• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lockdown no 5.

Mióta megszabadultam a hidráktól és a garnélák szabadon tudnak mindenhol mászkálni az (agancs)alga is visszaszorult, csak az üvegen van egy vékony barnás réteg, annyi legelő meg kell.

Annyira a barna folt nem jó, egy bejáratott akvánál. Valószínűleg magas a víz szilikát tartalma azért alakult ki a barna alga bejáratott szűrő mellett is. Amennyiben nem kényesek a garnélák rá rövidtávon nem gond, de ha nem múlik el én kezdenék valamit vele, mert lehet tovább fog nőni a szilikát szintje. Nálam is volt ilyen gond, a víztisztitón regenerálni kellett a rászerelt plusz (gyantát) az Ro víz után kötöttem a plusz szűrőt, magától elmúlott a barna folt :)

 
Annyira a barna folt nem jó, egy bejáratott akvánál. Valószínűleg magas a víz szilikát tartalma azért alakult ki a barna alga bejáratott szűrő mellett is. Amennyiben nem kényesek a garnélák rá rövidtávon nem gond, de ha nem múlik el én kezdenék valamit vele, mert lehet tovább fog nőni a szilikát szintje. Nálam is volt ilyen gond, a víztisztitón regenerálni kellett a rászerelt plusz (gyantát) az Ro víz után kötöttem a plusz szűrőt, magától elmúlott a barna folt :)


Nem hinném hogy ez lenne a gond, az RO szűrőből 5ppm körüli víz jön, és nincs benne szilikátos homok (JBL sansibar van csak egy maréknyi) de majd rámérek cseppteszttel.
Nem i az a mindent ellepő diatom van, hanem egy vékony zöldes-barnás réteg csak az üvegen.

Csapvízben amúgy mások itt kb 1mg/l-t mérnek ahogy olvasom a fórumokat (vízművek nem mutat SiO2 mérést)
 
Utoljára módosított:
Kis történet, talán másoknak is okulásul:

Baromira tetszett az előző setup, de egy igazi öntökönszúrás volt karbi szepontból. A Rotalákat kéthetente nyírni egy 2-3 centis lyukban, az én lapát kezeimmel, ráadásul "balkezesre" épített scape-ben...
Ráadásul volt pár történés ami miatt nem tudtam annyit foglalkozni vele amennyit kellett volna, ehhez jött egy technikai hiba (lehalt a wifis elosztó vezérlése, éjjel is ment a co2, mire észrevettem kinyírta az állomány 3/4-ét) ami kicsit elvette a kedvem.

Szóval valami egyszerűbbet akartam, így átépítettem egy sokkal letisztultabb kompozícióra, cryptokkal - plusz egy sor Eleocharis Montevidensis hátul, talán nem fog nagyon szétszaladni.

In(out?)flow ronda, majd kezdek valamit vele, épp ez volt kéznél.
CO2 egyelőre megy, de később szerintem kiveszem, ha beindulnak a növények.
MD stílusban van egy marék amazonia zsákban a homok alatt a növényes részen + a hozzá adott táprudakból pár.
Úszó növényeket még teszek be szerintem, legalább az elején.

Megoldottam a lámpa függesztését is, csak hogy annyival is könnyebb legyen a karbi. (egyszerű, olcsó megoldás: Ikea Mulig fogas az alsó összekötő nélkül).

A nagy kockát is újra kellene építeni, buce-anubias dzsungel lett, kicsit szétborultak a fák, de amúgy tök jól elketyeg magában, nulla algával. Viszont ha azt bontom, akkor új üveg jön a helyére, ennek nem tetszenek az arányai. (40x40x40)
Viszont ha már új üveg, akkor lehetne egy rendes 80x35x35 is...
 
Utoljára módosított:
Az előző scape az tetszett nekem is. Főleg a "homokozó" az etetővel. A garnélák nálam nagy koszt tudnak csinálni.
A Fire felirat alapján gyári akvárium? Valami hasonló méretet keresek! :)
 
Az előző scape az tetszett nekem is. Főleg a "homokozó" az etetővel. A garnélák nálam nagy koszt tudnak csinálni.
A Fire felirat alapján gyári akvárium? Valami hasonló méretet keresek! :)
Igen, Fire Aqua, de elég random méret, ez volt éppen a boltban 20l körül.
Közben intézem a nagyobbik üveget, eldöntöttem hogy lesz egy 80x35x35, épp árajánlatokat kérek rá, addig meg legozok a fával itthon... valami hasonló lesz, csak nagyobb méretben, minimális mennyiségű stem-el és több homokos résszel. Ebbe már bele fog férni a kezem rendesen remélhetőleg :)
 

Attachments

  • 48810_c403de25-1e4d-4b79-8ee2-c345dbc06e51.jpg
    48810_c403de25-1e4d-4b79-8ee2-c345dbc06e51.jpg
    392.3 KB · Megtekintések: 25
Igen, Fire Aqua, de elég random méret, ez volt éppen a boltban 20l körül.
Közben intézem a nagyobbik üveget, eldöntöttem hogy lesz egy 80x35x35, épp árajánlatokat kérek rá, addig meg legozok a fával itthon... valami hasonló lesz, csak nagyobb méretben, minimális mennyiségű stem-el és több homokos résszel. Ebbe már bele fog férni a kezem rendesen remélhetőleg :)
Köszi!
Igen, nano akváriumban elég nehéz bármit is tisztítani vagy rendezni. Nekem egy 20x20cm-es alapterület ami adott.. :D
A 80x35x35 akvárium jól fog kinézni azzal a scape-el. :) Ebbe már mehetnek halak is bőven.
 
Zőőőőőőd :ROFLMAO: - gondolkodtam hogy megkeféljem-e, de inkább hagyom a legelőt egyelőre.

Amúgy sokminden nem történik, ketyeg szépen az akvárium - a 80-as érkezésével másik szekrényre került, és a CO2-t is kivettem. Kapott egy szép DOOA befolyót is - ha valakinek van ötlete szép és garnibiztos szívóágra, szóljon...
IMG_3481.jpeg
 
Back
Oldal tetejére