• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Roots of Earth

Hja, lustaság fél egészség. :)
Illetve ha nem vagyok itthon, a családnak könnyebb hibamentesen x számút pumpálni egy flakonból, mint x-et a micből és y-t a macból. :)
 
Hja, lustaság fél egészség. :)
Illetve ha nem vagyok itthon, a családnak könnyebb hibamentesen x számút pumpálni egy flakonból, mint x-et a micből és y-t a macból. :)
Úgy gondolom, ha a jelenlegi tápod bevált, akkor nagyobb kockázatot jelent a tápváltás, mintha elszámolnák magukat a családtagok egy-két nyomással. Vagy esetleg 1-1 nap kimarad, vagy 2x nyomnak egy nap...
 
Én az APT 3 complete tápot javasolnám. Igaz, hogy én az APT 1 zerot használom, de ahhoz nagyon kell a vastag élővilág. És persze én sok piros gazt is használok. Rendszerében az ADA koppintása, de egy lötyivel jó is leszel, nem kell külön adagolgatni többfélét. Annyi csak a titok, hogy vastag gyökértáp kell a talaj alá. Ha ez nincs meg, akkor gyökértablettákkal is jól működik. :)
 
Úgy gondolom, ha a jelenlegi tápod bevált, akkor nagyobb kockázatot jelent a tápváltás, mintha elszámolnák magukat a családtagok egy-két nyomással. Vagy esetleg 1-1 nap kimarad, vagy 2x nyomnak egy nap...
Bevallom férfiasan most az Invitalos Rataj Bioflor Mastert használom, anno kaptam valakitől, és gondotlam kipróbálom, hát... nem igazán érzem a flow-t. :D
Ezért akarok váltani, de valami olyanra, ami hasonló "all in one" táp. Complete ötletet köszi, kár, hogy nincs készleten Viktoréknak. :(
 
Bevallom férfiasan most az Invitalos Rataj Bioflor Mastert használom, anno kaptam valakitől, és gondotlam kipróbálom, hát... nem igazán érzem a flow-t. :D
Ezért akarok váltani, de valami olyanra, ami hasonló "all in one" táp. Complete ötletet köszi, kár, hogy nincs készleten Viktoréknak. :(
Literesben van complete. Nem kicsike az az üveg 😉
Szerk. : mármint a 300literesed. 200 literes üvegre csak literes kiszerelést használok, kb fél évig kitart. Lényegesen olcsóbb így.
 
Utoljára módosított:
Én az APT 3 complete tápot javasolnám. Igaz, hogy én az APT 1 zerot használom, de ahhoz nagyon kell a vastag élővilág. És persze én sok piros gazt is használok. Rendszerében az ADA koppintása, de egy lötyivel jó is leszel, nem kell külön adagolgatni többfélét. Annyi csak a titok, hogy vastag gyökértáp kell a talaj alá. Ha ez nincs meg, akkor gyökértablettákkal is jól működik. :)
En is most valtottam APT 3 complete-re, hasznaltam elotte sok fele tapot de eddig mukodik, szinte nulla algam van 1 honap inditas utan, Igaz halak meg nincsenek benne.
 
Bár a Green Aqua Micro Macro elsődlegesen EI táp, de nekem pl. mindig is jól működött vékony tápozásra is (jelenleg pl. 90l 2-4ml mic, 1-2 ml mac/hét!, igaz, most szinte csak epifitáim vannak)
Azért több táp esetén tapasztalatom szerint, a megváltozott recept ellenére is kell hozzá a külön foszfát, na nem a hiány tünetek, hanem a zöld pont alga elkerülésére.
Persze a parvula miatt te ennyire visszafogni nem tudod, de ahogy nézem, itt sem kell majd liter számra locsolni. ;)
 
Most kicsit vastagabban tápozok egy darabig (12ml/nap), mert pár Anubias levelei nem tetszenek, és a hydrocotyle tripartita mini levelei is sárgásnak tűnnek, szóval van némi hiánytünet. Ha minden növnyt felhizlaltam, visszább veszek a tápozásból olyan 5-6 ml/napra. Macrobol nem merek kevesebbet adni mint microbol, mert pár oton meg 40 taiwanon kívül még nincs benne semmi hal szóval nem etetek, és purigent is használok (bye-bye NO3).

Foszfát megy külön pluszban, mert a Tropica talaj is szívja befele.
 
:D

Most kicsit szarul néz ki, ez az Inivital táp egy rakás GERONIMO le is vittem a pinyóba, a garnis akvákba bohóckodni jó lesz.
1-2 hét és megteszi a hatását a micmac. Akkor majd fotózok. Azért az áttelepítés utáni levéleldobós sokkokat (köszi, bucék) követően szépen növögetnek a növények (hiánytünetekkel együtt is) a Buce Skeleton King két új levelet is hoz, némi barna alga van, és hiába a plusz foszfát, az üvegen is elkezdett pöttyözni a zöld pontalga kicsit... lehet vissza kéne venni a fényből picit, de félek a parvula mini nem szeretné.
 
Zöldülünk, zöldülünk...(Alga van, majd elkopik. Picit visszavettem most a tápozásból.)

10 brigittae 3 napja érkezett, jövő héten még 60 jön. Egy pöttyös palacsinta algázó is van, mellé még 3 jön.

Aztán nem kell több hal. :)

IMG_20231008_143700.jpg
 
SOHA TÖBBET hydrocotyle tripartita mini!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Undorító gyom, elnyomott mindent, kontrollálhatatlan, ma szét kellett szednem a TELJES aljnövényzetet (mint egy vastag szőnyeg úgy jött fel), és visszaültetgetni amiben nincs tripartita.
Most várom az algabummot mert teljesen felkavartam az aljzatot.
 
SOHA TÖBBET hydrocotyle tripartita mini!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Undorító gyom, elnyomott mindent, kontrollálhatatlan, ma szét kellett szednem a TELJES aljnövényzetet (mint egy vastag szőnyeg úgy jött fel), és visszaültetgetni amiben nincs tripartita.
Most várom az algabummot mert teljesen felkavartam az aljzatot.
én szeretem szegénykét... igaz én az akvárium tetején tartom és mikor elkezd szerteszét futni akkor teljesen kiszedem és csak egy kis pamacsot hagyok az akváriumban.
Tudom ajánlani a különböző spéci mini fissi-ket vagy a crepidomanes-eket gyepnek... azoknál nincs olyan hogy túl gyorsan benőjjön mindent ;)
(de titokban együttérzek veled)
 
Próbáltam szedegetni már a legelejétől, hogy ne nőjön túl mindent, de egyszerűen legyőzött, az összes többi növényt elnyomta és úgy belenőtt mindenbe hogy fel kellett tépnem állandóan a parvulát és a többit hogy kiszedegessem legalább egy részét... ma untam meg, és átmentem drasztikusba. :D

Szerintem holnap tolok egy szűrőtakarítást... de legkésőbb hétvégén, most TELE van mulmmal meg dzsuvával az egész technika...
 
Ami viszont furcsa: vettem 4 doboz különböző brownie ghost színváltozatú Stoffels bucét a GA-ban
és kivétel nélkül mindegyik elbomlott mikor át kellett volna állnia submersre. A levelét eldobja az egy dolog, az természetes, de ezeknek a rizómája is cseppfolyósodot... és már egyikből sincs semmi...
@viktorlantos én még ilyet nem tapasztaltam, van ötleted, mi lehet? Bevallom szeretnék brownie ghostot az akvába, van helye a fákon, de ahhoz drága, hogy cseppfolyósodjon a fákon és utámna kidobjam a biomasszát. :(
 
Back
Oldal tetejére