• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Eheim experience 150-be most raktam egy 100g-os purigent és ha már nyitva van a szűrő kicseréltem a perlont is, úgyis ideje lassan.
Kb. ugyan akkora adagot vágtam mint a régi, de a purigen miatt nem tudtam visszazárni a szűrőt, hát vékonyítottam a vattán, legalább a felére.
Nem gond? Nem tömődik el hamarabb? Kinél mennyi az annyi? :unsure:
 
Eheim experience 150-be most raktam egy 100g-os purigent és ha már nyitva van a szűrő kicseréltem a perlont is, úgyis ideje lassan.
Kb. ugyan akkora adagot vágtam mint a régi, de a purigen miatt nem tudtam visszazárni a szűrőt, hát vékonyítottam a vattán, legalább a felére.
Nem gond? Nem tömődik el hamarabb? Kinél mennyi az annyi? :unsure:
Nem a legjobb, mert nemcsak eltömődik, de több finom szutyok visszakerül az akvába.
Helyedben inkább kivennék annyi szűrőanyagot (gondolom Te is Matrixot használsz), hogy a perlon és a Puri szépen elférjen.
 
Ha a Purigen kikerült a gyári csomagolásából, di miből csinálnátok új zacskót neki? (Használtan vett akváriummal volt, megvan mind a 100g, de ki van vágva a zacskó sarka.)
 
Sziasztok!
74L-es akváriumba, elég lenne az 100ml-es fele a Purigenből? Sajnos kettő helyett egyet vettem, viszont 2db akvám van, így megfelezném. A fele bele menne a 20L-es-be a másik a 70-be.
Ez megfelelő lenne? Lusta vagyok megint elmenni a boltba messze van...
 
Sziasztok!
74L-es akváriumba, elég lenne az 100ml-es fele a Purigenből? Sajnos kettő helyett egyet vettem, viszont 2db akvám van, így megfelezném. A fele bele menne a 20L-es-be a másik a 70-be.
Ez megfelelő lenne? Lusta vagyok megint elmenni a boltba messze van...
Persze, csak ne felezd. Inkább 1/4- 3/4 részre vedd, hisz nem egyformák az üvegek sem.
 
Back
Oldal tetejére