• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!


Remélem Balázs egyszer gépközelbe kerülsz és leírod!

Így talán könnyebb lesz:
View attachment 47414

Még a felszínen úszó növények sok árnyékot vetnek, de nagyjából ez a koncepció némi hátsó lombosítással (meg talán a szürke felhőkkel is lehet még valamit kezdeni :cool:)!
Vagy ezzel a színnel lehetne a japán neve: Arashigakuru - jön a vihar!

Jöhet mindennemű kritika!

Köszönettel!

A.ttila
Nekem kicsit furcsa, hogy a "hegyek" teteje is zöld... Én meghagynám csupaszon.
Egyébként nehéz megszólalni, ismét egy igen komplex berendezést hoztatok létre. Szép munka!
 
Sziasztok!

Nekem ez így ahogy van nagyon tetszik, de nyilván Ti a részleteket élőben jobban látjátok és észreveszitek hol kell módosítani. Nekem annyi észrevételem van, hogy esetleg az egymásra boruló fák mögött a távolban megjelenhetne még egy hegy, hogy azzal is folytatódjon a távolba futó hegyvonulat. A végleges fotón gondolom majd az előtér két széle is világosabb lesz.
Nagyon tetszik ez a scape, hasonló sikereket kívánok evvel az akvával is, mint az előzővel.
Köszönjük! Igen még egy 20cm mélységgel meg lehetne azt is oldani, de egyenlőre ezzel a nettó 65cm-rel tudunk csak sáfárkodni (ennél nagyobb akvárium már csak egy másik lakásban lehet)! Háttérképpel meg nem szeretnénk trükközni! Igen a szélek világosabbak lesznek amikor elfogynak az úszónövények.

Nekem kicsit furcsa, hogy a "hegyek" teteje is zöld... Én meghagynám csupaszon.
Egyébként nehéz megszólalni, ismét egy igen komplex berendezést hoztatok létre. Szép munka!
Köszönjük! Az alga majd lekopik, sok helyről a gébek már le is pucolták, pár pamacs Fissidens és pár Riccardia folt azért lesz rajtuk, mint ahogy a sziklaperemeken, repedésekben megveti a "lábát" a növényzet.

Sajnos a hétvégi nagy terveket lenullázta egy csúnya nátha amibe mindketten beleestünk!
Azért egy kicsit minden nap foglalkozunk vele, de egy teljes napot el lehetne most is tölteni matatással, csak hogy a főbb dolgok a helyükre kerüljenek.
Tegnap kicsit túltoltam (A.ttila) a CO2-ot, mert lecsökkent a vízszint a buborékszámlálóban és szemre feljebb tekertem a tűszelepen, mire lekapcsoltam volna már pipált néhány neon.
Rögtön elzártam a gázt (kihúztam a mágnesszelepet a konnektorból) és kiemeltem a beömlőt had csobogjon, 20 perc elég volt, hogy helyreálljon a rend.
Ma reggel feltöltöttem a számlálót és újraállítottam a rendszert (utálom ezt a tűszeleppel szórakozást, nem tudom kinek mennyi idő, de nekem 10-15 perc míg azt mondom magamban hogy most már nem tekergetem tovább jó lesz így ahogy van (persze nem jó, csak jobb mint volt!)).

Tegnap este pár tő ifjonc Bolbitissel dekoráltuk a jobb oldali sziklák tetejét, hogy megtörjük az erős tükröződést (a korábbi tő túl nagy volt).
Jót tett a középrész újraültetése, miden fellélegzett miután megszabadultak a mohák és algák fogságából, dúsul a Hc gyep és a kis stemek is lendületes növekedésbe kezdtek.

Ma megint zöldre vágytak a Neonok, szegény Hydrók jó indikátorok, úgyhogy ismét spirulinás tápot vacsiztak a halak.
A Gébeknek szép kerek a pocakjuk, jó rájuk nézni!
A fiatal Amanók már bátran kapirgálnak az előtérben, kis idő múlva az első teszt Naracs sakura is bekerülhet.

Most lesz még egy kisebb vízcsere előszivacs mosással, előtéri homok leszívással-egyengetéssel, az eladó növények befotózásával (valahogy képpel jobban viszik).

AmegA
 
Sziasztok!

Nem szorosan a naplóhoz tartozik, de korábbi nagy sikerű akváriumunk főhősei voltak ( https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/ ) ezért Annamari ismét szaporodásra fogta a Galaxykat, mielőtt kiöregszenek kicsit felduzzasztja az állományt, a kicsik a garnélákkal nevelkednek:

_SAM3699.JPG

A lényeg középen keresendő (bocsánat a vízcseppes üveg miatt, de a halacskák pillanat tört része alatt elillannak)!

A.ttila
 
Nekem ez így ahogy van nagyon tetszik, de nyilván Ti a részleteket élőben jobban látjátok és észreveszitek hol kell módosítani. Nekem annyi észrevételem van, hogy esetleg az egymásra boruló fák mögött a távolban megjelenhetne még egy hegy, hogy azzal is folytatódjon a távolba futó hegyvonulat. A végleges fotón gondolom majd az előtér két széle is világosabb lesz.
Nagyon tetszik ez a scape, hasonló sikereket kívánok evvel az akvával is, mint az előzővel.
Szerintem arra gondolt Cheesee, hogy a hegy vonulatot lehetne még egy kicsit bővíteni széltében, amire én is gondoltam már, szerintem is jobban mutatna több hegycsúccsal! Nagyon jól néz ki egyébként, le a kalappal ismételten! Tetszik az új név, nagyon találó a szürke felhőkkel!
 
Sziasztok!

Szerintem arra gondolt Cheesee, hogy a hegy vonulatot lehetne még egy kicsit bővíteni széltében, amire én is gondoltam már, szerintem is jobban mutatna több hegycsúccsal! Nagyon jól néz ki egyébként, le a kalappal ismételten! Tetszik az új név, nagyon találó a szürke felhőkkel!
Köszönjük Andris! Körülnézek (A.ttila) hétvégén a pincében de emlékeim szerint 30+, vagy 6- méretű bazaltjaink vannak csak.

Égertobozt, tölgylevelet sikerült szedni? Az eszedbe jutott ugye, hogy ugyan nincs sok út felétek, de a helikopterek is szennyezik a környezetet? Mert ugye a környezettudatos angol arisztokraták elektromos golfautóval járják a pályát, de helikopterrel érkeznek oda!

AmegA
 
Ma volt szerencsém látni élőben Az akváriumot, növényvásárlás címén.
Az eladó növényekhez szerintem meg az akvárium képét rakjad be Attila;) Élőben még nagyobbat üt, már ezért megéri bővel elmenni, a növény meg csak géb az algán :D Látszik az akván az a rengeteg tervezés, munka és odaadás amit bele tettetek a növényeken kívül! Le a kalappal, szerintem lesz még nálad valami amiért vissza kell majd menjek. ( hamár a kabátomat nem sikerült ott hagyjam :ROFLMAO:)
(y)
 
Sziasztok!

Ma volt szerencsém látni élőben Az akváriumot, növényvásárlás címén.
Az eladó növényekhez szerintem meg az akvárium képét rakjad be Attila;) Élőben még nagyobbat üt, már ezért megéri bővel elmenni, a növény meg csak géb az algán :D Látszik az akván az a rengeteg tervezés, munka és odaadás amit bele tettetek a növényeken kívül! Le a kalappal, szerintem lesz még nálad valami amiért vissza kell majd menjek. ( hamár a kabátomat nem sikerült ott hagyjam :ROFLMAO:)
(y)
Örülök Pali, hogy sikerült végre összehozni!
Itt láttad előzőleg az akváriumaimat: https://akvakertesz.hu/threads/akvakertesz-talalkozo.2589/ ,azóta történt egy-s más.
Jöhetsz máskor is, nem kell alibi!
A növényekben teljék örömöd!

A.ttila
 
Sziasztok!


Köszönjük Andris! Körülnézek (A.ttila) hétvégén a pincében de emlékeim szerint 30+, vagy 6- méretű bazaltjaink vannak csak.

Égertobozt, tölgylevelet sikerült szedni? Az eszedbe jutott ugye, hogy ugyan nincs sok út felétek, de a helikopterek is szennyezik a környezetet? Mert ugye a környezettudatos angol arisztokraták elektromos golfautóval járják a pályát, de helikopterrel érkeznek oda!

AmegA
Még nem sikerült beszerezni, szombaton láttam a városban rengeteget egy fán, valószínűleg nem kevés nitrogén a tartalommal. Ha lesz végre egy száraz nap akkor talán majd arra is sorra kerül!

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
 
Sziasztok!
Örülök Pali, hogy sikerült végre összehozni!
Itt láttad előzőleg az akváriumaimat: https://akvakertesz.hu/threads/akvakertesz-talalkozo.2589/ ,azóta történt egy-s más.
Jöhetsz máskor is, nem kell alibi!
A növényekben teljék örömöd!
A.ttila

Milyen állat volt az a találkozó! :woot: Hát igen, rengeteget fejlődtél azóta is, bár az már jó régen volt! Ha neadj isten valamikor újra ilyenfajta találkozóra adnád a fejed, várom a meghívót :D A növények ma bekerültek az akiba, majd ha frissítem a naplómat rakok fel képet róluk. Köszönöm még egyszer!
 
Sziasztok!

Nem jutottam (A.ttila) le a pincébe bazaltot keresni.
Az utóbbi napok történései:
- a lámpa csak 5 órát világít 6 csővel,
- algaszedés csipesszel (1dl)
- részleges vízcserével (80l) egybekötött előszűrő szivacs takarítás,
- @Szella akvakertésztársunktól kaptunk egy rakás Helenát (15db került be) ezért a napi 50-100db Hólyag-, Postakürt-, Mini tányér csigaszedésnek vége, ez úton is köszönjük!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nem jutottam le a pincébe bazaltot keresni.
Az utóbbi napok történései:
- a lámpa csak 5 órát világít 6 csővel,
- algaszedés csipesszel (1dl)
- részleges vízcserével (80l) egybekötött előszűrő szivacs takarítás,
- @Szella akvakertésztársunktól kaptunk egy rakás Helenát (15db került be) ezért a napi 50-100db Hólyag-, Postakürt-, Mini tányér csigaszedésnek vége, ez úton is köszönjük!

AmegA
Jó étvágyat nekik!:hungry:
 
Szia Adrián!

Bocs hogy belekontárkodtam a naplódba. :):sleep:
Nincs harag, sőt bárkitől szívesen tanulunk!
Kérünk ugyanezt a Saru no asobiba 31. oldalának tetején lévő egyik képpel is tedd meg légyszíves (ott a naplóban), mert első ránézésre egyenes előtérrel az igazi!
Utána pedig írd le hogyan szerkesztetted!

Köszönettel!

Ati ,azért így adja ám a hangulatot [emoji4][emoji4][emoji18]
Ezt kéretik nem "tettszikezni" [emoji16]View attachment 47986

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Pont arra gondoltam (A.ttila) hogy feljebb kéne vágni a kép alját! Kösz Viktor!

Annamari+A.ttila
 
Szia Adrián!


Nincs harag, sőt bárkitől szívesen tanulunk!
Kérünk ugyanezt a Saru no asobiba 31. oldalának tetején lévő egyik képpel is tedd meg légyszíves (ott a naplóban), mert első ránézésre egyenes előtérrel az igazi!
Utána pedig írd le hogyan szerkesztetted!

Köszönettel!

Annamari+A.ttila
A Viktoré sokkal jobb. Tényleg hangulatosabb. PSben sokat lehet vele szórakozni, és nem olyan egyszerű. Én csak egy gyors fodrozást csináltam, semmi effekt, annyit hogy csak egy kicsit besötétítettem.
 
Sziasztok!

A mostanában látogatók közül többen is érdeklődtek a garnéla nevelde felől, de az a háló- ( utóbbi két hétben lábadozó) szobában van, ezért nem tudtuk megmutatni, meg egyébként is ott 05-06h. között kapcsoljuk a lámpát és csak délelőtt megy, ezért készítettünk róla egy fotót:

_SAM3735.JPG

A nagy akváriumban esténként kötözgetés folyik, a fák törzsének levelesítése, lombosítása, nem kicsit szívás (szerencsére találtam a neten (A.ttila) egy egyszerű előre elkészíthető hurkot amit a víz alatt a fára húzva viszonylag könnyen lehet rögzíteni a növénykéket).
A betegségünk miatt kicsit hanyagolva lett, de most heti dupla vízcserével kárpótoljuk, amíg helyre nem jön.
24 óra alatt csepeg le 60 liter ozmo víz, ennyi a cserealap fele.

A legutóbb a két patakmeder alsó részéből üvegig leszívtuk a homokot, jobb a látvány, de még alakítani kell az előtéri kavicsozáson.

Annamari, miután elolvadt a tó felszínén a jég, sűrű függönyanyagból készített hálóval planktonozott és az apró élőlényekkel (főleg Cyklops, Daphnia) etette meg a halakat, nagy volt az öröm!

Holnap csinálunk este egy tesztet a CO2 beoldás végén, vízcsere előtt, hogy lássuk a tápanyag és gáz szintet - most az utolsó vízcsere óta 20ml micro-macro tápot adagolunk, 10ml S. excellel kiegészítve.

Alga még van.

A Helenák "szétszaladtak" de üres csigaházat még nem láttunk.

Képet csak hétvégén készítünk, mert a karbantartást, kötözgetést világítási idő vége felé csináljuk és hogy ne legyen extra fény a beállítotton kívül és általában a lámpa kihunyásával hagyjuk abba (22h).

AmegA
 
Back
Oldal tetejére