• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunken nano wildlife

Maddog

Kertész szaki
Sziasztok!
Nem vagyok a szavak embere szóval nem szeretnék túl sokat rizsázni. 2 hónapja fogalmazódott meg bennem ez a projekt azóta gyűjtögetek tervezgetek és hát végre sikerült.Gondoltam nyitok egy naplót az építő kritikák miatt és amiatt ,hogy nagyon sokat segítenek egymásnak a fórum tagok. A segítség rám fog férni mivel kezdő vagyok ezen a terepen. Akvárium egész pici korom óta van körülöttem,apukámnak zugló -ban díszhal,állat kereskedése volt. De hát ez a tapasztalat nem lesz túlságosan segítségemre ebben a műfajban,művészetben. Mit is mondjak nehézkesen indultak a dolgok ,mindig jött egy akadály ami miatt kicsit csúsztam de 2012.12.14.-én végre megérkezett minden ami indításhoz elengedhetetlen volt. (Persze nem minden amit terveztem ,de majd szép lassan.)Bele is kezdtem 18:00-kor és 03:00 -kor fejeztem be. Gondolom most nevettek mit tudott ez egy ilyen kis akin ennyit bénázni :). Hát igen ezt a kérdést én is felvetettem magamnak de hát ez van :). Aztán mikor 6 kor melózni kellett menni annyira már nem voltam boldog :D de ez már más tészta . Na elég volt a rizsából, a lényegre térek:


  • Akvárium: 45x30x30 GA Opti-white (Ők a királyok :D)
  • Bútor: Házi ADA style.
  • Világítás: 5 óra Toto28 egykori DIY led lámpájával.(Megvettem tőle.) Erről azt kell tudni, hogy 3x1W os cree led ek vannak, méghozzá 6 mindegyik külön kapcsolható. Max 1800 lumen és 900 at használok azaz 3x3 ledet :)
  • Szűrés: Tetra EX 600 (Seachem Purigen+ gyári töltet)
  • Talaj: Tropica substrate (majdnem 1l, 1,5cm vastagon)+ADA Amazonia(6l körül)+ADA Nile Sand dekorhomok
  • Dekor: Red Moor+ Seiryu 4,5-5 kg
  • Tápozás: GA wellnes :D! 2ml-2ml-1,5ml(mikro-makro-carbo)
  • Vízkezelő: DO!Aqua be soft+ Easy life easy start
  • Növények: Rotala sp. "green" + Eleocharis parvula mini +Ammania bonsai+Staurogyne repens+Hydrocotyle Japan+Taxiphyllum sp. "Spiky"
  • Vízcsere:Napi 50% egy héten keresztül aztán 2 naponta egy hétig és így tovább...
FIGYELEM! A 2 kő a fára helyezve dekorációt nem képez.Csak funkcionális célt szolgál.Idővel el lesz távolítva!
Elnézést kérek ezekhez a finoman szólva is sz*r képekhez de sajnos nincs gép...
8279024498_c097f0819b_c.jpg

8279024852_268b780c9f_c.jpg

8279022670_96a040d377_c.jpg

8279023378_6df5c9a404_c.jpg

8279023984_68b43fbd9b_c.jpg

8279023748_56318a24c0_c.jpg

Kritikákat, észre vételeket, mindent szeretettel várok! Tudom ,hogy nem nagy szám akvárium, túlságosan nem is szép de kezdésnek talán elmegy és majd még biztos alakul az idő folyamán.Ja és ezer köszönet NIGRO nak ,hogy tűri az email jeimet és válaszol is :).
Köszi ,hogy benéztetek!
Üdv
Tomi
 
Még jó, hogy nem küldtem el a hozzászólást :D
Na akkor képek megvannak. :)

Nekem tetszik, pláne hogy akkora mint az enyém, és szintén Seiryu kövek, meg Nile sand. Szuper :D

Elsőre amit mondanék, hogy egy kicsit a "folyót" emeld meg, tehát hátra szórjál még bele dekorhomokot majd, egy vízcsere alkalmával mondjuk. ;) Ha esetleg van apró kavicsod, 1-2 cm-es vagy kisebb darabok a Seiryu kövekből akkor azokkal is legózhatsz, úgy hogy belerakod a folyóba majd. :)

Nekem talán kicsit nagy a fa bele, kicsit elnyomja az összképet, de lehet majd változik ez :)

Jó lesz ez nagyon, sok sikert, és hajrá, figyelni fogom a naplódat. ;)
 
Mivel egy naplóról lévén szó. Le is írom mai botladozásom.
Miután felkapcsolt a világítás elkezdtem készülődni vízcseréhez és meglöktem az egyik fán lévő követ és megemelkedett a fa . Ennyi kellett ,hogy kiszivárogjon egy kis táptalaj.Én persze egyből megijedtem és írtam is Nigronak :D. Elkezdtem vízcserét rögtön ,leszívás megvolt töltöm fel erre ledöntöm megint a követ, kijöttek a fa mögül a rotalák plusz elakartam kapni és kirántottam a csövet és minden vizes lett :D... De végül idővel megoldottam a dolgokat, vissza tápoztam vízkezelőt, baktériumot adagoltam és leültem elé lenyugodni :D...
 
Még jó, hogy nem küldtem el a hozzászólást :D
Na akkor képek megvannak. :)

Nekem tetszik, pláne hogy akkora mint az enyém, és szintén Seiryu kövek, meg Nile sand. Szuper :D

Elsőre amit mondanék, hogy egy kicsit a "folyót" emeld meg, tehát hátra szórjál még bele dekorhomokot majd, egy vízcsere alkalmával mondjuk. ;) Ha esetleg van apró kavicsod, 1-2 cm-es vagy kisebb darabok a Seiryu kövekből akkor azokkal is legózhatsz, úgy hogy belerakod a folyóba majd. :)

Nekem talán kicsit nagy a fa bele, kicsit elnyomja az összképet, de lehet majd változik ez :)

Jó lesz ez nagyon, sok sikert, és hajrá, figyelni fogom a naplódat. ;)
Igen igen! Észrevettem a hibát és kijavítottam:). Mivel a kövek törve vannak ezért igen vannak törmelékek és énis gondoltam már hogy beteszem őket csak nem jutottam el odáig ,de félre raktam egy kis zacsiba. A folyót megfogom emelni köszi a tanácsot. A fárol meg csak annyit ,hogy mindent rendeltem, nem nagyon tudok eljutni a GA ba ezért azt használtam fel ami van .Eleinte nem is nagyon tetszett de hát ez van majdcsak jó lesz ez :)... Én is szoktam tiedet :p... (az szebb)
 
:D hát bocsesz, de végig vigyorogtam amikor olvastam :D Annó én is eveztem ebben a csónakban, de szerintem szinte mindannyian. Lényeg, hogy nem szabad kapkodni. ;)
Talán tanácsosabb lett volna a fát előre beáztatni, én legalábbis beszoktam, így kevesebb a macera vele az elején. :)
Egyébként az elején nem nagyon tudsz akkora hibát elkövetni, hacsak össze nem kutyulod az egész képet. Egy kiadós vízcsere mindenen segít szinte. Csak a szűrőt le ne állítsd :D
 
Igen igen! Észrevettem a hibát és kijavítottam:). Mivel a kövek törve vannak ezért igen vannak törmelékek és énis gondoltam már hogy beteszem őket csak nem jutottam el odáig ,de félre raktam egy kis zacsiba. A folyót megfogom emelni köszi a tanácsot. A fárol meg csak annyit ,hogy mindent rendeltem, nem nagyon tudok eljutni a GA ba ezért azt használtam fel ami van .Eleinte nem is nagyon tetszett de hát ez van majdcsak jó lesz ez :)... Én is szoktam tiedet :p... (az szebb)
Először is köszi, de nem szebb :) Mindegyik aki szép. És az enyém már egy hetes, úhogy lépéselőnyben vagyok :D
Az első növényes próbálkozásom negyed ilyen jó nem volt mint most a Tiéd ;)
Nem tudom, de a red moorral én úgy vagyok, hogy amikor a kezembe veszem máris szétdarabolnám. :D Fogalmam sincs miért, de mindig mást akarnék kihozni belőle...
 
:D hát bocsesz, de végig vigyorogtam amikor olvastam :D Annó én is eveztem ebben a csónakban, de szerintem szinte mindannyian. Lényeg, hogy nem szabad kapkodni. ;)
Talán tanácsosabb lett volna a fát előre beáztatni, én legalábbis beszoktam, így kevesebb a macera vele az elején. :)
Egyébként az elején nem nagyon tudsz akkora hibát elkövetni, hacsak össze nem kutyulod az egész képet. Egy kiadós vízcsere mindenen segít szinte. Csak a szűrőt le ne állítsd :D
Beáztattam, mivel megvan aljzattal együtt meg akváriummal kb 1-1,5 hónapja. Csak hát elkészítettem alá bútort és nem bírtam megállni ,hogy ne rendezzem be hardscapet. Aztán meg szívem nem volt szétszedni :D... De utána úgyis szét kellett mert nem volt még benne táptalaj :'D... Tudom nem logikus de...
 
Beáztattad? 1,5 hónap alatt nem szívta meg magát vízzel? :eek: Végülis csalós a kép, nagyobbacska fa az... de hát azért csak illet volna már...
 
Most nézem, hogy a fa súlyozására is Seiryu követ használtál, az viszont kár, felhasználhattad volna az akiba azt is.
Tápozni tápozol már?
 
Be csak ahogy mondtam berendeztem a hardscapet és akkor kiszáradt :'D... Igen kezdettől tápozok... azért nem használtam mert nagyon rossz formájúra tört szét , meg még van olyan ami lepedékes más színe va és azért nem illik a képbe... Na meg nemis nagyon volt elképzelésem ,hogy hova tudnék még követ rakni :D ...
 
Nekem is tetszik a layoutod, de Dobtival ellenben, én hagynám a folyót lent. Úgyis kell majd idővel rátölteni. ;)

1-2 megjegyzést írok, ha en haragszol. szerintem a Hydrocotyle Japan középen nagyon nem szerencsés, mert a parvulát, és a bonsaiit is be fogja teríteni, ha nem leszel résen. A másik dolog, pedig a 900lm. Ez a parvulának, még low techben is szegényes lesz. Gondolom tudatosan lőtted be ezt a 900lm-t, de én feltenném 1300-1500lm-re, hogy ne maradjon kopasz az eleje.

Összességében szép kis akit hoztál össze! (y)
 
Egy kis helyzet jelentés aztán válaszolok is :). Na szóval növények fejlődés helyett egyenlőre csak bomlanak xD. Bonsai levelei legalább is jópár üvegesedik.Stauro nak és rotalanak is 1-2... És az összes növényen ilyen barnás,feketés porszerű dolog van ... Illetve víz tetején egy barnás réteg ( egyik naagy! parám ,hogy a táptalaj érintkezik a vízzel eleinte ezért nem is akartam az aksiba táptalajt, remélem nem következett be ,hogy enged valahol :(() van ami nem tudom mi lehet világítás felkapcsolása előtt megvolt a szokásos vízcsere és most mire hazajöttem hát ott van ... Ja és a mohám! Hát barnul xD. Nem tudom ,hogy az normális e hogy egy csont száraz mohát kaptam GA tól ? (Ezen gondolkozok egy ideje ,hogy nem lehet -e hogy valahogy kiszáradt és azért ilyen ...)
 
Nekem is tetszik a layoutod, de Dobtival ellenben, én hagynám a folyót lent. Úgyis kell majd idővel rátölteni. ;)

1-2 megjegyzést írok, ha en haragszol. szerintem a Hydrocotyle Japan középen nagyon nem szerencsés, mert a parvulát, és a bonsaiit is be fogja teríteni, ha nem leszel résen. A másik dolog, pedig a 900lm. Ez a parvulának, még low techben is szegényes lesz. Gondolom tudatosan lőtted be ezt a 900lm-t, de én feltenném 1300-1500lm-re, hogy ne maradjon kopasz az eleje.

Összességében szép kis akit hoztál össze! (y)
Na kezdjük :). Elöször is nagyon szépen köszönöm a kritikát,észrevételt pontosan ezért nyitottam a naplót ,hogy egy visszajelzést, kritikákat kapjak. Szóval nem haragszom ,sőt!... Nos a Hydro.. Tudom ,hogy kis agresszi
ív növényke ha beindul de azért meg probálkozok vele aztán ha nem lesz okés akkor valamit kitalálok.. :) 900 lumen.Hát az úgy történt ,hogy nézegettem világitásokat egy ideje és egy wave cosmo 20W os lámpa mellett döntöttem de megláttam ezta lámpát és végül ez győzött. Az ok egyszerű: wave ből kellet volna még 1 et venni ha idővel ugy döntök ,hogy Co2 lesz. itt csak felkapcsolom a másik három hármas led et. Plusz a led előnyei persze amit most nem szeretnék kifejteni. Úgy jött eza 900lumen ,hogy ügye 20w az 0,5W/liter lett volna.Ami ideális egy lowtech be ezaz érték 900 lumen a lednél kb.. Szóval igy egyezik meg a 2 teljesítménye. Legszívesebben nyilván felkapcsolnám összes ledet had világítson és legyen szép fényáradat. Ezzel azaz egy baj ,hogy ez gondolom nagy algásodáshoz vezethet. ezért gondoltam ,jutottam arra a választásra ,hogy 900 lument használjak.
Ugyan kesze kusza és kissé talán érthetetlen voltam de remélem érted az elvet ami szerint így döntöttem.És kérlek! Nyugodtan mondd meg egy az egybe a véleményed... Azért vagyok itt.. ;)
Köszi !
 
Újabb kis helyzet jelentés. Félek kicsit , hogy növényeim a szállítás során megfáztak. Mikor megjöttek hozzám jéghideg volt a mohám meg még csont száraz is. Így 5 nap után a mohám teljesen bebarnult,stauro levelei rohadnak,parvula is barnul , bonsai ok közül van olyan amelyik tövestűl rohad.
 
Hát mit is mondjak... Pár kép a növényekről... 1 hetesen.... Élőben szarul néznek ki :((....
8297847182_9501b5648c_c.jpg

8297847518_9a232f4da3_c.jpg

8297847700_e1ef6b7ccb_c.jpg

8297847886_21007ea198_c.jpg

8297848596_590efaf85c_c.jpg

8296798421_e1bd524652_c.jpg

8296796963_84dace7403_c.jpg



Hát nem túl rózsás a helyzet ,ha ezen a képeken ez nem is látszik annyira...
Spiky moha K.O kb...
 
Spiky csak terheli a vizet, már régen halott sajnos. Rövid úton kukázd, mert csúnya algásodás lesz belőle. A többi növény pedig szerintem csak átalakul és magukhoz fognak térni.
 
Köszi ! :)
Ennek hogy kellett volna kinézni mikor megjött GA tól ? Csak mert ez már akkor barnulo félben volt és csont száraz volt az egész ..
OFF: Olvastad a privit amit írtam neked?
 
Köszi ! :)
Ennek hogy kellett volna kinézni mikor megjött GA tól ? Csak mert ez már akkor barnulo félben volt és csont száraz volt az egész ..
OFF: Olvastad a privit amit írtam neked?

Jobban kellett volna kinéznie azért... :confused: Válaszoltam.
 
Back
Oldal tetejére