagolás után mehet egyből a helyére vagy van rajta valami védő fólia amit le kéne szedni?
 
Sziasztok!
Most üzenelem be az RO t már át öblítettem, tenném bele a membránt ki csomagolás után mehet egyből a helyére vagy van rajta valami védő fólia amit le kéne szedni?
Egy videón sem láttam, hogy leszedtek volna valamit is, nejlonból ki aztán rakták bele a helyére, persze nem szabad össze fogdosni. Már működik szépen csúrgatja a 0 ás vizet. 1/2 óra alatt lejött 2.5 liter. Csepptesztel nem tudtam vízkeménységet mérni se nitrátot! Akkor most örülünk? :)
 
Egy videón sem láttam, hogy leszedtek volna valamit is, nejlonból ki aztán rakták bele a helyére, persze nem szabad össze fogdosni. Már működik szépen csúrgatja a 0 ás vizet. 1/2 óra alatt lejött 2.5 liter. Csepptesztel nem tudtam vízkeménységet mérni se nitrátot! Akkor most örülünk? :)
A membránról nem szabad leszedni semmit. a gyári címkét is rajta kell hagyni. zacsiból ki helyére be. eközben a két végét kell fogni oldalát nem tapizni.
Ha mindened új és jól raktad össze nyilván nem lehet semmi gond. Méricskélni is csak a lélek megnyugtatása miatt érdemes.
Szóval már csak az örülés van hátra!
 
A membránról nem szabad leszedni semmit. a gyári címkét is rajta kell hagyni. zacsiból ki helyére be. eközben a két végét kell fogni oldalát nem tapizni.
Ha mindened új és jól raktad össze nyilván nem lehet semmi gond. Méricskélni is csak a lélek megnyugtatása miatt érdemes.
Szóval már csak az örülés van hátra!
Nem is nyúltam hozzá persze örülünk!
Pontosan mérve 35 perc alatt 3 liter jött le.
 
Nem is nyúltam hozzá persze örülünk!
Pontosan mérve 35 perc alatt 3 liter jött le.
Kölcsön kértem egy TDS mérőt az első 5 litert kiöntöttem aztán at első 20 lityit meg mértem 8 TDS az jó Ha beáll a cucc akkor kevesebb is lehet kb. 4-5?
visszasóztam GA GH/KH val 118 ppm re csepp tesztel az nekem 7 GH .
 
A membránról nem szabad leszedni semmit. a gyári címkét is rajta kell hagyni. zacsiból ki helyére be. eközben a két végét kell fogni oldalát nem tapizni.
Ha mindened új és jól raktad össze nyilván nem lehet semmi gond. Méricskélni is csak a lélek megnyugtatása miatt érdemes.
Szóval már csak az örülés van hátra!
Én azért leszedtem most a gyári cimkét, mert az előző membránről meg leázott. Még jó, hogy nem dugította el a mellékvízágat.
 
Én azért leszedtem most a gyári cimkét, mert az előző membránről meg leázott. Még jó, hogy nem dugította el a mellékvízágat.
Én is egyetértek @Victor -ral. RO szűrő felszíne tulajdonképpen egy burkoló fólia. Ha ez megfogjuk vagy sem nem sok hatással van igazából a membrán működésére. Kezünkön viszont lehetnek baktériumok, szerves anyagok. Nem hinném, hogy hasznos, célszerű dolog lenne ilyen anyagokat bejuttatni a rendszerünkbe.
Mindenkinek tudom ajánlani, aki még eddig nem tette meg, hogy egy használt, kidobásra szánt membránt szedjen szét! Jó szitát nyerhetünk ki belőle!!! Akvarisztikában ez hasznos lehet;). Típustól elég függő, hogy milyent raknak bele. Találkoztam már nagyon különböző lyukméretűvel!
 
Égy kicsit túl van misztifikálva ez a dolog, túl nagy a sterilitási képzelet. A XXI-ik századba ez a legfőbb probléma, embere vagy állat világba. Túlságosan sterilen élünk. A baktériumok, a emberi és állati szervezet motorja. Ezek produkálják a égést, vagy elenállást. De ahhoz hogy jó működjön, kell egy egyensúly.
Ezzel azt akarom mondani, hogy még meg fogsz egy membránt, nem fog fefordulni a világ, akár mennyi baktérium is van a kezünkön. (Baktérium fertőzés filyamat 3-8 másodperc.). Folyó víz alá rakjuk, és nem beszélve aről, hogy a membrán vagy más szűrő rekeszek külsejét fogjuk, ami a csatornába megy. Tehát a baktérium fertőzés esélye, 0,001%..
A másik szögböl nézve, a akváriumban lévő baktérimnak, kell égési termék, ami esetleg, az a minimális baktérium, ami a kezunkről bejút. Mivel annyira minimális, a akváriumba lévő baktériumok, ellen tudnak álni, és elképzelhető hogy imunisába tudnak válni, a a kisebb külső behatolásoknak.
Vegyük példának, a ternészetet, amit a állatok vagy növényzetet illeti, ott semmi se steril, mindenek meg van egy folyamata.
 
Én is egyetértek @Victor -ral. RO szűrő felszíne tulajdonképpen egy burkoló fólia. Ha ez megfogjuk vagy sem nem sok hatással van igazából a membrán működésére. Kezünkön viszont lehetnek baktériumok, szerves anyagok. Nem hinném, hogy hasznos, célszerű dolog lenne ilyen anyagokat bejuttatni a rendszerünkbe.
Mindenkinek tudom ajánlani, aki még eddig nem tette meg, hogy egy használt, kidobásra szánt membránt szedjen szét! Jó szitát nyerhetünk ki belőle!!! Akvarisztikában ez hasznos lehet;). Típustól elég függő, hogy milyent raknak bele. Találkoztam már nagyon különböző lyukméretűvel!
Legyünk tisztába egy dologgal, a RO készülék, nem egy sterilizáló. Többségében, a kálciumot és a magnéziumot szedi ki a vízből. Ezzel csökkenti a vezető képességét.
Ha a RO készülék a baktériumokat is kiszürne, akkor az egy halott víz lenne, és nem hinném hogy ez jót tenne a Flóra és fauna világunknak,anélkül,hogy minden alkalommal baktérium kultúrát adagolnánk.
Aki ráér, próbát is tehet, RO víz, 2-3hétig 6400-6700 kelvin fény alatt, napi 8 óra. Ennyi idő alatt elkezd algásodni, és ez a vízben lévő baktériumoknak köszönhető.
 
Én azért leszedtem most a gyári cimkét, mert az előző membránről meg leázott. Még jó, hogy nem dugította el a mellékvízágat.
Ezzel egyet értek, ha nyomtatott papír van ráragasztva. Ha nyomtatott fólia van rajta akkor nem kell parázni. Ének az annyi a különbség, ha ugyan az a gyártója vagy márkája, hogy más országokban gyártják.
 
Legyünk tisztába egy dologgal, a RO készülék, nem egy sterilizáló. Többségében, a kálciumot és a magnéziumot szedi ki a vízből. Ezzel csökkenti a vezető képességét.
Ha a RO készülék a baktériumokat is kiszürne, akkor az egy halott víz lenne, és nem hinném hogy ez jót tenne a Flóra és fauna világunknak,anélkül,hogy minden alkalommal baktérium kultúrát adagolnánk.
Aki ráér, próbát is tehet, RO víz, 2-3hétig 6400-6700 kelvin fény alatt, napi 8 óra. Ennyi idő alatt elkezd algásodni, és ez a vízben lévő baktériumoknak köszönhető.
Azért ha kalcium molekula nem tud átmenni a membránon akkor egy baktérium, ami több nagyság rendel nagyobb, tuti hogy nem megy át a membránon, hacsak az nem lyukas! RO membránnak valóban nem az a feladata főleg, hogy sterilizáljon, mer elméletileg a bemenő víznek csíramentesnek illene lenni! (ívó víz nemde bár) Tehát kiszűri a baktériumokat!! Gondold át. Egyébként avval a megjegyzéseddel a melyikben írod hogy túl van ez misztifikálva, nagyon egyetértek. (Mellesleg én megfogom a membránt szabad kézzel, de ezt csak ilyen kis betűkkel merem leírni)
 
Utoljára módosított:
Tegnap üzemeltem be egy Aqua medic RO 189l/ nap. Kölcsön kértem egy TDS mérőt 11-13 ppm vizet csinál igaz nálunk közel 490 ppm a csap víz! Szerintetek jó a 11-13 ppm? Csepp tesztel nulla a Gh!
 
Szerintem itt azért illenék ketté választani az emberi fogyasztásra szánt RO-t a többi mástól.
Sajnos a mai ember már nemtud lemenni a patakhoz meríteni belőle eggyet ha szomjas anélkül, hogy F...ni kezdene. Pedig a kutyuska akit magával vitt vígan lefetyel és semmi baja.

Hisz halaknak garniknak csigáknak lágyítanak vizet műgyantával is amibe aztán tényleg minden benne van, benne marad. (tudom, hogy ennek semmi köze a RO-hoz csak a tisztaság szemléltetésére használom.)

Viszont az ismert és elterjedt mikroorganizmusok legkisebbei a vírusok is pár tized mikron méretűek (az óriási akár 5-6 mikronos baktériumokról és az ennél is nagyobb növényi spórákról nem is beszélve), a mi kis membránunk pedig 0,0001 mikronos áteresztési képességgel bír. Nagyságrendileg mintha egy B52-est akarnál bevinni a fürdőszobádba pancsizni :)
Másrészt azoknál a rendszereknél ahol, van plusz egy tartáj igen csak nagy baj, volna ha bármilyen baktériumot, vagy bármit is bevihetnénk oda és megtelepedhetne.
A vizes poharas minta pedig egy csíramentesített és zárt "pohárban" biztosan nem működne.
 
Tegnap üzemeltem be egy Aqua medic RO 189l/ nap. Kölcsön kértem egy TDS mérőt 11-13 ppm vizet csinál igaz nálunk közel 490 ppm a csap víz! Szerintetek jó a 11-13 ppm? Csepp tesztel nulla a Gh!

A cucc leírásában van egy olyan rész, hogy hol is használható. Google translate szerint:
"A vállalatnál és a laboratóriumban: - Ahol eddig desztillált vagy teljesen demineralizált vizet használtak, és a maradék vezetőképesség> 20 µS elfogadható."
ha és amennyiben jó sejtem a 20 µS az megközelítőleg 12,8ppm
Szóval erről arra következtetek, hogy az OK.
A végeredmény szempontjából nem számít, hogy milyen kemény az alap vized az csak egy plusz infó neked, hogy ha nagyon kemény akkor gyakran kell/ lehet öblíteni. ha nem akarsz gyakran szűrőt cserélni :)
 
A cucc leírásában van egy olyan rész, hogy hol is használható. Google translate szerint:
"A vállalatnál és a laboratóriumban: - Ahol eddig desztillált vagy teljesen demineralizált vizet használtak, és a maradék vezetőképesség> 20 µS elfogadható."
ha és amennyiben jó sejtem a 20 µS az megközelítőleg 12,8ppm
Szóval erről arra következtetek, hogy az OK.
A végeredmény szempontjából nem számít, hogy milyen kemény az alap vized az csak egy plusz infó neked, hogy ha nagyon kemény akkor gyakran kell/ lehet öblíteni. ha nem akarsz gyakran szűrőt cserélni :)
Minden használat előtt öbblítek mert beton kemény a csapvíz 25GH, megy nitrátos 20-25mg/l ! Bár heti 12 littyó a csere víz 41,4 Literes aksinál 120 TDS ( 7GH cseptesztel) re sózom vissza GA GH/KH+ al.
 
Back
Oldal tetejére