• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunken nano wildlife

Szia!
Melyik ágra gondolsz? Amelyik átér a túl oldali kőhöz? Anubiasokat majd meglátom ,hogy bírják . Igen nagyok a levelei :( Ezt már én is észre vettem. De nem is tudom mivel takarnám még el a fának azt a részét mert ott van egy nagy vágás rajta... Legszívesebben kidobnám ezt a fát. Remélem jobban megnőnek a mohák, növények és akkor jobban fog tetszeni az egész mert egyenlőre ilyen "szép-szép , kezdenek növögetni a növények meg minden de annyira nem tetszik" hangulatom van. Az az igazság ,hogy nem értek annyira még hozzá mint szeretném na meg a fantáziám is nagyon kevés hozzá ,hogy olyan aki kat alkossak mint amiket csodálattal nézek itt a fórumon . Most is itt álltam a kezembe a növényekkel , és hogyan tovább ? Azt se tudtam hol kezdjem ,hova tegyem . Aztán valahogy elhelyeztem a naggyá t de ...
Na mind1.
IGEN! Elégedett vagyok ,hogy megosztod velem az észrevételeid :) ...
Köszönöm szépen !!!
 
Szia Tomi!

Arra a vékony ágra gondoltam ami a kövön ér véget!
Szerintem bedúsulva csak a Parvula is eltakarja a nagy vágási felületet, nem kell átmenet (gondolom arra szántad a Staurot)!

Nekem tetszik amit erre a kicsi helyre bepaszíroztál!
Látom hogy 2-3 hónap múlva nagyon jól fog kinézni!
Kell az elégedetlenség egy bizonyos fokig!
De többségünk fele ilyen jól megkomponált akváriummal is boldog lenne!

A.ttila
 
Szia Tomi!

Arra a vékony ágra gondoltam ami a kövön ér véget!
Szerintem bedúsulva csak a Parvula is eltakarja a nagy vágási felületet, nem kell átmenet (gondolom arra szántad a Staurot)!

Nekem tetszik amit erre a kicsi helyre bepaszíroztál!
Látom hogy 2-3 hónap múlva nagyon jól fog kinézni!
Kell az elégedetlenség egy bizonyos fokig!
De többségünk fele ilyen jól megkomponált akváriummal is boldog lenne!

A.ttila
Szia!
Csak bedúsul-e a parvula olyan szinten low tech be + led alatt. A fa ág meg lesz oldva :D. Igen nálam ez a bizonyos fok saját magammal szemben mindig több mint az a bizonyos fok. Az idő és a halak biztos sokat fog dobni rajta mondjuk . Egyébként gondolkozok egy kis növény átrendezésben. ( Jobb oldalról parvula minit elrakom, hydro lejön helyére , bonsai is lejjebb jön , és valami stem et hátra.Még nem tudom mit . Walichi tetszik nagyon de ... Lowtech +led neki se jön be.)
Azért azt hiszem ,hogy a többségnek itt a fórumon nagyon szép, megkomponált akváriuma van.
Köszönöm!
 
Noh! Tegnap bekerült egy csapat új lakó! 12db Sakura garnéla :) (már dolgoznak ezerrel). Petite jól van, ricardia is úgynézki , weeping moss , hát nem tudom kezdem azt hinni ,hogy moha nem nekem való. Spiky vel is megszívtam , ez se akar egyenlőre erőre kapni . A világítás ideje is nőt tegnap fél órával , azaz 6,5 óra világítás. Szűrőt lassan lehet ki kéne takarítanom de nem tudom, mert tegnap véletlen 2 szer is leállítottam kb. 0,5 percre és hát nagyon zavaros lett mikor újra indult, csomó dzsuvát lőtt ki . Nagy vonalakban azt hiszem ennyi :) .
 
Szűrőt lassan lehet ki kéne takarítanom de nem tudom, mert tegnap véletlen 2 szer is leállítottam kb. 0,5 percre és hát nagyon zavaros lett mikor újra indult, csomó dzsuvát lőtt ki .
Irány szűrőt takarítani vagy kapsz egy fekete pontot tőlünk!
 
Szűrőt lassan lehet ki kéne takarítanom de nem tudom, mert tegnap véletlen 2 szer is leállítottam kb. 0,5 percre és hát nagyon zavaros lett mikor újra indult, csomó dzsuvát lőtt ki .
Irány szűrőt takarítani vagy kapsz egy fekete pontot tőlünk!
JELENTEM szűrő kitakarítva ! ;)
 
Na jön egy kis helyzet jelentés az akiról :). 5 hetes lett ma a kicsike. szombaton kitakarítottam szűrőt ,vasárnap meg kicsit belepiszkáltam világításba . Alga egy szem sincs ( KOPPP!!!KOP!!!!) ez lehet betudható hogy elég lassan emelem a világítást hisz 5 hét alatt 5 óráról csak 6,5- ig emeltem eddig . Plusz vasárnap próba cseresznye alapon kicsit változtattam a lámpában a ledek elhelyezésén + rákapcsoltam még 1 triót .Így immáron 4db 3x1 Watt os cree led ég fölötte. (remélem parvula meghálálja :p). Kicsit biztos bátor lépés ez így kezdő növényes arc ként . De ha algát észlelek akkor visszaveszek az iramból. Ja tényleg! A tápozás mennyiségében is változás történt. Mivel annyit olvastam ,hogy a GA s táp ilyen tömény olyan tömény ezért úgy gondoltam 2 nyomásról visszaveszek 1 re naponta . A carbo meg maradt 2ml/nap. A növények szépen fejlődgetnek , a rotala lassacskán eléri a felszínt és megérik a nyírásra . A többi növény is egész szépen fejlődik . A weeping végre úgy néz ki ,hogy elkezdett fejlődgetni, ricardia bámulatos ,nagyon bejön lassan nő ugyan de látom ,hogy vannak ilyen kis világos zöld hajtásai. A hydro is végre szép zöld igaz mindig van rajta egy két sárgás levél ami megrontja az összképét. A parvula meg szerintem titokba az aljzat alatt nődögél, és csak meglepetést akar nekem okozni. :D Szóval úgy gondolom minden rendbe megy eddig az akival . Sakurák és ottok is jól érzik magukat . Mondjuk kaját még ottok se kaptak mióta itt vannak pedig ők azért már vagy 2-3 hete. Na jó egyszer egy kis uborka karikát de alig csipkedték meg , igyis szép kerek pocakjuk van . Szóval nem félek . Sakurám volt egy petés , most nem látom remélem nem eldobta a petéit de ha igen azt is megértem hisz új a közeg és akkor volt pont vízcsere is :/. Hát kb ennyit szántam megosztani veletek :D na meg magammal írásos módon . --------
 
Tegnap volt időm végre egy kicsit leülni az akvárium elé. És a következőket láttam: borzasztóan elszaporodtak a csigák... Ilyen kicsi kör alakú a házuk és max. 3 mm átmerőjű. Nem tudom mit esznek mert mióta az aki megy azóta egy morzsa kaját nem dobtam bele annak ellenére ,hogy egy ideje van benne már otto . Nem tudom mit csináljak a csigákkal mert nagyon sok van már most ... És kb. 1 hét múlva tervezek még halat belehozni, akkora tervezem az etetés kezdését is . El se merem képzelni , hogy elszaporodnak ha még valamennyi kaja is jut nekik . Mit lehet ezekkel csinálni ?
Láttam azonban sok kis sakurát is , valamikor napokba engedhette el őket az anyjuk méretükből adódóan. Ez a másik problémám mert ma megszeretnék ejteni egy kisebb takarítást , de ezek mindenhol ott vannak :D . Erre is jöhetne egy praktika, hogy a NAGYok ,hogy szokták ezt csinálni ?
Illetve elérkezett a pillanat ,hogy megnyessen a rotala sp. 'green' -t . Ugyanis felnőtt a víz felszínére. De lehet ,hogy hydrot is meg nyiszabolom kicsit mert kezd rakoncátlankodni.
A weeping is szépen kezd megindulni . A ricardia is nagyon szép,de van amelyik csomo egyszerűen nem érzi annyira jól magát, nem tudom mért . 2 cm re van a másik csomótól ami meg világoszöld a sok új hajtástól.
Alga 'KOPP-KOPP' még egyenlőre ügylatom nincs .
Ja és előző helyzetjelentésben irtam ,hogy rákapcsoltam még 1 led 3 ast . Úgy látom ez sem okozott semmi galibát :) . Szerintem most ma meg is növelem fél órával . Eddig ügye 6,5 órát ment 900 lumennel aztán kicsit több mint 1 hete 6,5 óra 1200 lumennel.
A víz ugyan szép tiszta de valahogy nem az igazi . Arra gondoltam ,hogy valószínűleg ez a gyári szűrő anyagoknak köszönhető :/.
A szűrő beszívó ágának a kosarára raktam egy hálót ( szétvágtam a tetra halhálót :D) . Ez valamilyen szinten vissza foghatja a szűrőt ? (Petés sakura mamik miatt raktam rá )
Úgy látom más nagyjából rendben van fejlődget minden . Olyan low tech esen :p .
 
Back
Oldal tetejére