• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

19.000Ft-os 7 éves szerkezettől (egyszer volt előszűrő csere) jó ez is, idő van, mosni meg csak hétvégén szoktunk (arra a csapra szoktuk feltekerni).

AmegA
Azt értem!De mennyi a jó víz rossz víz aranya(csak kíváncsi vagyok).
 
(szerencsére találtam a neten (A.ttila) egy egyszerű előre elkészíthető hurkot amit a víz alatt a fára húzva viszonylag könnyen lehet rögzíteni a növénykéket).

Szia, egy linket erről tudnál küldeni légyszíves, én is ezzel szenvedtem, nem sok sikerrel a múltkor.

Köszi,
Andris
 
Sziasztok!

(szerencsére találtam a neten (A.ttila) egy egyszerű előre elkészíthető hurkot amit a víz alatt a fára húzva viszonylag könnyen lehet rögzíteni a növénykéket).

Szia, egy linket erről tudnál küldeni légyszíves, én is ezzel szenvedtem, nem sok sikerrel a múltkor.

Köszi,
Andris
Majd megkeresem, vagy lerajzolom, mert most nem találom!

Az előszűrőt is akváriumvízben tisztítjátok? Úgy tudtam, azt elég sima csapvíz alatt...
6 liter szivacsban is szép mennyiségű baci képes megtelepedni, kár lenne értük!

Most megyek mérni a JBL teszttel, tegnap már nem volt energiám (inkább a vízcsere miatt)!

A.ttila
 
6 liter szivacsban is szép mennyiségű baci képes megtelepedni, kár lenne értük!

Végül is... Én is gondolkodtam rajta, hogy nem kéne-e megmenteni a bacikat, de az előszűrőt sokszor nem vízcserekor tisztítom, olyankor marad a csapvíz. Meg mondjuk nekem csak alig fél liter térfogatról van szó....
 
Sziasztok!

(szerencsére találtam a neten (A.ttila) egy egyszerű előre elkészíthető hurkot amit a víz alatt a fára húzva viszonylag könnyen lehet rögzíteni a növénykéket).

Szia, egy linket erről tudnál küldeni légyszíves, én is ezzel szenvedtem, nem sok sikerrel a múltkor.

Köszi,
Andris

Csináltunk:

Teljes képernyőn érdemes nézni!
Köszönöm az operatőri-, szerkesztő-, feltöltő munkát Kedves Kis Feleségemnek Annamarinak :love:!

A víz alatt azért hosszadalmasabb!

A.ttila
 
Sziasztok!

Az ígért kép:

_SAM3908.JPG
A kép homályos az üvegen található algaréteg miatt, a hátralátást is töbminden akadályozza.
Megint (mindig) rendetlenség, pedig minden nap matatunk benne, a fák közül is több nem úgy áll ahogy kéne, a hátsó kis sziklák is igazításra szorulnak.
Az algát csipesszel, hurkapálcával is ritkítjuk, láthatóan fogy.
Ismét sok a felszínen úszó és stem növény, fel is tettük őket az eladó topicba.
Amióta emeltünk a tápozáson, hiába világítunk rövidebb ideig (5h, 6x54W, 5db 6500K, 1db 8000K), 2 órával hamarabb buborékoznak a növények.
A S. F. excel adagolása óta (az utolsó szűrőrekeszbe 10ml naponta) nem algásodik olyan mértékben a befolyó.

Végeztünk a páfrányok (Crepidomanes ) kötözésével végre (kb 100db-ra szedtük), még hátra vannak a mohák- a vékonyabb fák törzsére Riccardia, tetejükre forrásmoha (Fontinalis).

A halak kétnaponta kapnak enni (kivétel az élő eleséget a tóból, azt nasiként kapják).
Az Algázó gébek a kémlelőnyílás felőli oldalon vackolták be magukat a sziklarésbe, a számukra felesleges Amazóniát a patakmederbe túrva.

Vízcsere holnap, akkor majd talán lesz tisztább kép is.


AmegA
 
Sziasztok!Minden elismerésem az eddigi munkásságotokért,de ha lehetek őszinte(miért is ne?)valahogy nem értem a koncepciót!!Kicsit zavaros nekem,mondjuk az előzőt is sikerre vittetek,hatalmas alga csata után(minden elismerésem)!Valahogy nézegetem mar régóta -e naplót,részletes stb..De valami nekem nem tiszta!Pl az előtér hullámósága nagyon zavaró tud lenni,a sziklak a háttérben jók,de ezek a fák valahogy sztem sok!De sajna nem tudom megfogalmazni amit akarok!De ne érts félre,csak segíteni akarok,aztán majd a nagy versenyen megint egy jó helyezést hoztok el;)!
 
Sziasztok!

Sziasztok!Minden elismerésem az eddigi munkásságotokért,de ha lehetek őszinte(miért is ne?)valahogy nem értem a koncepciót!!Kicsit zavaros nekem,mondjuk az előzőt is sikerre vittetek,hatalmas alga csata után(minden elismerésem)!Valahogy nézegetem mar régóta -e naplót,részletes stb..De valami nekem nem tiszta!Pl az előtér hullámósága nagyon zavaró tud lenni,a sziklak a háttérben jók,de ezek a fák valahogy sztem sok!De sajna nem tudom megfogalmazni amit akarok!De ne érts félre,csak segíteni akarok,aztán majd a nagy versenyen megint egy jó helyezést hoztok el;)!
Köszönjük Patrik, őszinteség nélkül nincs fejlődés!
Most nagy a káosz, kb. egy fél vödörnyi növény kerül ki a napokban megint, akkor jobban átlátható lesz a koncepció (meg plasztikolás után az üveg is), a háttér világítás is hiányzik a képen.
A középső elülső dombból kicsit lejjebb veszünk, de valamennyi marad, hogy hangsúlyosabbá tegye a két patak befolyását.
Több növény lejjebb lesz nyomva, a patakmedrek pedig kitisztítva, hogy a kevesebb több alapon betekintést lehessen nyerni a medence teljes mélységében.
Mindez leírva nem is annyira beszédes, mint majd egy képen. Rajta vagyunk, de még sok a tennivaló a végső látvány kialakításáig (amiben Ti is a segítségünkre lehettek a meglátásaitokkal, kritikáitokkal).

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!


Köszönjük Patrik, őszinteség nélkül nincs fejlődés!
Most nagy a káosz, kb. egy fél vödörnyi növény kerül ki a napokban megint, akkor jobban átlátható lesz a koncepció (meg plasztikolás után az üveg is), a háttér világítás is hiányzik a képen.
A középső elülső dombból kicsit lejjebb veszünk, de valamennyi marad, hogy hangsúlyosabbá tegye a két patak befolyását.
Több növény lejjebb lesz nyomva, a patakmedrek pedig kitisztítva, hogy a kevesebb több alapon betekintést lehessen nyerni a medence teljes mélységében.
Mindez leírva nem is annyira beszédes, mint majd egy képen, rajta vagyunk, de még sok a tennivaló a végső látvány kialakításáig (amiben Ti is a segítségünkre lehettek a meglátásaitokkal, kritikáitokkal).

Köszönettel!

AmegA
Örülök,hogy nem értetted félre!Sok sikert!Es a lényeg elvezzetek amit csináltok(akváriumra gondoltam).
 
Nekem csak 1 megjegyzés lenne. Szuper a dokumentált napló és jó látni a folyamatos alakítást, finomítást a végeredmény érdekében.

Talán a hobbival most ismerkedőknek furcsa lehet, hogy az akvárium rendszeres vendége az alga. Többen talán úgy gondolják ez a természetes. És innen jön a következő lépés, hogy ezek a növényes akváriumok csak a fotózásra vannak összerakva, év közben meg full algásak stb. Pedig nagyon nem.
Nem szeretném, ha ezzel a hibás gondolatmenettel azonosítaná bárki a növényezést, vagy az aquascapinget. Építeni is lehet úgy, hogy csak időnként vagy az akvárium teljes élete alatt ne legyen észrevehető az alga.

Ebben és az előző naplóban is azért lehet állandó vendég az alga, mert állandó és folyamatos átalakítások mennek. Megbolygatva az akváriumot, talajt, dekort stb.
Egy harcedzett akvarista páros, mint @AmegA ezt megfelelően tudja kezelni és ennek is köszönhető, hogy a végén egy szép fotó is készül az akváriumról, de ahogy a boltban is szoktuk mondani a jó rendszert beállítod és hagyod működni. Ez az akvárium is algamentes lenne, ha csak a növények neveléséről szólna.

És bár rengeteg energia megy a megfelelő naplózásba, nekem személy szerint ezért nem a legjobb példa a fórumon.
Építés, mögöttes munka miatt nagyon különleges, és maximális tisztelet a befektetett energiáért, de pont ellentétes érzéseket kelt bennem a jó üzemeltetésre. Az uszodában ilyenkor írják ki az átlagembernek, hogy "vigyázz mély víz, csak úszóknak". Akkor tudom, hogy oda nem megyek gyerekkel :)

Remélem nem veszitek rossz kritikának. Nem annak szántam, csak a figyelmet szerettem volna felhívni hogy itt más cél mentén történik az építkezés. Ami áldozatokkal jár.
 
Köszönöm a videót, majd próbálkozom!

Alga ellen nem akarjátok kipróbálni ezt: easy-life algexit, nekem eltüntette az ecsetalgát, igaz nem egyik napról a másikra.

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
 
Sziasztok!

Nekem csak 1 megjegyzés lenne. Szuper a dokumentált napló és jó látni a folyamatos alakítást, finomítást a végeredmény érdekében.

Talán a hobbival most ismerkedőknek furcsa lehet, hogy az akvárium rendszeres vendége az alga. Többen talán úgy gondolják ez a természetes. És innen jön a következő lépés, hogy ezek a növényes akváriumok csak a fotózásra vannak összerakva, év közben meg full algásak stb. Pedig nagyon nem.
Nem szeretném, ha ezzel a hibás gondolatmenettel azonosítaná bárki a növényezést, vagy az aquascapinget. Építeni is lehet úgy, hogy csak időnként vagy az akvárium teljes élete alatt ne legyen észrevehető az alga.

Ebben és az előző naplóban is azért lehet állandó vendég az alga, mert állandó és folyamatos átalakítások mennek. Megbolygatva az akváriumot, talajt, dekort stb.
Egy harcedzett akvarista páros, mint @AmegA ezt megfelelően tudja kezelni és ennek is köszönhető, hogy a végén egy szép fotó is készül az akváriumról, de ahogy a boltban is szoktuk mondani a jó rendszert beállítod és hagyod működni. Ez az akvárium is algamentes lenne, ha csak a növények neveléséről szólna.

És bár rengeteg energia megy a megfelelő naplózásba, nekem személy szerint ezért nem a legjobb példa a fórumon.
Építés, mögöttes munka miatt nagyon különleges, és maximális tisztelet a befektetett energiáért, de pont ellentétes érzéseket kelt bennem a jó üzemeltetésre. Az uszodában ilyenkor írják ki az átlagembernek, hogy "vigyázz mély víz, csak úszóknak". Akkor tudom, hogy oda nem megyek gyerekkel :)

Remélem nem veszitek rossz kritikának. Nem annak szántam, csak a figyelmet szerettem volna felhívni hogy itt más cél mentén történik az építkezés. Ami áldozatokkal jár.
Köszönjük Viktor az észrevételt.
Valóban nem látjuk még mikortól lesz algamentes ez a berendezés! Az előző közel 3 hónapig volt algás, majd 4.5 hónapig algamentes (utána is az lehetett volna ha nem szedjük szét).
Igaz akkor nagyobb volt a bio segítség (Mollik, Sziámik, Bee garnélák).
Az ide való Neocaridina sereg még fejlődésben van, pont ma láttunk bébiket a neveldében.

Úgy érzem a hosszan tartó algásodás részben az én hibám (A.ttila), attól tartok csipeszelő-algázó fétisem van :D!
Mindenki másként áll a hobbihoz, van aki könnyedebben veszi, gyorsabban reagál bizonyos dolgokra , nálam ez hosszabb kifutású, talán azért mert munkás-paraszt családból származom ahol mindenért keményen meg kell dolgozni, egy művészlélek valószínűleg a beállítottságának köszönhetően kisebb akadályokkal szembesül.
Próbálom a naplózást minél későbbi időpontban végezni, hogy kevésbé borzoljam a kedélyeket (másnap estére már második-harmadik oldalra kerül, ahol már szinte senki nem látja), de még így is egy bejegyzést közel 100 megtekintés követ. Talán csak ugyanazok nézik és nekik nem okozunk csalódást! Még az jutott eszembe hogy ranghoz kéne kötni a naplónk nézhetőségét - mondjuk csak Vip és Legenda fórumtársaknak jelenik meg és akkor nincs annyira a kirakatban!
Ami még itt jelentős, hogy viszonylag kezdő vagyok ezen a területen (kifejezetten versenyakvárium rendezés) hisz ez a 4. CO2 támogatott építésem.
Másik probléma, hogy erőteljes kísérletező hajlammal rendelkezem, sok saját ötletet szeretnék megvalósítani, amelyek közül nem mind válik be, de a belátható kudarc bekövetkezése előtti pillanatig kitartok mellette!

Szerencsére versenyezni nem kötelező (van itthon két majdnem algamentes akváriumunk is, csak hogy saját szemünkkel győződhessünk meg róla, hogy létezik olyan is, de nem kiállítási darabok)!


Köszönöm a videót, majd próbálkozom!

Alga ellen nem akarjátok kipróbálni ezt: easy-life algexit, nekem eltüntette az ecsetalgát, igaz nem egyik napról a másikra.

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
Szívesen Andris, jó kötözgetést! 16-os damil ami már jól meghúzható, de még nem túl otromba vastagságú.

Eddig ellen tudtunk állni a kísértésnek, bár van a pincében egy alig bontott flakon amit 4 éve vásároltunk, de maradunk a véres-verejtékes munka módszere mellett, mert szeretjük!


Végre megcsináltuk a tesztet, nincs semmi kiugró érték a JBL proscan-on (nitrat 0.25, Nitrit 0.025, GH 7, KH 6, Ph 6.8, Chlor 0, CO2 25) vízcsere előtt közvetlenül, holnap előkapjuk a cseppteszteket is (K, P, Fe).
Volt 120l vízcsere, meg a front plasztikolása, kikerült a fél vödörnyi növény is.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Úgy érzem a hosszan tartó algásodás részben az én hibám (A.ttila), attól tartok csipeszelő-algázó fétisem van :D!
Mindenki másként áll a hobbihoz, van aki könnyedebben veszi, gyorsabban reagál bizonyos dolgokra , nálam ez hosszabb kifutású, talán azért mert munkás-paraszt családból származom ahol mindenért keményen meg kell dolgozni, egy művészlélek valószínűleg a beállítottságának köszönhetően kisebb akadályokkal szembesül.
Próbálom a naplózást minél későbbi időpontban végezni, hogy kevésbé borzoljam a kedélyeket (másnap estére már második-harmadik oldalra kerül, ahol már szinte senki nem látja), de még így is egy bejegyzést közel 100 megtekintés követ. Talán csak ugyanazok nézik és nekik nem okozunk csalódást! Még az jutott eszembe hogy ranghoz kéne kötni a naplónk nézhetőségét - mondjuk csak Vip és Legenda fórumtársaknak jelenik meg és akkor nincs annyira a kirakatban!
Ami még itt jelentős, hogy viszonylag kezdő vagyok ezen a területen (kifejezetten versenyakvárium rendezés) hisz ez a 4. CO2 támogatott építésem.
Másik probléma, hogy erőteljes kísérletező hajlammal rendelkezem, sok saját ötletet szeretnék megvalósítani, amelyek közül nem mind válik be, de a belátható kudarc bekövetkezése előtti pillanatig kitartok mellette!

Huh reméltem, hogy a tegnapi bejegyzésem nem egy erős gyomrosként hat majd. Nem ennek szántam.

Valahogy hiányzik az az info nekem, hogy egy napló miért csodaszép mindig, a másik pl miért algás. Most a kezdő hibákat nem is sorolnám ide. Az egész más kategória.

Az sem lenne jó, ha korlátoznánk a tartalmat és az sem, ha csak akkor posztolnátok, ha minden rendben van.
Én mögé látom, hogy mi miért van és per pillanat az egyik, vagy talán az egyetlen olyan napló (az előzővel együtt), ahol drasztikus átalakítások mennek a cél érdekében a fotózásig.
Enélkül szegényebb lenne a fórum. Sokat lehet tanulni belőle.

Talán csak a tájékoztató tábla hiányzik, hogy építési terület :) Lehet csak túllihegem a sztorit. :)

Én mondjuk követem és drukkolok, hogy a vége olyan legyen, amit szeretnétek vagy elképzeltetek. (y)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Reggel kitakarítottuk a szivattyút, mert már nagyon brummogott, most ismét hangtalan.

Csak néhány kép hogy látszódjon, nem reménytelen a helyzet:

Nyújtózkodó Potamogeton:
_SAM3912.JPG
A szürke néhány árnyalata:
_SAM3913.JPG
A nagy csapat:
_SAM3915.JPG
Úszunk a bubiban:
_SAM3916.JPG _SAM3920.JPG

Crepidomanesek:
_SAM3921.JPG
A kis vörösök:
_SAM3924.JPG

Az a szép zöld Hm:
_SAM3928.JPG

A fák szokásos összevisszaságban, holnapután talán rendezettebb lesz:
_SAM3930.JPG

AmegA
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére