• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Presence

Rég jelentkeztem, viszont így legalább több idő telt el a legutóbbi fotók óta.

Nagyot nőttünk, a vízparaméteres körök úgy érzem többnyire rendeződtek. A tápozással nincs gond.

Egyedül a Monte carlo az, ami képtelen megmaradni. Valószínűleg nem kap elég fényt ott hátul, mert részben árnyékot vet a fa, plusz a Rotala H’ra is belóg fölé. Bár az is igaz, hogy olyan helyen sem élvezi, ahol nincs árnyék. Szóval ez kicsit rejtély. Már a 3. újraültetése – most legutóbb már rácsos vízalatti verzióval próbálkoztam, zselés helyett, mert ez erősebb, fejlettebb volt.

Helyette valami mást kell néznem, ami jobban tűri az árnyékot, de lehet vele egybefüggő gyepet csinálni. Eleocharis mini vagy Glosso?

Halakból Boraras Merah került be, ők furcsamód naponta, kétnaponta egyre kevesebben vannak. Valamiért elhaláloznak egyik napról a másikra, miközben mindenki más tök jól van.

Garnélából CRS mix a csapat, ők nagyon élvezik, a képeken sajnos nem látni őket, inkább lámpa lekapcs után szoktak aktívabbak lenni, nappal meg elbújnak a kövek közti barlangokban. (Legközelebb nem építek nekik “belső világot” 😅.)

A felszín tisztítást sikerült végérvényesen megoldanom egy mini skimmeres beszívóval (Ista mini surface skimmer). Imádom, tökéletesen teszi a dolgát, nagyon jól néz ki és persze kompakt.

Képek a jelenleg állapotról:

E23ED7EE-467F-4460-9C8D-A3AB3125580D.jpeg4E8EC4B3-34B8-424C-B02C-C45009FBBBB1.jpeg
 
A halak szerintem a szűrőben lesznek. Ugyanilyen beszívóval nekem volt vagy 40 garnéla a szűrőben.
Hát az tény, hogy általában a szűrő beszívóra vannak feltapadva halottan, de inkább még azelőtt haltak meg, és a szűrő csak összeszedte őket.

Mert egyébként sosem úszkálnak a beszívóág közelében. Inkább a jobb oldali üvegnél vannak, ahol a legnagyobb a sodrás is.

Amano garnéla már jutott el a szűrőig, nem értem hogy fért be a résen, annál azért nagyobb volt a teste. Nem kifejlett példány de azért 1,5-2 cm volt.
 
Halakból Boraras Merah került be, ők furcsamód naponta, kétnaponta egyre kevesebben vannak. Valamiért elhaláloznak egyik napról a másikra, miközben mindenki más tök jól van.
Mit esznek nálad? Én az élő artémiát javasolnám. Nem kell minden napra keltetni, de hetente 1 adagot biztosan meghálálnának. Amúgy meg lehet, hogy a montecarlonak ugyanaz nem tetszik, mint nekik.
Amano garnéla már jutott el a szűrőig, nem értem hogy fért be a résen, annál azért nagyobb volt a teste. Nem kifejlett példány de azért 1,5-2 cm volt.
Felülről mászik be. Elindul a szkimmerúszón feltapadt gazdarabokon. Ha sűrűn végrehajtja, akkor neki is a vízzel van problémája.
 
Mit esznek nálad? Én az élő artémiát javasolnám. Nem kell minden napra keltetni, de hetente 1 adagot biztosan meghálálnának. Amúgy meg lehet, hogy a montecarlonak ugyanaz nem tetszik, mint nekik.

Felülről mászik be. Elindul a szkimmerúszón feltapadt gazdarabokon. Ha sűrűn végrehajtja, akkor neki is a vízzel van problémája.
GA Best Byte-ot kapnak a halak, abból is a legkisebb granulátumosat. Szeretik, már megtanultak enni. :D

A garnélás szűrőbe jutás egyszeri eset volt egyelőre. A felszínleszívó mindig tiszta, nincsenek gazok, sőt a “korona” rész is mindig kilóg a vízből és forog. Akrobata volt ez az Amano. :)
 
Lenne egy Co2 szintes kérdésem:

Van jelentősége annak, hogy a drop checker milyen színű az esti időszakban, amikor a lámpa nem világít és nincs Co2 beoldás sem?

Olvastam egy GA blogban, hogy este kék színre kellene váltania a DC-nek, mert ugye alacsony lesz a Co2 szint, viszont a gyakorlatban nálam este is zöld marad. Sőt sokszor reggelre még lámpakapcs előtt szokott lime-zöld is lenni. Pedig nyilván nem megy a Co2 este…

Napközben meg jellemzőbb a sima zöld, amikor megy a beoldás is és a világítás.

Ennyire benn maradna a vízben napközbeni beoldás estére?

Mostanában olyan 2 bubi/mp-vel megy, és még ígysem a lime-zöldbe van nappal, inkább sima zöld. Ennél kevesebb meg biztos nem lenne elég.

Nálatok is így megy a gyakorlatban?
 
Eléggé küzdök az algásodással és nem tudom megfejteni a kiváltó okát.

Vízcserék során takarítom, amit lehet, de napok alatt visszaépül.

Egy biztos, a tápozásra nem lehet fogni, mert az maximum csak felerősíti az algásodást, nem pedig kiváltja. A növények erősek, folyamatosan nőnek. Sok stem növény van már bent.

Zöld por és zöld szőr vagy szakáll algákkal vagyok megáldva. A red moor felületén, és a mohákon, Anubiasokon vannak.

A világítást 7 óráról most visszavettem 6,5 órára.

A CO2 stabilan megy kb 2 bubi/mp. Reggel 2 órával előbb indul, este pedig 10 perccel előbb kapcsol le mint a lámpa (így kb egyszerre áll le a lámpa és a bubi nyomás is. A DC színe okés. Ezeket azért írom, mert az algatájékoztató szerint a Co2 hiánya vagy egyenetlen működése okozhatja.

A szűrő tiszta (itt megjegyzem, hogy a Matrix felülete is meglepően tiszta). Még korai 1-2 hónaposan hogy koszos, barnás (bacis) legyen a szűrőközeg felülete?

4-5 naponta tartok kb 40%-os vízcseréket.

Nektek milyen tippetek van, min kellene változtatni, hogy visszaszorítsam az algásodást?
 
Az akvárium durván 3 hónapos, és szerintem elérte a végső állapotát. Így lőttem pár friss képet is. :)

Ennél készebb akkor lenne, ha le tudnám gyűrni a fonál/szőr alga növekedést. Egyébként tartom a képen látható formát.

Karbantartásokkal tisztítom amennyire tudom, de a kiváltó okot még keresem. A szilikát már a normális szintet üti felülről, persze lehetne alacsonyabb is (a homok még mindig sok lehet ekkora méretben).

A Co2 ingadozás, ami elvileg okozza ezt a fajta algásodást, pedig talán a KH ingadozása miatt lehet (tesztek alapján a visszasózáson múlik, hogy van-e 1-es KH-m vagy nincs). Emiatt a Co2 is változóan oldódik be. Jól gondolom?

Van tippetek, hogyan találjam/szüntessem meg a kiváltó okot?

És akkor a képek:
 

Attachments

  • C1358D17-5AFD-4A93-B15E-F3FB0A905DDE.jpeg
    C1358D17-5AFD-4A93-B15E-F3FB0A905DDE.jpeg
    455.7 KB · Megtekintések: 42
  • 5E1935FF-A593-4B04-B0D9-E906CE6A2241.jpeg
    5E1935FF-A593-4B04-B0D9-E906CE6A2241.jpeg
    428.4 KB · Megtekintések: 43
  • F67D5F6C-4CF8-4809-8E5A-0DCC4D908045.jpeg
    F67D5F6C-4CF8-4809-8E5A-0DCC4D908045.jpeg
    339.3 KB · Megtekintések: 45
  • C1B1DECB-B774-4B51-A873-5809976129D5.jpeg
    C1B1DECB-B774-4B51-A873-5809976129D5.jpeg
    540.6 KB · Megtekintések: 46
Szuper az akvárium és a fotók is!
Valószínűleg picit több porszívózás kell a növények között. Simán leülepszik minden a mohákban és a stemek között.
Ettől függetlenül próbáld meg 1 órával csökkenteni a fényt. Valószínűleg ez elég lesz, amíg be nem köszönt a melegebb időszak.
Ha ez megvan és nem hozta meg a kívánt eredményt 1-2 héten belül akkor lehet a CO2 vonalon is csavarni kicsit
 
Szuper az akvárium és a fotók is!
Valószínűleg picit több porszívózás kell a növények között. Simán leülepszik minden a mohákban és a stemek között.
Ettől függetlenül próbáld meg 1 órával csökkenteni a fényt. Valószínűleg ez elég lesz, amíg be nem köszönt a melegebb időszak.
Ha ez megvan és nem hozta meg a kívánt eredményt 1-2 héten belül akkor lehet a CO2 vonalon is csavarni kicsit
Nagyon köszi a segítséget Viktor! A stemek között tény, hogy nem igazán porszívóztam még. A vízleszívás ideje ekkora méretben sajnos elég rövid, szóval akkor majd szerzek egy profi “porszívót” – mint az Eden motoros aljzattisztító. Azzal ha jól gondolom, korlátlan időm lesz tisztítani.

a Co2 csavarás alatt azt érted, hogy emelni?
 
Foglalkoztat a gondolat, hogy miért durrant be ennyire a zöld szakáll alga az akvában…

4 naponta cserélem a vizet és takarítom, és 4 nap is elég neki, hogy tele legyen.

Viktor tanácsát megfogadtam, csökkentettem a világítást. Most 10:00-16:00-ig megy. És nyilvánvaló, hogy sok olyan “rejtett” területe van a berendezésnek, növényeknek, ahol nagyon nehézkes takarítani. Ezen tudok dolgozni.

VISZONT, a nap többi részén bár nem megy az akva fölött a lámpa, a lakásban elég világos van – még úgy is, hogy direkt fényt egyáltalán nem kap az üveg. (16:00-tól még messze van a naplemente, este pedig megy a tv, és tompa nem direkt fények.)

Ezek szerintetek adnak annyi fényt, hogy számít algásodás szempontból? Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Köszi!
 
Ezek szerintetek adnak annyi fényt, hogy számít algásodás szempontból? Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Nálam otthon elég erősen algásította az akváriumot. Leginkább az üveg bánta pedig 6-7 méterre volt az ablaktól.

A boltban az OASE szett ami a bejárathoz legközelebb van kínlódik időnként hasonló okok miatt. Elég sok a betűző nap a bejárat felől.
 
Nálam otthon elég erősen algásította az akváriumot. Leginkább az üveg bánta pedig 6-7 méterre volt az ablaktól.

A boltban az OASE szett ami a bejárathoz legközelebb van kínlódik időnként hasonló okok miatt. Elég sok a betűző nap a bejárat felől.
Köszi! Akkor ezzel is számolok. :)
 
Sziasztok!

Elérkezett az akvárium jelenlegi verziójának a vége. Költözés miatt bontásra kerül, és majd egy teljesen új koncepcióval jön a 2. setup.

VISZONT!

Eladóvá teszem a benne található növényeket és dekorokat, ezeket nem szívesen dobnám ki, újrahasználni pedig nem fogom őket.

1. A növényeket együtt adom:
- sok-sok 20+ tő Rotala Vietnam H’ra
- sok 10+ tő Rotala Macrandra Green
- pár tő Ludvigia Palustris super red
- 7-8 tő Anubias sp. Petite
- 2 tő Cryptocoryne parva
- közepes adag Taxiphyllum sp ‘Flame’ moha

= 8.000 Ft + ajándék Green Aqua Micro, Macro táp (kb. 100-100 ml)


2. Redmoor gyökerek

- 2 nagyobb darab fa
- sok kisebb ág a részletekhez
- plusz 1 közepes sosem használt fa

= 3.000 Ft


3. Megkövesedett fa kövek

- 8 db közepes méretű kő, sokféle módon használható nano akvában is. (letisztítva adom)

= 4.000 Ft

Privátban keress kérlek, ha valami érdekel!
 
Back
Oldal tetejére