• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyperborea

hunwarp

Főkertész
Mielőtt belekezdenék a naplózásba engedjétek meg, hogy pár szóban kifejtsem miért is ez lett az eredmény.
Évek óta űzöm ezt a gyönyörű hobbit, amely mára már több mint kikapcsolódás...életem része lett. Mint sokan én is low cost-os, barkács megoldásokkal kezdtem a kertészkedést. Ez a része több kevesebb sikerrel ment. Mondjuk ezt leginkább a barkácstudásom számlájára írom. Aztán úgy hozta az élet, hogy 2 éve meg tudtam venni első profi technikámat. Nagynyomású co2, jó világítás, knott talaj...Volt hogy medencényi méretű akvám volt, volt, hogy kisebb. Sok szónak is egy a vége...rengeteg felállást kipróbáltam, sok növény megjárta vizeimet....És ezt most ne értsétek félre, de úgy éreztem, hogy eltűnt a varázs. Vagyis nem találtam kihívást. Azt tapasztaltam, ha meg tudod adni a megfelelő technikát, akkor elkerül az alga, a növények meg szépen nőnek. Az egyetlen kihívás maga a scape kigondolása volt. De ezt már kevésnek éreztem. Mindig is tetszett egy növény (olyannal nem találkoztam akinek nem) de csak kevesen nevelték eddig sikerrel. Olvasgattam...eldöntöttem. Nekem UTICULARIA kell!
Hát így jött az ihlet! De ha már váltunk akkor váltsunk nagyot. Akik ismerik eddigi agyszüleményeimet azok sejthetik, hogy az erdők szerelmese vagyok. Alföldi gyerekként a másik hobbimhoz kapcsolódóan (kutyázás) innen merítek leginkább ihletet. De most ebből elég volt! Így jött az elgondolás valami sziklásra. Nekem az iwagumi alapból kizárva, mert valahogy abban nagyon nehéz olyat csinálni ami más. Marad a "tájkép". Ha meg már ennyi mindent változtattunk akkor jöjjön az új üveg! Ez az akva legyen opti! És mivel a laástűz óta nem volt szűrőpucolás, így kicseréltem a szűrőanyagokat is vadi újra! Meg azt is megfogadtam, hogy most részletes dokumentálást adok erről az akváról. Talán egy két kezdőnek még segítséget is nyújthat.
Na de elég a rizsából...essünk neki a melónak!
 
1 nap után méregettem egy kis vízparamétert. Lámpakapcs előtt, tápozás után.
PH 6.7
KH 5
GH 8
NH4 0,5
NH3 0,001
Meglepő, hogy ez a talaj nem húzza annyira lefele a keménységet mint a Knott, vagy Cecska tapasztalataiból kiindulva az elos. Kellemes meglepetés.
 
Sajnos rám jár idén a rúd. A tűz után most baleset miatt kellett kórházba menni :( Semmi nagy komoly dolog, de azért 8 napra magára hagytam az akvát. Vagyis az asszony "gondozta" Reggel növénytáp bele este halkaja, ha el nem felejti. Meglepve tapasztaltam, hogy nem sok kár keletkezett. Bennmaradt az Eheim felszínleszívó... Lett némi fonalalgám, amit nem akartam megvárni, hogy magától elmúljon, így inkább kivagdostam a leveleket. Valamennyi még így is van, de a garniknak meg otoknak is kell enni valamit. Rá is jöttem az okára. Sajnos 3 hal beúszott a felszínleszívóba, és ott feladták a küzdelmet. Lehetett némi ammónia. Na de ennek vége!
Levágtam az UG-t ami rendesen növésnek indult, kitakarítottam a hygrophilát és ment helyette egy kis staurogen. A pinantafidia szépen terebélyesedik, a fissi meg kezd kinyílni.Fotók is lesznek hamarosan, ha tudok gugolni.
 
Ma méregettem egy picit 2 vízcserer között. Kiváncsi voltam hogyan viselkedik az Ista talaj.
KH 5
GH 8
PH 6.5 körül
Ammónia nincs
NO2 0
NO3 10
Eddig az agyagos talajok közül ezt találom a legjobbnak. Lágyítja a vizet, de nem olyan mértékben mint a KNOTT, és nem enged ki semmit magából mint az ADA.
 
Ma méregettem egy picit 2 vízcserer között. Kiváncsi voltam hogyan viselkedik az Ista talaj.
KH 5
GH 8
PH 6.5 körül
Ammónia nincs
NO2 0
NO3 10
Eddig az agyagos talajok közül ezt találom a legjobbnak. Lágyítja a vizet, de nem olyan mértékben mint a KNOTT, és nem enged ki semmit magából mint az ADA.

Ha nincs benne tapanyag akkor nincs mit kiengednie :)
 
Tetszik az elrendezes,minha lättam volna ezt valahol.de ott az egeszet ellepte a dus növenyzet.Irhatnäl a növenyekröl is,mi került bele,kövek stb..csak igy toväbb.(y)(y)(y)
 
Nem is bántásból írtam az ADA talajhoz, csak szerintem (vagyis nekem) kellemesebb ha nics ammónia az elején. Dehát ez választás kérdése

Kevesebb az a fajta talaj ami tapanyagos. Nalunk is a tobbseg tap nelkuli. Azokkal konnyu inditani es tisztabb a viz.

Mivel tapozol hogy ilyen alacsony a nitratod? Vagy poros?
 
Kevesebb az a fajta talaj ami tapanyagos. Nalunk is a tobbseg tap nelkuli. Azokkal konnyu inditani es tisztabb a viz.

Mivel tapozol hogy ilyen alacsony a nitratod? Vagy poros?
Magamnak keverem a mikrót makrót, és naponta tápozok. Ez olyan nap végi szint. Délben lámpakapcskor azért sokkal magasabb. Asszem 25-30 körül, de ezt még csak egyszer mértem.
 
Tetszik az elrendezes,minha lättam volna ezt valahol.de ott az egeszet ellepte a dus növenyzet.Irhatnäl a növenyekröl is,mi került bele,kövek stb..csak igy toväbb.(y)(y)(y)
Mivel ennyire megdicsértél elárulok pár dolgot.
Akva: 60x30x35 opti
Világitás: 2x24 w napi 8 órában
Nagynyomásu co2, üveg difi
Talaj : Ista
Dekorhomok: darált tufa
Dekor: megkövesedett fa
Szűrés: hydor pro 350 kicsit folytva, sphere befolyóval
Éjszaka 4 óra levegőztetés

Növények:
-uticularia
-hc
-fissidens
-microsorium philippini
-pinnatifida
-staurogen repens

Tápozás teljesen saját

Hát röviden ennyi. Ma talán még lövök egy képet is hogy hol is tart az akva.
 
Szia.
Nagyon érdekelne a micro táp keverésének folyamata. Ha nem hadititok. Letudnád írni hogyan csinálod?
 
Szia.
Nagyon érdekelne a micro táp keverésének folyamata. Ha nem hadititok. Letudnád írni hogyan csinálod?
Hát ez pont hadititok ;) azért azt elárulom, hogy nem olyan mint a macro. Kell hozzá egy két szerkezet, szóval mire ezeket beszereznéd biztos kijönne pár százezerbe literje a micronak.
 
Back
Oldal tetejére