• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az ösvény

Szerintem ez egy nagyon szép nano. Amin változtatnék, hogy kiszedném vöröskét a sarokból, túl nagyok a levelei, és valami szálas fazonú magas növényt tennék be (montevidensis, vivipara, acicularis). Az ösvényből kicsit ritkítanám a parvulát, ne legyen ennyire hangsúlyos, megnyírnám fazonra az MC-t, alaposan adnék a köveknek elektromos fogkefével és pár nap múlva csinálnék is egy klassz fotót róla, mert ez rendben van! ;)
 
Köszönöm a tanácsod. Az MC-t hogy nyírnád meg ?
Ez nálam, de gondolom másnál is elég érzésre megy. :) A képed alapján bal hátul a kunkort biztos, jobb elől az egy szem kilógó szárat is, aztán a felső felületéből kb. mindenhol egy 5-10 mm-t leszednék minimum, hogy kicsit kontrolláltabb legyen. Ez a növény nagyon gyorsan tud regenerálódni, ezért sokszor elég bátran metszettem még fotózás előtt is. ;)
 
Szerintem ez egy nagyon szép nano. Amin változtatnék, hogy kiszedném vöröskét a sarokból, túl nagyok a levelei, és valami szálas fazonú magas növényt tennék be (montevidensis, vivipara, acicularis). Az ösvényből kicsit ritkítanám a parvulát, ne legyen ennyire hangsúlyos, megnyírnám fazonra az MC-t, alaposan adnék a köveknek elektromos fogkefével és pár nap múlva csinálnék is egy klassz fotót róla, mert ez rendben van!

Szerintem is tök jó ez a nano. Kezdek beleszeretni a Colorado sand-be..
Tudom, már végeztél a karbantartással, de mivel még nem láttuk az eredményt ;) növényválasztási segédletnek ajánlom @dantesix akváriumát, ő is kipróbált több növényt ebben a méretben és elrendezésben.
Növényes - Soothing Mess | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Szerintem jobb lenne Acival, viszont elől a pici kövek túlságosan szabályosan állnak. Talán kevesebb is elég lenne belőlük és ne legyenek egyforma távolságra egymástól.
 
Szerintem jobb lenne Acival, viszont elől a pici kövek túlságosan szabályosan állnak. Talán kevesebb is elég lenne belőlük és ne legyenek egyforma távolságra egymástól.
Köszi. Már kicseréltem,a köveket javítom aztán este technika nélküli képek.
 
Tetszik az akva! Egyetlen javaslatom hozzá hogy talán érdemes lenne zúzni még aprókövet, mert most az előtérben nagyjából pont ugyanolyan távolságra vannak egymástól a kavicsok. A hegy felé sűrűbben tenném, az előtérben ritkítanám a kavicsokat.
 
Erről kinek mi a véleménye ?:) Jó ötletnek tűnik. De lent már nem ilyen szabályos.. Próbáltam úgy megcsinálni hogy ne látszódjon rajta emberi kéz nyoma minnél természetesebbre probáltam megcsinálni az akit.
 
Tetszik az akva! Egyetlen javaslatom hozzá hogy talán érdemes lenne zúzni még aprókövet, mert most az előtérben nagyjából pont ugyanolyan távolságra vannak egymástól a kavicsok. A hegy felé sűrűbben tenném, az előtérben ritkítanám a kavicsokat.
Talán még egy apróság ehhez. Az ösvény két oldalát is megszórhatod aprókaviccsal, szerintem ne félj "bekoszolni" a dekorhomokot, jól fog állni az ösvénynek.
Persze hallgassunk meg másokat is:D
 
Back
Oldal tetejére