• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rookie

A tervezett ritkítás, vágás, tisztítás megvolt. :) Néhány kő is került még az ösvény szélére, hátha kevésbé keveredik a homok a talajjal. A hengeli razbórák is bekerültek, sajnos egyelőre csak 5-en. Jól érzik magukat eddig, szépen csapatban úszkálnak. :). Bekerült egy új diffúzor is, gyönyörű apró buborékokat ereget.
 

Attachments

  • WP_20170108_12_52_18_Pro.jpg
    WP_20170108_12_52_18_Pro.jpg
    167.5 KB · Megtekintések: 1
49. nap. Minden és mindenki rendben, alga sehol. A jobb oldal a múltkori ritkítás után elég üres, valamit tennék oda a Hydro helyére. Sajna be kellett látnom, hogy nem tetszünk egymásnak talajon. :D Annál inkább a red moor tetején - bár sajnos a szokásos telefonos képen kiég ez a rész, de élőben szépen mutatja magát. Rendszeresen nyírom, szem előtt van, esélye sincs olyan mértékű gazosodásra, mint talajon. :) A Rotala iszonyú lassan fejlődik, szerintem a fényhiány lesz a ludas.
 

Attachments

  • wp_20170115_16_48_53_pro.jpg
    wp_20170115_16_48_53_pro.jpg
    183.8 KB · Megtekintések: 2
49. nap. Minden és mindenki rendben, alga sehol. A jobb oldal a múltkori ritkítás után elég üres, valamit tennék oda a Hydro helyére. Sajna be kellett látnom, hogy nem tetszünk egymásnak talajon. :D Annál inkább a red moor tetején - bár sajnos a szokásos telefonos képen kiég ez a rész, de élőben szépen mutatja magát. Rendszeresen nyírom, szem előtt van, esélye sincs olyan mértékű gazosodásra, mint talajon. :) A Rotala iszonyú lassan fejlődik, szerintem a fényhiány lesz a ludas.
A dc-d tobb kepen is kek vagy kekes. A beoldasod jobb lett de hosszunak talalom a helyes co szint idejet. Jobb lenne ha a villany feloltra mar lime zold dc-d lenne vagy legalabb 1-2 oran belul elerne. A tapanyag ertekesites is jobban ervenyesulne.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
A dc-d tobb kepen is kek vagy kekes. A beoldasod jobb lett de hosszunak talalom a helyes co szint idejet. Jobb lenne ha a villany feloltra mar lime zold dc-d lenne vagy legalabb 1-2 oran belul elerne. A tapanyag ertekesites is jobban ervenyesulne.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszi a megfigyelést Henrik! Lámpa felkapcsolás előtt két órával korábban már elindul a CO2 adagolás. Átállítottam, most 4 órával korábbra, meglátjuk mi lesz az eredmény. Hétvégén tudom csak megfigyelni, hogy zölden indul-e, de nem gond, addig van ideje beállni.
 
71. nap. Alapvetően szépen fejlődik az akvárium. A hydro-t folyamatosan nyírom, olykor hetente 2-szer is. Legutóbb mohanyírás volt porondon, de érik újból a Parvula és most már az Pogostemon nyírása is. A Rotala iszonyat lassú, de ami megmaradt, az szépen növöget (a kép baloldalán nagyítóval kivehetőek :D) Volt néhány számomra érthetetlen elhullás (1 oto, 1 hengeli az elmúlt hetekben, mára meg 1 Amano a padlón várt :eek: - remélem a többi nem akar megszökni...), ezeket nem tudom hová tenni. A tápozáson nem változtattam a kezdés óta, a DC most már lámpakapcsoláskor is lime színű. Alga továbbra sincs, remélem ez így marad most már. :)
 

Attachments

  • WP_20170206_18_36_01_Pro.jpg
    WP_20170206_18_36_01_Pro.jpg
    185.9 KB · Megtekintések: 2
71. nap. Alapvetően szépen fejlődik az akvárium. A hydro-t folyamatosan nyírom, olykor hetente 2-szer is. Legutóbb mohanyírás volt porondon, de érik újból a Parvula és most már az Pogostemon nyírása is. A Rotala iszonyat lassú, de ami megmaradt, az szépen növöget (a kép baloldalán nagyítóval kivehetőek :D) Volt néhány számomra érthetetlen elhullás (1 oto, 1 hengeli az elmúlt hetekben, mára meg 1 Amano a padlón várt :eek: - remélem a többi nem akar megszökni...), ezeket nem tudom hová tenni. A tápozáson nem változtattam a kezdés óta, a DC most már lámpakapcsoláskor is lime színű. Alga továbbra sincs, remélem ez így marad most már. :)
Jol alakul. A rotalad milyen? Rotundifolia? Vagy green?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Köszi! :) Rotala indica-t rendeltem, de sztem Viktorék a Rotala indica slow motion-ből adtak. :D 6-8 centis lehet, egyszer sem nyírtam még.
 

Attachments

  • WP_20170206_19_34_55_Pro.jpg
    WP_20170206_19_34_55_Pro.jpg
    175.6 KB · Megtekintések: 2
Vaooo. Ez egyben ammania sp bosai is. Szep lesz. Ez ellenben a rotundifoliaval nem egy gyorsan novo fajta. Viszont nagyon stabil. Ne aggodj. Amikor mar majd tele lesz a Geronimo a sok nyirassal akkor kezded majd megszeretni ezt a novenyt hogy milyen ritkan kell hozzanyulni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Vaooo. Ez egyben ammania sp bosai is. Szep lesz. Ez ellenben a rotundifoliaval nem egy gyorsan novo fajta. Viszont nagyon stabil. Ne aggodj. Amikor mar majd tele lesz a Geronimo a sok nyirassal akkor kezded majd megszeretni ezt a novenyt hogy milyen ritkan kell hozzanyulni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Igen, ebben biztos vagyok, hogy nem töri fel az ujjam az olló a nyírásától! :ROFLMAO:
 
Igen, ebben biztos vagyok, hogy nem töri fel az ujjam az olló a nyírásától! [emoji23]
Arra figyelj, hogy nem szereti ha el van nyomva. Viszont a kicsi pogostemon erectus mellette ha belelendul olyan szinten betakarja majd, hogy meg sem talalod. Most hogy beindulnak majd a novenyeid lehet raferne egy kis ujra tervezes.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Arra figyelj, hogy nem szereti ha el van nyomva. Viszont a kicsi pogostemon erectus mellette ha belelendul olyan szinten betakarja majd, hogy meg sem talalod. Most hogy beindulnak majd a novenyeid lehet raferne egy kis ujra tervezes.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszönöm, figyelek erre akkor! (y) A Pogostemon ritkítása csak idő kérdése. Az újratervezésben pedig szívesen veszem a tanácsaidat (másokét is). Mit hová tennél? :)
 
Köszönöm, figyelek erre akkor! (y) A Pogostemon ritkítása csak idő kérdése. Az újratervezésben pedig szívesen veszem a tanácsaidat (másokét is). Mit hová tennél? :)
Uh. Na it jon kepbe a tanacstalansagom. Ebben masok tobbet tusnak segiteni. A novenyeket ismerem ugy ahogy helyigeny stb de maga a berendezrs nem az en szakmam. Amit tudok, hogy a pogo erectus ha jo helye van ( es ez tisztan latszik hogy az van) brutal nagyra no. Itt ki is merult a tanacsom. Sajna nagyon megszenvedem az epitkezest a sajat akvariumaimon is. Semmi tererzekem nincs. Ami nekem tetszik azt lehurrogjak szinte, amit meg istenitenek az nekem nem jon be. Valamit nem jol latok szerintem. Technikai resszel viszont jol elboldogulok.[emoji3]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Semmi gond, köszi az eddigi észrevételeket és segítséget is! (y) Elkezdek kísérletezgetni... :)
Vagy tedd fel a kepedet a savazzunk layoutot nevu topikba. Sok jo tanacs lelkes berendezo muveszektol. Ott kicsomagolnak.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Back
Oldal tetejére