• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes MURA Nano

Hétfő óta megy a CO+mic-mac easy . A jelenlegi állapot nem a legfényesebb, mivel az üvegen barna réteg képződött szerintem a napi tápozásnak köszönhető:(. Így nem a valami szép az akva. Esetleg ha valakinek hasonló tapasztalata van vagy tud megoldást a helyzetemre szívesen várom:D.
Megoldás: AMANO és OTO
 
Hétfő óta megy a CO+mic-mac easy . A jelenlegi állapot nem a legfényesebb, mivel az üvegen barna réteg képződött szerintem a napi tápozásnak köszönhető:(. Így nem a valami szép az akva. Esetleg ha valakinek hasonló tapasztalata van vagy tud megoldást a helyzetemre szívesen várom:D.


Szerintem nem a táptól van barna algád inkább a kevés fény. Ei szerint kezdtél tápozni nyomod a co2-t de a fénnyel nem követted a fejlesztést.:)
 
Köszi srácok a hozzászólásokat és a tippet.(y)
A fény pedig kb 900lumen, a matek szerint ugye elégnek kéne lennie, de lehet, hogy mégis kevés. Próbálok erősebb ledet. Ha az se lesz jó akkor csere.:(
Az állatvilág beszerzése pedig folyamatban van.
A helyi üzletben érdeklődtem garnélák után, meg is Ígérték, hogy a héten lesz. Hát lett is, ma voltam a boltba és azzal fogadtak, hogy az összes eltűnt az akváriumból reggelre valószínűleg megették a halak őket. Meg is néztem melyik volt az galád éhenkórász amelyik megette a garnéláimat. Egy csigaevő volt. És láss csodát mit látok 2 pici piros garnéla, akik túlélték az éjszakát. Gyorsan kimentettük őket és hazavittem. Az egyiket sajnos elkapta közben a már említett vadállat, így ő lehet, hogy nem éli meg a holnapot. A másik viszont egyből rákapott az algára.:D
 
Köszi srácok a hozzászólásokat és a tippet.(y)
A fény pedig kb 900lumen, a matek szerint ugye elégnek kéne lennie, de lehet, hogy mégis kevés. Próbálok erősebb ledet. Ha az se lesz jó akkor csere.:(
Az állatvilág beszerzése pedig folyamatban van.
A helyi üzletben érdeklődtem garnélák után, meg is Ígérték, hogy a héten lesz. Hát lett is, ma voltam a boltba és azzal fogadtak, hogy az összes eltűnt az akváriumból reggelre valószínűleg megették a halak őket. Meg is néztem melyik volt az galád éhenkórász amelyik megette a garnéláimat. Egy csigaevő volt. És láss csodát mit látok 2 pici piros garnéla, akik túlélték az éjszakát. Gyorsan kimentettük őket és hazavittem. Az egyiket sajnos elkapta közben a már említett vadállat, így ő lehet, hogy nem éli meg a holnapot. A másik viszont egyből rákapott az algára.:D
Hagyd a matekot, nekem sem jött be (1500lument számoltam 18l-re és a parvula nem nőtt).
 
A fény pedig kb 900lumen, a matek szerint ugye elégnek kéne lennie, de lehet, hogy mégis kevés.
ez azért van, mert a nanok máshogy működnek, mint a nagy akváriumok. Bőven túl lehet lőni őket fénnyel.
Illetve az sem biztos, hogy az a 900lm tényleg annyi. Ezt max fényerősség mérővel tudnád megállapítani.
 
Akkor a mateknak annyi, úgyse szerettem az iskolába se:hungover:. Azért egy erős ledet még kipróbálok, hátha bejön. Meg hát ez van raktáron bőven:cool:. Molroth igazad lehet hiszen a led szalagok fáradnak és veszítenek a fényükből, gyári adatból számoltam, azok pedig... mérőműszerem pedig momentán nincs;). Most áttérek az ipari cob led fényvetőre meglátjuk mit tud.
Más-
voltam otthon az áldozatul esett garnéla stagnál egy helyben lehet, hogy szegénynek annyi a másik viszont mászkál szépen. Most van először garnélám, ezek az állatok tényleg nagyon aranyosak. El is gondolkodtam, hogy a nagy akva lehet, hogy garnélás lesz.:D
 
Világítás lecserélve:cool:, most várom a fejleményeket.


22938277_273bf434116be82a40706dc2fcf61d21_l.jpg
 
Azon gondolkodtam, hogy meg kellene nyírni a HC-t, mert elég sokat fejlődött az elmúlt 2 hétben. De inkább egy picit változtattunk az összképen pár követ áthelyeztünk és a talajt is megmozgattuk:p:ROFLMAO:.

22998973_c17fcca9872b2368cb335432d3275e92_xl.jpg


Most várhatok, hogy helyre jöjjön és akkor jöhet az olló.;)
 
Megvolt a nyírás, egy kép a jelenlegi állapotról. Úgy gondolom nagy átalakítás már nem lesz csak várunk, hogy fejlődjön a HC, meg az a 2 szál Montecarlo ami megmaradt a másik akvából. Valamint elkészült a világítás prototípusa, majd cserélem plexire.:) Tervben van a ki és befolyó cseréje is plexi csőből.

23025807_a2d791cc5477afd13ab3d50267a18a67_l.jpg
 
Sziasztok!

Helyzet jelentés az akváról:
az amanók dolgoznak rendesen és ezt úgy értem, hogy kikapálták a HC-t és RITKA szép lett:confused:. Valamint a nyírás után rendesen bealgásodott, így kipróbáltam a Black módszert, bevált. Alga eltűnt de a HC elég csapzott szegényem. De hát kapott rendesen, volt pár átültetés, CO hiány, nem megfelelő világítás és jöttek az amanók ahogy néztem dolgoznak rendesen a növényen, talajon egyaránt. Most stagnál a HC várom, hogy valamennyire helyre jöjjön, látszik, hogy az első ilyen akvám, gyakorlok rajta rendesen. Ha nem javul a helyzet akkor sajnos megy a HC, és beültetem parvulával. Legalább azt is kitapasztalom. Ha indítom a nagy akvát a növényismeretem meglesz.
Hogy jót is írjak, megrendeltem a GA-ból a GW CO2 reduktort, így a napi, nyitom-zárom, automatizálva lesz ;).
 
Sziasztok!
Az akva a hét végén megszűnt. Sajnos olyan állapotba került a HC, nem láttam értelmét tovább tartani. A következő projekt, a nagy akva lesz, iwagumi stílusban. Ha indítom lesz napló is.:)
 
Back
Oldal tetejére