• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Labirintkopoltyus said:
Key a képeket Te fényképezted?
A második (legjobb ;) ) kép kivételével - igen. Azt "fagy" (atyám) készítette, ő már igazi fotós. :)
 
Labirintkopoltyus said:
Milyen géppel lettek lőve? Fura az oldal arány? Mindegyik vágva van vagy középformátumú volt a tettes?
Egy része Canon 20D-vel, a másik része Canon G3-al.
 
Egy újabb remek kép. "fagy" (atyám) műve:
fagykarpatok.jpg
 
key. gratula az upukának ;)


néhány télit én is beszúrok
6504505_5e865fb57daa03942c85d2b6ed50682c_l.jpg
6504443_a4d3b50202557d9f6b5100a2ace53d06_l.jpg
6504457_4fcde035567ff0a90680bb9fa089ef5d_l.jpg
6504561_0a6dacc730a44c4e4f5211828484f1d6_l.jpg
ez még nyári de nekem tetszik :angel:
 
Na öcsém ebben a pillanatban készítené faterom elő a légpuskáját. :lol: Nagy madárbarát az öreg és a szomszéd macskáját is megkergette már egyszer kétszer mikor azt madarászáson kapta a kertünkben... :D :lol: :D De egyébként szuper kép :thumbup:
 
Köszi fiúk ;) Nálunk sajnos egyszer kétszer a rigókon kívül is elkapnak madarakat ami nagyobb baj mint egy kis rigó. De sajnos a vérükben van, nem lehet velük mit kezdeni. Az vicces amikor elkapnak egy egeret és berohan vele a lakásba és lerakja eléd :D Na akkor senki mosolya nem őszinte :D
 
Egy kis érdekesség:

Az egyik fotózással foglalkozó újság áprilisi számában volt egy érdekes cikk hogy vajon létezik f/1 -nél jobb fényerejű objektív. A cikk első sorában kiderült hogy igen van. 2 márkát említ (leica f/0,95 ; canon f/1). Leicanak gyorsan utána is néztem. Leica legendás távmérős gépe mindig is számomra az unikornis volt, lesz és marad is.

Egy kép mely az obival készült:
http://www.flickr.com/photos/woodyfields/4143287035/

Kb. 5 percig néztem szájtátva a képet ;)

Szerencsére kapni is lehet ;)
http://www.link moderálva/Leica-50mm-f0-95-ASPH-E60/dp/B001IKEX68
 
Off:
Labirint, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért olyan jó kép ez? laikus vagyok, de tényleg érdekel, hogy mi benne a nagyszerű, és miért ér 10k dollárt az objektív...
 
Mintha a fogamat húznák, de kénytelen vagyok belinkelni egy Canon obit :D
CANON 50mm f/0.95

s_50_095.jpg


http://www.canon.com/camera-museum/came ... 0_095.html

Ez a világ első f/1 alatti obija 1961-ből.

(A Labiriynt által linkelt képen a hihetetlen pici mélységélességet és a képminőséget érdemes nézni. Van még ott pár előre hátra, azokat is érdemes, bár nem mind ezzel az obival van lőve. )
 
dekalabda00 said:
Off:
Labirint, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért olyan jó kép ez? laikus vagyok, de tényleg érdekel, hogy mi benne a nagyszerű, és miért ér 10k dollárt az objektív...

A válasz:

Szeresd meg a hobbit, fotózz rengeteget, olvass sokat, nézegesd mások képeit, könyvek etc. ;) A fotózás szubjektív dolog ami nekem tetszik az másnak lehet nem és persze fordítva. Amúgy Nigro már leírta miért "jó" a kép. Miért kerül 10 000 dolcsiba, szerintem a minőségért és valószínűleg a márkát is kőkeményen meg kell fizetni bár inkább az utóbbi. Ami saját vélemény hogy ezt a 2 milliót jobban is el lehet költeni objektív(ek)re.
 
Ahogy látom vannak az oldalon egy páran akik jártasak fotózás terén!
Tőlük szeretnék ajánlatokat kérni, hogy milyen háromlábú állványt vásároljak! :D
 
debidevil10 said:
Ahogy látom vannak az oldalon egy páran akik jártasak fotózás terén!
Tőlük szeretnék ajánlatokat kérni, hogy milyen háromlábú állványt vásároljak! :D
A kérdésre majd válaszolnak akik értenek hozzá, én sajnos nem, de sztem nem ártana tudni ehhez, hogy milyen géped van. Mert nem mindegy, hogy egy kompakthoz vennél akváriumfotózásra, vagy egy több kilós teleobival szerelt tükörrefishez használnád az erdő közepén? :)
 
Szia!

Azért az fontos infó mennyi pénzt szeretnél rá költeni stb.

Saját tapasztalatom:
Első állványom egy kis 5000Ft. -os hama volt. Full műanyag fej, recseg ropog, nem lehet vele makrózásnál normálisan pozicionálni. Ha ritkán használod és nem akarsz makrózni ez is használható darab lehet. Jelenleg egy velbon sherpa 600R használok (30 000Ft.). Szerintem nagyon jó állvány, eddig rosszat nem is tudok rá mondani. Talán kicsit nehéz, de mivel a fej is fémből van szerintem életem végéig kitart. Talán még ami hibája hogy nincs rajta vízmérték, és egyik lába se szivacsozott (télen kellemes dolog a -10-ben megfogni "meleg" kézzel a jéghideg állványt miközben elpakolsz ;) ). Persze utóbbi kettő kényelmi funkció, vízmértéket meg lehet külön is venni, amit vaku papucsba tudsz csúsztatni. Ha most vennék akkor egy Giottost + valamilyen fejet hozzá (vannak fejjel szerelt állványok és vannak amiknél külön-külön kell megvásárolnod nyilván utóbbiak minőségibb termékek emiatt az árfekvés is egyből más).

Ami szerintem fontos vásárláskor, az hogy a gépedhez vegyed. Ha van egy durva DSLR géped, ne rakd rá lehetőleg egy hulladék állványra mert a fej el se bírja majd a súlyt! Ha van egy kis kompaktod, nem kell venned egy olyan állványt vagy fejet ami elbír 10kg-t. Amit talán még fontos hogy érdemes megnézni mit adnak hozzá (táska, szerelőkészlet). Valamit milyen magasra tudod kinyitni magát az állványt. Mivel 188cm vagyok nem biztos hogy jó ha csak 140cm-re tudom kinyitni. Makrózásnál meg ha szeretsz játszani jól jön ha kivehető és megfordítható a középoszlop, de van ami már dönthető is. Vannak olyan állványok amiknek a végét tudod cserélni (gumírozott ha stúdióban vagy, míg kis fémtüskés ha terepen vagy). 3 tagból álló lábú állvány stabilabb mint a 4-5 tagból álló. Persze ha kis minit szeretnél akkor az megint más, mert lehet egész picire összecsukhatókat is venni hosszú túrákra stb. És akkor még ott vannak a monopodok (egy lábú állvány) :D

Végére jutott eszembe hogy amikor a mostanit megvettem, akkor kicsit teszteltem őket melyik a stabilabb. Ráraktam a gépet először az egyik állványra majd a másikra, kb. 30mp záridő és közben mellette ugráltam :D Jó, nyilván nem egy túl pontos eljárás, de kiakartam próbálni. Amikor a velbon állványon volt a gép kevésbé lett elmosódott a kép. Magyarán stabilabb.

Remélem tudtam valamennyire segíteni. Nem reklámnak szánom, de a sárga E betűvel kezdődő elektronikai áruház honlapján elég sok közül tudsz válogatni és vannak fent vélemények is, boltban is tudnak segíteni (nekem legalább is tudtak). De kifejezetten fotós boltban meg egyértelműen.
 
Back
Oldal tetejére