• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Roots of Earth

Etele

Kertész bálvány
Vagy valami, ez még csak munkacím.

Meguntam a viváriumot, nagyon statikus. Visszapakolom a 300-as üveget akváriumnak. :)

High tech vonalat nem erőltetem most, taiwan garnis - low tech akármi lesz, elég sok hardscape-el (fekete lávakő és ipari mennyiségű vasfa). Alacsony igényű növényekkel - bucék, anubiasok, némi microsorum mini és kb. ennyi.

Technikára annyira nem volt most keret meg kedv, szóval előkaptam két tartalék szűrőmet (egy Eheim Prof. 1. 2226 és egy 2228), teletömöm Matrix-szal és csókolom. :D

Talaj Tropica Soil, GA-ból ma jött meg.

És kb. ennyi, a köveket kiszórtam az udvaron hogy lássam miből dolgozom (cca 50 kiló), a vasfák áznak a kádban.
Az biztos hogy mivel viszonylag nagy fekete lávakő domboldalt akarok építeni, geotextíliát is fogok használni (úgyse csináltam még ilyet), hogy a "résekből" a kövek között, amiket talajjal töltök ki, ne peregjenek ki szépen lassan a talajszemcsék...

Apró üröm az örömben, hogy viváriumos pályafutása során elég sok hajszálkarc lett az üvegen, de ez van. Illetve ahol a hardscape hozzáért az oldalüveghez és ránőtt a moha meg minden, foltos maradt, még a 20%-os sósav sem szedi le, úgyhogy így marad. Ha nedves, alig látszik, csak szárazon lehet észrevenni. Valakinek ötlet mi lehet? Ha vízkő lenne már lekapta volna a sósav...

Fejleményekkel jelentkezem. :)
 
örömben, hogy viváriumos pályafutása során elég sok hajszálkarc lett az üvegen, de ez van. Illetve ahol a hardscape hozzáért az oldalüveghez és ránőtt a moha meg minden, foltos maradt, még a 20%-os sósav sem szedi le, úgyhogy így marad. Ha nedves, alig látszik, csak szárazon lehet észrevenni. Valakinek ötlet mi lehet? Ha vízkő lenne már lekapta volna a sósav...
Csak polírozni hehet. Az üvegben lévő nátrium reakcióba lépett a levegő páratartalmával. Régi ablaküvegeken szokott lenni, meg akváriumokon. Azt nem tudom, hogy létezik - e számunkra is elérhető verzióban opti üveg nátriummentesen...
 
Ajjaj, házilag a polírt felejtsem el, gondolom, mert csak rontanék rajta? Mintha lenne otthon még polírpaszta valamennyi, amit anno az autómat mikor csinálták adtak egy üveggel... :D
 
Ajjaj, házilag a polírt felejtsem el, gondolom, mert csak rontanék rajta? Mintha lenne otthon még polírpaszta valamennyi, amit anno az autómat mikor csinálták adtak egy üveggel... :D
Az üvegpolírt otthon szerintem felejtsd el. Sok mindent bevállalok DIY vonalon, azt nem. Nem hiszem, hogy akad a fórumon bárki, aki otthon csinálta már. Az üveg nem olyan egyszerű, mint az autó matt fényszórója...
 
Jaja, éreztem én... Marad így. Pedig autópolír oldalakon néztem, üvegpolír korong valami 2-3k, üvegpolír paszta 6-7k... de ha megveszem és még GERONIMO is lesz, 10.000.- a kukába én meg az idegbe. :D
 
Utoljára módosított:
Jaja, éreztem én... Marad így. Pedig autópolír oldalakon néztem, üvegpolír korong valami 2-3k, üvegpolír paszta 6-7k... de ha megveszem és még GERONIMO is lesz, 10.000.- a kukába én meg az idegbe. :D
Az a legnagyobb feneség benne, hogy leginkább szét kell vágni lapokra az akváriumot. Mert ugyebár a foltok belül szoktak lenni... Aztán polírozás után összerakni... Úgy meg már végképp egy időrabló botránykő lesz belőle a család szemében. Egy üveges elszöszmötöl vele, mi nem. 🙂
 
Ejj, a hülyeség tényleg határtalan.

Kicsit elszúrtam a dolgokat, fertőtlenítettem az ipari mennyiségű és méretű vasfát ami az akvába megy (ne legyen moha vagy bármi más rajta, viváriumból szedtem ki őket), hát, a kelleténél tovább ázott, és teljesen kiszívta a fehérítő a vasfa gyönyörű sötét színét, most kicsit csontvázas feeling. Iszonyú amatőr hiba.
Remélem majd víz alatt visszasötétednek szép apránként. Ha nem, akkor át kell neveznem a naplót skeleton mountain-re. :(

Fotót nem lövök, mert gyalázatosan szarul néz ki egyelőre, meg a lávakövekkel legózok hogy kinézzen valahogy a vasfa mögött-alatt.
 
Ejj, a hülyeség tényleg határtalan.

Kicsit elszúrtam a dolgokat, fertőtlenítettem az ipari mennyiségű és méretű vasfát ami az akvába megy (ne legyen moha vagy bármi más rajta, viváriumból szedtem ki őket), hát, a kelleténél tovább ázott, és teljesen kiszívta a fehérítő a vasfa gyönyörű sötét színét, most kicsit csontvázas feeling. Iszonyú amatőr hiba.
Remélem majd víz alatt visszasötétednek szép apránként. Ha nem, akkor át kell neveznem a naplót skeleton mountain-re. :(

Fotót nem lövök, mert gyalázatosan szarul néz ki egyelőre, meg a lávakövekkel legózok hogy kinézzen valahogy a vasfa mögött-alatt.
Ahelyett, hogy főzted volna 5-10 percig... Az is sterilizálja.
 
Nincs akkora lábas, vagy sütő, amekkorába beférnek a nagyobb darabok. :) Fotóztam, és ez csak a kétharmada....

Már elkezdtem építeni a domboldalt... Geotextília azért lesz mögötte (de csak ahol lávakő van), hogy tudjam felttölteni apróbb darabokkal és talajjal hogy homogén legyen és ne lássam sehol a fehér hátteret. :) Majd szépen körbevágom ha meghúzott a mostani rétegen a sziló holnapra.

IMG_20230725_184534.jpg
IMG_20230725_184539.jpg
 
Öregurasan, de haladok.
A lávakő domboldal alsó szintje kész, feltöltve kisebb darabokkal az üregek és kitöltve Tropica talajjal.
Este feltagasztom a "felső" szintet, egy nap száradás után pénteken indul a vasfa darabok elhelyezése, ragasztása. Előzetesen megnyesegettem itt-ott a fa dekort hogy kb. passzoljon, de tuti kell majd menet közben is vagdosni. Eddig egy dekopír fűrészlapomat már megette a vasfa, méltóan a nevéhez. A flexemhez a fa vágókorongot meg nem találom, persze pont amikor kellene...
 
Na a lávakő dombság kész.
Nem tudom mennyire fogja össze a sziló, nem tudtam sok helyen rögzíteni a köveket... Óvatosan kell majd a fákat rárakni az tuti.

Most pihi, köt a ragacs.
IMG_20230726_195102.jpg
IMG_20230726_195109.jpg
 
Utoljára módosított:
Nyilván maradt egy csomó fekete lávakő. Ha valaki szeretne olcsón egy nagy adagot, írjon. :)
 
Nah közben megvan a növénylista:
- aubiasok: pangolino, nana bonsai, congensis mini, golden coin, coffeefolia
- bucék: sintang, mini red, biblis, theia, velvet, copper leaf, brownie purple
- microsorum mini (nem sok, csak módjával)
- bolbitis difformis (NAGYON sok :D )

Amiben nem vagyok biztos, hogy a féltve nevelgetett Buce Dark Skeleton Kinget berakjam-e ebbe az akvába, 1 rizómám van csak az egyik 80-as taiwanban, bár ott valamiért nem akar fejlődni... Elég kényes egy növény... Meglátom.
 
Bent a fák, pillragacs gél plusz vatta kombóval rögzítve a scape.
Szarul mutat még (de lehet majd ha kész lesz akkor is), mert talaj csak holnap jöm, és a vasfáknak is kell víz alatt jópár nap míg visszasötétednek.

Elindítom az RO-t, hétvégén szerintem növényesítek, összeszerelem a technikát és beröffentem.
Ha nem lesz rá idő (kertben is ezer dolog torlódott fel) akkor hétköznap délutánonként szöszmötölök majd vele.

Hát így vagyunk mi. A naplót átneveztem Roots of Earth-re. :)

IMG_20230728_205847.jpg
IMG_20230728_205853.jpg
IMG_20230728_205902.jpg
 
Utoljára módosított:
Két napja feltöttem az üveget, de még nagyon fosch a vízminőség, nem lövök fotót. :)
Holnap reggel kap egy kis beállt vizet a garnis akvákból, illetve pakolászok már jó ideje ketyegű szűrőkből is át ebbe a két szűrőbe jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó bacitelepes szűrőanyagot, hétfőre makulátlan vízminőséget várok. Azért durrantok be a szűrőkbe még némi purigent is... :D
 
Back
Oldal tetejére