• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Javítottam az előző bejegyzésem, 6 db helyett 7 db sakura van. Nehéz megszámolni őket, pedig megmertem volna esküdni, hogy 4-5 hullát kidobtam, mondjuk ebből egy volt csak színes, a többi szellem :D
 
Tegnap este érdekes látvány fogadott, amikor hazaértem...
Említettem, hogy vasárnap indult a citromsavas CO2 tesztüzem, 20-20 g anyaggal, a nyomás csak 0,75 bar, de szivárgás nem volt, a difi működik, még mindig pötyög, bár azt még szigetelni kell, van néhány nagy bubi a szélén... Azonban a citromsavas flakon így nézett ki másnapra:
DSC_0847_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A bal oldali az... ebbe került egy porlasztókő, hogy felszívja a citromsavas löttyöt, de nem tetszettek egymásnak... ez kék színű porlasztó"kő" volt, ilyet ne tegyetek bele, nem bírja...

És tegnap megint láttam egy szellem sakurát, amikor leesett... ezek vedlenek...:ROFLMAO:, szóval a valódi halálozás (ami biztos) eddig 1 db...
 
10. hét:
Buldózerek érkeztek. 4 napig börtönben. Az átmeneti szálláson szült. Kitelepítették az eredeti lakókat.
Ezekkel a címekkel lehetne indítani...

A történet ott kezdődött, hogy kell egy nano kocka akvárium. Ezt szerdán sikerült beszerezni, csakhogy járt hozzá pár hal... ők a buldózerek: 3 db fekete tetra, 1 pár fekete molly, és 4 db leszármazott "aranyfejű" molly.
Mivel a nagy akvában garnélák lakoztak, ezért alapból nem mentek bele a buldózerek. Egy 5 literes vödörben voltak bebörtönözve, átemeneti szállás gyanánt 4 napig.
Vasárnap jött el az idő a garnélák áttelepítésére, 8-an vannak, ők a nanoba kerültek, melyet ismét gyorsan kellett összehozni, de ennél már legóztam egy kicsit a meglévő anyagokból... szerintem nem lett rossz, majd rakok fel képet.
Így már a buldózerek nyugodtan átkerülhettek a nagy akvába. Ekkor szembesültem vele, hogy egy 3 mm-es kis fekete molly úszkál a vödörben. Valószínűleg lesz több is, nagyon összeszokott a pár...;)
És hogy miért buldózerek? Egyrészt nagyok, másrészt tarolják a fonalalgát! Miután áttettem őket, pár perc múlva már úgy cibálták az algát a sessilifloráról, hogy öröm volt nézni :)

De sajnos nem maradhatnak, túl nagyok a neonokhoz és a villásfarkú kalászhalakhoz, nem illenek a képbe.
A 3 db fekete tetra nagy családot keres, azonnal elvihetők!
A black molly pár szintén elvihető, ivarérettek, jó tenyészalanyok!

(Esetleg cserébe növényt, neonhalat vagy garnélát elfogadok:))

A 4 aranyfejű molly még marad, takarítanak...:D de később nekik is menniük kell.:(
 
Rendkívüli jelentés:

A 30-as nano vasárnap elindult. Be is tettem a garnélákat (sajnos kényszerűségből). Hétfőn még semmi gond. Viszont tegnap, amikor hazaértem siralmas látvány fogadott.:cry: 5 db garnéla az akva alján hanyatt fekve... 2 db az akva szélén félig kimászva a vízből, 1 még bent kapaszkodott...Bevillant: ammóniabumm:confused:... Azonnali 50% vízcsere. A 3 db túlélte. Itt van pár kép:
DSC_0892_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSC_0911_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Na de amiről a napló igazából szól, az a nagy akva. A 3 db tetra és a két black molly gazdára lelt, ezért tegnap este kivettem őket (nagy nehezen... kicsit átrendezték, illetve átrendeztették a hálóval az akváriumot...:mad:), meg azért is, mert beszereztem 7 db lányka villásfakrú kalászhalat, hogy a 4 srác ne legyen egyedül;), majd a 7 lánykát beeresztettem. Szinte láttam az örömöt az arcukon, amikor a két csapat kalászhal találkozott:D
Kicsit izgultam, hogy a bennmaradt borostyán molly-k ne lássanak bennük fantáziát :sneaky::hungry:... mivel csak 1,5-2 cm-esek, de eddig úgy tűnik rendben vannak.:) Ezen felbátorodva a 3 garnéla is visszakerült, nem vállaltam be még egy napot se a friss nanoban...
Ennyi történt pár nap alatt... illetve még annyi, hogy a mollyk lelegelték a fonalalgát szinte mindenhonnan... 6-an, 2 nap alatt:eek:... ezért buldózerek...
remélem maradnak az algáknál:)
 
Apropó, algák. Ha már meg kell válnom a mollyktól, kell majd helyettük valami más algaevő, ami hasonlóan lelkes, nem bántja a garnélákat, nem túrja az aljzatot, nem eszi a növényeket, nem lesz túl nagy (max. 5 cm) és nem lágy, nem savas vízben megél! :ROFLMAO: Csak ennyi feltétel van. Esetleg valakinek ötlete, javaslata? Örülnék, ha megosztaná velem.
Köszönöm.
 
Időközi jelentés:
Úgy vettem észre, hogy a rotala levelei barna pöttyösek, az echinodorus levelei fakók, a régiek pedig folyamatosan (heti 1-2 levél) barnulnak, szitásodnak, elhalnak. Talán mikrotáp hiány. Tegnap megemeltettem a táp mennyiségét a segédemmel: 1->1,2 ml/nap, carbo maradt. Fontolgatom a GA wellness csomagot... ez low-techben működik?

Viszont megálltak a növények a fejlődésben kb. 1 hete, nagyjából egy időben azzal, amikor a fonalalgák nagyobb mértékben megjelentek.
Ugyan most a fonalalga lelegelve, de növekedést továbbra sem látok, a Rotala, a Hygrophila meg sem mozdul, Sessiliflora sínylődik. (őket lepte be leginkább az alga)
Eközben a két hínár szépen nő, a vallisneria szintén (csak közben a tövek kirohadnak, ezért kicsit kihúztam őket a kavicsból, hogy látszódjon a gyökerük), crypto jól érzi magát, és a moha is láthatóan terjeszkedik. Lilaeopsis egy más kérdés... ugyan terjed, már az üvegnél van, többet nem is vártam tőle ilyen körülmények között, de sajnos az alga is szereti, főleg az ecset és valami másik szőrös o_O(az ecset a hátfalra helyezett esőztető után jelent meg - nagy áramlás örömére, ezt ugyan megszüntettem, de az ecset mindig előjön, főként a fű tövében és szálain).

Ugyan sokat próbáltam küzdeni ellene, de elszántam magam egy RO készülékre, persze amit ivásra, illetve a háztartásban is tudunk használni... remélem jövő héttől üzemel.

A 30-as nano ma délután bontásra kerül, szűk 1 hetes működés után, és alapos átgondolt koncepcióval új életet kezd majd ... terveim szerint agyagos talajjal, lágy vízzel, garnélákkal... új naplóval.

Remélem tanulságos ez mindenkinek, aki most kezdi a szakmát (mert ez már inkább szakma, mint hobby, vagy nagy szakértelmet és persze anyagi ráfordítást kívánó hobby) :)
 
Még egy időközi gyors jelentés:
  • 30-as nano elbontva, fahíd áttéve a nagyba
  • purepro ro106m ozmó visszasózóval, tartállyal és csappal + TDS mérő beszerezve;) beüzemelésre vár...
  • túlélő sakurák, és a villásfarkú kalászhal kiscsajok is jól megvannak az arany/borostyán/dalmata(?) mollykkal
Pár kép:
Az ozmó szűrő
DSC_5984_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy kép az akváról a fa híddal (még lekötözve, és igen, a fehér pöttyök a pillanatragasztó...:mad:):
DSC_5978_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy totál:
DSC_5980_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy oldalról:
DSC_5982_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

remélem élvezhetők a képek valamennyire...
Köszi, hogy benéztél:)
 
A napokban történt egy kis változás, a fahídból mohahíd lett (lesz) weepinggel kirakva köszönet érte @Trappista-nak!
Illetve bekerült egy kis rég vágyott Hydrocotyle tr. japan @ezsolt80 jóvoltából. Köszi!

(Tudja valaki, hogyan tudok nevekre hivatkozni, hogy olyan @-os legyen?)

Egy kép az új növényekről:
DSC_5998_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a molly picúr elkapva (még él):DSC_6000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ki látja mit kell nézni? :LOL:
 
Utoljára módosított:
Már a 4. oldalon találtam a naplót, illik már valamit írni...:writer:
Ami változás történt, és elfelejtettem írni, hogy a felszíni hártya megszűnt kb. 2 hete, pedig elég durva volt, talán amikor a tápozást elkezdtem emelni, akkor szűnt meg. Mondjuk azóta nem nyírtam semmit. Lehet, ez is számít valamit.
Egy furcata-t nem találok... :( a nagyokból... a kislányok megvannak...a neonok is, a mollyk is, a rákok is.
Fonalalgám talán már nincs is, de az ecset még mindig jól érzi magát, pedig a flowt levettem kb. 1/2-2/3-ra.
Ma bekerül két sziámi @Guppy jóvoltából, köszönet értük:), a vacsora: bőségtál...:D remélem nem a mohával kezdik:sour:.

Kép majd talán a hétvégén, takarítás után.

És egy friss, pontos adat: pH: 7,86 (ez már jobb mint a 8,3):)

Üdv
 
Utoljára módosított:
Helyzetjelentés:
Kis rendezgetés történt, kikerült 2 kő, hogy elférjen még pár növény:)
A két sziámi algázó nagyon félénk, ahogy elmegyek az üveg előtt, villámgyorsan bújnak el.:( Ja, és az étvágyuk? Sok alga nem fogyott, pedig az ecset szépen virágzik néhol, de rá sem bagóznak, a talajról kajálnak elvétve valamit, de eddig sok hasznukat nem vettem:mad:

Az előző bejegyzéshez pluszként:
A hártya megszűnéséhez lehet hozzájárult az is, hogy részben esővizet használtam a vízcseréhez, így kicsit lágyult, savasodott a víz...kitudja...:unsure:

A napokban betöltötte a 3 hónapos kort az akva.:) (Tortás, vagy ünneplős smile miért nincs?:rolleyes:)
 
Az előző megjegyzést visszaszívtam :oops: a két ormányos barátom elkezdte eszegetni az algát:D kellett nekik 1 hét, hogy alkalmazkodjanak az új helyükhöz!
Jah és a tápozás 1,4 ml/nap happyplant, tovább nem merem emelni, így a gyári ajánlás duplája, és 1,7 ml/nap carbo.
 
Hétvégén takarítás, algafésülés, difformis metszés, 25% vízcsere,
Kipróbálásra került az eperfalevél frissen forrázva, mint garnélaeleség. Hogy a garnélák ettek-e belőle, azt nem tudom, nem láttam, viszont a kis molly meg a csigák biztosan, 1 nap alatt elfogyott.:)
A vízcsere után viszont szomorúan láttam, hogy két kis furcata fejre állt... úgy tűnt, hogy a hasuk fel volt puffadva. Van olyan eleség, amire kényesek? Lemezest, szárított daphniát, tubifexet, és a homokba harapás előtti napon spirulinát. Még növendékek, elég kicsik, voltak.
 
RO beüzemelve, mostantól mi is és a halak is RO vizet iszunk;) Mondjuk, hogy isznak-e azt nem tudom, de a lehetőségük meg van!:p
SSA40025.JPG
 
Tegnap nagy szűrőtakarítás volt. Ráfért:sick::D kb. 2 hónapja üzemeltem be, azóta nem volt takarítva... a mohás ághídról lekerült a súlyozás:), és 2 nagy adag Lemna minort leszedtem... ha kell valakinek, vigye! Pestre is felviszem Lurdy-Stadionok vonalon...
Szép napot!
 
Back
Oldal tetejére