• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

Akvárium 6mm üvegből 60*30*35
Manaball aljzat
Dragon kő
Red moor fa

Odyssea Led400

Növények
Bacopa caroliniana
Ludwigia Palustris
Proserpinaca Palustris-próbának 1 tő
Hygrophila siamensis vagy Nomaphila stricta
Lobelia cardinalis
Alternanthera reineckii-próbának 1 tő
Penthorum Sedoides
Cryptocoryne purpurea
Még 3 féle Cryptocoryne
Echinodorus ?
Anubias 3 féle
Van még egy stem aminek nem tudom a nevét.

Feltöltéshez 40l ro vizet és kb.15l Prime-al kezelt csapvizet használtam.
 
Utoljára módosított:
Egyelőre egy Hydor prime10 és egy Eheim2213 szűri, de ez még ezen a héten változni fog.
Az üres részekre Parvulát tervezek, és ha tudok még szerezni kisebb Dragon köveket,azt még direkt véletlenszerűen elszórom a leendő mezőn. Egyébként képen nem nagyon látszik, de kétoldalt meg van emelve a talaj és középen van egy kis völgy. Növényesítve szerintem már láthatóbb lesz.


DSC_1806k.JPG DSC_1810k.JPG DSC_1812k.JPG DSC_1815k.JPG DSC_1816k.JPG
 
Az Echinodorusnak története van. Még az első növényem volt tavaly áprilisban, de az akkori akváriumban lassan elfoszlottak a levelei, végül elpusztult. Ez a növény indákon neveli a kis növényeket, ezen volt 2 db, 1-1,5 cm-es növénykék, amiket lávakőhöz kötöztem(egyébként mindig felúszott) és a garnélás akváriumba tettem. Ott nőtt meg ilyen szép nagyra.
 
Nem tudtam köveket szerezni. Majd legközelebb...
Kell majd fissi, a fán elfér. Kövekre is lehet kötözni?
Szólj ha nyírsz, letárgyaljuk, köszi.
Bármire kötözheted vagy csak bele dörgölöd egy résbe, vagy begyömöszölöd valami szűkebb helyre.( ágak közé bárhova.) Én már minden mohát csak rádörzsölök a felületre és annyi.
 
Egyelőre nekem teszik. Még lesz vele munka, de az inkább szórakozás.
A fák még mocorognak, keresik a helyüket, csak 2 napig áztattam őket.
 
Van 5 törperazbórám,ezek kerülnek ide kiegészítve egy 20-as csapattá. Törpe Corydoras szeretnék még és kék vagy sárga színű garnélát. Pár Black molly is tervbe van.
Van 1 hónapom hogy ezen agyaljak.
 
Utoljára módosított:
Szépen összetetted ! Kíváncsi vagyok, hogyan nőlnek majd a növények, a manaballba, alatta ha jól olvastam, nincs táptalaj ?
Nekem a 160 literesbe manaball volt/van, nekem, az első héten, olyan barnaalga támadás volt, hogy ki is vettem az összes növényt, maradt harcsás csak,de, egyébként, szerintem, nagyon látványos ajzat, ezért leszek kíváncsi, neked hogy alakul.
 
Szépen összetetted ! Kíváncsi vagyok, hogyan nőlnek majd a növények, a manaballba, alatta ha jól olvastam, nincs táptalaj ?
Nekem a 160 literesbe manaball volt/van, nekem, az első héten, olyan barnaalga támadás volt, hogy ki is vettem az összes növényt, maradt harcsás csak,de, egyébként, szerintem, nagyon látványos ajzat, ezért leszek kíváncsi, neked hogy alakul.
Ugyanez az aljzat van a 112literes akváriumban és nagyon bevált. Ott sincs táptalaj és táptabi se,csak micro és excel adagolás. Szépen nőnek a növények. Voltak kezdeti gondok, de ezeken túltettem magam és egyszer csak egyik napról a másikra megszűntek a gondok.
Itt is várom mikor kezd opálosodni és meddig tart.
 
A két szűrő helyett bekerült a nagy akvárium alól az Atman cf-800, oda pedig egy Atman cf-1000 került. Feltettem az üveg kifolyó és szívó csöveket. Egészen más a látvány.
Holnap megpróbálok parvulát venni, jó mulatság lesz elültetni. Fogalmam sincs mennyire marad meg a manababallban. Majd kiderül.
 
A két szűrő helyett bekerült a nagy akvárium alól az Atman cf-800, oda pedig egy Atman cf-1000 került. Feltettem az üveg kifolyó és szívó csöveket. Egészen más a látvány.
Holnap megpróbálok parvulát venni, jó mulatság lesz elültetni. Fogalmam sincs mennyire marad meg a manababallban. Majd kiderül.
Erre kíváncsi leszek. A manaball elég nagyszemű, a parvula meg vékonyszálú. Nem lesz egyszerű dolgod, az biztos.
 
Megvoltam gyozodve rola, hogy apro szemu. Lehet azert mert en a sajatomhoz szoktam ami ugye eleg nagy.
A leírás alapján 2-3 mm szemcsenagyságú. A Manado pl. 1-3 mm, szélesebb frakciójú. Amazoniáról nem találtam most így hirtelen. Te mit használsz? Bocs az OFF-ért Szella!
Szerk.: Az Amazonia is 1-3mm elvileg. Kevésbé ismert talajoknál találtam 2-6mm-eset is, az már elég durva. Az is igaz, hogy az én szemem a 0,7-1,2mm kvarchomokhoz és Manadohoz van szokva.:oops:
 
Utoljára módosított:
Amazóniába tudtam parvulát ültetni,nem volt gond. Manadóba ültettem de a harcsák betakarták.
Nem tudom mi mást ültethetnék.
 
Back
Oldal tetejére