• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Szia!
Vízcsere csapról történik. Kb 70l hetente. Cserénél egy kupak Seachem Prime-t öntök az akváriumba. Igen a GA tápokat pont egy hete alkalmazom. Még nincs kellő tapasztalatom. Szerintem kell pár hét a növényeknek az "átálláshoz". Óvatosan kezdtem, 4-4ml mic, mac naponta + Carbo 5 ml. Ha már itt járok teszek fel pünkösdi virágomról képeket.:)

22759287_b0998c09154177411341bdbb1be17ae8_xl.jpg
Ez a virág nyílt az ünnepekre!
Ricci-at egy hete szereztem. Lávakőre harisnyáztam, így tettem egy ágacskára. Úgy tűnik eléldegél.;)

22759277_3cc91b1a27ce29408aefb2c2e0d8326b_xl.jpg
Vannak "beporzók" is.
Köszi, hogy benéztetek.
 
Szia!
Vízcsere csapról történik. Kb 70l hetente. Cserénél egy kupak Seachem Prime-t öntök az akváriumba. Igen a GA tápokat pont egy hete alkalmazom. Még nincs kellő tapasztalatom. Szerintem kell pár hét a növényeknek az "átálláshoz". Óvatosan kezdtem, 4-4ml mic, mac naponta + Carbo 5 ml. Ha már itt járok teszek fel pünkösdi virágomról képeket.:)

22759287_b0998c09154177411341bdbb1be17ae8_xl.jpg

Ez a virág nyílt az ünnepekre!
Ricci-at egy hete szereztem. Lávakőre harisnyáztam, így tettem egy ágacskára. Úgy tűnik eléldegél.;)

22759277_3cc91b1a27ce29408aefb2c2e0d8326b_xl.jpg

Vannak "beporzók" is.
Köszi, hogy benéztetek.
Köszi a választ. Még mindig gyönyörű az akváriumod. (y)Ricciát én is hajhálós módszerrel próbáltam de a jelenlegi világítással nem maradt meg lennt. Az újban talán működni fog.
 
Valóban fényfüggő lehet. Egy riccia-as követ tettem felszínhez közel, ez van a képen. Másik kő lent van az aljzaton, na az már nem ilyen szép.
 
Nagyon tetszik az akváriumod, remélem nekem is sikerül valami hasonlót kihozni az enyémből!(y) Az én csapvizem brutálisan kemény pedig csak vagy 7 kilométerrel lakok feljebb. Az előző összeállításomban nem lágyítottam a vizet aminek egy gyönyörű vízkőréteg lett az eredménye a felszínnél. Még a penge se hozta le mikor szétszedtem az akit.:p Szerencsére annyira nem látszik csak kicsit homályosabb ott az üveg.
 
Nagyon tetszik az akváriumod, remélem nekem is sikerül valami hasonlót kihozni az enyémből!(y) Az én csapvizem brutálisan kemény pedig csak vagy 7 kilométerrel lakok feljebb. Az előző összeállításomban nem lágyítottam a vizet aminek egy gyönyörű vízkőréteg lett az eredménye a felszínnél. Még a penge se hozta le mikor szétszedtem az akit.:p Szerencsére annyira nem látszik csak kicsit homályosabb ott az üveg.

@Hornlu az ecet csodákra képes :) Próbáld ki, szerintem jobb mint a penge.
 
Az se segített sajnos csak megpuhította kicsit. Olyan mintha beleivódott volna az üvegbe a nyominger vízkő! Bocsi az offért!
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztem a naplóval.
Jelentem minden növöget, alga elkerült. Sőt a moháim nagyon bedúsultak, nyesni kéne már. Hűtést készítettem 3db 20cm-es ventilátorból. 25C fokon tartja a vízhőfokot.
Siamensis kikerült az akváriumból, (lyukadtak a levelei) helyére Rotala-t ültettem. Elől Cryptocoryne Parva nagyon jól érzi magát, Viszont a jobb oldalon "a gyepem" Sagittaria Subalata már-már kezelhetetlen nem ide való,magasra nő,visszavágva meg nem olyan szép. Héten kikerül, akinek kell viheti;) Helyette Stauroyne Repens-t próbálok ki. Még érkezik pár növény a GA-ból lesznek változások. Erről majd később.
Bekerült az akiba :20db Ékfoltos Razbora (nekem bejönnek szépen egyszerre usznak, garnikat nem bántják)
-2db sepregető Garnéla is (vicces ahogy állnak az áramlatban és legelésznek)
A tápváltás sikeres (mic, mac-ra) Hiánytünetek nincsenek.
Víz paraméterek:
NO2 -0m/l
NO3- 20-30mg/l
PO4- 1,2mg/l

Sajnos a fotózás még mindig nem az erősségem,
22977907_ca8f733852dccf59f23d27afcb86df08_xxl.jpg
22977913_1afc17d796384249d22f04fe60a8343f_xxl.jpg
Köszi, ha benéztél!;):)
 
Utoljára módosított:
Hű, nagyon szép lett! Áruld el a moha nyírást hogyan szoktad megoldani? Nekem potyog mindenhova, ha le akarom szívni csővel, akkor meg a fele garnéla állományt halászgathatom a vödörből vissza. Ahova meg lepotyog egyből odatapad, különösen a parvula közé szereti beenni magát..

Hány fokos a vized, hogy hűteni kell?
 
Szia!
Legtöbbször csipesszel csak megtépem, hosszú szálakat húzok ki. Nyíráskor mulmozót tartom oda. Egyik kézben olló másikban leszívócső. Vödörbe engedem ilyenkor a vizet a garnélák miatt én is.
Aljzatról néha nagy csipesszel összegyűjtöm a (sallangot.) ;)
 
Szia!
Legtöbbször csipesszel csak megtépem, hosszú szálakat húzok ki. Nyíráskor mulmozót tartom oda. Egyik kézben olló másikban leszívócső. Vödörbe engedem ilyenkor a vizet a garnélák miatt én is.
Aljzatról néha nagy csipesszel összegyűjtöm a (sallangot.) ;)
Köszi, akkor hasonló módszerekkel dolgozunk :) Nálam extra barátságos minden akvárium lakó, szóval megnehezítik a nyírásokat rendesen. Ahogy beteszem a kezem ellepik a garnélák, meg az ottók is, de a hengelik is folyton az olló körül úszkálnak, nagyon kell figyelnem.
 
Hány fokos a vized, hogy hűteni kell?[/QUOTE]

25c fokon tartom a ventikkel a víz hőfokát. Amúgy a kánikulában 28c fokra is felmenne.
 
Ezt mostmár én is kipróbálom, mert 27-28 fokos sokszor, pedig gyakran járatom a légkondit 22-n, de egyszerűen nem akar visszahűlni sosem.
Nagyon szép lett az akva :)
UI: régebben beszéltünk a Stau. Repens-ről, mostanra nálam is 'kihalt', mint pl Beni-nél is (pedig neten nézve olyan egyszerűnek tűnt)
 
Sajnos egyre többet hallok Stau. Repens-ről, hogy nem nagyon pompázik low-ba. Azért megpróbálkozom vele. Hátha valami csoda miatt megmaradna, (Ma ér ide a GA csomagom).
 
Sajnos egyre többet hallok Stau. Repens-ről, hogy nem nagyon pompázik low-ba. Azért megpróbálkozom vele. Hátha valami csoda miatt megmaradna, (Ma ér ide a GA csomagom).
Nálam 2-3 hónapig semmi baj nem volt a stau-val, aztán szó szerint egyik napról a másikra elkezdte ledobálni a leveleit, alulról felkopaszodott, és azóta szinte semmi hajtást nem hozott. Nálam meg vannak számlálva a napjai... Kíváncsi vagyok nálad hogy alakul majd.
 
Nálam 2-3 hónapig semmi baj nem volt a stau-val, aztán szó szerint egyik napról a másikra elkezdte ledobálni a leveleit, alulról felkopaszodott, és azóta szinte semmi hajtást nem hozott. Nálam meg vannak számlálva a napjai... Kíváncsi vagyok nálad hogy alakul majd.
Nem túl meleg a vized?
 
Nem túl meleg a vized?
Most meglehetősen meleg, a múltkori kánikulában 30 fokig felment a vízhőfok! :dead: A hétvégére pedig ide Szegedre 39 fokot ígérnek, úgyhogy nálam is kell valami hűtés megoldás.
Viszont a stau pusztulása jóval ez előtt, még valamikor április-májusban kezdődött. Lehet érezte, hogy melegszik az idő és menekült :)
 
Nálam 2-3 hónapig semmi baj nem volt a stau-val, aztán szó szerint egyik napról a másikra elkezdte ledobálni a leveleit, alulról felkopaszodott, és azóta szinte semmi hajtást nem hozott. Nálam meg vannak számlálva a napjai... Kíváncsi vagyok nálad hogy alakul majd.
Nálam is ugyanez történt, de már tavassal elkezdődött, amikor még jóval hidegebb volt (akva 22-23°C)
Az egyik sarokban elég szép gyepesen nőtt kezdetben, a másik sarokban eleve gyengélkedett, aztán leromlott mindenhol.
 
Utoljára módosított:
Nálam is ugyanez történt, de már tavassal elkezdődött, amikor még jóval hidegebb volt (akva 22-23°C)
Az egyik sarokban elég szép gyepesen nőtt kezdetben, a másik sarokban eleve gyengélkedett, aztán leromlott mindenhol.

Úgy tűnik low tech-ben ennyit bír, pár hónap.. Én már nem próbálkozom tovább vele.
 
Back
Oldal tetejére