• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rookie

Az extra köveket beszereztem, ellegóztam egy darabig és 2 verzióban upgrade-eltem a scape-et. :D Szétvágtam pár ásványvizes palackot is, belepakolgattam a kritikus helyekre, de már látom, hogy itt küzdeni fogok azon, hogy elég magasak legyenek, de mégse látszódjanak ki (mint most jó pár helyen). :) A 2.0 verzió az 1.0 kövekkel kiegészítése, a 3.0 viszont @Cyberkid javaslatára egy jobb oldali magasabb dombos változat. Itt a dekor homok is "nagyobb tölcsérrel" indulna. Mivel ezek még csak próbálkozások és a táptalaj és a bacik még nincsenek bent, ezért a homokot sem öntöm bele (megkímélve magam több órányi talaj-homok szétválasztástól :woot: ). Nos, mit gondoltok?
 

Attachments

  • DSC_9190 (1024x685).jpg
    DSC_9190 (1024x685).jpg
    113.4 KB · Megtekintések: 2
  • DSC_9193 (1024x685).jpg
    DSC_9193 (1024x685).jpg
    143.3 KB · Megtekintések: 2
A jobb oldali domb a lenti részeit a torkolatnál magasítanám, erősíteném egy kicsit és faragnék a domb hegyességéből.:)
 
Az elmúlt napokban bújtam a netet, hogy milyen növényeket is szedjek össze és az alábbi lista állt össze. A jobb oldali domb aljára a kövek fölé Parvula Mini, a domb tetejére Hydrocotyle Tripartita kerülne. A másik oldal front üveg felőli részén szintén Parvula Mini, a bal első sarokból indulva a red moor felé Rotala indica, mögötte és egészen a bal hátsó sarokig Pogostemon erectus. A fa alatt az árnyékosabb részen Cryptocoryne wenditii, a vágott résztől a jobb alsó sarokig futó ágon Riccia, a fa kiurgó részein és "könyökein" Anubias nana mini. Mit gondoltok?
 
Hétvégén végre beindul teljesen a projekt! :) @Greg Filth és @flashback jóvoltából szert tettem belső szűrőre, amivel a jelenleg működő akvában életben tudom tartani az RC-ket és oto-kat - ezúton is nagy köszönet nekik! :) @Szabó Henrik és @BlackOut fórumtársak pedig mohákkal járultak hozzá a zöldebb induláshoz - szintén jár a taps. (y) A héten ha minden igaz megérkeznek a fent listázott növények is, így szombaton indulhat a telepítés. Fotók jönnek majd! Bízom a legjobbakban...:happy:
 
És akkor be is indult. :) Segítséggel is jó sokat elmatattam, szinte az egész nap ráment. A dekor összekeveredett kicsit a talajjal, ezt holnap még korrigálom, a kimozdult növényeket meg visszateszem a helyükre. Remélem hamar beindulnak a zselés növények. A súlyozókövek nem illenek annyira a képbe, de remélem hamar ki tudom venni őket. :D
 

Attachments

  • WP_20161126_14_09_14_Pro.jpg
    WP_20161126_14_09_14_Pro.jpg
    123.6 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161126_16_23_22_Pro.jpg
    WP_20161126_16_23_22_Pro.jpg
    132.9 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161126_17_52_25_Pro.jpg
    WP_20161126_17_52_25_Pro.jpg
    177.2 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161126_20_28_50_Pro.jpg
    WP_20161126_20_28_50_Pro.jpg
    118.5 KB · Megtekintések: 2
Én a hétvégén manado-ba ültettem parvulat a csipesz pedig az ujjam volt. Azért volt 1-2 felúszás, de alapvetően sikerült. :)
Mondjuk ennél nem sokkal lett ritkább. :D
 
A nagy biztatásra (és mert reggelre feljött egy jelentős része :D) egy teljes vízcsere mellett a bal oldalt újraültettem, most már jobban darabokra szedve a Parvula-t. A dekortisztítás elmaradt, sőt, még jobban összekavarodott. De legalább maradt valami holnapra is... :)
 

Attachments

  • wp_20161127_20_29_58_pro.jpg
    wp_20161127_20_29_58_pro.jpg
    164.9 KB · Megtekintések: 2
Az a súlyzókő nagyon szkájenszfiksön :) mint valami idegen ami be akarja kebelezni a fát... Egyébként nagyon jó lett.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Az a súlyzókő nagyon szkájenszfiksön :) mint valami idegen ami be akarja kebelezni a fát... Egyébként nagyon jó lett.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Köszi! :) És igen, nekem is nagyon bántja a szemem az a marék újraértelmezett kavics :D de remélem 2-3 hét és kijöhet. :) A hátteret is elkezdem próbálgatni, egyelőre sima fehérben, vagy feketében gondolkodom.
 
Ma 7 napos az akva. :p Eddig napi 50% vízcsere ment (holnaptól 2 naponta 50%-ra váltok), 1.5-1.5 ml mic-mac, illetve 1 ml carbo naponta, plussz indítóbacik. CO 2 bubi per mp, a DC lime zöld estére, a világítás 7 órára állítva. De lenne egy kérdésem: a CO mintha azonnal kiszökne a vízből. :( A szűrő kicsit fojtva van most, nehogy kitépjen ideje korán valamit (meg nehogy ellepjen az ecset túl nagy flow miatt). Így viszont a buborékok a víz felszínén kavarognak aztán gondolom a levegőbe kerülnek... Máshová, vagy lejjebb tegyem a diffúzort? Vagy vegyek vissza a szűrő fojtásból?

És a növények... :) A legjobban a Pogostemon indult be, szinte már 1 cm-t is nőtt. A Hydrocotyle érdekes, gyökereket növeszt, kicsit talán nő is, de fakul-sárgul, 1-2 levél szitaszerűen elmálik, de csak helyenként, nem ez a jellemző. A Rotala teljes nyugalomban semmit nem mozdul, míg a Parvula mintha lassan kezdene magához térni. Az Anubias-ok szintén nem a legjobb arcukat mutatják, egyik másik levél foltos, sárgul. :( A mohák végein szép világoszöld hajtások látszanak. A mai vízcserekor a Fissidens "átborzolása" során kis fehér, cérnavékony férgek jöttek elő o_O amiket igyekeztem azonnal leszívni. (Mi a túrók ezek amúgy?)

Mivel a szűrő egy korábbi akvában már ment, a vízcsere során való ki-be kapcsoláskor néhány RC is bekerült. Igyekeztem levadászni őket, de voltak nagy szabadulók, ők bizony másnapra sajnos az aljzaton feküdtek :( Csütörtök óta kergetek egy nagyobbat, persze mindig meglóg, viszont azóta is elvan, mint a befőtt. Jövő hétvégén teszek még be párat, és ha ninc sgond, jönnek a többiek is.

A dekorhomokot kicsit takarítgattam, a red moor-on kezd előjönni a nyálka (amit tudok leszívok vízcserekor), a háttér "fehéresítése-feketítése" viszont még mindig várat magára. :)
 

Attachments

  • WP_20161204_18_02_14_Pro.jpg
    WP_20161204_18_02_14_Pro.jpg
    165.7 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161204_19_09_58_Pro.jpg
    WP_20161204_19_09_58_Pro.jpg
    133 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161204_19_10_26_Pro.jpg
    WP_20161204_19_10_26_Pro.jpg
    146.2 KB · Megtekintések: 2
  • WP_20161204_19_10_43_Pro.jpg
    WP_20161204_19_10_43_Pro.jpg
    179.9 KB · Megtekintések: 1
  • WP_20161204_19_10_57_Pro.jpg
    WP_20161204_19_10_57_Pro.jpg
    142.6 KB · Megtekintések: 1
16-ik napjába lépett a tartály, van is fejlemény egy pár. :) Az 50% vízcserék mennek 2-3 naponta, kell is, van mulm rendesen. A tápozás, fény, CO2 maradt, a diffúzort tettem kicsit arrébb a jobb belodás reményében. Sajnos planáriát vettem észre pár napja, de @Luigi13 tanácsait megfogadva Fenbendazol-al lekezeltem a vizet. Most láthatóan nem mászkál egy sem, remélem ezzel egy darabig kinyírtam őket. Az a pár RC, akik a szűrőből jöttek kibírták a kezelést, most már hivatalosan is igazi túlélők! :LOL: Így a többiek költöztetése most hétvégére marad, remélem nem lesz gond.
A növények szépen fejlődnek, egyedül a Rotala nem érzi jól magát. (Mondanám, hogy már a zselés dobozban is elég satnyák voltak, de az utólag már... :p) Várok még egy kicsit, hátha beindul. A Pogostemon nagy sprinter, napról napra látványosan nő, de a Hydrocotyle se semmi, csak úgy terjed. Talaj közelében szeretném tartani, ott fusson, ne fölfelé - van erre tippetek hogyan lehetne? Gyökeret orrba-szájba mindenhol hoz, de nem nagyon jutnak el ezek a talajba.
Algák közül lassan akad pár: némi barna az üvegen (nem vészes, szivaccsal simán lejön) és fonal a mohák közt (még ez sem, már kapja a carbo kezelést és remélem a diffúzor áthelyezéssel több CO2 is elkavarog majd feléjük). Más algám nincs egyelőre.
A súlyozó kő nagyon rosszul néz most már ki, hétvégén megpróbálom megmozdítani, hátha...
 

Attachments

  • wp_20161213_19_42_06_pro.jpg
    wp_20161213_19_42_06_pro.jpg
    155.8 KB · Megtekintések: 1
23. nap. Beköltöztek az RC-k (nem számoltam, de 100 felett), 3 oto és egy egészen apró anci. Hamar meglelte mindenki a helyét és azonnal hozzálátott a mulm aprításhoz, láthatóan tisztább is lett a talaj és a levelek. :) A Fissidens-t is gyönyörűen kezelésbe vették, meg is szépült (már amikor nem szabadul el és aljzaton kavarog :D) A redmoor nyálkát is leszedték, teljesen patent. Karácsony után jönnek majd az Amano-k, meg egy kisebb csapatnyi neon (vagy más) is.
A Rotala talán megmozdul most már, de még messze nem az igazi. A többi növény szépen fejlődik, elégedett vagyok. :)
Barna alga továbbra is minimális, fonál teljesen eltűnt, más pedig nincs még szerencsére. Súlyozó kő egyelőre marad, mert megmozdításkor a redmoor is megindult egy picit.
 
Üvegek megtisztítva és végre kikerülhetett a súlyozó kő is! Elsőre még szokatlan is, szinte hiányérzetem van. :D A lakók elképesztő ütemben dúrják rá a talajt a dekorhomokra, valami ipari mágnest be kell szereznem sürgősen, mert a jelenlegi módszer a tisztításra több mint nyűgös... Tegnap is elszabadult egy nagy adag Fissi, most új helyre került. A redmoor tetején levő vágás eltakarásához egy marék Hydrocotyle-ből álló csokrot tettem, kíváncsi vagyok megmarad-e úgy, hogy nem érintekzik a talajjal sehol.
 

Attachments

  • WP_20161221_22_08_11_Pro.jpg
    WP_20161221_22_08_11_Pro.jpg
    153.2 KB · Megtekintések: 1
39. nap. Minden rendben halad. Alga nincs, most már barna sem, bár az ünnepek alatti magára hagyás után egy kis zöld pont algát le kellett kapni a front üvegről. Sajnos 2 oto úgy döntött, nem kíván tovább itt lakni, de mivel semmilyen paraméteren nem változtattam az indítás óta, az okát nem tudom ennek a hirtelen eltávozásnak. Időközben bekötözött 5 Amano, le is rendezték a dekorhomok és a talaj egyesítése projektet, ez a képen is látszik. Megvan a hétvégi program... Lesznek új beköltözők is, reményeim szerint egy kis csapat hengeli razbóra személyében. A növények szépen fejlődnek, elégedett vagyok. A Hydrocotyle átcsapott gyom üzemmódba: nemcsak hogy megél a talajjal való érintkezés nélkül a red moor tetején, fejlődik is (mondjuk elég közel is került mind a fényhez, mind a difihez). Eredeti helyén pedig eluralkodott a káosz, így úgy döntöttem, kiszedem az egészet és megnyírva teszek vissza belőle (a maradékot felajánlom egy másik topikban). Továbbra is várom a tippjeiteket, hogy mi a túróssal lehet rábírni, hogy a gyökereit ne a "levegőbe" növessze, hanem a talajba. Gyakorlatilag az egész mező lebeg, csak néhány ponton kapcsolódik a talajhoz. :) A Fissi szintén szépen alakul, szerintem lecserélem erre a többi mohát, azok bár gyönyörűen fejlődnek, önálló életet élve rendszerint elszabadulnak a kötözés fogságából. :D
 

Attachments

  • WP_20170104_18_41_01_Pro.jpg
    WP_20170104_18_41_01_Pro.jpg
    179.3 KB · Megtekintések: 1
Back
Oldal tetejére