• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

64l-es akváriumom

csoli

Kertész szaki
Bár még nincs kész, de gondoltam hogy már felteszem, mert most ráérek megírni a naplót. :roll:

Akvárium:64l-es Opti-white

Akvárium szekrény:ADA stílusú

Szűrő:Eheim Professionel 3 2075

Világítás: TMC GroBeam 1000ND

Tápozás: EI (Green Aqua Micro/macro) 3ml/nap

Általános aljzat: 12l ADA AS Amazonia

Táptalaj: 2l ADA Power Sand Special

Co2:Nagynyomású

Fűtés: Hydor ETH 300W (külső fűtő)

Dekoráció: 1db Red Moor fa, 2kg Forest Sand Xingu, 2kg Aqua Gravel L

Növények: Rotala rotundifolia, Rotala sp. ''green'', Hydrocotyle sibthorpioides (maritima), Microsorum pteropus 'Windelov', Staurogyne repens,Taxiphyllum barbieri (Vesicularia),Pogostemon helferi, Lilaeopsis brasiliensis, Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Eleocharis parvula,Echinodorus tenellus...

Élőlények: ...

Egyelőre ennyi. :)
 
Olvasom, olvasom, görgetek lefelé, hogy lássam a fotót..... de az nincs ;)
Reméljük látjuk is majd az akváriumot :thumbup: Ha már így felcsigáztál.
 
A hardscape nagyjából kész még a kövekkel kel szórakoznom...
A képek nem lettek túl jók...
5458585366_088b3ca57a_z.jpg

A többi:http://www.flickr.com/photos/46081069@N06/
 
Wow Wow nagyon tetszetős :clap:
a dekorhomok és az amazonia határára tegyél lávakőre, vagy riccia kőre kötözött mohát, így nem keveredik össze a két talaj.
Mikor tervezed indítani?
 
Köszi!
Pont ezért vettem moha kötöző követ. ;) :)
Akkor indítom az akit amikor megérkeznek a növények (ma rendelem meg őket :crazy: ).
 
Szép kezdet! Ilyenkor úgy fáj a szívem egy opti-white iránt, ég és a föld a különbség! :) Kíváncsian várom a folytatást.
 
csoli said:
Köszi!
Élőben még szebb az üveg csak kicsit sötétek lettek a képek. ;)
Köszi, még a szívünket is fájdítod! :mrgreen:
Jól kezdődik várjuk a folytatást. :thumbup:
 
Nagyon tetszik. Profi technika, profi kivitelezés. :clap:
Egyre több egyre szebb akvárium van a fórumon :thumbup:
 
Köszi Inadsz! :oops:

kisszsu said:
csoli said:
Köszi!
Élőben még szebb az üveg csak kicsit sötétek lettek a képek. ;)
Köszi, még a szívünket is fájdítod! :mrgreen:
Jól kezdődik várjuk a folytatást. :thumbup:
Köszi
:lol: Nem volt szándékos :p
 
Jól válogattad össze a felszerelést. Én a helyedben még beszereznék egy-egy üveg ki- és befolyócsövet. Látványra ég és föld a különbség az Eheimhez adott zöld borzalomhoz képest. Ha már opti-white, meg ADA stílusú bútor, meg led világítás, akkor szerintem ne rontsuk el az összképet a ronda műanyag csövekkel. De az elején kipróbálhatod azokat is, utána annál jobban fogod értékelni az üveget.

A TMC GroBeam lámpáról rakhatnál fel képeket. Vezérlővel használod?
 
Sylar said:
Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem egy olcsó összeállítás, saccra is több, mint 300 rugó ez a cucc. Mondd, mivel vetted rá a szüleidet, hogy ezt finanszírozzák? Vagy mostanában ilyen jól fizetik a diákmunkát?

Tudom, hogy ez egy rossz szokás, de próbáljunk elvonatkoztatni kinek, miből, hogyan telik a berendezésekre. ;) A naplózás nem erről szól. :geek:
Vannak egy páran akik ilyen vagy ennél is komolyabb berendezésekkel rendelkeznek. Örülnék, ha minél többen osztanák meg akváriumaikat itt a fórumon.

Személy szerint régóta vártam ezt a naplót, mert egy ideje készül az akvárium és a hozzávalók. Izgalmasan indul és érdekes lesz látni, hogyan alakul majd a növényekkel.
A felépítmény jól sikerült. Reméljük sikerül megtartani az elválasztást és a domborzatot is a növényesítés után.

ui: jó lett a telepítés dokumentálása is a flickr-en. :thumbup:
 
Sylar said:
Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem egy olcsó összeállítás, saccra is több, mint 300 rugó ez a cucc. Mondd, mivel vetted rá a szüleidet, hogy ezt finanszírozzák? :) Vagy mostanában ilyen jól fizetik a diákmunkát? ;)
Egyébként jól válogattad össze a felszerelést. Én a helyedben még beszereznék egy-egy üveg ki- és befolyócsövet. Látványra ég és föld a különbség az Eheimhez adott zöld borzalomhoz képest. Ha már opti-white, meg ADA stílusú bútor, meg led világítás, akkor szerintem ne rontsuk el az összképet a ronda műanyag csövekkel. De az elején kipróbálhatod azokat is, utána annál jobban fogod értékelni az üveget.

A TMC GroBeam lámpáról rakhatnál fel képeket. Vezérlővel használod?
A cuccokat már több mint egy éve "gyűjtöm" az akváriumhoz, szóval nem egyszerre ment el az a 300k.Ha az elején gyengébb minőségűt veszek és azokat cserélem le jobbra (erre sok példa van a fórumon) akkor sokkal rosszabbul járok mintha az elején megvettem volna a minőségit. Az üveg ki- és befolyócsővel az a baj hogy ekkora akváriumhoz ilyen csővastagsággal még sehol sem láttam,ha meg leszűkíteném a csöveket az nagyon visszafogná a szűrőt(szerintem) meg valószínű nem is tenne jót neki.Na meg drága is, és elég esélyes hogy eltörném. :roll:
A lámpát vezérlő nélkül vettem, majd rakok fel arról is képeket.
 
Köszi Viktor!
Én is remélem hogy megmarad majd, próbálom minél óvatosabban feltölteni...
 
viktorlantos said:
Tudom, hogy ez egy rossz szokás, de próbáljunk elvonatkoztatni kinek, miből, hogyan telik a berendezésekre.
Negatív él nélkül írtam, csak meglepetésemben, de igazad van, már el is vonatkoztattam.
 
Ha az elején gyengébb minőségűt veszek és azokat cserélem le jobbra (erre sok példa van a fórumon) akkor sokkal rosszabbul járok mintha az elején megvettem volna a minőségit.

Ezzel teljesen mértékben egyetértek veled!
Én is beleszaladtam rengeteg olyan vételbe amit később megbántam!

Eddig nagyon jól mutat!
Pazar a technikád, dekoráció is stimmel (bár én használnék hozzá egy kis seiryu-t), de ez a te döntésed!
Sok sikert hozzá!

A szűrőre visszatérve, én is 2075-öt fogok használni 60 literre és szerintem egyáltalán nem fogná vissza annyira a szűkítés, hogy ne tudna kiszolgálni egy ekkora méretű akit!
Így pedig az üveg ki és befolyók is elérhető árba kerülnének! :D
 
Köszi!
Az igaz hogy még így is elég lenne egy 60l-be,de szerintem a szűrőnek nem lenne jó, hogy vékonyabb csövön keresztül kell szívnia a vizet.
Lehet később lecserélem üvegre, de most egyelőre marad a zöld műanyag... :)
 
George Farmer akváriuma ugyanekkora, ő ezt írja a ukaps-on:
"I've tested the flow output of the G6 and it's just over 1000lph - with 12mm lily pipes fitted."

Szóval sikerült 1000 l/h-t elérnie a kisebbik ki- és befolyóval, ez nem jelentene nagy lefojtást a te 1250 l/h-s szűrődnek sem.
 
Nem egyszerre kell megrendelni a cuccokat, én és fél évig gyűjtögettem a dolgokat, meg lehet egy kicsit ferdíteni :D
 
Back
Oldal tetejére