• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

64l-es akváriumom

Szépen kitisztult az akvárium. :thumbup:
A galériában a nanó akinál 1 hét alatt le tudtuk venni a követ a fáról. Lehet nálad sem kell majd sokkal több.
 
Ha jól számolom most 5 napos az akva.
A HC-n és a rotalán eddig is láttam hogy nőt valamennyit,de miután megnéztem a képeket láttam meg hogy nem is keveset.
A Rotala már hozza a submers leveleit pont a régi levelek töveinél,és a leghosszabb szál már a vízfelszínhez ér.A HC csomók már egymáshoz érnek,bár alapból elég közel voltak egymáshoz. :)
A Marsilea hirsutának az összes levelét levágtam ültetéskor, és most van neki 4 (2 kisebb,és 2 nagyobb). A többi növényen még nem vettem észre nagyobb változást.

Szerk.: Szerintetek levágjam már a Lilaeopsis brasiliensis leveleit vagy még várjak?
 
Milyen csiga ez,és mit keres az akváriumomban? :eh: :)
5491219175_4f6142c1cf_z.jpg

Nagyban:http://www.flickr.com/photos/46081069@N06/5491219175/sizes/l/in/photostream/
Eddig kettőt találtam belőle.Barna, egy részén átlátszó és nagyon kicsi (co2 csövön van).
 
Volna szíved kidobni? ;)

Csiguszok simán jöhetnek növényekkel. Nem orbitális mennyiségben de elvétve 1-2 ez benne van. Ha nagyon zavar most még ki tudod venni, így elejét veszed, hogy elszaporodjanak.
 
A cserepes növényeknél ez benne van. Elvétve előfurdul egy csigusz. A Tropica a növényeket alga mentesen, tökéletes kondiban szállítja, de nem teljesen sterilizálva.
Lehetne csiga írtót önteni a növényes tankokba, de akkor meg a garnisok szívnának a növényekkel. Továbbra is azt mondom, hogy amig csak 1-2 darab jön még kezelhető a dolog.

Akit nagyon kiborít az ilyesmi annak csak 1 megoldás marad. 1-2-Grow zselés növény. ;)
 
viktorlantos said:
Volna szíved kidobni? ;)

Csiguszok simán jöhetnek növényekkel. Nem orbitális mennyiségben de elvétve 1-2 ez benne van. Ha nagyon zavar most még ki tudod venni, így elejét veszed, hogy elszaporodjanak.
:D
Ha nem csinálnak semmi "kárt" akkor maradhatnak.Csak azt furcsállom hogy hogy maradhattak meg, mert az amazoni miatt gondolom nagy az ammónia szint a vízben.
 
Ez egy hólyagcsiga. Nem rágja a növényeket és rosszul viseli a carbot, tápozott akváriumban szinte nem is szaporodik. Legfeljebb fél centire nő, de növényes akváriumban nem éri el ezt a méretet, előbb feladja a harcot a vegyszerek miatt. Ez egy problémamentes csiga, szerintem érdekes lakója az akváriumnak.
 
Köszi a választ!
Szóval akkor nem valószínű hogy túlszaporodna...
Ha jól emlékszem Nigro akváriumában is él pár ilyen csiga.
 
viktorlantos said:
A cserepes növényeknél ez benne van. Elvétve előfurdul egy csigusz. A Tropica a növényeket alga mentesen, tökéletes kondiban szállítja, de nem teljesen sterilizálva.
Lehetne csiga írtót önteni a növényes tankokba, de akkor meg a garnisok szívnának a növényekkel. Továbbra is azt mondom, hogy amig csak 1-2 darab jön még kezelhető a dolog.

Akit nagyon kiborít az ilyesmi annak csak 1 megoldás marad. 1-2-Grow zselés növény. ;)

Én tudok egy másik megoldást is. Az ember rászán 5 percet egy új növényre és alaposan átnézi :D ;)
 
DeKol said:
Én tudok egy másik megoldást is. Az ember rászán 5 percet egy új növényre és alaposan átnézi :D ;)
26 cserép növényen keresgélni 1mm-es csigákat... :angel:
 
csoli said:
DeKol said:
Én tudok egy másik megoldást is. Az ember rászán 5 percet egy új növényre és alaposan átnézi :D ;)
26 cserép növényen keresgélni 1mm-es csigákat... :angel:

:) El fognak tűnni, nálam nem bírták a CO2-t, most már nem is látok belőle sehol, mind két indításnál volt de el is tűntek egy hónap alatt.
 
csoli said:
DeKol said:
Én tudok egy másik megoldást is. Az ember rászán 5 percet egy új növényre és alaposan átnézi :D ;)
26 cserép növényen keresgélni 1mm-es csigákat... :angel:

Az a legnagyobb buli:D.Vagy esetleg lízingelsz egy csigaevő csigát 1 hétre.
 
Back
Oldal tetejére