• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Redridge mountains - Iwagumi

Dukenukem

Mágus
Sziasztok.
Elindul lassan az akvárium. Éppen töltöm fel, szóval kezdek is neki egy naplót. ☀️ 🐎
Korábban már a hardscape-ről postoltam a régi naplómba. Itt már megpróbálok kicsit sűrűbben naplózni. 🙃
Néhány adat:
Az akvárium standard 120P 120*45*45 ~240 L
A szekreter tömör fenyő ala én.
Világítás: Chihiros WRGB II Pro 120.
Szűrés: 2x Tetra Ex 1200.
CO2 mostmár Aquacare 50 reaktorral beoldva.
Hardscape: Elvileg szürke lávakő, de bedugva víz alá vöröses lett, így kapta a WoW-ból ismert hegység nevét.
IMG_20220318_185924_595.jpg
Ista talaj, Tropica táptalaj, ADA La Plata homok
Növényzet: Elatine, Parvula, Stau, Anubias petite mini, és ha lesz nyesedék, akkor egy kis Myriophyllum tuberculatum Red @tsokee -ék részéről, megbolondítani egy kis naranccsal a nagy zöldséget. 😊

Az akvárium drystart method-dal indult, az elatine-t meg kellett indítani, hogy biztosan ne olvadjon el.

Egyelőre ennyi.
A zseni átlát a káoszon.
IMG_20220514_214039.jpg
Disznóólas akvárium indítás Yeah! 🤘
 
Utoljára módosított:
Helyzetjelentés:
Semmi extra, a kövek előszeretettel zöldülnek, eregetnek kis vattaszerű algapamacsokat, amik aztán mindenhol megkapaszkodnak.
Az elatine nem egy sprinter, de sűrűsödik. A piros szekció hátul egyelőre egy kis csokor Ludwigia super red. @tsokee ha van már nyeshető Myriophyllum szóljatok ;)
IMG_20220617_213553.jpg
Közben meguntam, hogy az egyszem gyári hűtőventillátorom gyenge, de legalább jó hangos...
Mivel nincs 3D nyomtatóm, viszont a faiparban mozogván, egy 4 ventis csecsebecsét faragtam. A huzalozása meg a konzolja van hátra. 🙃
Az Amanda lazacok köszönik jól vannak, rajban vannak, de eddig nem tudták még megszokni az akvárium körüli mozgást, szóval £o$o$ak. 😶
 
Halihó.
Megvolt a nyaralás, az automatizálás ellenére is algabumm lett, gondolom a 27 fok nem feltétlenül tett jót. A kövek kiszőrösodtek agancsalgával, mindenütt máshol meg a fonal uralkodik. A kagylós rákok meg távollétemben nyuszinak képzelték magukat...
IMG_20220722_103119.jpg
Innen szép nyerni. Következő utam a helyi halashoz nagyon érik, be kell ruháznom egy marék algaevőre + nagytakarítás.
 
Utoljára módosított:
Halihó.
Megvolt a nyaralás, az automatizálás ellenére is algabumm lett, gondolom a 27 fok nem feltétlenül tett jót. A kövek kiszőrösodtek agancsalgával, mindenütt máshol meg a fonal uralkodik. A kagylós rákok meg távollétemben nyuszinak képzelték magukat...
View attachment 168462
Innen szép nyerni. Következő utam a helyi halashoz nagyon érik, be kell ruháznom egy marék algaevőre + nagytakarítás.
Ugorj be hozzám, és távozhatsz 2 sziámi algázóval. :)
 
Adjon Isten Boldog Új Évet mindenkinek!🥂🍾🎇🎆🎉🍾

Korábban ha kérdezte volna bárki, hogy mi a véleményem azokról akik a gyermek születése után abba hagyták a hobbit, csak legyintettem volna, hogy áhh az csak kifogás.
Hát tévedtem. 🙃
Mostanra eljutottam odáig, hogy Dec 30.án ~4 hónap után tudtam vizet cserélni, mert a ház körüli teendők, és a csepp kisfiam elviszi minden szabadidőmet. Egy fél délután alatt megcsináltam egy teljes kiganajozást, meg eltávolítottam annyi fonal algát amennyit csak lehet, carboztam a köveket, peroxidoztam, metszettem, és a wabikból újra ültettem a stemeket. Persze drága feleségem lesújtó tekintete és korholása nem maradt el 😆.
A talaj porszívózás persze még várat magára, mert a 70%os ganajozó vízcserébe nem fért bele. Majd következő alkalommal. 1-2 hét. Talán... 😆
Lőttem egy ergya képet is nektek telóról.
IMG_20230102_215442.jpg

A csövek és szűrők takarítása szintén várat magára.
Végre lett egy ATI tápadagolóm, kisebb szekrény átrendezés után azt is beüzemelem. Így legalább a tápozás automata lesz.

Szóval, nem gondoltam volna, hogy a szabadidő ennyire szűkös (azaz nincs). Bár volt valaki aki azt mondta nekem, hogy egy nap 24 órából és egy éjszakából áll, de ezt a skill-t még nem sikerült kimaxolni. 😉

Köszi, hogy benéztél. 🤘
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére