• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Köszönöm a véleményedet,ezen én is elgondolkodtam,elvileg a papir szerinti tudása 3x annyi mint az akvárium mérete.Mennyi lenne szerinted az optimális szűrési kaliber?


Most már látom a képet nagyon jó lett(y). A növényes akvarisztikában a 10x-es vízforgatással számolunk, én a 18l-es nanomat szűröm egy ilyen szűrővel. Ahogy @outside_agency írja a heti 30% vízcsere elég egy ekkora akváriumnál és a napi táp adagolás sokkal egyenletesebb mint a heti egyszeri.
Easy carbot nem adagolsz a profito mellé?
 
Most már látom a képet nagyon jó lett(y). A növényes akvarisztikában a 10x-es vízforgatással számolunk, én a 18l-es nanomat szűröm egy ilyen szűrővel. Ahogy @outside_agency írja a heti 30% vízcsere elég egy ekkora akváriumnál és a napi táp adagolás sokkal egyenletesebb mint a heti egyszeri.
Easy carbot nem adagolsz a profito mellé?

Uram isten 10x???
Akkor mekkora kell a nagyba majd????? Akkor a 3x-os ezek szerint nem elég.
 
A carbotól a DC nem változik de a növények szeretik az algák viszont nem.( az adagolást be kell tartani). A nagyobb akváriumokat két szűrővel szokták szűrni. Egyébként a szűrők teljesítményét teljesen üresen mérik. Ha fel mész a GA web shopba a szűrőknél megtudod nézni a mekkora növényes akvához jó az adott szűrő. Egyébként figyelni kell az
Eladó külső szűrő és vízpumpa
topikot szerintem most is van jó vétel.
 
ehez a 160-ashoz akkor teszek még egy külsőt de a nagynál nem tudom mi lesz egyszerüen képtelen vagyok kiszámolni.Talán majd feltöltésnél kimérem a vizet.
Nem tudom használni a topikot sajnos nincs rá lehetőségem.
Az easyt nem méri a dc?Az nem folyékony széndioxid?
 
Utoljára módosított:
Szerintem most már menni fog az összes topik és a privát üzi is mert elérted a 25 hozzá szólást és több mint két hete regisztráltál.
Így is szokták mondani hogy folyékony co2 de valójában egy szén forrás a carbo a növények számára.
 
Olvasom a növénysulit és két dolog eltér az általam működtetett rendszertől.
A drop checker előkészítésében van:

A CO2 befecskendezés mennyisége akkor megfelelő a reggeli villanykapcsolásnál, ha kék színű (lúgos) a Drop Checkerben lévő folyadék, és zöld (enyhén savas) a villanykapcsolás után körülbelül 5 órával, amikor a növények a legerőteljesebben fotoszintetizálnak.
Sajnos nekem reggelre nem lesz kék szinű, ink világos zöld de többször méregzöld mint ahogy egész nap.

A másik ugyan itt:
A Drop Checker-t az akvárium belsejébe helyezzük, kevés akváriumvízzel és pH indikátor folyadékkal töltve.
Én tisztán tettem bele a reagenst semmi vizet nem tettem bele.
jbl a dc is és a folyadék is.
Esténként beinditom a levegőztetőt reggelig megy a halak miatt.
Valami hibázzik esetleg a vizemben vagy ezek az értékek csak minimumok?
 
Nekem sem kékül vissza csak sötétedik egy kicsit én viszont RO vizezek a vizem PH6,5 úgyhogy mindig savas. A reagenshez nem kell akvárium vizet adni ha már eleve hígított. Ha tömény akkor is 4dkh-s vizet kell adni hozzá. Ha a tied zöld akkor valószínűleg hígított mert különben kék lenne és nem változna sehova. Ha DC lime zöld akkor jó a co2 szint. Én nem levegőztettek de az esőztető kicsit felfelé van irányítva és mozgatja a víz felszínt, tudom hogy, így sok co2 kiszellőzik de nekem így bevált. Algám gyakorlatilag nincs a növényeim szépek egészségesek.
 
Megnyugodtam...egyetlen gondom még látom az akikban amik itt fent vannak,hogy a monte carloja mindenkinek olyan szép és jól hajt az enyém viszont mióta megvettem szinte ugyan akkora,nagyon keveset hajtott és elöregedett lerakódott"antikolt" a színe. Azzal akartam az alját telibe ültetni de nem hajt olyan mintha vegetatív lenne.Az a kevés kis hajtás ami van az is lehelé az aljzatba hajt. Az üvegen keresztül látni.2 hónapja vettem.
 
Lehet kevés a fényed és ha jól láttam csomóban ültetted. Sokkal jobban fejődik ha szálanként vagy párszálanként ülteted el.
 
literre szinte meg van.De nagyon kíváncsi lennék a véleményedre.
4 csövem van ebből 3 db 8000K / 3010.lumen 36W /db
1 db 1040 lumenes piros 36 W
lehet kellene még 2 aljzat,hogy meg legyen a 4 db 8000K-s és legyen helye a pirosnak?

Amugy igen nagyon vastagon űltettem :(
 
Lumenben elég, kb. 60l/l az ideális. Viszont a színhőmérséklet szerintem nem megfelelő, jobb lenne ha 6500K csöveket használnál csak(pl.:Osram Lumilux T5 HO 39w/865). Itt a fórumon mindenki csak 6500K csöveket használ. A montecarlo ültetés csak erős idegzetűeknek ajánlott.:D
 
Lumenben elég, kb. 60l/l az ideális. Viszont a színhőmérséklet szerintem nem megfelelő, jobb lenne ha 6500K csöveket használnál csak(pl.:Osram Lumilux T5 HO 39w/865). Itt a fórumon mindenki csak 6500K csöveket használ. A montecarlo ültetés csak erős idegzetűeknek ajánlott.:D

igen gondolom főleg kavicsban.Nem baj nagy szeretetel molyolok vele.Hétvégén szétborítás lesz szerintem.
eheim professional 3 350 (2073) a 160 literes akimba? Megfelelő lenne? Vagy nagyobba gondolkozzak?
vagy ua a márka 3 600 (2075)?
 
Eheim 2075 jobb lenne mert van benne tartalék. Vagy tudnám ajánlani a Tetra Ex 1200 plus-t ez is jó szűrő. Lehet a nagy sarok akvához is jók lennének.
 
Eheim 2075 jobb lenne mert van benne tartalék. Vagy tudnám ajánlani a Tetra Ex 1200 plus-t ez is jó szűrő. Lehet a nagy sarok akvához is jók lennének.

Sajna még nem találtam embert aki kiszámolná hány literes a nagy akim. szerintem abba kicsi lenne ez a szűrő de mindjárt megnézem a másik fajtát amit írtál
A tetra 30 ezerrel olcsóbb de a felszereltsége jobb az eheimnek.
 
Utoljára módosított:
A szűrő anyag térfogat szerintem jobb a tetránál.

Nem ismerem a tetrát de bízom a szakértelmedben mivel,hogy én csak az eheimet ismerem kicsit üresebbnek tűnik mint az eheim de gondolom mindennek megvan a miértje.Átértékelem a 2 technikát és tartok a tetra felé. Hétvégéig kell vennem valamit most,hogy beszélgettünk róla észre vehetően gyenguszka a 250-esem.Eddig fel sem tünt.

Waaoo megjelentek a naplóm képei :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére