• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dry start 20L nano

Köszönöm hogy benéztél.:)
Nagyon jók a képek,színre ilyen,viszont inkább hosszúkás a pete mint kerek,és nagyon pici. Mekkora volt nálad?
Arról tudsz írni,hogy mennyi idő amíg van változás? És a víz hőfoka most milyen legyen? Mert kb 26,5 fokban rakhatták,de most lejjebb hűtöttem 24-re.
Bevallom, én nem tudom megkülönböztetni a két otomat,hogy melyik nőstény... van valami ismertetőjelük? Mert méretre egyformák.
Akkor is rak petét ha nincs megtermékenyítve? Olyan infókat árulj el amit nem írnak a neten:) Köszi
 
Kb. 1,5 mm-re saccolnám az ikrákat, max két nap alatt ki szoktak kelni, nálam 26 fokon ívtak, de én nem hűtöttem vissza a vizet.
Túl sok infót nem tudok mondani, főleg így, hogy nem tudtam felnevelni a kishalakat..
Az ikrás nőstényt nagyon könnyű megkülönböztetni, majd szét durran az ikráktól:
View attachment 13832

Így néz ki egy öreg nőstény egy hím mellett:
https://akvakertesz.hu/threads/szuerkuelet-stanci-300-literese.5482/page-3#post-292209
Egyre inkább azt gondolom, hogy egy sakura engedte el a petéit. Nekem egyformának tűnnek az otoim,ikrásan nem láttam, igaz most nem tudtam foglalkozni az aksival annyit amennyit szerettem volna,meddig van benne pete azt láttad?
Sajnos ettől jobb képet nem tudok csinálni:
IMG_20160705_093006_1.jpg
 
Akkor is rak petét ha nincs megtermékenyítve?
Nem lehetetlen, például a vitorlások ezt teszik. Azt el tudom képzelni, hogy az ikraérést nem befolyásolja, hogy van-e fickó a csapatban, az meg biztos, hogy a végtelenségig nem tartja magában.
Egyre inkább azt gondolom, hogy egy sakura engedte el a petéit.
No, ezt viszont elég nehezen tudom elképzelni, legalábbis én eddig amit tartottam a neocaridina heteropoda különböző színváltozataiból (sakkura, RC, yellow fire) soha nem láttam, hogy növényre ragassza a petéit, mindig szépen legyezte ahogy a nagykönyv írja.
Szerintem ikra lesz az, de ha nincs fickó, akkor terméketlen és elkezd penészedni elég gyorsan.
Túl sok infót nem tudok mondani, főleg így, hogy nem tudtam felnevelni a kishalakat..
...pedig milyen jófej kis csibészek voltak;)
 
Nem lehetetlen, például a vitorlások ezt teszik. Azt el tudom képzelni, hogy az ikraérést nem befolyásolja, hogy van-e fickó a csapatban, az meg biztos, hogy a végtelenségig nem tartja magában.

No, ezt viszont elég nehezen tudom elképzelni, legalábbis én eddig amit tartottam a neocaridina heteropoda különböző színváltozataiból (sakkura, RC, yellow fire) soha nem láttam, hogy növényre ragassza a petéit, mindig szépen legyezte ahogy a nagykönyv írja.
Szerintem ikra lesz az, de ha nincs fickó, akkor terméketlen és elkezd penészedni elég gyorsan.


Tényleg nem tudom eldönteni,viszont olyat már olvastam, hogy ha első petés a sakura valamilyen oknál fogva akár el is engedheti,(és ők nálam nőttek fel, régi sakurák már elhullottak) ebből gondolom, nem igazán van odaragasztva inkább mintha egy fonalon lógnának az ikrák, elég aprók talán 1 mm-ek
De ha 2 nap alatt kelnek ki akkor talán már holnap kellene változást látni,ha termékenyek (de örülnék:))
 
Nagyon szép az akváriumod.Gyönyörű ez a riccia hc kombináció. Gratulálok.
Köszönöm,habár most nyírtam meg de lehet, hogy ki is:) a hc alja nagyon barnás néhol még ki is szedtem és újra raktam.. de most olyan siralmasan néz ki,hogy még meg sem merem mutatni:D
 
Ahogy ígértem hoztam a képeket.
Megszüntettem a homokos ösvényt,sajnos kezelhetetlen volt már számomra, majd benövi a parvula vagy a hc szerintem.
A hc-nak nekiestem ollóval, szerettem volna jó rövidre nyírni, hogy látszódjanak a kövek mert azt már teljesen benőtte, de legalul olyan csúnya, hogy egy pillanatra azt gondoltam kiszedem a pi..ba az egészet és újra ültetem,na ezt sikerült is egy pici darabon, de az egészre nem voltam megfelelően alfába úgyhogy lesz ami lesz alapon úgyhagytam.. Nagyon szép lett a riccia, nem győzöm ragasztgatni, mert mindig úgy megnő hogy már felválik, volt olyan amikor kővel együtt megemelkedett, úszkált mint egy lufi, annyi bubi volt rajta, még azt rendbe kell raknom..
IMG_20160714_105636.jpg
IMG_20160714_105718.jpg
IMG_20160714_105727.jpg
IMG_20160714_105736.jpg
IMG_20160714_105750.jpg
IMG_20160714_105758.jpg
 
Back
Oldal tetejére