• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lockdown no 5.

Nem a fa taknyosodása borítja be? Simán megfojthatja a bucét szerintem... Algázók megeszik a taknyot elvileg.
A fa érdekes módon alig taknyosodik, inkább diatomnak tűnik... mindegy, bent hagyom a maradványokat, hátha újra hajt. Ha nem, akkor majd pár hónap után ha már beállt minden pótolom.

Viszont a Rotala, a jobb oldali Blyxa-k meg az Elatine egész jól néz ki. Meg két kisebb tő Lutea-n is látok új levelet jönni.
 
Tegnap tettem be még néhány amanot, illetve egy sisakcsigát. Remlkhetőleg ezzel a diatom vissza lesz fogva.
Az in vitro buckék rendületlenül olvadnak, remélem azért pár hét után újra kihajtanak majd.

Megjelentek a cyclops-ok is, szóval remélhetőleg a vízminőség rendben.
 
Nocsak, némi hasonlóságot vélek felfedezni :ROFLMAO:

Amúgy hihetelen, de legközelebb szerintem kapásból a GA-ban kezdem a hardscape válogatást. Bármilyen minőségi bolt is itt Bécsben a LN meg a Garnelaxia, méretben és ezért választékban közel sincsenek a GA-hoz. Ezt a kis darab fát az akváriumba nettóban órákig válogattam, és végül vagy 4 darabból vágtam/ragasztottam/faragtam össze. Most benéztem gyorsan a GA harscape szekcióba, és az első redmoor ami kezembe akadt a kupac tetejéről rögtön baromi jó, egyből mehetne a nagyobbik kockába ha éppen oda építenék valamit. Kisebb vasfa/riverwood darabok is sokkal-sokkal érdekesebbek mint amiket Bécsben láttam.

U.I.: nem, nem hoztam el, ha valakit érdekel ott van még a redmoor láda tetején :p
 

Attachments

  • 75FFA03B-8A5B-4811-B483-AE4A606005EB.jpeg
    75FFA03B-8A5B-4811-B483-AE4A606005EB.jpeg
    319.9 KB · Megtekintések: 71
Utoljára módosított:
Nos szóval az van, hogy a fa alsó részén minden elolvadt - a Buce is, amiből még van pár szál kifehéredett gyökér meg barnás-zöldes rizóma, nem tudom hogy várjak-e mé vele, hátha kihajt...
A drágábbik Riccardiából 1-2 kicsi pamacs maradt csak, amik elváltak a ragasztástól és szanaszét vannak most az akváriumban, de legalább azok kizöldültek. Cserébe viszont ott van a fán a ragaztó fehér nyoma. Na majd valahogy megoldom az eltakarását...
Minden más szépen nő, Rotalát nyírni kell, Blyxa bokrosodik, Elatine terjezkedik, Crypto hozza az új leveleket.

1-2 crypto levélen megjelent valami staghorn-féleség, megcarboztam, figyelem majd a táp szinteket.

Bekerült egy csapat red sakura is, mad a 7 amanoból párat jó lenne kihalászni valahogy mert szét fogják hordani a kaját... Meg felfedeztem valami barna izét a vízben amite azt hottem csak egy darab amano-kakit visz a víz, de ez úszkál, nem tudom miféle szerzet lehet, talán kagylósrák. Cyclops rengeteg van.
 
Nocsak, némi hasonlóságot vélek felfedezni :ROFLMAO:

Amúgy hihetelen, de legközelebb szerintem kapásból a GA-ban kezdem a hardscape válogatást. Bármilyen minőségi bolt is itt Bécsben a LN meg a Garnelaxia, méretben és ezért választékban közel sincsenek a GA-hoz. Ezt a kis darab fát az akváriumba nettóban órákig válogattam, és végül vagy 4 darabból vágtam/ragasztottam/faragtam össze. Most benéztem gyorsan a GA harscape szekcióba, és az első redmoor ami kezembe akadt a kupac tetejéről rögtön baromi jó, egyből mehetne a nagyobbik kockába ha éppen oda építenék valamit. Kisebb vasfa/riverwood darabok is sokkal-sokkal érdekesebbek mint amiket Bécsben láttam.

U.I.: nem, nem hoztam el, ha valakit érdekel ott van még a redmoor láda tetején :p
"Bármilyen minőségi bolt is itt Bécsben a LN meg a Garnelaxia, méretben és ezért választékban közel sincsenek a GA-hoz. "

Kis ország, kis kínálat... :ROFLMAO:
 
A Rotalát nyírni kell a hétvégén, a fán maradt pár csúnya ragasztófolt az elolvadt Buce és Riccardia után.
Az Amanok szétbarmolták a homokot, de szép lassan ki lesznek lakoltatva, már csak 3db van bent, cserébe bekerültek az első Neo-k.

Lily pipe is be lesz téve (találtam egy egész kicsit itthon a fiókban, csak kell egy átalakító hozzá mert 12-es csőre való).
 

Attachments

  • 1940A638-F9D5-4767-8E2B-141D9A866CEF.jpeg
    1940A638-F9D5-4767-8E2B-141D9A866CEF.jpeg
    581.2 KB · Megtekintések: 51
Ma meló után elmegyek 1-2 dologért, kicserélem a nyomóágat a lily-re, meg pótolom az elolvadt bucét (Most láttam a LN videóban hogy a buce és a Riccardia nem bírja az ammóniát és nitritet, lehet az utóbbi miatt olvadtak?)

Valami mini változatot néznék, a weboldal szerint van Red Mini, Mini Catherine, Mini Venus.

Kérdés melyik legyen?:unsure: Mind tetszik, talán a kerekeb levelű Red Mini jobban nézne ki a sok hosszúkás között...
 
Red Mini lett, egyelőre nem ragasztottam csak próbáltam bedugdosni a fa réseibe meg a kövek közé... egy ilyen pici üvegben problémásak ezek a műveletek az én lapát kezeimmel :LOL:

Megnyírtam a Rotalát is hátul nagy nehezen (most jöttem rá hogy "balkezesre" építettem a setupot:cautious:), a hajtások bő felét vsszaültettem.

+ kapott egy 13-as lily befolyót is, 9-es csőről átalakítóval szerencsére nem csinál nagy vihart.
 
Ma meló után elmegyek 1-2 dologért, kicserélem a nyomóágat a lily-re, meg pótolom az elolvadt bucét (Most láttam a LN videóban hogy a buce és a Riccardia nem bírja az ammóniát és nitritet, lehet az utóbbi miatt olvadtak?)

Valami mini változatot néznék, a weboldal szerint van Red Mini, Mini Catherine, Mini Venus.

Kérdés melyik legyen?:unsure: Mind tetszik, talán a kerekeb levelű Red Mini jobban nézne ki a sok hosszúkás között...
Nálam is elolvadt a Bucephalandra sp. Sintang - zselés a red moor fán az indítás után, a red moor eléggé gombasodott, nyálkásodott az első hetekben és ugye erre volt kötözve nálam is a sok kis Busephalandra, szerintem érzékeny egy növény, később kellett volna nekem is a red moorra tenni, legalábbis én erre fogtam. Utána Anubias nana Bonsait tettem a helyére, azok megvannak azota is, ez talan strapabírobb is, meg a red moor nyálkásodása, gombásodása 3 hét után már mérséklődött, amikor betettem. Így csak egy tipp, hogy esetleg a buce nálad sem szerette a red moor gombásodást, nyálkásodást az indítás után...
 
Nálam is elolvadt a Bucephalandra sp. Sintang - zselés a red moor fán az indítás után, a red moor eléggé gombasodott, nyálkásodott az első hetekben és ugye erre volt kötözve nálam is a sok kis Busephalandra, szerintem érzékeny egy növény, később kellett volna nekem is a red moorra tenni, legalábbis én erre fogtam. Utána Anubias nana Bonsait tettem a helyére, azok megvannak azota is, ez talan strapabírobb is, meg a red moor nyálkásodása, gombásodása 3 hét után már mérséklődött, amikor betettem. Így csak egy tipp, hogy esetleg a buce nálad sem szerette a red moor gombásodást, nyálkásodást az indítás után...
Ammónia meg nitrit. Nem kell túlgondolni. 😉
 
Az új adag Buce úgy látszik megmarad :)
Egy sisakcsiga van bent (meg egy csomó apró pár mm-es postakürt ami a nagy akvából szabadult be), napok óta nem láttam, azt hittem megmurdelt valahol vagy meglépett - de nem, csak a Rotalák között bóklászott egész héten egy fél tenyérnyi helyen, most vízcserekor előmászott hirtelen.

Algahelyzet: pici barna az üvegen, ami viszont aggasztóbb, hogy megjelent pár szál staghorn... carbozom, szedegetem ki kézzel, remélhetőleg kezelhető mértékű marad. Tápozás egészen minimális megy csak, NO3 max. 5ppm körül, PO4 ehhez arányosan 0.3-0.5 környéke. CO2 is éppen hogy közepesre zöldíti a DC-t.

Egy RCS elhalálozott valami miatt - volt rajta "halálgyűrű" (white ring of death), de a többinek nincs gondja az átöltözéssel, elég sok levetett ruhát láttam már szerteszét.
Van viszont ha jól számoltam 3 petés - érdekes, kettőn sötétbarnás-feketések a tojások, egyen viszont egész világos sárgák (és tényleg tojásoknak látszanak, rengeteget bámultam, nem hiszem hogy gombafertőzés lenne)

Némi moha szanaszét hever , meg pár csokor Buce is elhajózott, ezeket majd le kell horgonyozni, szerintem ragasztok rájuk apró kavicsokat.
A múltkor metszett Rotalákból visszadugdosott hajtásokat megint nyírni kell, szerintem most csak ilyen 2-3 centis darabokat teszek vissza max.

Planáriát eddig nem láttam, csak egy pici hidrát a frontüvegen.

Eldugtam a szűrőt a szekrény mögé (pont találtam neki helyet), megkurtítottam a csöveket, tettem mindkettőre duplacsapot. A difit beakasztottam a lily-be.
 
Hétvégén megint Rotala nyírás volt.
Kezd elmérgesedni (hehe) a hidra-helyzet, szóval tervben van egy noPLanaria kezelés.
Elég sok a petés/nyerges nőstény, apróságokat még nem láttam.
 
Egy guppi hamar lerendezné azt a sok kandicsot. Utána kiveszed, ha csak garnélát tartasz.
Guppim nincs, esetleg pár chili razbórát tudok bele hozni, azok talán megférnek a garnikkal, vagy ha nem elférnek majd a másik akváriumban is.

Most hogy néztem mindenhol ott vannak a hidrák és zavarják is néha a felnőtt garnélákat, el-el pattannak a felületekről, gondolom mikor kapnak egy csípést.
 
Végül annyira ellepték az akvák a hidrák hogy a garnélák már nem is mentek az akvárium nagy részére, az egy szem amanot napokig nem láttam pedig máskor ő az első az etetőtálnál. Csináltam egy 2 napos noPlanaria kezelést kb. negyed adaggal (negyed kanál porból törzsoldat - ez negyed adag 50 literre - és ennek első nap harmadát, második nap ötödét adagoltam - az akváriumban+szűrőben olyan 15-16l víz lehet összesen).
harmadik nap 50% vízcsere és aktívszén a szűrőbe.

Hidrák eltűntek, a pici "pest snail" csigák megmaradtak, a garnélák újra vígan vándorolnak, és előbújt az első pár apró garnélácska(? garnélaivadék? "shrimplet") is :)
 
Egy hétre magára kellett hagynom az akvát, semmi különös nem történt azon kívül hogy megint nyírhatom a Rotalát, illetve hogy mindent elleptek a pici garnélák. Mielőtt elmentem is össze tudtam számolni 8-10 db-ot, most viszont tényleg mindenhol ott vannak, és folyamatosan van petés nőstény is.
Egész gondozásmentes a cucc a nyíráson kívül, hetente van 10-15% körüli vízcsere, tápozás szinte semmi (1 pumpa vízcserekor), hetente 7 csepp CrustaFit, 2 naponta üvegtálba etetés.

Mióta megszabadultam a hidráktól és a garnélák szabadon tudnak mindenhol mászkálni az (agancs)alga is visszaszorult, csak az üvegen van egy vékony barnás réteg, annyi legelő meg kell.

Viszont melegszik az idő, elég rossz a lakás tájolása (DNY), már most a kinti 20-25 fokban érezhetően meleg van bent, kelleni fog nyáron valami hűtés...

Szerk: ja igen, szűrőt is tisztítani kell, valószínűleg a szén eltömődött, mert falsot szív.
 
Utoljára módosított:
Egy hétre magára kellett hagynom az akvát, semmi különös nem történt azon kívül hogy megint nyírhatom a Rotalát, illetve hogy mindent elleptek a pici garnélák. Mielőtt elmentem is össze tudtam számolni 8-10 db-ot, most viszont tényleg mindenhol ott vannak, és folyamatosan van petés nőstény is.
Egész gondozásmentes a cucc a nyíráson kívül, hetente van 10-15% körüli vízcsere, tápozás szinte semmi (1 pumpa vízcserekor), hetente 7 csepp CrustaFit, 2 naponta üvegtálba etetés.

Mióta megszabadultam a hidráktól és a garnélák szabadon tudnak mindenhol mászkálni az (agancs)alga is visszaszorult, csak az üvegen van egy vékony barnás réteg, annyi legelő meg kell.

Viszont melegszik az idő, elég rossz a lakás tájolása (DNY), már most a kinti 20-25 fokban érezhetően meleg van bent, kelleni fog nyáron valami hűtés...

Szerk: ja igen, szűrőt is tisztítani kell, valószínűleg a szén eltömődött, mert falsot szív.
Fotó nincs? Kér a nép. 🙂
 
Back
Oldal tetejére