• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy

zeroveritas

Tapasztalt kertész
Üdv! A bakis topik olvasása és ajánlásai után nyitom ezt a naplót.

Egy kétgyermekes apuka vagyok, az első akváriumot őnekik csináltam. Pár éve már megvan. Ez egy 80l-es üveg, az Öcsémtől kaptam. Semmit nem értettem hozzá, gondoltam olyan sokat nem is kell. Azóta sokat tanultam már az akvarisztikáról, de ezt a fórumot olvasva sehol sem vagyok még.
Első élő növényes akváriumomat szeretném megépíteni, itt kérve segítséget.

A régi akvárium amikor elindult, kapott egy sóder alapot, beleraktunk néhány műnövényt és két várat.
A szűrő egy aquaell valamilyen volt, egy szivacsos. A gyerekeknek nagyon tetszett az egész. Vettünk bele pár neont, guppikat, és egy két xiphót. A víz folyamatosan változott, néha átláttam rajta, ha oldalról néztem az akváriumot, néha meg olyan tejszerű volt kissé. Voltak halpusztulások, főleg új halak vásárlása után. Darakór stb. Aztán jött az alga is. Vettem ancitrust aranyárban, egy óriás volt. Másnapra meghalt. Akkor ismét nekiálltam a kutakodásnak, hogy mi lehet az oka ennek. Találtam olyanokat, hogy foszfor, meg ph, meg nitritek stb.
Addíg jutottam, hohy turkálva a neten vettem egy Eheim szűrőt (Aquaball) és egyik kosarát feltöltöttem aktív szénnel. Az akváriumot már csak én gondozgattam, a gyerekeket annyira már nem érdekelte.
A víz szépen tisztulgatott, a halak egyre jobban érezték magukat. Vettem még néhány ancit, hogy legeljék az algát, egyszer csak láttam, hogy a kis guppik mellett kis harcsák is túrják a dekort. A műnövényeken maradt alga, de élőbbnek mutatnak miatta ezért rajta hagytam. Amikor annyira elszaporodott, hogy nagyon csúnya volt már szakszerűen kifőztem a növényeket is. Kicsit meg is olvadoztak de legalább az alga megmaradt.
A kisebb várat nagyon belepte, azt ecetes vízben lesikáltam, az alga rajta maradt de vöröses árnyalatú lett. Utána eltűnt róla. Most az aljzaton is van kicsi a kavicsokon, főleg ahol a mini lámpával világítottuk. Kaptam 10 garnélát, ezeknek bejött az akvárium, lett belőlük valami kétszáz db
De ez lesz a múlt.

Telefonnal lefotóztam a mai állapotot.

DSC_0035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Úgy döntöttem, hogy ha van hely ebben a lakásban egy akváriumnak, akkor legyen ez egy szép akvárium, uh beruházunk.
Új külső szűrőre nincs lecsó, használtba tudtam venni egy Eheim Ecco Pro 300-at. Amíg a CO meg nem érkezik gondoltam legalább ezt beállítom. Tegnap megjött a szűrő, kitakarítottam és be is állítottam az akváriumhoz. Esőztetőm még nincs és a befolyó is csak a síma gyári cső, de a felszínt mozgatja. A belső szűrő szivacsát belemostam az akváriumba, azóta le is tisztult.

DSC_0038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A világítás fejlesztés alattt van, de mivel a pénzügyi keret nem olyan vastag, a co rendszer citromsavas lesz.
A szűrő befolyóágára ráhúztam a belső szűrő egyik szivacsát, hogy a kis garnélákat ne szívja be, uh elég ostobán néz ki, de elfut addíg amíg neki nem állunk a lehalászásnak. Addígra beáll rendesen a külső szűrő is.

DSC_0040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szereztem szép köveket is, ezeket lesavaztam, még néhányszor öblítgetem ezen idő alatt és ezeket gondoltam az akváriumba rakni. Azt nem tudom, hogy az öreg anci akinek már elágaznak az agancsai hol fog lakni, mert a jobb oldali várba rakja le az ikráit és onnét csak kajálni mozdul ki néha. Kérdésem lesz néhány, asszem el is kezdem.
Az akvárium üvege marad egyedül, a sziloplasztról hogyan tudom eltávolítani az algát, úgy hogy ne tegyem tönkre?
 
Hehe, most látom a szivacsmosós képen ott a befolyón az asszony használt tang.., akarom mondani harisnyája.
 
a sziloplasztról hogyan tudom eltávolítani az algát, úgy hogy ne tegyem tönkre?

üdv! Easycarbo & fogkefe, mondanám elsőre, de az ecet20%&fogkefe is vinni fogja szerintem, gondolom úgy is átmosod utána az üveget.
Gond nélkül lehet ebből egy szép low-tech növényest csinálni (pici anyagi ráfordítással), várak & műnövények nélkül.
Az öreg anci meg kibír pár napot akár egy vödörben is, ha béke van, meg egy cserép ahová el tud bújni ;)
Nem látom a tang...ot :watching::notworthy:
 
Műnövények repültek már, a várak is fognak. A bazaltkövekből meg, majd építek valami búvóhelyet az öregnek.
Tanulásképpen beültettem pár kapott növényt, megnézem hogyan viselkednek. Az egyik cimborám ajánlotta fel őket, miután megnyírta az övéit. Ha nőnek szépen akkor biztosan ültetek párat az új akváriumba belőlük.
 
Ja, láttam valamelyik topikban. Ez lesz lebontva. Olyan köveim vannak mint amire rákötöztem a mohát, abból építem az újat, ha tudom.
 
Azt mondta valaki, hogy mindig nézd az előnyös oldalát a dolgoknak!:D
1. Van egy akid!!! Fejlesztheted és tanulhatsz valami új életérzést!
2. A kavicsokat becsomagolva ( asszony harisnyája erre tökéletes lesz):D már tudsz emelni velük aljzatot!:p
3. Itt olyan emberekkel leszel körül véve, akik szeretnek képeket nézni :wideyed:...szeretnek tanácsot adni :bookworm:, építőjellegű kritikával illetnek a sikered érdekében :whistle:, együtt éreznek veled, ha algásodsz :hungover: és örülnek a sikerednek, ha végig csinálod azt az utat, melyet sokan feladtak már!:smug:

Itt nem lehet unatkozni szóval hajrá!

Ui: A legfontosabb, hogy Te megtaláld magadban azt a lelki nyugalmat, melyet ez a letisztult növényes akvarisztika tud nyújtani mind azoknak, akik Isten paradicsomának egy kis szeletét szeretnék az otthonuk díszévé tenni! Húhh, de költőire sikeredet ez!:whistle:
 
Azért lett "Egy" a napló neve, mert lehet, hogy 3 nekifutás is lesz belőle. (Ez lehet a magyar felfogás és a magyarok egy jelentése is pl. 3 a magyar igazság stb) Nekünk az egy is három. Na de ennyit a vallásról .
Igyekszem, azaz nem is igyekszem, hanem az előnyös oldalát nézem mindíg. Az akvárium már az enyém csak de ha megújul, szerintem a fiaim is szívesen fogják nézegetni. A műnövény helyett beültetett fogalmamsincs milyenfajta növények (crypto biztosan van benne, azt kiszúrtam) már most is jobban mutatnak, de ebben az akváriumban még csak tanítanak arra, hogyan fognak viselkedni az újban.
A héten több szabadnapom is lesz, majd rakok fel fotókat a kövekről, valamilyen lerakódás volt rajtuk de a sósav leszedte. Szerintem szépek. Ezek lesznek az újban.
A moha a középső kövön (fentebb) is teszt csak, hogyan állna rajtuk.
Sokat olvasgatok és szeretem ezt a felfogást ami itt a fórumon működik az embereknél. Nem bánom ha leszólnak, hogy milyen ez az akvárium, mert a másik jobb lesz. Biztos vagyok benne.
 
Szereztem egy ilyen lámpát:

DSC_0045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az akváriumnál kicsit nagyobb, és csak egy cső van benne, de belefér még pár darab. Ez valami 30-pár wattos. Egy régi kocsma cégére lett volna, de sosem került ki. Az Alkemist feliratot leszedtem róla:

DSC_0047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A falra fel tudnám csavarozni, a műanyagok levehetők persze. Hogyan célszerű ezt használni, vagy hagyjam inkább a fr...ba?
 
Felső sínbe vágatok tükröt, alulra meg üveget, aztán telerakom piláccsal. Így nem is néz ki rosszul, ha nincsenek rajta a buci műanyagok. Ez 33W-os az előtét is ehhez elég éppen.

DSC_0049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Megmondom őszintén, nem tenném a gyújtótrafót a víz fölé. Elég balesetveszélyes. Készítettem régen az őskorban pár lámpát, mindig a szekrényben helyeztem el a trafókat.
 
Segítsetek plz!
Ez a bal szélső növény (a vastagszárú) micsoda, hogyan lehet szaporítani, mik azok a fehér lógó gyökerek?
Lehet, hogy ez az ízelt izé maga a gyökér, és arról nőnek a kanabis levelek? Esetleg nem függőben kéne lennie a vastagnak, hanem a talaj alatt?

A második növény balról az Valisneria fajta?

Kaptam őket de a fórumon a növényeknél nem találom a gondozásukat. Így ez nem tetszik lehet, hogy kipróbálom a bal oldalit beásva a földbe.

(Elnézést, ha homályökörvagyok!)
Nem bánom, ha kiröhögtök. Azt mondják errefelé, hogy kérdezni nem szégyen, csak q..vára kellemetlen!

DSCF7488_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem bánom, ha kiröhögtök.

Szia!
Ne legyél már ennyire kishitű, senki nem röhög ki senkit. Max. mosolygás a Tom Selleck bajusz alatt, de nem röhögés.
magnum-2.gif
A bal szélső szerintem a najas vagy tüskéshínár. Az a fehér izé a gyökere és nem kell elültetni, úgy is fejlődik, szaporodik. Szaporítani meg úgy kell, hogy a levélnél a szárat elvágod és kész. A másik valisneria, jól látod. Indákat tol jobbra-balra, azzal szaporodik.
 
Nem azért írtam a röhögőst hanem, hogy nyugodtan szabad nevetni! Nem bánom, ha derülnek rajtam.
Köszi. Az a hínár így nem szép, kicsit várok vele, hátha alakul valahogy. Olyanok, mint anyukám mittudoménmilyen virágai aminek lógtak a légzőgyökerei.
 
Felcsavaroztam a falra az armatúrát. Lehet, hogy kicsit magasra tettem, így több lámpa kell?
Egy kicsit nagyobb mint az akvárium de majd ha lesz nagyobb akvárium, akkor jobban néz ki. Felülre vágattam tükröt, alulra üveget. Beleraktam a régi lámpát is, meg egy neoncső van benne. Még bővítve lesz. Külön kapcsolókkal vannak bent de a vezetékek még csúnyák, majd javítom. Az alga a régi, le kell mosnom de lassan lehet már indítani az újat. Levettem az akvárium tetejéről az üveglapot is. Arra leszek kiváncsi, hogy a növények így inkább felfelé törnek- e.

DSCF7489_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7490_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7490_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7491_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7493_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7494_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7498_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7500_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére