• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyperborea

Nagyon ott van az akváriumod(y).Én meg csak annyit jegyeznék meg ,hogy a fehér háttér sokkal jobban áll neki mint a fekete ,legalábbis ezekhez a színekhez amik az akváriumodban dominálnak.Mivel sok a vörös kő,stb,ezért a sötét háttérrel túl sötét ,nyomott érzetet kelt ,de a világossal olyan szép nyílt teret mutat.Nagyon klafa:eek::)
 
Köszi a dícséretet, de még nagyon messze a vége. Habár látom a HC-n a fejlődést, de mire rendesen beburjánzik az még egy hónap. Talán szenteste már lehet is verseny fotót lőni. (hátha kapok egy áhított obit a fa alá :)
 
én visszasírom az eredeti verziót :)
Valahogy ez az utacska nem jön be nekem. Nagyon tetszik a képeken, meg a kis apró részletek is magával ragadják az embert, de élőben nekem nem az igazi.
Amúgy ha egymás mellé rakom a két fotót még nálam is az első a nyerő eddig....de a fejembe már látom ennek a végét és ott ez győz. Habár nemrég volt autóbalesetem és lehet jól bevertem a buksit :)
 
Egy hete kb belekezdtem egy kis kísérletezésbe. Találgattuk itt a twinstar működési elvét, és végül én azt vontam le, hogy a microbubikon kívül (amik szétbombázzák az algák sejtfalait) valamit azért csinálhat a víz oxigénellátásával is. Bele vettem még azt is, hogy a vízcserét a lámpaoltás után 1 órával ajánlják, mert ekkor extra bubizás van a növényeken. Én ezt is valahogy az oxigénnel hozozm összefüggésbe. Meghát itt van még ez a vízfelszín hártya, amit soha nem tudok elkerülni, mert vagy nyírni kell a növényeket, vagy pakolgatni. Erre jó megoldás volt az eheim felszínleszívó, csakhát az csúnya.
Száz szónak is egy a vége. Jelenleg 96 W világítás megy napi 8 órában a 60liter felett. És úgy döntöttem az éjszakai levegőzésen kívül napközben óránként-2 óránként 5 percre bekapcsol a levegőztető. Mivel a Co2 beoldás külső reaktoros, így a porlasztót szembe tudtam rakni a befolyóval, ezért egész apróra csapja a bubikat.
Megfigyelések:
1., 5 óra világítás után teljes bubimező van a fejlődésben lévő HC-n. Eddig ez kb 7 óra világítás után jött elő nálam, de akkor sem ilyen intenzíven.
2., Az állatok hyperaktívak lettek. Még az oto-k is rendesen dolgoznak napközben. A smiley headek is előmásznak a megvilágítási idő alatt is.
3., Extra bubizás
4., A dekorokról (megkövesedett fa) kevesebb algát kell vakarnom. (máshol meg nincs is alga)
5., A magasabb lehet a co2 szint az akvában. Eddig csak a lime volt, most meg szinte sárga egész nap.
6., Csepegtetős teszttel mérve több tápot esznek a növények.
 
Back
Oldal tetejére