• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Sajnos nem voltam elég egyértelmű, így csak boltokat ajánlott, ahol lehet venni. [emoji14]

Ééééés a Chihiros lámpa megrendelve, pár hét, és kezdődhet a növényparti. :giggle:
Nalam most meg ugy nez ki, hogy bevalik az C szerias lampa, de majd terjunk vissza erre nehany honap mulva! :)
Te melyiket rendelted? Az A szeriasat?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Meg úszónövény kell majd valami lowtech környezetből, szerintem a Gregtől kapott pistiák nem igazán tolerálták a költözést. Folyamatosan jönnek új hajtások, de icipicik maradnak, a régiek pedig pusztulnak. Ha meglesz a lámpa, emelem a tápot, hátha magukhoz térnek.

Nálam van néhány tenyérnyi Salvinia natans, ha érdekel.
Teljesen low tech környezetből és legalább nem olyan hosszú a gyökere mint a pistia-nak, meg nem annyira apró mint a békalencse így ha megunod könnyebb megszabadulni tőle.
Szólj ha érdekel.
 
A hosszú gyökér nem zavar, legalább beleakadtak a limnoba, és nem vitte őket az áramlat a víz alá. :D Érdekel, köszönöm szépen. :p
 
Igen, A401. Remélem azon kevesek közé tartozok, akik meg kapják 2 héten belül. :D
Az akváriumod méretére nem emlékszem. Lehet, hogy nem is írtad vagy csak én nem találom. A topik elején csak annyit találtam, hogy 30 literes. Nem lesz rá nagy az A401? 40-60cm széles akváriumokra passzol.
 
Az akváriumod méretére nem emlékszem. Lehet, hogy nem is írtad vagy csak én nem találom. A topik elején csak annyit találtam, hogy 30 literes. Nem lesz rá nagy az A401? 40-60cm széles akváriumokra passzol.
Nem kockám van (kicsit sajnálom, de ezt vágták hozzám, ajándék lónak meg nem nézzük a fogát :D ), 40 centi széles, 22 mély, 30 (lehet, hogy 35? Ez most kicsit megzavart) magas.
 
Nem kockám van (kicsit sajnálom, de ezt vágták hozzám, ajándék lónak meg nem nézzük a fogát :D ), 40 centi széles, 22 mély, 30 (lehet, hogy 35? Ez most kicsit megzavart) magas.
Na, akkor most kicsit pofatlan leszek, de Te leszel a tesztalany! :)
Enyem is pont 40cm. Remelem passzolni fog a lampa a tiedre. Az egy karu C szeriast lehet, hogy a jovoben le fogom cserelni a 2 tamaszu A szeriasra.

Az akvariumod ~26literes. (30centis magassaggal szamolva. Decimeterben megszorzod a mereteit es megkapod literben a brutto terfogatot) Nagyjabol akkora, mint az enyem.

Miert lett volna jobb a kocka?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Na, akkor most kicsit pofatlan leszek, de Te leszel a tesztalany! :)
Enyem is pont 40cm. Remelem passzolni fog a lampa a tiedre. Az egy karu C szeriast lehet, hogy a jovoben le fogom cserelni a 2 tamaszu A szeriasra.

Az akvariumod ~26literes. (30centis magassaggal szamolva. Decimeterben megszorzod a mereteit es megkapod literben a brutto terfogatot) Nagyjabol akkora, mint az enyem.

Miert lett volna jobb a kocka?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Akkor 35 magas, az tuti, hogy 30 literes, korábban elírtam a számot. :p

Abban szebb scape-et tudok elképzelni. :p Abban is kiegyeznék, ha alacsonyabb lenne az akvárium, és mélyebb lenne az egész, elég keskenyke ez a 22 cm. :( De nem baj, most ez van, majd lesz nagyobb egyszer, amit normálisan csinálok meg. :D
 
A beszerelés kész, kevesebb pacsával és morgolódással járt, mint a duplacsap nélküli kistesóé. :D Szépen megy, persze a nyomóágon fojtanom kellett, és az esőztető lyukait is megnagyobbítottam kicsit (köszi @Szella az ötletet, nem jutott volna eszembe!). Szerintem ezt meg fogom ismételni, hogy ne a csappal kelljen szabályozni, egy bizonyos fok után már morog. Az úszónövények elég nehezen tolerálják a cunamit, folyton leviszi őket az áramlat úgyhogy ezzel még kezdenem kell valamit. Egy részüket kimentettem az éjszakára, a többi egyelőre a felszínen maradt egy-egy sarokban. Holnap alkotunk valamit.
Csináltam egy víztesztet a JBL tesztcsíkkal. Aszerint minden oké, a pH kicsit magas, de nem a veszélyes zóna, a keménységre viszont nagyon figyelnem kell, még az is zöld, de az utolsó zöld. Azt hiszem beszerzek egy kis ozmóvizet a nyárra.
És ha majd leszokok arról, hogy minden hónapban új szűrőt vegyek, elkezdhetek gyűjteni telefonra is, hogy értékelhető képekkel szolgálhassak. :p
Teljes:
03.jpg

Ő belesétált a videóba, gondoltam ha már mutogatja magát, akkor hajrá. Valamiért nagyon szeretem ezt a kis csíkosat, sokat van elöl. :)

01.jpg

A kedvenc kövem a túlélő HM-ek árnyékában. Lassan-lassan, de növögetnek szegények, csak a pandákkal is meg kell küzdeniük. Minden nap dugok egy tövet vissza. De legalább gyökeresek már. A fán legfelül látszik egy fehéres-zöldes folt, az a pillanatragasztó maradéka egy kis mohával. Pár helyen rajta maradt, de rajta is hagyom, kíváncsi vagyok, hogy kinő-e újra a moha.(y)
Szintén nem látszik, de a legközelebbi takarításnál szét kell robbantanom az Anubiasokat, kezdenek egymásra nőni. Ezt se gondoltam volna. :D

02.jpg

És végül az ok, amiért holnap nem kuporoghatok egész nap a gép előtt, mert el kell mennem szerezni valamit, ami megakadályozza a beszippantásukat. Szerintem fél órája se volt bent a szűrő, mire már a harisnyán kotorászott. :D És ott van már a közelében a többi is, csak az nem látszik a képen.

04.jpg

Mára ennyi, hulla vagyok, hosszú nap volt ez akváriumozás nélkül is. :oops:
 
Amíg én munkahelyen gyönyörű piros rotalákról álmodoztam, a környezetbarát pillanatragasztó lemérgezte a garnéláimat. Legalábbis másra nem tudok gondolni. Hazaérve két halott red cherry fogadott, kettő az esőztetőn megülő úszónövények tetején próbált öngyilkosságot elkövetni, a kő alá benézve pedig egy bukdácsolt, szinte átlátszó testtel. Villámgyors vízcsere, minden, amit pillanatragasztó ért, kiszedve. Fura, hogy a 100 Ft-os kínai vacaktól semmi bajuk nem volt anno, amikor először ragasztottam a növényeket. Ez már egy normálisabb minőség volt, géles, és rá volt írva, hogy környezetbarát. Szuper... Lekapartam az anubiasokról, a fákról, a garnélavédőt pedig megsirattam, szétszedtem, majd újragondoltam, és inkább tűvel és cérnával alkottam egyet. Nem néz ki olyan jól, mint az első változata, de legalább nem nyírja ki az élővilágot. :cry:
Remélem elég volt ez a vízcsere (15l körül), hogy felhígítsa, ami még bent maradt.
 
Erre meg inkább itt válaszolok, nem akarok más naplójában offolni. :D
Megveszed ezt a kis szettet, aztán -mivel úgyis kifogy- fél év múlva veszel még 2 palackot hozzá. Ennek az árából már majdnem vettél egy használt nagynyomású szettet 2kg-os palackkal, ami
- anyagilag messze jobban megéri
- akva mérettől függően kb. fél-egy évig semmi dolgod nincs vele, míg a kispalackot 1,5-2 havonta cserélheted, és állíthatod be újra a reduktort, stb.
- később valószínűleg ugyanennyiért el tudod adni, ha nem lenne rá szükséged, így max egy töltet árát bukta a pénztárcád, ami 4e Ft körül alakul évente - pont mint a nano csomaghoz egy palack ára, 2 havonta. :)
A CO2 rendszer nálam még nagyon a nézelődés stádiumában van, csak szóba került otthon. Jó érzés, hogy az a kicsi, amit tudok erről a hobbiról, még mindig több, mint amennyi fogalma páromnak van róla. :D Annyi történt, hogy megmutattam neki a zselés és a mini palackos rendszert, és hogy annál sokkal jobban megérné egy 25-30k-s szett hosszútávon. Odáig már nem jutottam el, hogy a nagynyomásúaknak is utána járjak. De legalább már ezt is tudom. :p Mondjuk amikor felvettem az ötletet, és megmutattam az árakat, csak annyit mondott, hogy "Na most már elég." :D
Az is biztos, hogy ha bekerülne még egy palack is az akváriumhoz, akkor egyik széket se lehetne már betolni az ebédlőasztal alá. :ROFLMAO:

Ha már megjelentél ismét köreimben, kapok az alkalmon és kérdezek a Chihiros-ról, meg úgy a lámpákról általában. Még nincs itt sajnos, de ezt nem árt tudni. Mivel lényegesen erősebb világításról van szó, mint a mostani, kell valami átmentet biztosítani, vagy egyből mehet rá? Valamennyire dimmelni kell, hogy ne süljenek meg a növények és a garnélák, azt tudom, de érdemes ilyenkor alacsonyabb fokozaton kezdeni, és fokozatosan emelni a fényerősséget?
 
Utoljára módosított:
Amíg én munkahelyen gyönyörű piros rotalákról álmodoztam, a környezetbarát pillanatragasztó lemérgezte a garnéláimat. Legalábbis másra nem tudok gondolni. Hazaérve két halott red cherry fogadott, kettő az esőztetőn megülő úszónövények tetején próbált öngyilkosságot elkövetni, a kő alá benézve pedig egy bukdácsolt, szinte átlátszó testtel. Villámgyors vízcsere, minden, amit pillanatragasztó ért, kiszedve. Fura, hogy a 100 Ft-os kínai vacaktól semmi bajuk nem volt anno, amikor először ragasztottam a növényeket. Ez már egy normálisabb minőség volt, géles, és rá volt írva, hogy környezetbarát. Szuper... Lekapartam az anubiasokról, a fákról, a garnélavédőt pedig megsirattam, szétszedtem, majd újragondoltam, és inkább tűvel és cérnával alkottam egyet. Nem néz ki olyan jól, mint az első változata, de legalább nem nyírja ki az élővilágot. :cry:
Remélem elég volt ez a vízcsere (15l körül), hogy felhígítsa, ami még bent maradt.
2 garnela elhullasa nem a vilag vege. De ha megsem hagy nyugodni a dolog akkor sajna nem biztos, hogy meg, vagy jol oldottad meg a dolgot. Nem gondolnam, hogy a pillanat ragasztobol akkora mennyiseg be tudna oldodni, ami akar kart okozna bennuk. Az inkabb lehet valamibol egy magasabb koncentracio, vagy vedlesi problema.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Csak fura volt, hogy pont akkor pusztultak el, miután a ragasztó is bekerült. :( Vagyis két napra rá. Szombaton készült el a garnélavédő, vasárnap ragasztottam fel az anubiasokat. És más új dolog nem lett beletéve. Amikor az első hullát megláttam én is vedlési gondra gondoltam, megvolt a fehér csík keresztben a hátán, aztán megtaláltam a második tetemet (egy gyönyörű vöröskét :cry:), a fenti menekülőket, és a kifakult bukdácsolókat a kő alatt. Túl hirtelen lettek egyszerre rosszul. Nem volt új kaja, se új növény, egyedül a szűrő új, de azt is jól átmostam, mielőtt beüzemeltem. Arra is gondoltam, hogy mivel a védő szivacs részén kaparásztak, simán lehet, hogy megkóstolták a ragasztót. Nem tudom mennyire tudják felsérteni annak felületét az ollóikkal. A tesztcsík nem mutatott más értékeket, mint az előző napokban, minden ugyanolyannak tűnt. Most még meleg se volt, hogy arra foghassam a dolgot. Mindegy, ragasztó kikerült, ha megint ilyenre adnám a fejem, akkor csakis akvarisztikait fogok használni.:cautious:

Mellesleg ha elsőre is varrtam volna azt a garnéla védőt, nem 3 órám ment volna rá, csak fél, és én se lettem volna csupa ragasztó. :oops:
 
A szuro cserenel szuroanyagot is mostal esetleg csereltel?
Minimális öblítés volt csak, használt akváriumvízben. Az az anyag került át, ami a kicsiben is volt, plusz a használaton kívüli, ami nem fért bele az előzőbe. Bár amíg a csapokkal bénáztam simán kinyírhattam a bacijaim felét...
Viszont ha a szűrőindítás miatt pusztultak el és lettek rosszul, akkor a halakon is kellett volna látni valamit, nem? Ők nem tűntek furcsának. Az esti etetést is kihagytam, hogy ne terheljem a vizet.

Bár belegondolva, hogy a betta hímem miken ment keresztül az első hetekben, egy ilyen szűrőcsere már meg se kottyan neki. De a pandák is normálisan viselkedtek. Magukhoz képest.
 
A garnélák erzekenyebbek mint a halak. Ammoniara gondoltam esetleg de ha hasznalt volt a szuroanyag akkor kicsi az esely ra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
A garnélák erzekenyebbek mint a halak. Ammoniara gondoltam esetleg de ha hasznalt volt a szuroanyag akkor kicsi az esely ra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Ammóniára is gondoltam, igazából már mindenre, de a gyors és viszonylag nagy arányú vízcserén kívül mással nem tudtam segíteni a dolgon. Remélem ma már nem lesz gond, reggel megvizslattam őket, visszanyerték a színűket, kapirgáltak. Talán délutánra nem lesz elhullás. Szomorú, hogy végül nem a bettám öli meg a népességet, hanem közvetetten én.
Azt hiszem ha rendeződtek odabent a dolgok szerzek egy újabb garnéla adagot. Tegnap megfogadtam, hogy amíg nem jön meg a világítás, nem veszek bele semmilyen élőlényt. Ehhez azért tartani szeretném magam, bár nehéz lesz.
 
Back
Oldal tetejére