• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Már megállapodtam valakivel, hogy veszek tőle Blue Dream garnikat. 10-11-e körül érkeznek majd. Addig még a víz is beáll.
Tegnap előtt voltam egy sárvári boltban. Gondoltam körülnézek garnéla ügyben, hátha találok szépeket. Kolléga ajánlotta a boltot, mert régen (évekkel ezelőtt) oda járt. Nekem nem kellett volna bemenni. :( Sokat változhatott a helyzet az utóbbi időben. Koszos vízű akváriumok (1-2 sügeres bemutató kivételével), betták 1 literes akváriumokban. 3 volt még egy 4 részre osztott edényben, de az algás üvegtől alig látszottak. 2 vegetált még normál pozicióban, a 3. még talán élt, az egyik sarokban függőleges testtartással lebegett. A guppis akiban egy meggörbült tetem úszott a víz tetején, már úszók nélkül. Előttem még kiszolgáltak másokat, úgyhogy volt időm nézelődni. Garnélákat nem láttam. A srác mondta, hogy az csak rendelésre van. Hát rendelni én is tudok... Meg aztán egy ilyen helyet nem is akartam gazdagítani. :(
Jol tetted. Vetek lenne behurcolnod valami gulincat amivel kivegzed az allomanyodat. Az ilyen helyeket messze el kell kerulni.
 
Tegnap este beüzemeltem a régi belső szűrőt is, nevetségesen alacsony már a nyomás a szűrőben. Mivel ma-holnap megrendelem a másikat, nem akartam kitakarítani, nincs értelme 2 naponta szétszedni az egészet. Majdnem befizettem egy Eheim 2422-re, nagyon jó akcióban volt, és gondoltam ha már lúd, legyen kövér. De sajnos lekéstem róla. :D Úgyhogy marad a 2213, csapos, biológiai töltetes verziója. Mivel van már bacis kerámiagyűrűm és egy kis matrixom, vagy a subtrat felét, vagy az ehfimech-et elpasszolom a 2211-essel. Majd még utánaolvasok, hogy melyik lesz jobb. Remélem ezzel már minden rendben lesz.
Ha sikerül eladni a szűrőt, akkor a ebben a hónapban valószínűleg meg tudom rendelni a lámpát is. \o/ Ideje lenne végre.:notworthy:

Sajnos másnap éjjel a negyedik amano is meglépett. A letakart akváriumból. Mármint a kiálló részek voltak letakarva, szóval nagy rejtély, hogy hogyan sikerült neki. Nem kellett volna a társaságukban Szökést nézni. :( Most egy darabig nem szeretnék amanokat, pedig nagyon szerettem őket. :cry:

Az átrendezés miatt a garnélák köve kicsit magasabbra került. Ami a halaknak baromira tetszik, úgyhogy jelenleg ott tartunk, hogy beköltözött alá a két panda, a nőstény betta (nincsenek bent egész nap, csak néha gondolnak egyet és bekucorodnak), és a csiga is szeret ott bóklászni. Egyik nap kétszer szabadítottam ki, mert beszorult az üveg és a kő közé. A másfél centire megnyúlt teste alapján legalábbis szorulásra következtettem. Cserébe viszont a garnélák kint kotorásznak. Mindenhol ott vannak. Remélem hamar ivarérettek lesznek és beindul a nagyüzemi garnélagyár. Furamód nem igazán vannak oda a zöldségekért, amikkel próbálkoztam. Egyelőre csak salátával és uborkával kínáltam őket, egyszer nagyon rácuppantak a főtt uborkára, azóta viszont hiába adok nekik, elkerülik messzire. A salátával már nem próbálkozok, azt egyszer sem támadták le. Majd még nézelődök a garnélás topikban, hogy mivel lehet nekik kedveskedni, elfelejtettem a növénylistát. :oops: Bár néhány ivadék előszeretettel támadja le a reggeli spirulina tablettát. Bátrak, hogy beállnak a kaja és a betta szája közé. :rolleyes:

Még egy garnélavédőt kell eszkábálnom a befolyócsőre (az ihlet megvan, már csak egy helyet kell keresnem, ahol méterre lehet venni a szúnyoghálót. Kár volt kidobni a maradékot 3 évvel ezelőttről, egy darabig őrizgettem, mert tudtam, hogy valamire jó lesz! Hát most jó lett volna. :p), az erősebb szívás nagyobb kockázatot jelent majd. Plusz be akarom majd rakni a hátsó sarokba a beszívót, eddig nem mertem a növények közé rakni, mert a kicsik előszeretettel tanyáznak azokon a részeken.
 
Biztos, hogy veszodni szeretnel a szunyog haloval? 1-2 ezer ft egy garnela racs es az maga a szivofej. Csak ra kell dugni a csore.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
már csak egy helyet kell keresnem, ahol méterre lehet venni a szúnyoghálót

Bármelyik OVI-ban tudsz venni, ha van a közeledben, ha jól emlékszem, a legolcsóbb (amit mi is vettünk) 8-900 Ft körül volt / méter (talán a méteráru részlegen). Egyébként mi is ezzel tekertük be a cső végét, talán a képeinken is látszik néha :)
 
Bármelyik OVI-ban tudsz venni, ha van a közeledben, ha jól emlékszem, a legolcsóbb (amit mi is vettünk) 8-900 Ft körül volt / méter (talán a méteráru részlegen). Egyébként mi is ezzel tekertük be a cső végét, talán a képeinken is látszik néha :)
A ti naplótokban láttam, azért gondoltam én is arra. Harisnyát már elvetettem, szépen ki lehetett feszíteni, de pillanatok alatt eltömődött, és a tisztítása nehézkes volt. Egy darabig azt használtam.

Közben meg is rendeltem a szűrőt, jó esetben holnap mókázunk már. :D
 
Utoljára módosított:
Mielőtt bepanírozod, mosd le róla az algát!

:ROFLMAO:
A garnéláról, vagy a cukkiniről? :D Szerencsére nincs algám. De tuti előjön majd, ha végre kapnak rendes fényt. Olyan nincs, hogy pont én ne ússzam meg.:p
Nagyon várom már azt a GA-s csomagot, ha előbb tudok a bónuszról, még dobáltam volna a kosárba ezt-azt. :ROFLMAO: Így is becsúszott a JBL csíkteszt. De az már nagyon kellett, hogy legalább valami fogalmam legyen a vizemről. :rolleyes:
 
A garnéláról, vagy a cukkiniről? :D Szerencsére nincs algám. De tuti előjön majd, ha végre kapnak rendes fényt. Olyan nincs, hogy pont én ne ússzam meg.:p
Nagyon várom már azt a GA-s csomagot, ha előbb tudok a bónuszról, még dobáltam volna a kosárba ezt-azt. [emoji23] Így is becsúszott a JBL csíkteszt. De az már nagyon kellett, hogy legalább valami fogalmam legyen a vizemről. :rolleyes:
Megis kiprobalod a mobilos tesztet? Vagy ez masfajta csikteszt?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Megis kiprobalod a mobilos tesztet? Vagy ez masfajta csikteszt?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Nem-nem, a fapadosabb verzióját vettem meg. Nem merek nagyon belemászni a pontos méréses technikába, mert onnan nincs kiút, és paráznék a legapróbb változáson is. Már ettől is előre félek, hogy milyen értékeket kapok, annak ellenére, hogy láthatóan élhető a vizem.
 
Nem-nem, a fapadosabb verzióját vettem meg. Nem merek nagyon belemászni a pontos méréses technikába, mert onnan nincs kiút, és paráznék a legapróbb változáson is. Már ettől is előre félek, hogy milyen értékeket kapok, annak ellenére, hogy láthatóan élhető a vizem.
Hmm... Nemsokara elfogy a mobilos tesztcsik keszletem. Lehet, hogy ezt en is kiprobalom. Csepegtetos keszletbe nem szeretnek beruhazni. (Egyelore)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Hmm... Nemsokara elfogy a mobilos tesztcsik keszletem. Lehet, hogy ezt en is kiprobalom. Csepegtetos keszletbe nem szeretnek beruhazni. (Egyelore)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
De ez tényleg nagyon fapados, kb annyira jó, hogy "jó-rossz" az érték, pontosat nem fogsz tudni leolvasni róla. Esetleg kombináld, hogy veszel egy ilyet, és elkezded apránként beszerezni a csepegtetőset mellé, fontossági sorrendben. Neked azért hightechben elkell majd a pontos értékek ismerete. Az enyém viszont még a lownál is lowabb. :D
 
De ez tényleg nagyon fapados, kb annyira jó, hogy "jó-rossz" az érték, pontosat nem fogsz tudni leolvasni róla. Esetleg kombináld, hogy veszel egy ilyet, és elkezded apránként beszerezni a csepegtetőset mellé, fontossági sorrendben. Neked azért hightechben elkell majd a pontos értékek ismerete. Az enyém viszont még a lownál is lowabb. :D
High techben szerintem meg foszfat es vas teszt is kene, meg ki tudja meg mi. :)
Na nekem olyan nincs. Ammonia tartostesztet voszont lehet, hogy be kene szerezned neked is a csiktesztek melle.
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ammonia-alert-ammonia-teszt.html

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
High techben szerintem meg foszfat es vas teszt is kene, meg ki tudja meg mi. :)
Na nekem olyan nincs. Ammonia tartostesztet voszont lehet, hogy be kene szerezned neked is a csiktesztek melle.
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ammonia-alert-ammonia-teszt.html

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Ezzel is szemeztem, de minden azért most nem megy egyszerre, annyira nem volt bőkezű a főnökség. :D Ha a mostani szűrés mellett se purcantak ki a halacsok, akkor olyan nagy gond nem lehet. Holnapután jön az új, az szépen megtolja majd a szűrést, meg szeretnék még bele növényt is. Csak az azt jelenti, hogy megint arrébb kell pakolnom kicsit szegény limnophilákat. Vaaagy, veszek még több limnot. :D Mondjuk megint le kell vágnom párnak a tetejét, mert már felfekszenek a vízre, amire odajutok, hogy venni kéne, be fogják teríteni a dombocskámat. Kéne szereznem egy ültetőcsipeszt, és akkor nem barmolom szét azt a részt. Megint.
Meg úszónövény kell majd valami lowtech környezetből, szerintem a Gregtől kapott pistiák nem igazán tolerálták a költözést. Folyamatosan jönnek új hajtások, de icipicik maradnak, a régiek pedig pusztulnak. Ha meglesz a lámpa, emelem a tápot, hátha magukhoz térnek.
 
Ezzel is szemeztem, de minden azért most nem megy egyszerre, annyira nem volt bőkezű a főnökség. :D Ha a mostani szűrés mellett se purcantak ki a halacsok, akkor olyan nagy gond nem lehet. Holnapután jön az új, az szépen megtolja majd a szűrést, meg szeretnék még bele növényt is. Csak az azt jelenti, hogy megint arrébb kell pakolnom kicsit szegény limnophilákat. Vaaagy, veszek még több limnot. :D Mondjuk megint le kell vágnom párnak a tetejét, mert már felfekszenek a vízre, amire odajutok, hogy venni kéne, be fogják teríteni a dombocskámat. Kéne szereznem egy ültetőcsipeszt, és akkor nem barmolom szét azt a részt. Megint.
Meg úszónövény kell majd valami lowtech környezetből, szerintem a Gregtől kapott pistiák nem igazán tolerálták a költözést. Folyamatosan jönnek új hajtások, de icipicik maradnak, a régiek pedig pusztulnak. Ha meglesz a lámpa, emelem a tápot, hátha magukhoz térnek.
Ulteto csipesznek szerintem jo az orvosi rozsdamentes csipesz is. En azt vettem. Olcsobb, mint az akvarisztikai. ;)
Anatomiai csipesz neven keress ra! Tobbfele meretben letezik.
Mem tudom a novenyes csipeszeknek bordazott-e a csore, az anatomiainak az. Ulteteskor lehet, hogy ez hatrany, de az 5. to MC utan mar nem volt vele gondom. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Kínai barátainknál már be van rakva kosárba egy ültető készlet. :D Elég sokan megvették már, és senki sem panaszkodott, hogy lemérgezték a halait, úgyhogy nem lehet vele nagy gond. De van orvos ismerősöm is, kunyiznom kéne tőle egyet.
 
De van orvos ismerősöm is, kunyiznom kéne tőle egyet.
Az költséghatékony megoldás lenne! :D

A nagy aukciós oldalon én is nézegettem szetteket, de mivel nem gondolkodtam előre :banghead:, inkább megvettem egy helyi boltban az orvosit.
 
Back
Oldal tetejére