• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lockdown no 5.

Alg86

Főkertész
Na végül úgy néz ki mégis sikerül megvalósítani nano-projektet, legalábbis innen már nehéz visszatáncolni, mivel minden megvan hozzá, csak össze kell rakni.

Garnélásnak tervezem, CRS bandával, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle...

  • Opti üveg, ~32*22*25 (szé*mé*mag), 17l - Lehet nem a legjobb arány, nehéz lesz ezt a magasságot ilyen alapterülettel kitölteni, de ez van...
  • Aquaclear akasztós szűrő, matrix-al
  • Chihiros A301, 95CRI-re tuningolva (még tápegységet kell szereznem hozzá, a gyári halott, pedig nem is volt használva)
  • Valami co2 megoldás - vagy a másik akva alatt lévő 2l-es palackról, vagy Tropica nano rendszer
  • Amazonia v.2
  • Seiryu - van egy kisebb ládányi, bő 10kg, vagy 15 db, de baromi nehezen tudok bármi értelmeset kirakni belőle
Kicsit legózgattam, egyelőre talaj nélkül, van 1-2 ötlet de persze talajjal látszik majd rendesen hogy néz-e is ki valahogy... dobok majd be képeket, biztos lesz mit savazni rajta. Van egy szép nagy darab kő ami tökre tetszik és próbálok köré építkezni, de lehet hogy túl nagy egy ekkora akvába...
 
Utoljára módosított:
Megérkezett kb. minden, lehet legózni
Voltam boltban fát nézni, de ekkora méretben nem igazán volt felhozatal... mind kb. úgy nézett ki hogy öklömnyi tuskón 1-2 kisujjnyi ágacska szóval ott hagytam.
Megnézem csak seiryuból mit tudok kirakni, meg estleg nézelődök máshol még fa után - végső esetben benézek a GA lerakatba december közepén ha arra járok.
 
Ma éjjel kicsit legóztam, hát nem mondanám hogy zsigerből megy...
Szóval van itt ez a nagy dög kő, ezt próbáltam bepréselni és egyelőre talaj nélkül valami előteret gyártani. Két koncepció lett:

Verzió 1 - "Az öböl"

C134C7C2-B186-4F45-9F46-0F68F1E8EEAE.jpeg40553CBE-A03C-4543-BA5F-2D7CE83EC248.jpeg

Elöl homok, mögötte talaj - sok hely nem maradt hátul, és valami azt súgja jó lenne még jobbra felfelé folytatni, de elfogy a hely... esetleg bal oldalt fent tudok még egy teraszt kialakítani...

Verzió 2 - "A fal"

Na jó, ez csak úgy ész nélkül betéve, mögötte van hely még építkezni, de kicsit túl brutálisnak tűnik egy ekkora fal rögtön a legelejére...
EB457C6F-9D8B-4C3A-B95C-5E13F370C9E0.jpegB1ED4466-7980-4273-A4E5-497D98100638.jpeg

És simán lehet, hogy egyszerűen túl nagy ez a kő ide, és nem kellene erőltetnem.:rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Ma éjjel kicsit legóztam, hát nem mondanám hogy zsigerből megy...
Szóval van itt ez a nagy dög kő, ezt próbáltam bepréselni és egyelőre talaj nélkül valami előteret gyártani. Két koncepció lett:

Verzió 1 - "Az öböl"

View attachment 159375View attachment 159376

Elöl homok, mögötte talaj - sok hely nem maradt hátul, és valami azt súgja jó lenne még jobbra felfelé folytatni, de elfogy a hely... esetleg bal oldalt fent tudok még egy teraszt kialakítani...

Verzió 2 - "A fal"

Na jó, ez csak úgy ész nélkül betéve, mögötte van hely még építkezni, de kicsit túl brutálisnak tűnik egy ekkora fal rögtön a legelejére...
View attachment 159377View attachment 159378

És simán lehet, hogy egyszerűen túl nagy ez a kő ide, és nem kellene erőltetnem.:rolleyes:
nekem a fal jobban tetszik :) jobban kitölti a teret. Mintha egy részletet mutatna egy sziget magas sziklafaláról.
 
Tényleg nagyon szép a texturája a köveidnek,👍 megpróbálhatnál egy bal első-alsó sarokból induló és a jobb hátsó-felső sarokba tartó vonulatot kirakni belőle, egyébként is úgy férne el legjobban az üvegben. A CRS-ekről pedig nem beszélnélek le, de olvass utána a lágyvíz és a seiryu kő viszonyáról, nehéz lesz tartani a kívánt paramétereket.;)
 
Tényleg nagyon szép a texturája a köveidnek,👍 megpróbálhatnál egy bal első-alsó sarokból induló és a jobb hátsó-felső sarokba tartó vonulatot kirakni belőle, egyébként is úgy férne el legjobban az üvegben. A CRS-ekről pedig nem beszélnélek le, de olvass utána a lágyvíz és a seiryu kő viszonyáról, nehéz lesz tartani a kívánt paramétereket.;)
Köszi, megnézem.

Igen, közben rájöttem hogy CRS+Seiryu nem biztos hogy menni fog - igaz RO vízzel töltöm majd. Azt tervezem az első hónapokban megnézem hogy alakul a víz és az alapján eldöntöm mi lesz még benne.
 
Verzió 2 - "A fal"

Na jó, ez csak úgy ész nélkül betéve, mögötte van hely még építkezni, de kicsit túl brutálisnak tűnik egy ekkora fal rögtön a legelejére...
View attachment 159378

És simán lehet, hogy egyszerűen túl nagy ez a kő ide, és nem kellene erőltetnem.:rolleyes:
Egyértelműen a fal verzió. Sokkal könnyebben marad látható a kő. Ezt pedig kár lenne "eltűntetni" a zöldben. Öböl így is van. Van lehetőség egy kisebb gyepre jobboldalt, ami kihangsúlyozná a homokos öblöt. 🙂 Persze ezt az első verzió is tudja, ha előre döntöd, hogy legyen inkább fal, nem pedig szikladomboldal. 😉
 

Attachments

  • IMG_20211202_101656.jpg
    IMG_20211202_101656.jpg
    99.5 KB · Megtekintések: 51
Utoljára módosított:
Szóval az úgy volt, hogy feltúrtam a másik bolt fás ládáját is kicsit, és találtam egy vállaható darab fát, amit itthon kicsit alakítgatva a fenti szerkezet jött létre. Van még pár vékonyabb ág amit tudok majd bele rakni, meg a bal szélső ágat kicsit meg kell tépkedni hogy ne ilyen egyenesre vágott legyen, de talán ebből is lehetne alakítani valamit :unsure:
 
Nincs víz, nincs gond. Zseni vagy!
Amúgy ezzel fával meg amennyi seiryu-m van, paludáriumnak is elmenne :ROFLMAO:
Még hiányzik pár cucc az összerakáshoz - háttérfólia, CO2 megoldás...
Akasztós szűrőt megtöltöttem egy marék Matrix-al és felakasztottam a másik aváriumba érlelődni.

Valószínű januárban fog csak elindulni, mikor már nyugiban itthon leszek és tudok rá figyelni. Új indítást nem hagynék itt egy hétre magára amíg Magyarországon karácsonyozunk.
 
Kicsi off:
Utolsó apróságokért (CO2 cső, U elem, ilyesmik) voltam GA-ban (nagyon menő a karácsonyfátok) - nem tudom mit gondolhattak rólam a lányok, pupillatágítós szemvizsgálat után voltam és csak itthon néztem a tükörben este hogy hogy néztem ki egész nap 😳 szóval innen üzenem hogy nyugi, nem volt varázsgomba :ROFLMAO:
 
Szó szerint napokig rakosgattam a köveket, de nem sikerült olyat kitalálni mi tetszett volna. Valószínű ilyen arányú akváriumba egyébként is nehéz úgy hogy ne legyen üres a felső fele. A másik pedig, ha telerakom talajjal meg kővel, alig marad benne víz. Szóval maradt egy nagy rakás seiryu.

Most akkor lehet gondolkodni a növényesítésen :unsure:
 
Növénylista, hátluról előre (mindegyikből 1 doboz - crypto-k cserepesek - , így is jó sűrű telepítés lett):
  • Rotala H'ra
  • Blyxa
  • Crypto Lutea "Hobbit"
  • Crypto parva
  • Eleocharis Pussilla
  • Elatine Hydropiper
  • Buce Micrantha "needle leaf"
  • Riccardia Chamerdyfolia
  • Riccardia Graeffei

Szerencsére a Reinecki Mini pont elfogyott, mert már semmi hely nem lett volna neki amúgy sem...
Amúgy csak én vagyok béna, vagy az ADA riccarida másnak is szétesik mire lejön róla a zselé?

-
 
Day 0

Kicsit bénáztam a moha ragasztással így van 1-2 ragacsfolt de majd csak benövi... mivel a hardscape bőven a növényesítés előtt lett összerakva szóva sem jött hogy az akváriumon kívül ragasszam.

A kerekded gyöngykavicsban nem vagyok még biztos hogy 100% tetszik, lehet majd keresek valami jobban passzolót.
 

Attachments

  • 79A154D0-8578-49C7-8848-215D72E527B3.jpeg
    79A154D0-8578-49C7-8848-215D72E527B3.jpeg
    455.3 KB · Megtekintések: 56
Szépen kitisztult, egészen tetszik így növényezve.

No2-t mértem, még egyelőre elég magas - a szűrőt járattam egy hónapig a másik akvában, remélhetőleg az segít hogy hamarabb beálljon. Vízcserék mennek, egyelőre pici barna por van az üvegen.
 
Back
Oldal tetejére