• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csak pár kavics

Korábbi beszélgetésünk óta várom már, mikor lepsz meg egyik kedvenc kirándulóhelyem miniatűr változatával! :)
Remekül sikerült és tökéletesen idézi bennem a Kőszegi-hegyek hangulatát.
Várom a folytatást!
 
Szuper, hogy idehaza is lehet ilyen szépségeket találni. :) Ha nem tévedek ez átalakult kristályos pala. Szilikátot tudsz mérni? Nincs ebben véletlenül, mert abból barna-alga bumm lesz? Ha minden klappol, majd figyelem, kell tegyek egy kirándulást arrafelé, telepakolom a csomit...:)

Nem mértem de, 2010-ben használtam első alkalommal, ha van időd átolvashatod az erről készült naplót. Klikk!
 
Szóval :) ott tartottam, hogy estére lefóliázva hagytam az akváriumot. Mivel az előző elrendezésből felhasznált növények már beültetésre kerültek, és nem akartam, hogy kiszáradjanak. Végül is jobb helyen voltak mint egy Rámás dobozban. A következő feladat Micranthemum M.T. TC kimosása a zseléből, darabokra szedése, és ültetése. Van vele meló rendesen, de nagyon kiadós egy ilyen kis tégely, kb 10x45 cm területre simán elég volt.
MVjlcsgpKpbz_BoNF8VVtQtViNs6Tj5L9fw05UdeieM=w303-h202-p-no

Nem első alkalommal van szerencsém ilyen zselés növénykéhez, eddig csak jó tapasztalataim vannak. Pedig az elsőnél kicsit szkeptikus voltam. Steril emers növényt jól megmonyozzuk :) a mosásnál, majd felkaszaboljuk, a végén meg lenyomjuk a buksiját a víz alá! Hát nem lennék a helyében.
Ez a zseléből kivakarás nem a kedvenc részem, jó lenne ha lehetne kapni hozzá valami oldószert, vagy csak kitalálnák a vízben oldódó fajtát. :)
wWuPsE2MwXcYhAZjHnQEmm63vJpdnW4aiPrez-kzXAg=w304-h202-p-no


Ezzel a kisadag szétszed elültet, szétszed elültet, mókával elszórakoztam egy fél nap, de így utólag azt kell mondjam megérte.

IMG_2220.JPG


IMG_2221.JPG


IMG_2224.JPG
IMG_2225.JPG


Kapott 10-10 nyomás GA mikrót meg makrót Co2, és egy kis belső szűrőt a megfelelő áramlás miatt, a külső még a régi lakóknál duruzsol.
 
Co2 nagynyomású Diy nagypatronos, Up reduktor
Szia Tomi!
Lenne egy kérdésem ehhez a reduktorhoz milyen palackot használsz ?
Látom a képeken de nem tudom megfejteni.Én is szeretnék majd nagy patronosra váltani ezért kérdezem.
Illetve gondolom kellett közdarab is reduktor,és a palack közé.
Köszi !
 
Szia Tomi!
Lenne egy kérdésem ehhez a reduktorhoz milyen palackot használsz ?
Látom a képeken de nem tudom megfejteni.Én is szeretnék majd nagy patronosra váltani ezért kérdezem.
Illetve gondolom kellett közdarab is reduktor,és a palack közé.
Köszi !

Liss 150g nem egy takarékos megoldás, de ha nincs hova rakni egy nagyot akkor jó alternatíva. Igen kell közdarab, mivel ezen nincs csap, csak egy benyomós szelep. Vagy rendelsz az internetről vagy csináltatsz esztergályossal.

4f8c304bc28b79765202cfb9-225x225-resize-transparent.png
 
Liss 150g nem egy takarékos megoldás, de ha nincs hova rakni egy nagyot akkor jó alternatíva. Igen kell közdarab, mivel ezen nincs csap, csak egy benyomós szelep. Vagy rendelsz az internetről vagy csináltatsz esztergályossal.

4f8c304bc28b79765202cfb9-225x225-resize-transparent.png
Nekem is adott gondolkodni valót ez a megoldás...
Lehet hogy belevágok... Akkor pedig jobb ha készülsz hogy nálad érdeklődöm hogy hol olcsó a hozzá való ;) :D
 
A feltöltést követő nap, le szállt a köd! De komolyan, és durván bedurrant a víz. Enyhe szaga is volt, kicsit emlékeztetett a fermentált kukoricára, aki horgászik az tudja milyen. Feles vízcsere amúgy is tervben volt, gyors megejtettem, másnapra ismét ködös volt a víz, de már nem olyan nagyon, ismét nyomtam egy cserét, és ráakasztottam a külső szűrőt az akváriumra. Harmadnapra kristálytiszta víz fogadott :) innentől a mai napig 2 naponta nyomtam a cseréket. Tegnap bekerült az első lakó is, a már a halacsok is, kicsit megvannak szeppenve de majd magukra találnak talán. A növények növögetnek, úgy tűnik minden rendben zajlik.
És akkor az elmúlt pár nap képekben:
3TatAtrX-sLXyYist_iWHN_F4zwUkyvNJ8-zoC_oU2w=w309-h206-p-no
VkaUt0GevYgkAokJSbXpZEZdgap8hw0ef4aGsqkijLw=w299-h206-p-no
mffOtIAtbAHYg5Nb9mTBsFr_dHWZJ67FMo_iduRbNMk=w310-h206-p-no
VQXnwKEjbY4EZBCqL_53Ytbd7PSQ3jsqkC36ID6Ac8Q=w296-h206-p-no
GOPMiMZ4_bPV1lQKlSI95U4L51OSma_EZXQBSun1unQ=w303-h202-p-no
kKuvbgs2jV3b8YCY36gITgkJkvrHTsoxhI20P-jhrxo=w303-h202-p-no
TcJ30FKP22i3v77Eaop7LkmCSiKURZm5R62sHK7Eryw=w311-h207-p-no
 
Már ezen a pár képen is látszik mennyire elkezdett nőni a monte carlo :eek:
Most már tuti Ki kell próbálnom ezt a növényt,csak ne lenne már mínusz,rendelném is.
Ezek a kövek meg brutál jól mutatnak (y)
 
Már ezen a pár képen is látszik mennyire elkezdett nőni a monte carlo :eek:
Most már tuti Ki kell próbálnom ezt a növényt,csak ne lenne már mínusz,rendelném is.
Ezek a kövek meg brutál jól mutatnak (y)

9 nap...
 
Szuperül összeraktad. Tök jó hogy megemelted a háttér növényeket és a szemből fotón sem tűnik el. Valamiért nekem kimaradt az utolsó néhány kép, pedig nagyon jó kis start!
Külön gratu, hogy kipróbálod magad ebben a stílusban is (y):)
 
Szia Tomi!
Mi újság az akváriummal,már biztosan bezöldült :lurking:a legutóbbi képek óta,majd ha időd engedi írhatná:writer:l pár sort no meg a kép:snaphappy: ami
kielégíti a kíváncsiságot ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére