• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!

54 literes akváriumhoz milyen szűrőt érdemes vásárolni?
15 db hal és növények vannak benne.

Érdemes átfutni:

meg ezt is:
 
Sziasztok!

Egy 30as kocka nanohoz tetra 400, vagy tetra 600 az ideálisabb? Esetlen van más/jobb ötletetek? Eheim 2213 van még a fejemben.
High tech akvárium lesz, Ada lámpával. Köszi
nálam a 30-as kockát egy 2213-as szűri, ha szekrényben tervezed tartani az lefogja annyira a hangját, h egyáltalán nem lesz zavaró.
 
Sziasztok!

230 L akváriumom nem akar összeállni renderesen. Zöld poralgával kűzdök és a növényi fejlődés sem 100as, tudom ezt sok minden okozhatja de szeretném megtalálni a szűk keresztmetszetet...
Jelenleg egy JBL 1502e szűri, én erre tippelek. Sajnos a bútor méretei miatt nem tudok Eheim szűrőt venni de egy OASE Biomaster 850 pont beférne.
Mit gondoltok ez mennyivel jobb szűrő?

Köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok!

230 L akváriumom nem akar összeállni renderesen. Zöld poralgával kűzdök és a növényi fejlődés sem 100as, tudom ezt sok minden okozhatja de szeretném megtalálni a szűk keresztmetszetet...
Jelenleg egy JBL 1502e szűri, én erre tippelek. Sajnos a bútor méretei miatt nem tudok Eheim szűrőt venni de egy OASE Biomaster 850 pont beférne.
Mit gondoltok ez mennyivel jobb szűrő?

Köszönöm a válaszokat.
Szia,

Ennyiből nem lehet megmondani, sokkal részletesebb info kéne az akváról. Fény, talaj, élőlények, tápozás, van-e CO2...stb.
Önmagában a szűrőd megfelelő szűrőanyaggal még elég is lehet egy ilyen méretű akvához.
Nyiss egy naplót, ahol részletesen leírod a setup-ot, akkor sok segítséget fogsz kapni, így csak tippelgetés lenne a vakvilágba.
 
Szia,

Ennyiből nem lehet megmondani, sokkal részletesebb info kéne az akváról. Fény, talaj, élőlények, tápozás, van-e CO2...stb.
Önmagában a szűrőd megfelelő szűrőanyaggal még elég is lehet egy ilyen méretű akvához.
Nyiss egy naplót, ahol részletesen leírod a setup-ot, akkor sok segítséget fogsz kapni, így csak tippelgetés lenne
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne a jövőre nézne.
- Egy 120x60x60 cm-es high-tech akváriumhoz ideális választás 2 db OASE Biomaster 600-as?
- Ugyanebből a szűrőből 1 db működhet egy 100 l-es akváriumnál mondjuk kb. 70%-ra visszavett áramlással?
Gondolkodom, hogy a jelenlegi 250-est lecserélem egy 600-asra, hogy elkezdjem beszerezni a cuccokat a nagy projekthez.
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne a jövőre nézne.
- Egy 120x60x60 cm-es high-tech akváriumhoz ideális választás 2 db OASE Biomaster 600-as?
- Ugyanebből a szűrőből 1 db működhet egy 100 l-es akváriumnál mondjuk kb. 70%-ra visszavett áramlással?
Gondolkodom, hogy a jelenlegi 250-est lecserélem egy 600-asra, hogy elkezdjem beszerezni a cuccokat a nagy projekthez.
Nekem 144esen van bm600as es tökéletes. Méretben a 100l pont a 70% szóval azt gondolnám jó lesz.
 
A kérdésem az lenne, hogy az Eheim 2080-hoz képest az Eheim 2078 5e 700 halkabb? Van olyan akinek mindkét szűrő volt? Vagy van. Számunkra a 2080 elviselhetetlen, a nappaliban van szekrényben de a hálóban nem tudunk tőle aludni, mély berregő hangja van, szerintem megválunk tőle.
 
A kérdésem az lenne, hogy az Eheim 2080-hoz képest az Eheim 2078 5e 700 halkabb? Van olyan akinek mindkét szűrő volt? Vagy van. Számunkra a 2080 elviselhetetlen, a nappaliban van szekrényben de a hálóban nem tudunk tőle aludni, mély berregő hangja van, szerintem megválunk tőle.
Nekünk is túl hangos volt. Használtan vettem, így nem tudtam, hogy újonnan milyen. Te újként vetted?
 
Nekünk is túl hangos volt. Használtan vettem, így nem tudtam, hogy újonnan milyen. Te újként vetted?
Igen új. Brutál hangja van. Morajlik meg van egy idegesítő rezonáló hangja is, ha hozzáérek a légtelenítő gombhoz, akkor nem vezetődik át annyira a rezgés a felső burkolatra, de akkor is hangos.
 
Utoljára módosított:
Kicsi, csendes és aránylag olcsó belső vagy akasztós szűrőt tudtok ajánlani? Egy kicsi és olcsó akasztósat régebben vettem, ami szépen szűr, csak nem hálószoba-kompatibilis.
 
Kicsi, csendes és aránylag olcsó belső vagy akasztós szűrőt tudtok ajánlani? Egy kicsi és olcsó akasztósat régebben vettem, ami szépen szűr, csak nem hálószoba-kompatibilis.
Eheim BioPowert nagyon ajánlom.
Tetszőlegesen bővíthatő, ill. anyi kosárral használod, amennyivel szeretnéd.
Áramlás szabályozható, ami nagy előny.
 
Back
Oldal tetejére