• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Egy makró a szokásos Fix 50-el + makró előtét. Plusz sikerült egy videót is készíteni. Fogadjátok szeretettel. Videót értelmes felbontásban tessék nézni! ;)

6jXYA8smaJM

283101_257575437587259_100000044147086_1104712_6569357_n.jpg


Tudom hogy nem illek "fentről" virágot fotózni, de.... ;)
 
Ramen said:
Nagyon jó a hangulata, gratu. :) Milyen makro előtétet használsz?

Köszi! Raynox DCR-150. Előtétek vásárlásánál érdemes minél kisebbet venni mert kevésbé rontja a képminőséget. Létezik belőle 250-es is (150-es 1,5X nagyítású a 250-es pedig 2,5X), de az előbbiek mellett azért esett rá a választás mert messzebbről lehet vele fókuszálni. Ezzel ha jól emlékszem 25cm míg a nagyobb testvérével 15cm.
 
Sziasztok!

Remélem belefér a témába a következő kérdésem. Valaki használ bármilyen monopod állványt? Ha igen milyet és mik a tapasztalatai.

Előre is köszi a segítséget!
 
Minimális tapasztalatom van vele. Egy Hama-át és egy Manfrotto-t használtam párszor, de leginkább csak videokamerázásra. Akkor látom értelmét, ha kényelmetlen állványt cipelni. Pl. utazáskor, vagy olyan eseménykor, amikor sok ember van szűk helyen és nem férsz el a háromlábúval. Tipikus példa, amikor ballagást kell kamerázni. Hosszú, uncsi és egy idő után tuti remegni kezd a kezed... :D
A semminél jobb, a picire összecsukhatósága miatt pedig befér a legjobban megtömött bőröndbe is.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Remélem belefér a témába a következő kérdésem. Valaki használ bármilyen monopod állványt? Ha igen milyet és mik a tapasztalatai.

Előre is köszi a segítséget!

Svenkeléshez tökéletes a vertikális elmozdulás kiküszöbölésére............lassú záridejű fotók készítéséhez nem jó (bár én elég béna vagyok, lehet mégis jó) vagyis nekem nem jött be.
 
Köszönöm a segítséget Fiúk! Pesten normális fotósbolt létezik valahol ahol segítséget is tudnak nyújtani, nem csak támasztják a pultot?
 
Valószínű, hogy a hozzáférést nem engedélyezted. Mostanában vezették be ezt a picasa-ban.
 
Mai napon megjártuk párommal Parádfürdőt, azon belül is az Ilona völgyi vízesést néztük meg, s csattintottam jó pár fotót is. ;)
Jó kis túra volt:
6042812720_b7187d0c9a_z.jpg
Riccardia fal:
6042827902_fa5480ffe1_z.jpg
Hydrocotyle bokor:
6042823948_51e2b175bf_z.jpg
 
Labirintkopoltyus said:
Nagyon szép képek! ;)
Köszi Labirintkopoltyus, amilyen képeket lősz, ez nekem megtisztelő!! :oops: ;)
Sajnos az állványommal szenvedtem. :lol:
 
Nigro said:
Nagyon jó fotók! A vízesés milyen beállítással ment?
Mester, jelentem szélcsend volt és minden optimális volt egy ilyen kép készítésére. :lol: :cool:
A beállítások megtalálhatók a flikr oldalamról, de leírom ide is a beállításokat:
50mm, ISO 100, f/22, zársebesség 60" + ND8 szűrő
 
Back
Oldal tetejére