• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mini Mountain Range

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Az egész úgy kezdődött, hogy megnyertem a 2012-es nano kategóriát!;)
A normál akvárium győztes egy 60-as optit és egy hozzá illő ADA Aquasky lámpát kapott én pedig a kategóriámhoz illően egy ADA Mini M szettet.;)

Nagyon szeretem az iwagumi akváriumokat, de valljuk be nem egyszerű egy stílus, bár ez igazán rám vonatkozik (nekem sok idő kell egy részletgazdag hardscape megalkotásához), mert ahogy láthattuk a GA által szervezett Iwagumi Contest-en, nagyon sok növényfej a kisujjából kiráz egy sziklás hardscape-t rövid idő alatt, főleg talachi barátunk(y).

Na szóval sok ideig üresen volt a kis ADA nanó, de pár hónapja elkezdtem próbálkozni a dragon kövekkel összerakni egy sziklás cuccot, amikor pár napja cheetah naplójába belinkelt Viktor egy képet ,mely a már jó pár verseny akiban látott miniatűr hegységet ábrázol, akkor gondoltam egy hasonlót kellene összerakni.
Jó pár dolgot még alakítani kell rajta, mert szúrja a szemem, de itthonra már most el tudom képzelni szép zölden.
Viszont technikailag még nem állok olyan jól, mint hardscape-ileg, ezért lehet , hogy még az elején lefóliázva (DSM) indítom el és majd szépen lassan meg lesz hozzá minden.

Technika:
Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (36x22x26, 20liter)
Világítás: ADA Solar Mini Black (27W, 8000K)
Talaj: Tropica substrate, ADA Amazonia New, ADA Nile Sand
Dekor: Dragon kövek
Növények: Christmas moss és Riccardia chamedryfolia

Szóval még csak egy pár képpel tudok szolgálni, fejben már meg van a terv.
ADA mini M black, csodás egy darab
9169014504_7dfa3d6ca6_c.jpg

S egy közelebbi
9169010406_a171a015c4_c.jpg
 
Tiszta gyűrűk ura feeling...

milyen növènyt tervezel bele?
Köszi ;-)
Mivel nagyon kis akváriumról van szó és az elrendezés is megköveteli a kicsi növényeket, így gyökeres növényekből csak a Hc jöhet szóba, de túlnyomó töbségben a moha fog szereppet jàtszani.
 
Na, jelentem az aki elfoglalta ideiglenes helyét a konyhapulton, majd idővel kap egy szép bútort is, de azért most is jól néz ki.;)
Amit szerettem volna azt szerintem a nálam lévő dragon kövekből meg is oldottam, egy valami zavar a köveknek a színe, kár hogy ennyire eltérnek egymástól, az egyik szürke a másik barna a harmadik meg lilás (ez csak akkor látszódott igazán amikor víz alá kerültek). de ez legyen a legnagyobb probléma, a mohák majd benövik. Kipróbáltam egy új dolgot vagy beválik vagy nem, hogy a mohákat nagyon apróra vágtam és egyszerűen a hardscape felső részére rászórtam. Az öblöt (kanyont) feltöltöttem dekor homokkal és apróra zúzott dragon kövekkel. Igazából a terv az volt , hogy szépen lefóliázom a tetejét és mint a wabiknál vagy a dsm módszernél, víz nélkül indítom el, de nem bírtam magammal, feltöltöttem vízzel és rátettem az akira egy akasztós szűrőt, kíváncsi vagyok meddig bírja így az aki kb. 4 óra világítással. Ha nem válik be akkor marad a víz nélküli élet:LOL:.
A mohák amiket felhasználtam , természetesen a karácsonyi és riccardia, ezek nálam a favoritok.;)
 
Kíváncsi vagyok! :) A cucc király, nagyon elfogadnám. :D

Nem lesz egyszerű dolgod ezekkel a kövekkel, de elég érdekes a formájuk, szóval kíváncsi vagyok, hogyan növényesíted be.
Az előtérbe még kerül valami, vagy ott ilyen minimál marad?

HC-val is lehet dsm-elni?

Követem a projektet, mert a garnélás akimat én is ilyen méretűre tervezem cserélni, ha a zsebpénzem engedi (szóval nem ada lesz. :D). Meguntam a hajlított sarkokat, meg a kocka formát is...
 
Cecska! Nem árulok el nagy titkot ha azt írom ez is egy remek mű lesz,egyszerűen nézem az akváriumot és a szemem előtt már meg is elevenedett az élővilággal teli elkövetkező pár hónap.A méretarányok is nagyok jók lettek,most mit mondjak még grat ehhez is! (y)
 
Cecska mester...amúgy van egy ugyan ilyenem, ha nem tetszik a fekete és cserélnéd ADA szürkére csak szólj..talán csak egy baj van vele, hogy hiányzik belőle a hardscape :) de gondolom ez a legkevesebb :angelic:
 
Tibi szerintem nyugodtan kimonddhatjuk, hogy jelenleg te vagy Mo legkreatívabb és tehetségesebb akvakertésze! Mindenféle hezitálás nélkül!!! Remélem ezt az IAPLC zsűrije is meglátja majd a pályamunkádban, mert igazán megérdemled az elismerést!!! ;-)
 
Tibi szerintem nyugodtan kimonddhatjuk, hogy jelenleg te vagy Mo legkreatívabb és tehetségesebb akvakertésze! Mindenféle hezitálás nélkül!!! Remélem ezt az IAPLC zsűrije is meglátja majd a pályamunkádban, mert igazán megérdemled az elismerést!!! ;-)
Köszi Ati, jól esik amit írtál(y) , de szerintem vannak nálam jobbak;) , azt , hogy az IAPLC zsűrije mit lát meg azt csak ők tudják:LOL: , viszont mindent megteszek, hogy felfigyeljenek a Magyar akvakertész közösségre.(y)
 
Köszi Ati, jól esik amit írtál(y) , de szerintem vannak nálam jobbak;) , azt , hogy az IAPLC zsűrije mit lát meg azt csak ők tudják:LOL: , viszont mindent megteszek, hogy felfigyeljenek a Magyar akvakertész közösségre.(y)
Szeintem ezt már egy párszor megtetted:)
Elképesztő mit hoztál ki belőle.Nekem kimondottan tetszik,hogy eltérő színűek a dragonok.
 
Tibi szerintem nyugodtan kimonddhatjuk, hogy jelenleg te vagy Mo legkreatívabb és tehetségesebb akvakertésze! Mindenféle hezitálás nélkül!!! Remélem ezt az IAPLC zsűrije is meglátja majd a pályamunkádban, mert igazán megérdemled az elismerést!!! ;-)

Abszolút!
Remek munka ez is!
 
Vicces lesz, hogy ezt fogom megvalósítani 80 literben! Cecska Mester "ellopta" az ötletem :D
Ezért meg fogom keresni a GA-ban és kikövetelem tőle a trükkökket! :)

Csodaszép, új lendületet kaptam :)
 
Back
Oldal tetejére