• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Roots of Earth

Huh Viktor, köszi az infót!
Akkor marad a reaktoros beoldás.

Ezek a Papillon reduktorok az Aqua Medic mágnesszeleppel olyanok, mint az autók között a W124-es Mercik voltak: örök élet plusz egy nap. :D
 
Utoljára módosított:
Na. :D Voltam ma a GA-ban, és bár még nem akartam, de @inadsz Danival beszélgetve csak elhoztam pár előtéri növényt... Elkezdem a "gyepesítést". Mindenből egyelőre csak 1 dobozzal, kivéve parvula, abból kettőt szórok el.

- parvula mini
- marsilea minuta (elpötyögtetve a parvula közé)
- helanthium tenellum red (ez megy a sziklák lábához)
- hydrocotyle tripartita mini (megpróbálom lefuttatni a fákról a talajra, amolyan vízesés-szerűen)

 
Na. :D Voltam ma a GA-ban, és bár még nem akartam, de @inadsz Danival beszélgetve csak elhoztam pár előtéri növényt... Elkezdem a "gyepesítést". Mindenből egyelőre csak 1 dobozzal, kivéve parvula, abból kettőt szórok el.

- parvula mini
- marsilea minuta (elpötyögtetve a parvula közé)
- helanthium tenellum red (ez megy a sziklák lábához)
- hydrocotyle tripartita mini (megpróbálom lefuttatni a fákról a talajra, amolyan vízesés-szerűen)


És mire az akvárium eléri a néhány hónapos kort tuti jó sok növény lesz benne :D
Én is így szoktam kezdeni hogy minimál növényzet aztán telnek múlnak a hónapok, ide még elférne valami, oda még valami és így tovább aztán egy szép növényes jön össze belőle :D
 
Na. :D Voltam ma a GA-ban, és bár még nem akartam, de @inadsz Danival beszélgetve csak elhoztam pár előtéri növényt... Elkezdem a "gyepesítést". Mindenből egyelőre csak 1 dobozzal, kivéve parvula, abból kettőt szórok el.

- parvula mini
- marsilea minuta (elpötyögtetve a parvula közé)
- helanthium tenellum red (ez megy a sziklák lábához)
- hydrocotyle tripartita mini (megpróbálom lefuttatni a fákról a talajra, amolyan vízesés-szerűen)

A tripartita mini nagy jó kis növény, meglepő mennyivel kisebb, minta a sima.
 
A sima nagyon bejött formára, de iszonyúan túlnő mindent, kontrollálhatatlan. Ez talán szelídebb kicsit. :D
Én is így vagyok vele, de amióta bekerült az üvegbe a többi növénnyel együtt, hát a mini nagyon megindult a többihez képest, gáz nélkül…
 
Sokat hozzá fog tenni a gyep, már most látszik milyen jó lesz a harmónia, a szemem előtt van :) Mehet versenyre is ha összeérik, menőn fog kinézni :)
 
Áááá, nem hiszem hogy valaha is versenyformában lesz és nevezem valahova is, egyáltalán nem volt ezirányú gondolatom amikor építettem, és a mostani mezőnyben nagyon-nagyon kevés amit mutat ez a scape a versenyakvákhoz képest. Ezt csak a magam örömére építettem...

De persze soha ne mondd, hogy soha. :)
 
Tegnap este kicsit elgurult a gyógyszerem, beraktam 6db king kong taiwan növendéket az akvába, "teszt" céllal. Bánya/kanári effekt. :D
Ha minden ok, szerda magasságában bevágok 10-15 otot az akvába, és elkezdem feltölteni taiwan garnikkal. :) Lesz egy kis élet meg motoszkálás.

Hal fronton gondban vagyok, első körben nem terveztem, de valami nano halraj lehet hogy kéne. Viszont ekkora méretben 50-60db alatt nincs értelme gondokodni, de inkább 80. Na az mondjuk egy boraras bigittae csapattal számolva súlyos pénz, ennyit lehet nem gurítanék rá.
 
Nah. Report. Bent van cca 40 king kong és red ruby/red wine panda, teszt jelleggel (40-50 megy még bele a hétvégén szerintem), és tegnap este bekerült még 14 oto is. 6 helena a kezdetektől őrjáratozik, de a növényekkel persze csomó csiga is bekerült, egyelőre nem bírnak a csigákkal... nem baj, sok a bomló növényi maradvány, EGYELŐRE hasznos mindenki, aki eltakarítja.

Haladunk.

Fotó most nincs. :D

Ja és megálmodtam, szeptemberben lesz a szülinapom, családtól boraras brigittae rajt kérek. 70 darabbal már kiegyezek. :D
 
Még pár tő sötétebb (lilás) bucét is beraktam...
Most már egyszer előveszem a tükörreflexes gépet is, nem csak telefonnal csattintgatok. :)

IMG_20230827_142535.jpg

Pár algafaj megjelent, de hát friss indítás, majd elkopnak. :)
CO2 180 bpm-el megy, szerintem ez marad is így. Külső reaktorral oldom be, bubiznak az anubiasok és bucék is. :)
 
Tükröződik, a víz már kristálytiszta volt a negyedik napon, mikor bepakoltam beállt szűrőanyagot és csináltam egy nagy vízcserét a beállt garnis vízzel. :) Kéne egy teljes sötétítés a nappaliban, meg a tükörreflexes gép, és akkor tudnékértékelhető fotót lőni... Ja, meg takarni kéne a lámpa és az alva teteje közötti 40 centit hogy ne égesse szét a képet a Sunpower. :D
 
A növénytápos fórumrész elég döglött...

Szerintetek milyen "minden egyben" tápot érdemes használni? Az akva jelen pillanatban "semi-high tech". :) A növénylista feljebb ott van. Nem vacakolnék micro+macroval most... és a pár évvel ezelőtti állapothoz képest elég nagy fejlődés volt táp fronton.
 
Back
Oldal tetejére