• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Shallow Riverbank

stevo

VIP kertész
Hosszas tervezgetés után végre sikerült elindítani a legújabb projektemet, ami, nem egy megszokott akvárium, hanem sokkal inkább egy paludárium-szerű kreálmány. Mivel nem sok köze volt az előző akváriumomhoz, ezért mindenképp új naplót érdemelt. ;)
Még Április közepe-vége felé gondoltam úgy, hogy egy kisebb lakásátrendezéssel a régi 140 literes akváriumomat is megszüntetem, és egy merőben más dolgot valósítok meg. A hely viszonylag behatárolta az akváriumot is 65 cm x 24 cm x 65 cm (széles x mély x magas) lett, egy igazi álló akvárium, amely kb. május vége fele készült el, és a megvalósítás azóta húzódik, főleg időhiány miatt. :)
Az akvárium része viszonylag kicsi 65x23x13=19 liter, vagyis nettó szerintem 12-15 liter víz lehet benne, ebbe sajnos halat nem tudok rakni, de garnélák lesznek majd. ;)

AKVÁRIUM
65 cm x 24 cm x 65 cm
SZŰRÉS
Tetratec EX700
VILÁGÍTÁS
2 x ExoTerra Glow Light ( 2 x 32W 6500k)
FŰTÉS
Nincs, előreláthatólag nem is kell
HŰTÉS
Lakásklíma
ALJZAT
Dekorhomok
JBL Aquabasis Plus + Akadama
DEKORÁCIÓ
Red moor fák + lávakő, apróbb kavicsok


Az időrendiség miatt bemásolom azokat a képeket is, amiket már a publikum nagyrésze már látott.

Kezdetek

Roomview - 2013.04.20
by [stevo], on Flickr


Preview
by [stevo], on Flickr


Sneaky sideview
by [stevo], on Flickr

Hardscape próbálkozás #1

Restart - Frontview
by [stevo], on Flickr


Restart - Right Sideview
by [stevo], on Flickr


Restart - Left Sideview
by [stevo], on Flickr

Végleges hardscape

Frontview - 20130902
by [stevo], on Flickr


Frontview #2 - 20130902
by [stevo], on Flickr


Left Sideview - 20130902
by [stevo], on Flickr


Right Sideview - 20130902
by [stevo], on Flickr

Természetesen még nem 100 %-os az állapota, éppen dekorhomokot vadászok és, kezdem összerakni fejben a növényesítést. :) Illetve új fényképezőgépet vettünk, de igencsak ismerkednem kell vele. :D

Minden hozzászólást, kommentet köszönök előre is!
 
Utoljára módosított:
Kérdés(ek):
1.
Szerintetek ebbe a viszonylag kis akváriumban érdemes/szerencsés nano halakat tartani, pl. boraras-okat? Vagy inkább garnikat tartsak benne?!
2.
Milyen színű dekorhomokot javasoltok? A fehéres 1-2mm-es kvarchomok mennyire illene a vöröses lávakőhöz? Vagy inkább ilyen őzbarnás aljzatot szerezni vhonnan?
Gondoltam esetleg kis lávakövet összezúzni és törmelékként odarakni a nagyobbak mellé.
 
Mivel az aksiban nem fogok halakat tartani, ezért gondoltam a garniknak kedvezek a talajjal, a választásom az ISTA Shrimp Soil-ra esett, a másik versenyző amúgy az Aquatic Nature Shrimp Soil volt. Miért választottam előbbit?! Egyrészt +100 ft-ért kaptam +0,5l aljzatot, másrészt még apróbb szemcséjű, mint az AN, harmadrészt a PH-t is stabilabban tartja.

Az előtér még nem végleges mennek majd bele kisebb ágak, gyökerek, lávakő darabkák, de a lényeget lehet sejteni :)


Frontview - 20130923
by [stevo], on Flickr
 
Grat,jól néz ki!Hogy szuperálnak a Glow Lightok?milyen izzót használsz hozzájuk?én is ebben gondolkodok a paluhoz?hol vetted őket(ha meg lehet kérdezni?)?
 
(y)
Hova öntöd majd a dekorhomokot?
Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd a víz áramlása. Megy már a szűrő? Nem mossa el a talajt?
 
Baba lesz!!! ;)
Köszi szépen! ;)

Huhhuu! Nagyon komoly... (y)
Köszi szépen! ;)

Grat,jól néz ki!Hogy szuperálnak a Glow Lightok?milyen izzót használsz hozzájuk?én is ebben gondolkodok a paluhoz?hol vetted őket(ha meg lehet kérdezni?)?
Köszi szépen! ;) Én meg vagyok velük elégedve. Csak picit vicces, hogy az egyiket régen vettem használtam ócsó pízért, az sötétben sokkal jobban fluoreszkál, míg az újabb, amint a Nyugatinál vettem (Podmaniczky utca - ha nem ismered így, akkor privátban elárulom), az kevésbé. Izzóból Icon Electric WIN E27 32W 6400 kelvin 2055 lumen! Nekem egy izzó alatt régebben virágzott a Flamingóvirág, amióta nem lövöm, azóta zöld... ;)

(y)
Hova öntöd majd a dekorhomokot?
Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd a víz áramlása. Megy már a szűrő? Nem mossa el a talajt?
Köszi szépen! ;) Végül úgy döntöttem, hogy nem lesz dekorhomokos rész, és helyette inkább egyik legjobb garnis talajt használom. Nem bántam meg. :) Az akváriumot egy Tetratec EX700-al szűröm, teljes gőzzel megy :D még a flow-al picit játszani kell, de abszolút nem mossa el a talajt. Én az extrém szűrés híve vagyok, a 70 literes aksimat egy Tetratec EX1200-al gyilkolom. :happy:
 
Szia Stevo!
Tök jó lesz nagyon tettszik (y)
Egy kérdésem volna látom Ista shrimp Soil talajt raktál,ebből mennyi ment bele ?
 
Szia Stevo!
Tök jó lesz nagyon tettszik (y)
Egy kérdésem volna látom Ista shrimp Soil talajt raktál,ebből mennyi ment bele ?
Köszi szépen! ;) Mivel ültetni nem nagyon fogok bele, ezért nem raktam olyan vastagon, cirka 2-3 cm lett, így elég volt bele egy 2 literes zsák, a hátsó részre JBL Aquabasis Plus és Akadama került.
 
Kedden kicsit átalakítottam a jobb oldalát, a Spathiphyllum már teljesen átvette a hatalmat, nekem pedig más céljaim vannak a "teraszos" résszel. Mivel az akvárium jobb sarka teljesen zárt és kb. a víz szintjéig van JBL Aquabasis Plus, majd Akadama töltve, így szinte bármilyen növényben gondolkozhatok. ;) Itt jöttök Ti... Várom az ötleteket, hogy mit képzelnétek el oda? :)

Azért nem teljesen ritkítottam ki a Spathi-t, maradt egy kevés illetve az új szerzeményem: Cyperus alternifolius. Kép? Az is van. :)
(Az első eléggé beégett, ezért van még egy. ;) )

Front - 20130928
by [stevo], on Flickr


Front #2 - 20130928
by [stevo], on Flickr
 
nagyon tetszik, gratulálok!
ez a lámpa a végleges?
a szűrő csonkokkal tudsz majd valamit csinálni, vagy ez marad?
 
nagyon tetszik, gratulálok!
ez a lámpa a végleges?
a szűrő csonkokkal tudsz majd valamit csinálni, vagy ez marad?
Köszi szépen! ;)
A lámpa véglegesnek tűnik, bár azért nézem a hirdetéseket, hátha látok, vmi jó vételt :D Amúgy azért szeretem, mert, hogy ez alapvetően terráriumi világítás és lámpakapcsolás után halvány zöldes színben fluoreszkál, hold-hatást generál, ezáltal este is nézhetem a palut.. :)
A szűrő csonkokkal az a probléma, hogy mivel kevés a hely, csak az akvárium oldalán tudom felfogatni őket, a szűrő is lent van a földön mellette, és csak így oldalról tudom befűzni. Ez kompromisszum, de hát ez van... elfogadom... :unsure:
 
Gratulálok én is,jól fog kinézni.Nem tudom a vízi rész high vagy low-tech elképzelés lesz-e,de nekem egy hasonló víz méretű paludáriumomat egy sarok matten szűrő,plusz egy lávakő/csobogó kombó tökéletesen megszűri gyakorlatilag algamentesen,pedig ablakkal szemben van,természetes fény éri a szárazföldi növények miatt.Alul is sok növény,pár tucat reddel,maláj tornyossal stabilan működik.Esetleg a két befolyót a szekrény átfúrásával oldalra kivinni?
 
Gratulálok én is,jól fog kinézni.Nem tudom a vízi rész high vagy low-tech elképzelés lesz-e,de nekem egy hasonló víz méretű paludáriumomat egy sarok matten szűrő,plusz egy lávakő/csobogó kombó tökéletesen megszűri gyakorlatilag algamentesen,pedig ablakkal szemben van,természetes fény éri a szárazföldi növények miatt.Alul is sok növény,pár tucat reddel,maláj tornyossal stabilan működik.Esetleg a két befolyót a szekrény átfúrásával oldalra kivinni?
Köszi szépen! ;) A vízi rész low-tech lesz, valszeg anubias, hydro lesz benne, meg 1-2 növény még, nem igazán gondolkoztam rajta. Szívesen látnék egy képet a Te paludáriumodról, ha időd engedi, feltölthetnél, szerintem nem csak én örülnék neki. ;)
Az a "probléma", hogy ez akvárium csak elöl nem zárt, a bútort hiába fúrnám át, attól még az akvárium oldalát is fúrni kéne, itt egy kép, a kezdetekről, és ebből egyértelmű lesz, miről beszélek: Restart - Frontview | Flickr - Photo Sharing!
 
Igen,látom,hogy az oldalüveg is akadály....Talán még egy speciálisan idehajlított üveg vagy akril be/kifolyó lehetne a megoldás,vagy csüngő növényekkel takarni.
Az én paludáriumom nem nagy durranás,itt megnézheted: Zsotyi blogja: Paludárium
 
Igen,látom,hogy az oldalüveg is akadály....Talán még egy speciálisan idehajlított üveg vagy akril be/kifolyó lehetne a megoldás,vagy csüngő növényekkel takarni.
Az én paludáriumom nem nagy durranás,itt megnézheted: Zsotyi blogja: Paludárium
Jaja, erre én is gondoltam, de ez majd a jövő zenéje lesz, most még elfogadható ez, aztán ha már minden "kész" (úgyse lesz :D) akkor foglalkozok vele.
Nekem tetszik, és gondolom Nektek is ;) Most csak gyorsan átfutottam az irományt, de láttam benne növény neveket is, ezt külön köszönöm, hamarosan részletesen is átolvasom.
 
Nekem is nagyon bántja a szememet a ki és befolyó páros. Pedig a paludárium látom nagyon baba lesz:)
Ha érdekel tudok priviben küldeni alkalmas üveges elérhetőséget, aki nem arany árban dolgozik.
 
Back
Oldal tetejére