• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csak pár kavics

Hú de elvolt ásva ez a napló, szóval ezt is leporolom egy kicsit.
Montecarlo gyep nem jött be 40 literben iszonyat nagy a levele, ezért pár hete lecseréltem.
Némi Hemmianthus callitrichoides cuba, Eleocharis parvula, Echinodorus tennelus, Riccardia chamedryfolia, Marsilea Crenata került az üvegbe minden egyéb változatlan. Nem volt egy sétagalopp minden héten más alga ütötte fel a fejét de most úgy tűnik kezd sínen lenni.
Pár kép:

IMG_7006.JPG


IMG_7102.JPG


IMG_7106.JPG


IMG_7264.JPG
 
Tomi,ez is tok jo lett,kerdesem hogy a masodik kepen levo sarga cukorfalat hal mi fajta [emoji3]

Köszi!
Az sárga fogkefe :D de komolyan a kövekhez nem nyúltam még, Gyrinocheilus aymonieri a neve idővel átköltöznek majd a nagyba mert jó 15 cm is megnőnek.
 
Ha a növények egy picit előrehaladottabb állapotban lennének, nagyon ott lett volna a helye a HAC NANO-ban. ;)
Szép!!!
 
Ez már nem derül ki :) Ma megnyírtam első alkalommal az újraültetés óta + lehalásztam az Amandákat, nehogy megfájduljon a foguk némi CRS husira kb 1hét múlva jönnek az apróságok. :love:
Ki hogy szedi össze az apró hc leveleket? Valami jó trükk érdekelne.
 
Ez már nem derül ki :) Ma megnyírtam első alkalommal az újraültetés óta + lehalásztam az Amandákat, nehogy megfájduljon a foguk némi CRS husira kb 1hét múlva jönnek az apróságok. :love:
Ki hogy szedi össze az apró hc leveleket? Valami jó trükk érdekelne.
Eheim skimmer. :p
De ez nekem sincs... Én pl a parvulát a garnélás hálóval szoktam lehalászni. :)
 
Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a háttér az akvárium mögött valamiféle szövet? -Nagyon tetszetős!
Nekem is van egy Gyrinocheilus aymonierim. Érdekes, hogy itt az akvakertészek körében mennyire nem népszerü. Tényleg azt mondják róla, hogy nagyra megnő, de nekem meg van lassan egy éve és nem nőtt semmit, pedig egy 142 literes akiban van. Én úgy gondolom, ha kevés neki az abrak akkor nem fejlődik annyira. Pedig igen hasznos, mert csak az üveget és a köveket tisztogatja, nem túrja a talajt, és békén hagyja a kissebb, érzékenyebb növényeket.
Egyébként szép akvárium. :)
 
Köszi! A háttér az üvegfólia a P betűs barkácsból. Hát a nem nagy aymonieri az kb 15 cm ekkora a 4 éves példány mondjuk van helye bőven a nagyban :) én szeretem nagyon szorgalmas és hatékony halacsok.
Időközben a skimmer is megoldódott :D
10881620_995311193818898_5794022076418300792_n.jpg
 
Köszi! A háttér az üvegfólia a P betűs barkácsból. Hát a nem nagy aymonieri az kb 15 cm ekkora a 4 éves példány mondjuk van helye bőven a nagyban :) én szeretem nagyon szorgalmas és hatékony halacsok.
Időközben a skimmer is megoldódott :D
10881620_995311193818898_5794022076418300792_n.jpg

Nagyon nagy kép!
Remélem a vacsorája nem innen lesz:)
 
Előástam ezt a naplót is, kellett keresgélni. Jó rég írtam ide, de csak azért mert nem sok minden változott az utoljára posztolt képhez képest.
Technikai vonalon kapott az akva egy GA-s javított reduktort és mágnesszelepet valamint a 150g patront 2kg palackra cseréltem ezzel nyugdíjba küldtem a szódás patronos up reduktoros rendszert. Ami ugyan nem volt rossz de 20 naponta csak kifogyott és nem volt egyszerű belőni a bubiszámot ezzel a szimpla reduktorral, na meg a lustaság miatt előfordult, hogy napokig nem ment co2, na szóval ennek vége. :)
A karácsonykor született kis garnélák már szépen növögetnek olyan centi+osak már és nem tudnak a hc közé, lapulni jó látni ahogy szedeget a banda. :)
Kis negatívum hogy van alga, ecset, meg valami szálas izé kemény drót szerű a ricardiával jött és makacsul ragaszkodik is hozzá mintha lassan kopna de inkább csak stagnál mondjuk csak leszedegetem néha csipesszel, hangya szedés helyett ez is megteszi. :)
Pár kép a jelenlegi állapotokról.:

IMG_8250.JPG


IMG_8249.JPG


IMG_8247.JPG
 
Szépek a garnélák, és az akvárium is! Nekem is a riccardiával érkezett az a fajta alga, nem egyszerű kiirtani a moha közül.

Nekem is a riccardiával érkezett, de szépen megjelent itt ott jellemzően tereptárgyakon a nagy akváriumban is van. Ha valaki tud ellene tuti módszert az ne tartsa vissza! :)
 
Nekem most talán bejön, hogy feljebb emeltem a világításomat. Szép lassan kezd visszahúzódni, és a szűrővédő fémrácson is elég sokat találtam azóta, úgyhogy lehet, hogy picit kevesebb fény segíthet. Persze manuálisan is próbáltam mindig eltávolítani amit találtam, és takarítani ott, ahol előjött, ugyanis gyanús nekem, hogy a túlzott mulm miatt jött elő nálam a mohákon, aztán továbbterjedve a többi kevésbé tiszta helyre.
 
Megkérdezhetem, hogy ez a rövid nyakú üveg lily miféle? GA-ban nem látok ilyet, vagy csak szokás szerint bamba vagyok :p!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére