• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

@letsgodisco kollega. Now you officially got Pimped :)

a te verziód....

tumblr_mvrpgu1b7g1rfc73zo1_1280.jpg


a gyors javítás után

IMG_7843.jpg
 
hábáz :woot:
Az akvárium nagyon egyben van, visszanéztem és durva, hogy miből mi lett :) Gratulálok nagyon egyedit alkottál.
Érdemes lenne ide a fórum végére beraknod az első beültetett képet (ahonnan kiszedettük veled a füvet::) ) és ezt a képet, mondjuk harmadiknak Viktor által javítottat is. Most néztem meg, elképesztő :)
Így tovább.
 
Kicsit off. Érdekes, hogy egy fénykép addig egészen jól néz ki, amíg nincs mellette egy sokkal jobb. Nekem tetszett az első is, de így már elég Seachem Purigen hiányosnak tűnik. :D

Nagyon tuti ez az akvárium, ha az enyém lenne, ki is nyomtatnék egy ilyen képet. :)
 
hábáz :woot:
Az akvárium nagyon egyben van, visszanéztem és durva, hogy miből mi lett :) Gratulálok nagyon egyedit alkottál.
Érdemes lenne ide a fórum végére beraknod az első beültetett képet (ahonnan kiszedettük veled a füvet::) ) és ezt a képet, mondjuk harmadiknak Viktor által javítottat is. Most néztem meg, elképesztő :)
Így tovább.
:) köszi, igyekszem mindig valami egyedit csinálni, és itt sokat segített a dekor ebben --
A változáshoz: a másik akváriumoomhoz képest ez teljesen változatlan maradt -- de tény, hogy azért jobban néz ki most. De ebből eleve is pont ilyet akartam csinálni, úgyhogy nekem nem feltűnő annyira az átalakulás. Illetve -- az emers rész ötlete csak az összerakás utáni második héten született meg csak, hogy pontos legyek.
 
Kicsit off. Érdekes, hogy egy fénykép addig egészen jól néz ki, amíg nincs mellette egy sokkal jobb. Nekem tetszett az első is, de így már elég Seachem Purigen hiányosnak tűnik. :D
hát pontosan, nekem is leesett az állam este :D
az igazság az, és nem tudom, hogy ebben mi a helyes, hogy a viktor képe igazából szebb mint a valóság (amit ő persze eleve nem is látott, így nem tudott ahhoz viszonyulni) -- az eredeti színek nem ilyen élénkek. Módosítottam kicsit a filterein, és a valóságoshoz hasonlóbb hatás a bal oldali képen van -- ami persze a kevésbé vivid coloration miatt nem annyira látványos.
Azt hiszem az a helyesebb, ha minél inkább a valós látványt adjuk vissza a képen, nem pedig azt, ahogy kinézhetne a dolog.
Ja és persze ez is eleve nagyságrendekkel jobb, mint az eredeti bénázásom a RAW fileokkal.

Mutatom:
tumblr_mvu8i4Kwpn1rfc73zo1_500.png


időnként látok képeket, amik a bal oldali iskolát követik (fejből például a robi gyönyörű ryobokuja ugrik be Equilibrium - Escape to Silence (Ryuboku, 240 l) | Magyar Akvakertész Fórum ahol úgy érzem, hogy inkább a photoshop vagy a kamera által érzékelt színvilág dominál a "színhelyes" helyett), és nincs is ezzel semmi baj, én is behúzom a hasam ha tükörbe nézek -- szóval ez nem kritika, inkább csak egy megfigyelés. Meg az is lehet, hogy az pont tényleg olyan színű -- NEHOGY SÉRTŐDÉS LEGYEN :D:D, csak nem jutott eszembe más példa.
 
Utoljára módosított:
De már az is relatív, hogy milyen az eredeti, vagyis mi lenne a valóság. Mert az meg ugye attól függ, hogy mit tud a világítás kihozni a színekből. Az „akármilyen” világítások alatt azért eleve hullaszíne van a dolgoknak, míg egy színhelyes fénynél életre kelnek a színek. Mindig a kezemet szoktam a fény alá tenni és egy Kelvinben megfelelőnek tűnő HQI alatt is tud szürkészöld lenni a kezem. Ezt a jelenséget például nem gondolom, hogy photoshopban meg kellene őrizni. Tehát ezen a szinten, mármint a fenti képeket tekintve szerintem inkább ízlés dolga. Szerintem is kicsit „sok” amit Viktor rátolt a képre, de nyilván meg akarta mutatni ezt is. (Például a fa "eredeti" barnája nekem jobban tetszik.)
 
Most itt a benti monitort nézve túl vörös lett az esti korrekció. Az eredeti barna nekem is jobban bejön. Kb 2 perc alatt csavartam rajta. A színeket tényleg be kell lőni.
Meg tényleg szerettem volna kicsit javítani az akváriumon pfff :)

Na jó nem tényleg szép, de a fotó zavart, hogy homály meg minden.
 
De már az is relatív, hogy milyen az eredeti, vagyis mi lenne a valóság.
abszolút, de mégis van egy saját szemed által érzékelt benyomás arról amit látsz az orrod előtt, amit tekinthetünk ez esetben valóságosnak, még akkor is, ha egy sárga lámpával más volna ez a valóság-

Tehát ezen a szinten, mármint a fenti képeket tekintve szerintem inkább ízlés dolga.
abszolut így van, szerintem is

Kb 2 perc alatt csavartam rajta.
tényleg annyi volt kb :D
beszarás :D:D
köszönöm még egyszer, viktor, rengeteget tanultam.
 
Na de hogy ne csak rébuszokban beszéljünk, itt van amit a viktor csinált:

Ok szóval a menet a következő volt.

Lightroom.
  • Camera calibration - camera standard
  • Lens Correction enable profile correction
  • Sharpen 40
  • Noise reduction luminance 20
  • Saturation RED +10
    Satu Orange +10
    Satu Green +10
    Satu Blue +20 (a neonjaid miatt hogy szépek legyenek)
  • WB Temp 5400 Tint +59
  • Contrast 5
  • HIghlights -20
  • Shadows +20
  • Whites -52
  • Blacks -17
  • CLarity +5
  • Vibrance 5
Ez a rész már csak azoknak a kreténeknek való akik egyszerre korrigálnak emers ls szubmers részt (me)
  • A kilogo reszre grading filter es
    expo -2.38
    Contrast 5
    HIghlights -10
    shadows 10
    clarity 5
    sharpness 30

Ez pedig a final touchup PS-ben:

Megvágtam a képet és bedobtam photoshopba

  • auto contrast
  • auto tone
  • auto color
  • kilogo melletti reszt jobb es bal oldalon letoroltem
  • Contrast 10
  • Selective colorban a feketebe beletoltam 1% feketet
  • RGB Curve egy pici s forma. És utána meghúztam a közepét hogy világosabb legyen a kép
  • Unsharp masking az átméretezés után

Ezt azért tettem be, mert bár mindenkinek nyilván kicsit más beállítások kellenek, azért asszem mindenkinek hasznos és jó látni, hogy miken tekerget "YO DAWG" Viktor, az akváriumfotózás Xzibit-je
 
na ezt a leírást kösz, hogy közzétetted, kellett már egy ilyen.
pár napja játszottam lightroommal, és mellé a corel aftershot nevű programjával, ami kb ugyanerre való. persze az alapanyagom még mindig fotózhatatlan és béna ehhez képest:) de érdekes, hogy mi született. és így visszanézve a fenti listából mi mindent meg lehetett volna még csinálni a képeken. :)
 
Back
Oldal tetejére