• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dry start 20L nano

Ezt szeretem: ha egyszer nekiállsz fotózni, akkor kép dömping van(y)
Szerintem ne parázd túl a dolgot: a tövéhez kevesebb fény jutott, ezért ilyen gyászos a színe. 1-2 hét alatt észhez tér és tovább dúsul majd.
A hydro látom, kezd kikandikálni a víz fölé. Engedd neki, mert szép lesz fölötte is.:)
Ha eljut az akva széléhez, akkor Neked is lesz belőle egy zuhatag végig lefele, amíg a fény éri. Jól tud kinézni(y)
 
Ezt szeretem: ha egyszer nekiállsz fotózni, akkor kép dömping van(y)
Szerintem ne parázd túl a dolgot: a tövéhez kevesebb fény jutott, ezért ilyen gyászos a színe. 1-2 hét alatt észhez tér és tovább dúsul majd.
A hydro látom, kezd kikandikálni a víz fölé. Engedd neki, mert szép lesz fölötte is.:)
Ha eljut az akva széléhez, akkor Neked is lesz belőle egy zuhatag végig lefele, amíg a fény éri. Jól tud kinézni(y)
Én is szeretem nézegetni a Ti aksitokat,hátha az enyémmel is így vagytok:D
Most biztos, hogy nem nyúlok hozzá az ollóval egy darabig, de ragasztanom fog kelleni:)
Hát a HC-t nem kímélted, az egyszer biztos ;) A bonsait egy kicsit sűríthetnéd, mert nagyon jól mutat.
Hc- Mondtam,hogy nekiestem mint foxi a lábtörlőnek:D
Bonsai- Tényleg?! Pedig azt gondoltam, hogy elég sok így is
 
Sziasztok!
Egy kis helyzet jelentés, de rég jártam itt..
Felszántottam a hc gyepet, már nem volt szép és számomra is kell a változás. Helyette parvula minit ültettem, valahogy az kezelhetőbb és nagyon szépen elterült, így volt miből ültetni.IMG_20160811_113213.jpg IMG_20160811_113213.jpg IMG_20160811_113222.jpg IMG_20160811_113237.jpg IMG_20160811_113245.jpg IMG_20160811_113300.jpg IMG_20160811_113316.jpg IMG_20160811_113328.jpg
 

Attachments

  • IMG_20160811_113229.jpg
    IMG_20160811_113229.jpg
    309.4 KB · Megtekintések: 0
Szia! :)
Letámadnálak pár kérdéssel. :)
0-24-ben nyomod a CO2-t, ugye? Hány bubi/másodperc, vagy másodperc/bubi tempóval engeded bele? :)
A Chihiros lámpával mennyire vagy elégedett, van észrevehető fényerő csökkenése az eltelt idő alatt? :)
A Chihiros Doctor bevált? :D
Bocsi, ha sok a kérdés.:oops::rolleyes:
 
Szia! :)
Letámadnálak pár kérdéssel. :)
0-24-ben nyomod a CO2-t, ugye? Hány bubi/másodperc, vagy másodperc/bubi tempóval engeded bele? :)
A Chihiros lámpával mennyire vagy elégedett, van észrevehető fényerő csökkenése az eltelt idő alatt? :)
A Chihiros Doctor bevált? :D
Bocsi, ha sok a kérdés.:oops::rolleyes:

Sziasztok! Csatlakozom Greg kérdéseihez, engem is érdekelne! :)
Kedves kis nanod van! Ezek a megkövesedett fák nagyon hangulatosak, nem is nagyon találkoztam vele eddig fotókon.:)
 
Szia! :)
Letámadnálak pár kérdéssel. :)
0-24-ben nyomod a CO2-t, ugye? Hány bubi/másodperc, vagy másodperc/bubi tempóval engeded bele? :)
A Chihiros lámpával mennyire vagy elégedett, van észrevehető fényerő csökkenése az eltelt idő alatt? :)
A Chihiros Doctor bevált? :D
Bocsi, ha sok a kérdés.:oops::rolleyes:
Sziasztok!:)
A co2 9-17-ig megy, hogy hány bubi sosem tudom mert időnként állítani kell rajta a dc-t nézem inkább.
Mivel nem volt másik lámpám ezért nincs összehasonlítási alapom, a fényerő jónak tűnik bubiznak ezerrel a növények,viszont nagyon forró a test nem lehet megfogni ezért nem tudom, hogy meddig fogja bírni. Nem tűnik úgy, hogy csökkenne a fénye...
A doki meg megint egy jó kérdés, benne van az elejétől, barna algám volt az indítás után de azt az otók, amanok (őket már sajnos elvesztettem,kéne pótolni) lerendezték,azóta a zöld pont/por alga jelen van amivel küzdök is, de a szűrőm kicsinek bizonyult, az még cserére várat, viszont (lekopogom:)) más alga még nem volt,hogy ez a dokitól volt-e, nem tudom?!!
Ha még van kérdésed szívesen válaszolok, írjatok csak:)

Sziasztok! Csatlakozom Greg kérdéseihez, engem is érdekelne! :)
Kedves kis nanod van! Ezek a megkövesedett fák nagyon hangulatosak, nem is nagyon találkoztam vele eddig fotókon.:)
Remélem tudtam segíteni:)
Köszönöm, akkor még nem láttad @keszalvo Huangshan-Tiandu-fen köves aksiját,nézd meg dobsz egy hátast tőle ha az enyém tetszik:D
 
Sziasztok!:)
A co2 9-17-ig megy, hogy hány bubi sosem tudom mert időnként állítani kell rajta a dc-t nézem inkább.
Mivel nem volt másik lámpám ezért nincs összehasonlítási alapom, a fényerő jónak tűnik bubiznak ezerrel a növények,viszont nagyon forró a test nem lehet megfogni ezért nem tudom, hogy meddig fogja bírni. Nem tűnik úgy, hogy csökkenne a fénye...
A doki meg megint egy jó kérdés, benne van az elejétől, barna algám volt az indítás után de azt az otók, amanok (őket már sajnos elvesztettem,kéne pótolni) lerendezték,azóta a zöld pont/por alga jelen van amivel küzdök is, de a szűrőm kicsinek bizonyult, az még cserére várat, viszont (lekopogom:)) más alga még nem volt,hogy ez a dokitól volt-e, nem tudom?!!
Ha még van kérdésed szívesen válaszolok, írjatok csak:)


Remélem tudtam segíteni:)
Köszönöm, akkor még nem láttad @keszalvo Huangshan-Tiandu-fen köves aksiját,nézd meg dobsz egy hátast tőle ha az enyém tetszik:D

Köszönöm az infókat!
Ezek szerint mágnesszelepet tettél a Tropica szettre? Vagy kézzel tekeregeted (ON/OFF) és ezért állítasz rajta időnként?
40-50 fokC közé írja a pilácsot. Ami hirtelen eszembe jutott, ha egyszer eljutok odáig, hogy rendelnék ilyet, lehet, hogy egy alacsony U profiltú lemezt applikálnék rá, 1-1db alacsony profilú ventillátorral. Így a bordák között közlekedne a levegő. Az tuti lehúzná a hőfokot. De ez csak egy távoli ötlet. :) Igazából rontaná az összképet. Ez így elegáns, ahogy van, szóval már félig el is vetettem.... :smuggrin: Neked a sokszínű vagy a fehér fényű van?
Zöld pontalgára itt ha jól emlékszem foszfát hiányt írtak a tudósok.
 
Köszönöm az infókat!
Ezek szerint mágnesszelepet tettél a Tropica szettre? Vagy kézzel tekeregeted (ON/OFF) és ezért állítasz rajta időnként?
40-50 fokC közé írja a pilácsot. Ami hirtelen eszembe jutott, ha egyszer eljutok odáig, hogy rendelnék ilyet, lehet, hogy egy alacsony U profiltú lemezt applikálnék rá, 1-1db alacsony profilú ventillátorral. Így a bordák között közlekedne a levegő. Az tuti lehúzná a hőfokot. De ez csak egy távoli ötlet. :) Igazából rontaná az összképet. Ez így elegáns, ahogy van, szóval már félig el is vetettem.... :smuggrin: Neked a sokszínű vagy a fehér fényű van?
Zöld pontalgára itt ha jól emlékszem foszfát hiányt írtak a tudósok.
Tropicát terveztem de nagynyomású lett belőle 5 kg-os palackkal:)
Nekem a teljes spektrumú van, bírja amíg bírja...
Foszfátot is adagolok,úgyhogy inkább a szűrőre tippelek,hogy kicsi..
 
Sziasztok!
Szétkaptam az akváriumot, mert valami újra is vágyom de meg azért is mert planáriát, valami cérna vékony kukacot, és pici bogarat is véltem felfedezni benne,tudom a fenbendazol (nincs itthon) segített volna de hát elkapott a gépszíj és a vízcsere közben "elhamarkodottan" eldöntöttem, hogy ennek most van vége. De most itt kapargatom a fejem, hogy mégis de úgy egyáltalán mit is kezdjek vele. (n) Építsem újjá ugyan ebből a kövekből, vagy teljesen más irányban menjek el...
Jelenleg bedobtam a talajt a sütőbe, a növényekkel nem tudom mit csináljak, sós víz? vagy kuka? parvula, bonsai mini,hydro,riccia
Ha tudnátok segíteni azt megköszönném...:)
Kíváncsi lennék ha nektek kellene most egy 20l-est berendezni milyen scapet választanátok..
 
Mi van a nagyobbik akváddal?
Én még mindig ugyanezt mondanám.. De amúgy látom, Neked is inkább a landscaping, ami tetszik (ahogy nekem is).
Választásodat követően növényekkel ha tudok, segítek. Persze, csak ha szükséged lesz rá.
Ezt láttad? ;) 4,5 ! liter
 
Mi van a nagyobbik akváddal?
Én még mindig ugyanezt mondanám.. De amúgy látom, Neked is inkább a landscaping, ami tetszik (ahogy nekem is).
Választásodat követően növényekkel ha tudok, segítek. Persze, csak ha szükséged lesz rá.
Ezt láttad? ;) 4,5 ! liter
A nagyobb akva még mindig úgy áll ahogy láttad (szűrő kellene ahogy ehez is egy másik), meg el kellene osztanom a co2-t..
De tény és való építkezni jobban szeretek mint sokáig egy fajtát nézni:)
Olvastam,hogy Te hogy jártál Sajnálom:( de legalább építhetsz újra:D Van terv?
Köszi a növényeket elfogadom,ha kitalálom hogy mit is csináljak:)
Most inspirálódok egy kicsit aztán majd kialakul
 
A nagyobb akva még mindig úgy áll ahogy láttad (szűrő kellene ahogy ehez is egy másik), meg el kellene osztanom a co2-t..
De tény és való építkezni jobban szeretek mint sokáig egy fajtát nézni:)
Olvastam,hogy Te hogy jártál Sajnálom:( de legalább építhetsz újra:D Van terv?
Köszi a növényeket elfogadom,ha kitalálom hogy mit is csináljak:)
Most inspirálódok egy kicsit aztán majd kialakul

CO2 elosztásra én is mostanában kerestem alternatívákat. Van 2 palackom, de amolyan vészmegoldásnak. Meg a nagy akvában az elején ideiglenesen bekötöttem 2 diffúzort és sima elosztással - gondolom a diffúzorok különbözősége miatt - nem volt egyenletes az eloszlás a 2 ágon. EZT találtam a legjobb megoldásnak (18 $).

Építkezni jó :) Abból élek. Sajnos nem akvárium a profil.
A nagy akva elrendezését még nem írtam le, remélem sikerül átköltöztetni. Ha igen, akkor a kis 40-esemet építem meg mihamarabb. Ha mégsem, akkor a nagyban még én sem tudom mit csinálok. Itt a dekoráció a nagy falat..
 
Még nem tudom hogy mikor fogom a nagy akváriumot elindítani úgyhogy még ráérek kitalálni, azért is nem piszkálom mert lehet, hogy elkerül a mostani helyéről...
Inkább a kicsivel gyakorlok, mert azt könnyebb szétkapnom:D
Igen Én is mindig olyan scapet szeretnék ami másnak még nincs:D
 
Mi van a nagyobbik akváddal?
Én még mindig ugyanezt mondanám.. De amúgy látom, Neked is inkább a landscaping, ami tetszik (ahogy nekem is).
Választásodat követően növényekkel ha tudok, segítek. Persze, csak ha szükséged lesz rá.
Ezt láttad? ;) 4,5 ! liter

Hát ez a 4,5L nagyon komoly. :) Utána néztem, a haluciknak, maximális méretük 1,3 cm (javítva, mert elnéztem a fajt). Elképesztő.
 
Back
Oldal tetejére