• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes MURA Nano

Akkor a középső állítva, a bal hátsó marad a jobb első állva. Készítek képet délután és mutatom. Azért gondoltam ötöt mert kevésnek éreztem a hármat.
Lehet, hogy kell az 5 valóban, mert picik a nagyhoz képest.
 
Hát igen, meg az akva mérete miatt is mert a képen ugyan nem látszik de azért van mélysége 22cm. Már mint térbeli. :D
 
Próbálkozom a kövekkel csináltam pár képet. De igázából annyira nem tetszik így lehet hogy marad a nagy kő fekve.


22773125_17ac50c7d3de0d751b09349942b52d7c_xl.jpg



22773123_e1bdba71a8fe138fe5d9843cd88b867a_xl.jpg
 
Igazad van ezért gondoltam a nagy követ fekve akkor nem lóg ki a képből, meg el is lehet temetni egy picit. Sajna hozzá hasonló forma-méret nincs a tulajdonomban, ezért ebből kell építkezni. Valamint a talajjal lehet még játszani a forma tekintetében és az összkép is jobb lesz. Dimbes dombos forma:LOL:
 
Igazad van ezért gondoltam a nagy követ fekve akkor nem lóg ki a képből, meg el is lehet temetni egy picit. Sajna hozzá hasonló forma-méret nincs a tulajdonomban, ezért ebből kell építkezni. Valamint a talajjal lehet még játszani a forma tekintetében és az összkép is jobb lesz. Dimbes dombos forma:LOL:
Ami nekem furi, hogy a nagy kő pont középen van. Azt eltolnám valamerre. A másik furi, hogy a többi kő nem egy irányba néz, hanem mindegyik kifele (ellentétesen a másiktól) vezeti el a tekintetet. Megpróbálod úgy, hogy egy irányba nézzenek, akár erre még jobban rásegítve azzal, hogy abba az irányba meg is döntöd őket? A fő követ meg kitolni valamerre (mondjuk aranymetszésbe?).
 
Vagy mondjuk úgy, hogy a bal oldali 2 kő és a fő kő néz egy irányba, a jobb oldali két kő pedig szembe velük. Így eléggé egy helyre terelné a figyelmet, mégpedig a fő kőre. Azt pedig toljuk el középről.
 
Köszi a tippeket srácok. Igaz kicsit elcsúsztam az időben de a gépem kapott egy vírust és ezidáig nem volt lehetőségem net közelbe kerülni. A hét végére igérték, hogy visszakapom és működni fog. Közben az akva elkészült de egy két módosítás történt rajta. A hátsó részt üresnek éreztem ezért került oda is növény erről képet a hét végén. Amúgy a Cuba szépen helyre jött az ültetés után, lesz is egy kis fazonigazítás a hét végén.
22841143_1499df4fb627944b2de6cbc3a261f263_xl.jpg
 
NA végre van gépem, már kezdtek elvonási tüneteim jelentkezni:blackalien::zombie:. Megvolt a fazon igazítás. Kiválóan vizsgázott a GA-tól rendelt Tropca hajlított olló(y). Beültetésre került két növény, Ludvwigia palustris Lindernia rotundifolia, már csak szépen meg kell nőniük.

22855807_5eb82735afca4aa72ec9deb1a06d506b_xl.jpg
 
NA végre van gépem, már kezdtek elvonási tüneteim jelentkezni:blackalien::zombie:. Megvolt a fazon igazítás. Kiválóan vizsgázott a GA-tól rendelt Tropca hajlított olló(y). Beültetésre került két növény, Ludvwigia palustris Lindernia rotundifolia, már csak szépen meg kell nőniük.

22855807_5eb82735afca4aa72ec9deb1a06d506b_xl.jpg
szerintem ezek a stemek nagyok lesznek bele
 
Majd meg látjuk, eddig az egyik elhalálozott:whistle: nem viselte a költözést. A másikat pedig egy éles szerszámmal a megfelelő hosszra fogom igazítani, de addig is gyökeresedjen meg rendesen és szokja meg az új helyet:).
 
Helyzet jelentés. A nyírás után a HC eléggé megsárgult, de egy másik topikban már kiderítettem, valószínűleg tápanyag hiány volt, meg persze a CO hiánya. Ezeket orvosoltam és úgy látszik miden kezd rendbe jönni. Újra működik a nagynyomású CO, megy a napi tápozás. A Ludwigia szépen hajt, már nyírtam belőle és visszaültettem. A HC is beindult lehet, hogy azt is nyírni kell. Van némi negatívum is sajnos megjelent az alga. Szerencsére nem sok de van. Úgy gondolom most már lehetne rakni bele garnélát esetleg ha valaki ebben tud segíteni azt előre is köszönöm.
 
Egy kép a jelenlegi állapotról. A HC nem a legjobb formájában, mint pár héttel korábban. Remélem mielőbb javul a helyzet. Az igazság, hogy amíg csak a HC volt semmi gond nem volt az akvával, szerintem azért mert zselés növény az új jövevény pedig cserepes volt.

22915783_4c5090bd17ede1186415e854ce92cd8f_xl.jpg
 
Eléggé nyurgul felfele a HC,nem lehet,hogy kevés a fényed?Vagy keveset megy a lámpa még felette?
 
Igen a nyírás aktuális, mivel kapja a CO-t meg a tápot rendesen beindult. Amíg nem kapta csak stagnált szegény. A világítás napi 7 órát megy. KB 900lumen.
 
Tegnap este volt egy kis fazonírozás, megnyírtam a HC-t. A barnaságot remélem mielőbb kinövi. Így nem valami szép. Az algák ellen pedig beszerzek pár garnélát, remélem segítenek kordába tartani.

22919955_e5ebbb612fb357a53d6633aec114abad_xl.jpg
 
Hétfő óta megy a CO+mic-mac easy . A jelenlegi állapot nem a legfényesebb, mivel az üvegen barna réteg képződött szerintem a napi tápozásnak köszönhető:(. Így nem a valami szép az akva. Esetleg ha valakinek hasonló tapasztalata van vagy tud megoldást a helyzetemre szívesen várom:D.
 
Back
Oldal tetejére