• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Már egy hete volt az utolsó bejegyzés, nincs nagy nyüzsgés a naplóban, de igazából az akvában sincs nagy változás. Minden megy, ahogy kell, kivéve az ecsetalga, az marad..sajnos..:mad:
Ma szokásos takarítás volt, a hétvégéről átcsúszott mára, mert se időm, se kedvem nem volt. Kapott egy tápgolyót a növényzet, az akva meg 12 liter RO vizet + 12 liter csapvizet. Néztem egy gyors tesztet, pH 7 körül, GH szintén, KH-t meg nem tudom belőni, majd csepp-tesztelek holnap, az pontosabb.
És jöjjön pár rögtönzött fotó...

Vízcsere közben... nagy flow-t nem csinál a szűrő...:D jah és közben a szikla elborult :confused: egyik hal fájlalta a lábát, de komolyabb baja nem lett senkinek:whistle:(és a békalencse... kb. 3x ennyit kiszedtem már... még mindig van, ha kell valakinek - ammóniabumm ellen hatásos(y))
SSA40027.JPG

A végeredményről egy totál, szűzen:
SSA40030.JPG
Ennyi, köszi a látogatást a halak nevében is:D
 

Attachments

  • SSA40025.JPG
    SSA40025.JPG
    121.1 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Igen, minden bizonnyal jobban tetszik a növényeknek is, állatoknak is. Az igazság az, hogy csak ezért nem biztos hogy vettem volna víztisztítót, főleg nem ilyen drágát. De mivel mi elég sok ásványvizet ittunk, így már kettős volt a cél. Nem fájt annyira...:D
 
Kis helyzetjelentés:
A hétvégén arra lettem figyelmes, hogy a két sziámi ormányos márna előszeretettel lakmározza:hungry: a weeping mohát, jobban megnézve csomó lecsupaszított szál van már:mad: az ecsetalga meg vigyorog a Lilaeopsison:bored: (monjuk már kicsit vörösen:p) Eddig nem sok hasznuk van, de azért sajnálnám, ha meg kéne válnom tőlük, mert szépek, jópofák. Most próbálkozok átszoktatni őket eperfa levélre, azt a múltkor ették lelkesen, talán ha mindig adok nekik, akkor leállnak a moháról.
A sakurák között van nagyon szép telt bordó színű, meg van bordó csíkos, lehet szelektálni kéne és lenne tigris sakura :cool:.
A kis fekete molly szépen cseperedik, etetésnél már odapofátlankodik a nagyok közé :)
A kalászhalak és neonok szép színesek, az első kalászhalak nagyot nőttek, már lassan beérik a borostyán mollykat...
A növények terén nem sok változás van, lassan növögetnek, kivéve a Rotala, ő még mindig sztrájkol...:shifty:
A hétvégén nem volt vízcsere, kedden vagy szerdán lesz, viszont beüzemeltem egy ventilátort, mert a víz hőmérséklete elkezdett felmenni 26 fölé, kiszedtem egy régi sz.gépből egy kb. 8cm-es 0,15A-os pörgettyűt, megkapta az elemtöltő adapterét, időkapcsolóba be, így egyszerre indul a világítással, felhajtottam az akva tetejét résnyire (alátámasztva), és ráakasztottam a szélére. Nem szép, de gyorsan kellett. És az eredmény: stabilan 25,5 C°.
Képet most nem csináltam, ha szeretnél, nézd meg az előző hozzászólást, csak a halakat képzeld máshova :D:p
Na jó, a héten csinálok, heti 1 legyen :) Köszi a látogatást! :)
 
Na itt ígértem képet a múlt héten aztán nem hoztam, most csináltam gyorsan, ami meg is látszik rajtuk, rosszak a fényviszonyok, azért megmutatom, bocs ha élvezhetetlen.
20160707 (3).JPG 20160707 (9).JPG 20160707.JPG
És a végére egy találós kérdés:
Az alábbi képen látható növény HC, HM, vagy MC?
20160707 (7).JPG
 
Ha csak ezekből lehet választani, akkor HM.
HC és MC kizárva.
Még tudok írni jó pár kétbetűs kombinációt:ROFLMAO: némelyiknek még értelme is lenne:D Komolyra fordítva a szót, én ezekre gondoltam, ebből is leginkább a HM-re, de ha neked eszedbe jut más lehetőség, hogy mi is lehet ez, akkor szívesen fogadom. Mert csak úgy találtam az akvában, aztán elültettem. Mérethez segítségül mellette az MT, mögötte meg PH (a "kétbetű" kedvéért:D)
 
Még tudok írni jó pár kétbetűs kombinációt:ROFLMAO: némelyiknek még értelme is lenne:D Komolyra fordítva a szót, én ezekre gondoltam, ebből is leginkább a HM-re, de ha neked eszedbe jut más lehetőség, hogy mi is lehet ez, akkor szívesen fogadom. Mert csak úgy találtam az akvában, aztán elültettem. Mérethez segítségül mellette az MT, mögötte meg PH (a "kétbetű" kedvéért:D)

Hát most azt mondanám rá, hogy HM. De megvárjuk, amíg rendbe szedi magát, megindul rendesen, és akkor kiderül, hogy igazam van-e. :)
 
Hát most azt mondanám rá, hogy HM. De megvárjuk, amíg rendbe szedi magát, megindul rendesen, és akkor kiderül, hogy igazam van-e. :)
Már rendbe szedte magát és megindult "rendesen":whistle::D Low-techben ez rendesen :D De lehet átteszem a kockába a hétvégén. Meg még kéne oda egy kis Crypto parva, vagy Stau repens. Akinek van fölösleges az írjon;)
 
Szombat délután egy kis kertészkedéssel indítottam a hétvégi szeánszot. Megnyírtam a jobb hátsó stem brigádot (H. polysperma, R. rotundifolia), a Limnophila sessiliflora-t, a tüskeböki-t (N. guadalupensis), és mindent visszdugdostam a taaljba. A Rotala kapott egy bombát, mert a múltkori óta, igaz, hogy nem valami nagyot, de elkezdett hajtani.:)
A szombat délutánba ennyi fért bele, mert estére két nyúlnak is meg kellett főlnie a bográcsban:happy:
Vasárnap délelőtt folytatódott a rutin: vízcsere. Két észrevételem volt ez alatt: az utóbbi vízcserék alkalmával egyre kevesebb mulmot találok... nem tudom, hogy ez a garnélák érdeme-e vagy a csigáké!?
Másik: a leszívás után belenéztem a vödörbe, ahol egy 2-3mm-es piroska kacsingatott:eek::D Úgy néz ki, hogy végre beindul az RC-Sakura sorozatgyártás:D
És a végére két kép, a la natur:
SSA40043.JPG SSA40046.JPG
A végeredmény nekem tetszett, a ti véleményetek mi? :)
 
Utoljára módosított:
Szia.
Mintha a saját akváriumomat látnám. A fejlődést a kezdetektől. Gratula. Látszik, hogy sokat tanultál erről a hobbyról. Szépen bedúsult a növényzet. Én is szeretnék majd egy garnélás nano akváriumot indítani. Nagyon jópofa állatok.
Az RO masina hogy üzemel? Hozta az elvárásokat? :)
 
Köszi, de messze van még a széptől. A RO jól működik, bár ezt inkább arra mondom, hogy mi isszuk, ízlik. A halak nem szóltak semmit...:cautious::D Tds mérőm még hajózik, ha ideér, tudok pontosabbat is mondani!
 
Vasárnap vízcsere (17 liter - ez ennyi volt korábban is, csak azt hittem, nagyobb a vakolatos vödör:whistle:): 2/3 ozmo (20l) + 1/3 csapvíz (10l) + 9 g gipsz, 10 ml EL magnesium, 1 ml sósav = pH 7, GH 13, KH 7 (cserevíz).
Táp: 1,5 ml HL uni, 1,5 ml HL carbo
 
Ismét eltelt egy hét, sok változás nincs...
vasárnap a szokásos vízcsere (30 litert vízbe 8 g gipsz, és 1,2 ml sósav, a többi változatlan - GH 11, pH 6,5). Viszont kellett nyírnom is, bár nem sokat, de akinek kell, az szóljon, egy darabig őrzöm... pár szál Egeria densa és Najas guadalupensis - nagyon jók indításnál (is), egy kis Vesicularia montagnei 'Christmass', Hygrophila polysperma, illetve békalencséből sok marék...
De nem csak irtottam, hanem ültettem is. @Szabó Henrik kolléga nagylelkűséségből adódóan, amit ezúton is köszönök, ebbe az akvába is került egy kis Staurogyne, azt hiszem így már kitehetem a megtelt táblát:)
Algák már nem túl lelkesek, de még vannak (ecset, haj - ez utóbbi a mohát nagyon szereti). A halaknak viszont lakoma volt, mert a gyerek medencéjében milliószámra nyüzsögtek a szúnyoglárvák, úgyhogy feltálaltam belőle egy keveset... hát mit mondjak, a kalászhalak a legnagyobb vadászok...:D
Képet hozok este, ha "a fonok" is úgy akarja:rolleyes:
 
Hm..hm... este már volt, kép meg nincs, de este még lesz és kép is lesz...

Tegnap viszont megjött a TDS mérőm és kipróbáltam.
Csapvíz 365
RO víz 32
RO víz visszasózva 42
112 l akvárium víz 355
30 l akvárium víz 345
Érdekes... pedig a 30 literesbe kezdetektől fogva kb felesbe ment a lágyvíz-csapvíz, mégis majdnem olyas sűrű mint a csapvíz!?o_O
A 112 literesen nem lepődtem meg, bár azt is már egy ideje lágy vizes kúrának vetettem alá...:rolleyes:
Még arra leszek kíváncsi, hogy a kotyvasztott cserevíz mit mutat... elvileg 130+ kell neki...jövő hétfőn kiderül.
 
Amerikában még este van:p:whistle: úgyhogy jöjjenek a képek :)
Ezen látszik, hogy az üvegtisztító munkám mennyit ér másnap délutánra... a gyerek minden nap megsimogatja a "halakat":):
20160802 (3).JPG
Itt látszik, hogy fogkefét csak a saját szám tisztítására használok...:20160802 (12).JPG
Ezen a képen hol a hiba?:rolleyes:: 20160802 (13).JPG
És a végére egy csoportkép az új Staurogyne-val, aminek eddig még minden levele megvan, lehet, hogy nem dobja el?o_O20160802.JPG
 
Aktuális állapot:
pH 7,9
GH 7
KH 8
... már közelít az optimálishoz!

Éppen tegnap olvastam a garnéla parazitákról, gondoltam megnézem nálam mi a helyzet...sajnos az egyik sakurának kiszőrösödött a szeme köze, pont a legszebbnek:confused:, de a többin még nem látok gondot, úgyhogy gyors kezelést kapnak... van esetleg valakinek otthon egy kevéske fenbendazol?:shy:

Pár kép:
SSA40002.JPG SSA40004.JPG SSA40037.JPG
 
Back
Oldal tetejére