• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csak pár kavics

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Kb 4 hónapja kezdett motoszkálni a fejembe a gondolat, hogy át kéne alakítani A kert című akváriumomat. Lassan érett tetté a gondolat, de a hétvégén testet öltött az elképzelésem.
A technika adott volt:
Méret: 45x30x30cm 40liter GA opti.
Világítás:Osram dulux s 4x9w 4000k 8h.
Vízcsere: Aquili OS RO1 3/1 RO/csapviz
Szűrés: Eheim 2013 390 l/h Trop mátrixal töltve.
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo.
Co2 nagynyomású Diy nagypatronos, Up reduktor Ga bubiszámláló, difi, Tetra visszafolyásgátlószelep.
Aljazat: Environment 5l, alá JBL Florapol Sat F2 homokkal keverve,ADA bacter ballal tuningolva.
Dekor: Kisebb sziklák kb 7 kg, homok kb 4 liter.

kPWxyXiUN_L7MvtcvdPha6T_DX1QA--QUOYmt3GYHqc=w311-h207-p-no


nFqrTUcCTzuIdS-SvS3uxViDeBa1hVBE9kahMOebbfs=w214-h223-p-no


A megvalósítás előtt sokat pakolgattam válogattam a köveimet mire kialakult mit is szeretnék, igen valami minimált.
Amúgy ez nagyon jó szórakoztató időtöltés, meló után rendesen feltölti az embert!

8YzNo3crXswRY3DdtnzUjGUlYX7SsWns_IcBriPBz6s=w330-h223-p-no
EByba-JktoCaL3JzX-IN7r7WYzJXbc4qFPOCsdtBrqU=w335-h223-p-no


Ebből kifolyólag némi tanulság, hogy ugyanolyan méretű akváriumban érdemes legózgatni mint amekkorában meglesz valósítva a projekt. Nálam csak pár centi eltérés volt de mégis elég ahhoz már ne mutasson olyan jól mint a kisebb helyen. Szóval egy másik verzió került megvalósításra...
 
A megvalósítás 3 napra lett tervezve, és igen kellett is, nem csak azért mert ilyen molyolós fajta vagyok. :) Az első nap beüzemeltem egy ideiglenes akváriumot a lakóknak, pár növényt és a kíméletesen kitakarított szűrőt is megkapták. Valamint még volt időm szétválogatni az újra felhasznált növényeket, a parvulát és a tenellust.
Következő nap, már a legózás jegyében zajlott, gondosan kellett eljárnom, mert úgy terveztem, hogy fixre lesznek ragasztva a kövek, később már nem tudom mozgatni őket.
A sziklákat előkészítettem, mosás, 20% ecetfürdő, mosás, RO vízben áztatás, mosás, RO vízben áztatás, mosás :) 3 hetes procedúra volt, de megérte alig keményíti vissza a vizet a sok kavics. :)
-iA1qYzeWRdNwgiCn9D2WOqbbhqwC9srs0sIVq2zV8w=w303-h202-p-no

Pár kőre már előre ragasztottam hungarocell talpakat a többire csak az akváriumba miután a helyükre lettek illesztve. Lassan ment míg minden kő a helyére került, na meg persze közben tudatosult bennem, hogy nem működik az előre megálmodott elképzelés, de sebaj rögtönöztem. :) Az alábbi képeken megörökítettem hogyan növekedett a felépítmény.
mho8wt0wBZJMDu-eDzur3WxjhZoL6Z9-1Fg8CIlnwgc=w304-h202-p-no
eusDhcfU6isV98g6_G3nsfiz1bezZRrQ0B91uKOpCdg=w303-h202-p-no
ZJbJmNFzkU0pyJNSU6CmZguJ_dIQV8Fpwzuv-qkDDcM=w304-h202-p-no
KqY4O4F-YGKTr4lzf2RGL6NZ-OBHe0nfWogZdPAw6OE=w305-h203-p-no
8YN8MhSw-rEajKwCHImwO4gagQjOQ9KKyaP8cXdIHv0=w306-h203-p-no
DEiMBMgffAw3GogCAUdrXbPzqWn00QvosHkTDW3i1AY=w297-h203-p-no
U8bjL0kZG3ZsHJCJ5h123nEchoLjo1d0YXJxm1xXigE=w306-h203-p-no
2TFCfhYT4hYJPTOw8I3jxxV2eiQNBWNwkS1GSezf6DM=w289-h205-p-no
XhA8aj72EF4SW-5BII5ARK9AlPZT553pAahmy0PHXag=w305-h203-p-no

Jól haladtam, így délután már annyira megkötött a szilóplaszt, hogy behelyezhettem a táptalajt és az összetört Bakter ballt, majd letakartam 1 cm homokkal erre jött az általános ajzat, majd előre a dekorhomok. Estére kész is lett, még az előző nap kiválogatott növényeket is volt időm elültetni. estére bespicceltem majd lefóliáztam az akváriumot, és eltettem magam másnapra. :)

IMG_2214.JPG

IMG_2216.JPG
 
Földim!Ez tuti kis beszämolo es tuti kis aki!Öröm ilyen reszletes naplot olvasni.Ja az elrendezes(y).Milyen növenyekre gondoltäl?
 
Földim!Ez tuti kis beszämolo es tuti kis aki!Öröm ilyen reszletes naplot olvasni.Ja az elrendezes(y).Milyen növenyekre gondoltäl?
Eleocharis parvula, Echinodorus tennelus, a fenti képeken ők már elvannak ültetve, szeretek kipróbálni ezt-azt ezért Micranthemum Sp. Monte Carlo lesz a fő gyepalkotó.
Viktor linkelte ezt a vidit George Farmertól, és már tudtam, nekem kell! :)
 
Nagyon szép a "kavicsok" textúrája ;), pláne a legnagyobb kőé. Kár hogy az eredeti megvalósulás nem sikerülhetett térbeli okokból, de örülök neki hogy a baloldali lay-out ötletre hajaz a mostani. :)
 
En már vagy 100szor voltam Köszegen,de valahogy akkor meg nem nézegettem a köveket Növenyfej szemmel.Na majd egyszer ha haza megyek.
 
Szerencsés vagyok, felénk ilyen palakövekbe gyakran lehet belebotlani, a Kőszegi-hegység lábánál lakom. :)

Szuper, hogy idehaza is lehet ilyen szépségeket találni. :) Ha nem tévedek ez átalakult kristályos pala. Szilikátot tudsz mérni? Nincs ebben véletlenül, mert abból barna-alga bumm lesz? Ha minden klappol, majd figyelem, kell tegyek egy kirándulást arrafelé, telepakolom a csomit...:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére