• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunken nano wildlife

Jobban kellett volna kinéznie azért... :confused: Válaszoltam.
Azért kár érte 1 azért mert mégis csak 2100 ft volt(Tudom nem a legdrágább moha féle )2 most jó kis macera lesz leszedni + majd vmit rakni helyére , na meg 2 helyen kőnél ez tartja a amazoniát :D 3 akartam rendelni majd később fissidens t de ezek után azért meggondolom :) (ezzel nem aza szándékom ,hogy leszoljam GA-t)
Köszi mindenért ;)
 
Azért kár érte 1 azért mert mégis csak 2100 ft volt(Tudom nem a legdrágább moha féle )2 most jó kis macera lesz leszedni + majd vmit rakni helyére , na meg 2 helyen kőnél ez tartja a amazoniát :D 3 akartam rendelni majd később fissidens t de ezek után azért meggondolom :) (ezzel nem aza szándékom ,hogy leszoljam GA-t)
Köszi mindenért ;)

Lehet a hideg tett be neki. Nem tudom zseles volt vagy talcas, de hahozz rank priviben es intezunk egy cseret
 
Jelentem a mohák uninstalálása kc. 95% ban sikereren megtörtén , köv hónapban valószínűleg pótlásra kerűl. Sajnos akkor már ügye nem tudom ragasztani. Lekapargatás miatt ismét mozgolódott a fa :( kezdek kicsit csalódott lenni, már nagynak érzem a fát plusz növényeim egyáltalán nem mutatnak fejlődés, ma feljött 1-2 tő bonsai és félig elvolt a gyökere rohadva. A parvula szálakon meg megtapad a dzsuva vagy nem tudom mert ilyen pici 'taknyok' lógnak rajta. Lehet kevés a szűrő ? Vagy nem tudom. :(.

Azonban ezúton szeretnék mindenkinek kellemes és szeretetben gazdag boldog karácsonyt kivánni ! És persze boldog esztendőt is kívánok nektek! ;)
 
Szia
Ha a fát nagynak érzed akkor cseréld kisebbre, vagy darabold kicsit szét valahogy, és úgy tedd vissza úgy.
Ez a te akváriumod az a lényeg hogy neked tetsszen...
a trutyiról pedig egy képpel tuti hogy sokat segítenél, abban hogy kiderüljön h miaz, és h hogy kell eltüntetni :)
 
Jelentem a mohák uninstalálása kc. 95% ban sikereren megtörtén , köv hónapban valószínűleg pótlásra kerűl. Sajnos akkor már ügye nem tudom ragasztani. Lekapargatás miatt ismét mozgolódott a fa :( kezdek kicsit csalódott lenni, már nagynak érzem a fát plusz növényeim egyáltalán nem mutatnak fejlődés, ma feljött 1-2 tő bonsai és félig elvolt a gyökere rohadva. A parvula szálakon meg megtapad a dzsuva vagy nem tudom mert ilyen pici 'taknyok' lógnak rajta. Lehet kevés a szűrő ? Vagy nem tudom. :(.

Azonban ezúton szeretnék mindenkinek kellemes és szeretetben gazdag boldog karácsonyt kivánni ! És persze boldog esztendőt is kívánok nektek! ;)


Szerintem a szűrőd nem kellene, hogy kevés legyen ehhez a feladathoz, viszont ha jól olvastam a naplód elején, a gyári szűrőanyagot nem cserélted benne, csak dobtál bele egy purigent. Minden esetre szerintem nem itt van a kutya elásva. Lehet csak egy kis időt kellene adni az akváriumnak, hiszen alig 1 hetes.

Bár én is tartanék már 1 hétnél. XD (pénteken indultam.)

Mindenesetre azért kívánom, hogy szép növényeid legyenek és boldog karácsonyt!
 
Szerintem a szűrőd nem kellene, hogy kevés legyen ehhez a feladathoz, viszont ha jól olvastam a naplód elején, a gyári szűrőanyagot nem cserélted benne, csak dobtál bele egy purigent. Minden esetre szerintem nem itt van a kutya elásva. Lehet csak egy kis időt kellene adni az akváriumnak, hiszen alig 1 hetes.

Bár én is tartanék már 1 hétnél. XD (pénteken indultam.)

Mindenesetre azért kívánom, hogy szép növényeid legyenek és boldog karácsonyt!
Igen türelmesnek kell lennem! Ami néha bevallom nehéz! Sok sikert kívánok az akidhoz :)
És kellemes ünnepeket!
Köszi!
 
Kis helyzetjelentés:
Nem bírtam magammal 2 napja érkezet egy kisebb takarító brigád (3 otto). És mondanom se kell hogy minden nap rombolnak kicsit . Amazonia emelkedését pusztítják. 2 napja átáltam 2 naponta történő vízcserére. Ma találkoztam az akvárium 1 kis csigájával is, nem úsztam meg csiga nélkül. Alga " kopp'kopp " egyenlőre nincs úgylátom. Viszont a növények is még eléggé stagnálnak , mohát még egyenlőre anyagiak miatt nem sikerűlt pótólnom . Nagyából ennyi . Világítást ma fél órával növeltem. Tápozás továbbra is mikro/makro/carbo (2ml/2ml/2ml).
 
Na azt hiszem itt az ideje egy helyzet jelentésnek!
Vágjunk bele.
Nézzük:
-Tápozás: 2ml carbo / 2ml micro / 2ml macro
-Világítás: 6 óra ( 2*fél órát növeltem eddig kezdetekhez képest ) 16-22.
-Vízcsere: 3 naponta történik ( még 1 hét-ig ) Víz hőfoka folyamatosan 21 fok .
-Lakók: 3 Otto, néha felbukkan 1-2 kis csiga ( sajnos úgy néz ki még 1 hónap ig marad ez a helyzet anyagi okok miatt :( , pedig már ráférne pár halacska :) )
-Változások: A fa sajnos feljebb jött :/ ezzel rontva a látképet amivel amúgy se vagyok megelégedve :unsure: . Időközben észrevettem, hogy a bonsai nem érzi jól magát és mindig feljött de aztán láttam ,hogy rohadnak a gyökerei meg kicsit olvasgattam is és rátaláltam ,hogy mivel hibáztam. Nem jól ültettem el .Mert én csak lemostam a zselét és szétszedtem kis csoportokra ahogy össze volt nőve. Ezzel ellentétbe szét kellett volna vágnom szálakra és úgy elültetni . ( És akkor nem csak itt tartana még ) . No de az ember a hibákból tanul. Tehát újra ültettem az egészet :). És már kezd életre kapni és gyökeresedik is. Illetve még a szűrő szívó ága átkerült a esőztető alá mert ott már kellően legyengül az áramlás ,hogy betudja szívni a szmötyit.

Lassan úgy látom minden növény kezd életre kelni, kizöldülni.Ennek örülök mert megvoltam ijedve az elején ,hogy valamit elrontottam vagy megfáztak a növények. Változásokat tervezek a hétvégén, holnap rendelek egy kis pakkot a GA ból amiben lesz 3 kis kiegészítő növény . Mégpedig : Anubias barteri v. nana Petite , Weeping moha, Riccardia.
Remélem egy kicsit majd feldobják az összképet .

Ami nem tetszik : Nem tetszik az öszkép a fa miatt egyszerűen túl nagy de nem tudom mit csináljak vele mert olyan az ágainak a szerkezete ,hogy nem nagyon tudom szépen szétdarabolni . És annyi helyet elvesz a növényektől is. És ez aggaszt ezen az egy dolgon nem tudok túl lépni. Viszont lehetőségem nincs ujjat venni meg ha tudnék akkor is megint rendelek egyet és kitudja milyen lesz. (jól jönne kis segítség ,tanács ,hogy mit tegyek ) Na meg a víz tetején lévő szmötyi a másik ami nem tetszik... Hiába emelem fel a esőztetőt , csak a feléről szedi le... Tudom ,hogy ezzel a növények jeleznek ,hogy nincs elég co2 de ezzel sajnos még elég sokáig együtt kell élniük. Viszont a növényekkel rendelek egy kis tetra légpumpát is amit befogok lőni éjszakára és reményeim szerint az megoldja ezt a gondom. ( Szóljatok ha rosszul gondolom )

Viszont ami tetszik , hogy nincs egy szem algám se :) KOPPP-KOPPP.


Képeket majd hétvégén lövök az új növények betelepítése után . Addig is várom a Észrevételeket, hozászolásokat !

(Remélem semmit nem felejtettem ki ) :)
 
Szia Tomi!

Ha már rendesen megszívta magát a fa akkor még állíthatsz rajta!
A tövébe az Anubiason kívül ültethetsz kis méretű Cryptocorynékat (-parva, x-willisii) vagy rakhatsz Lomariopsis lineatát, az árnyékban más úgy sem marad meg!
A hártyásodás még javulhat idővel, de a levegőztetés is szokott segíteni rajta!

A.ttila
 
Szia Tomi!

Ha már rendesen megszívta magát a fa akkor még állíthatsz rajta!
A tövébe az Anubiason kívül ültethetsz kis méretű Cryptocorynékat (-parva, x-willisii) vagy rakhatsz Lomariopsis lineatát, az árnyékban más úgy sem marad meg!
A hártyásodás még javulhat idővel, de a levegőztetés is szokott segíteni rajta!

A.ttila
Szia!
Igen parvá ra én is gondoltam ,hogy egy kicsit természetesebbé tegyem összképet beszúrnék ide-oda egy-két levelet, másik két növényt nem is ismerem meg GA kínálatában sincsenek. A fával az a baj ,hogy félek ha lejjebb próbálom nyomni nagyon szétnyomom amazoniát na meg felszínre hozom a táptalajt ...
Köszi szépen ,hogy írtál !
Tiszteletem!
 
Szia Tomi!

Szívesen!
A Crypto. x-willisii kisebb és keskenyebb levelű a C. parvánál.
Lomariopsis lineata | Magyar Akvakertész Fórum

A.ttila
Szia!
Szép kis növény és jo kis bejegyzést írtál róla. Ügyes! :) Ilyesmi növény a riccardia is amit holnap tervezek rendelni :) . Gondolom ezt az x-willisii -t nehéz beszerezni mert GA oldalán nem látom :/... Egyébként gondolkodok microsoriumon is oda a fa törzsére rotala elé . Erről mi a véleményed ? Mondjuk ebből is 'narrow ' GA ba ami kisebb levelű.
Ismét köszönöm :)
Tiszteletem .
 
Szia Tomi!

Köszönöm!
A Riccardia szép növény, apró levelekkel, ha tetszik neki az általad teremtett környezet, akkor nagyon dekoratív bevonatot képez kövön, fán!
Igen az x-willisii nem egy tucat növény, ritkán lehet látni a kereskedésekben!
A Microsorum szerintem még így hogy keskenyebb levelű is nagy lenne oda!

A.ttila
 
Na! Megrendeltem a kis csomagot a GA ból :) 3 növény+ tetra légpumpa. Nagyon várom ! :happy: Nem csoda ez mindig ígyvan ,ha GA tól jön valami . De azért félek is! Remélem növények nem fáznak meg o_O.
Be vagyok zsongva . Kötözni+ragasztani akarok!!! :D Ha véletlen nem bírnám péntekig (ami igen valószínű) akkor csütörtök este lehet lesznek képek vagy péntek (y). ENNYI.
 
Na már megint itt vagyok :) . Lassan elkezdek gondolkozni az élőlényekkel kapcsolatban. Ügye 3 Otto az már adott , ő hozzájuk még max 2-t akarok :). Felmerült még a galaxy dánió és a boraras brigittae 15-20 db . Nem tudom melyiket válasszam mind2 gyönyörű halacska :). Eddig boraras felé billen a mérleg mert dánió lehet kicsit nagy . Illetve gondolkozok cory pygmaeus vagy hastatuson . De nem tudom melyik a kisebb meg ,hogy nem e nagyok ebbe az akváriumba . Ja meg ügye alig látok olyan növényes akváriumot amibe tesznek ilyet halat . Gondolom ennek van valami oka de nem tudok rájönni . Ezek a kis páncélosok vízközt is mozognak és nem hinném ,hogy kitúrjak a növényeket de nem tudom . A másik ,hogy nem tudom ,hogy ez a mennyiségű hal nem -e sok . Ja meg szeretnék bele tiger + sakura garnélát :)) . Na szóval várok egy kis segítséget,tanácsot :) ...
 
Szia Tomi!

Türelem!
Ne akard túl zsúfolni az akváriumot!
Borarasból 10-12db, törpe páncélosból 6-8 (C. hastatus 3cm, C. pigmeus 2,5cm)!
Jellemzően nem túrnak!
Csak gondolom a harcsák nagy része nem alkalmas, ezért nem is keresik az alternatívákat!
Garnélából tehetsz bele 10-10 darabot.

A.ttila
 
Szia Tomi!

Türelem!
Ne akard túl zsúfolni az akváriumot!
Borarasból 10-12db, törpe páncélosból 6-8 (C. hastatus 3cm, C. pigmeus 2,5cm)!
Jellemzően nem túrnak!
Csak gondolom a harcsák nagy része nem alkalmas, ezért nem is keresik az alternatívákat!
Garnélából tehetsz bele 10-10 darabot.

A.ttila
Szia Attila!
Igen a türelem az jó ha van ebben a hobbyban. :) Azért kár , hogy ennyire hanyagoljuk ezeket a kis harcsákat. Mert ugyan nem a leg esztétikusabb a színezetük , de baromi jól tud kinézni ahogy csapatba úszkálnak. És szerintem eza 2 fajtája még akár húzó halnak is alkalmas lehet mivel vízközt is tevékenykednek. Egyébként csak azért gondolkodom a kihagyásán mert nem akarom túl zsúfolni az akit. Garnélákból én is ugyanennyire gondoltam egyébként. :) Ja és ismét köszönöm szépen a segítségedet! :)
 
Na hát jöjjenek a képek !
Tegnap megérkezett a ricardia,weeping moss,petite na és a levegőztető. Késő este neki is álltam csinálni hát elég sokáig csináltam de mivel nem látom ,hogy olyan kirobbanóan jóól sikerült volna ezért nem is mondom mennyi idő volt . xD szégyenlem .A levegőztetőt rögtön kipróbáltam és működik! Széttöri a hártyát a víz tetején ezáltal a felszín alá kerül és a szűrő leszűri. És lám a felszín tiszta . A moha nekem ismét kicsit fakónak és barnának tűnik! De remélem nem szívom meg vele mint multkor mert ismét ragasztottam és múltkori leszedése se volt gyerekjáték... A ricardia csodálatos kis növény , imádom ! Remélem megmarad. Petite is szép, sok is lett ,még maradt egy kevés. Staurot visszavágtam és elültettem a levágott darabokat mert már túl nagy volt. Nagyából ennyi. Mohákat leginkább ragasztottam power flex gél el de 1-2 helyen kötöztem is. Petitét ugyanígy. Remélem minden rendben lesz.


1-2 kép alakítás előtt -ről:
8374406310_fe8acb54c3_b.jpg

8373332489_3e3f1442a7_b.jpg

8373333049_1fd7616732_b.jpg

8373332933_40f80d648d_b.jpg

8373332911_9a91facde0_b.jpg


3 kis lakó:
8374406026_812c151fff_b.jpg


És az alakítás után :
8374405530_c5fa3c24b8_b.jpg

8374405946_720dd436ac_b.jpg

8373332583_fbeab4300b_b.jpg

8374405472_6013c56f15_b.jpg

8373332529_1f372af9dc_b.jpg


Ennyi ! :) Várom a kritikákat,észrevételeket !
 
Szia Tmi!

Na hát jöjjenek a képek !
8374405946_720dd436ac_b.jpg

8373332583_fbeab4300b_b.jpg

8374405472_6013c56f15_b.jpg

8373332529_1f372af9dc_b.jpg


Ennyi ! :) Várom a kritikákat !

Szépen alakul!
Az A. nanáknak fönt sok lesz a fény (felső kettő), algásodni fog a levelük!
Azon az egy vágott ágvégen alakíts egy kicsit, vagy rejtsd el valamivel!
A Stauro leveleit nagynak látom az összképben!

Most meg kaptad!
Elégedett vagy?

A többi tuti!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére