• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Szia!

Szeretnék gratulálni az induló akvához, mert már most csúcs-szuper! Ezt a fajta naplózást pedig ami termék-ismertető is egyben nagyon jó ötletnek találom. Pláne, hogy ilyen részletesen vezetitek.
A kérdésem az általános aljzattal kapcsolatban volna. írtátok, hogy lágyítja a vizet ráadásul elég jelentős mértékben, ami sok embernek nem feltétlenül rossz hír, hiszen nem mindenki él full RO-val vízcserekor és / vagy az ilyen típusú aljzat megvásárlásával esetleg egy plusz "kört", gondot iktathat ki anélkül, hogy az a víz alatti világ rovására menne.
A kérdésem az volna, hogy gyártó nem rendelkezik-e valamiféle paraméterekkel azt illetően, hogy pontosan mennyit is tud lágyítani mondjuk 1l ilyen Terra Black talaj.
Valamint elolvastam a naplód, de nem találtam info-t arról, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik a csapvized így nem tudok mihez hasonlítani, pl. lehet nálam nem sokat nyomna a latban a talaj víz-lágyító képessége mivel itt 15KH-s a csapvíz.

válaszodat előre is köszönöm!
Köszi szépen!(y)
Majd a csapvizemnek utána nézek, hiszen naponta mérem a KH-t és a GH-t is.
Viszont nálam ugye nem tiszta csapvíz van az akiban, hanem kevert csapvíz (csapvíz + RO), szóval nem tudok csak csapvízzel tesztelni, de lehet attibva csak csapvizezik.
Majd egyszer ennek is kellene szentelni egy topikot, hogy mennyi ideig és milyen arányban tudja lehúzni az értékeket az ELOS talaj csapvíznél.:cool:
 
Tegnap még este fele a lámpa lekapcsolása előtt fotózgattam egy kicsit, már olyan régen fotóztam garnikat:D.

8691022149_3cd806ba55_b.jpg

Van egy kis CRS (mix) csapatom, elsősorban ők voltak a fotó alanyok.:cool:
8691023797_5de42a14b8_b.jpg

Majd találtam egy Red Cherry-nek kinéző, de inkább Sakurás színekkel rendelkező petés garnéla mamát, éppen a fűben kotorászott.:)
 
Szuper minden! A fotós képességeket is beleértve. Mérsz az akiban vas szintet? Kiváncsi lennék, hogy a tápanyagokat mennyire köti meg a talaj.
 
Szuper minden! A fotós képességeket is beleértve. Mérsz az akiban vas szintet? Kiváncsi lennék, hogy a tápanyagokat mennyire köti meg a talaj.
Köszi!(y)
Sajnos vasat nem tudok mérni olyan tesztem nincs itthon.:(
 
Tegnap még este fele a lámpa lekapcsolása előtt fotózgattam egy kicsit, már olyan régen fotóztam garnikat:D.

8691022149_3cd806ba55_b.jpg

Van egy kis CRS (mix) csapatom, elsősorban ők voltak a fotó alanyok.:cool:
8691023797_5de42a14b8_b.jpg

Majd találtam egy Red Cherry-nek kinéző, de inkább Sakurás színekkel rendelkező petés garnéla mamát, éppen a fűben kotorászott.:)
Ezek a BIG BROTHER-ben érezhetik magukat!!Teljes a kiszolgálás,és a hely is frankón luxus,mi kell még????:)Nagyon szépek a crs-ek
 
Ha vashiány lesz, vagy bármilyen hiánytünet arról tudni fogunk. De reméljük nem lesz semmi ilyesmi:)
Rendes tápozás mellett(elos, ada, ei) nem hiszem hogy sok hiánytünet jelentkezne. Én csak a talaj tulajdonságaira lennék kiváncsi. Nálam ugyanis szinte nem lehet mérni a vasat, pedig nincs hiánytünet. (tudom, hogy a csepptesztek nem a legjobbak, na de akkor is.) Arra gyanakszom, hogy ez az elos talaj és a knott is hasonló. Ezek pedig elvileg megkötik a felesleges tápanyagokat és csak később engedik ki magukból. Már arra is gondoltam, hogy egy 2 éves knott talajt lehetne táptalajként használni. Na de erről ennyit...nem akarom szétoffolni ennek a 98%-os akinak a topikját. (bocs Cecska, de nekem az etalon a forest lair az a 100%)
 
Frissítem egy kicsit ezt a naplót, mert már alig találtam meg (kb. a 4. oldalon volt:D).

Szóval az aki vasárnap lett 2 hetes, így megkapta a megérdemelt vízcserét ,50liter kezelt csapvízzel, egyszerűen nem bírtam a lágy vizes cuccal.
Most a GH 6
KH 5
ezeket az értékeket tegnap mértem:cool:.

Lőttem pár képet amit szeretnék veletek megosztani.

8715838495_d4029287cf_b.jpg

Az etetés, meg vannak őrülve a halacsok ezért az Elos svD-ért, kaptam még mellé egy sv1-et, de azzal nem birkóznak meg, náluk az svD a favorit.(y)
8715839937_f111659018_b.jpg

Majd lőttem pár részletet, a jobb oldalról
8715838245_9951a89d56_b.jpg

majd a bal oldalról is egyet éééééés
8715841429_5109b26d2c_b.jpg

lőttem egy totált is, úgy hogy be van világítva felülről és hátulról is, ahogy kell.:cool:
További szép napot mindenkinek!!!(y)
 
Elnézve jobb oldalt a tükörképet........el tudnám képzelni ennek az akinak egy hosszabb változatát.
Egyébként még mindig: hű ba... kategória(y) Lassan én már nem is merek képeket posztolni;)
 
Elnézve jobb oldalt a tükörképet........el tudnám képzelni ennek az akinak egy hosszabb változatát.
Egyébként még mindig: hű ba... kategória(y) Lassan én már nem is merek képeket posztolni;)
Ha ez az elrendezés átkerülne egy 90-es akiba akkor már nagy lenne az üresség, de ha még nagyobb lenne a fa és még több apró részletet tudnék belezsúfolni , na akkor tényleg nyálcsorgató lenne:D az a 90-es. Na egyszer lesz olyan is!!:cool:
Zoli a te képeid nagyon királyjak, a növények minősége és szépsége felülmúlhatatlan , szóval merjél csak nyugodtan posztolni ;).
 
Back
Oldal tetejére