• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Szia!
Olvasom a szűrődilemmádat. Tetrát veszel készülj arra, hogy érdemes kicserélni benne a szűrőtölteteket biológiaira.(Plusz költség.) Eheim-nél eleve több a benne lévő jó szűrőanyag. De még ezt is lehet tuningolni később. Mindkettő jó szűrő, nekem volt ez is az is. Érdemes itt a topikokban utánaolvasni és nem elhamarkodni a döntést. Eheim-re szavazok, ha engem kérdezel.:)
 
Szia!
Olvasom a szűrődilemmádat. Tetrát veszel készülj arra, hogy érdemes kicserélni benne a szűrőtölteteket biológiaira.(Plusz költség.) Eheim-nél eleve több a benne lévő jó szűrőanyag. De még ezt is lehet tuningolni később. Mindkettő jó szűrő, nekem volt ez is az is. Érdemes itt a topikokban utánaolvasni és nem elhamarkodni a döntést. Eheim-re szavazok, ha engem kérdezel.:)
Köszönöm a véleményedet lehet még sem veszem meg a hétvégéig inkább rágódok rajta 2-3 hetet.Az árkülömbség elég nagy lehet nem véletlenűl.Mindenképen megpróbálok minél több tapasztalatból és véleményből meríteni.Ilyesmiben viszont nem merek spórolni mert egyszer már ráfaragtam szerencsére jól szálltam ki belőle.Lehet felteszem szavazásra végül is erre van kitalálva nem? :)
Köszönöm ZoleeG
 
Utoljára módosított:
Erre van a fórum hogy minél több véleményt megismerj.Nekem most is van Eheim és Tetra is mindkettő teszi a dolgát . Itt a fórumon minkét szűrőhöz van külön topik Bár ezekben a topikokban azok írnak akinek gondja volt a szűrővel ,akinek rendben működik nem írja meg hogy, nála minden rendben. Valóban a tetrában cserélni kell a szűrőanyagot de az eheim-be is lehet még rakni és nekem az ár is sokat számít és a tetra elég jó az ár érték arányban.
 
Sajna még nem találtam embert aki kiszámolná hány literes a nagy akim.
Ha arról van szó, amit a #17 -es bejegyzésben belinkeltél, akkor úgy nézem, hogy egy trapézra és egy háromszögre osztható az alapterülete.
Ha így van, akkor az alakzatok területét kiszámolod (trapéz: (kisalap + nagyalap)/2 x magasság, háromszög: alap x magasság/2), összeadod, megszorzod az akva magasságával és voilá megvan a (hasáb) térfogata.
Ha nem jól néztem, akkor is ugyanezt az elvet kell követned: számolható alakzatokra osztod az alját és mikor megvan a területe, akkor jöhet a szorzás a magassággal.
 
Ha arról van szó, amit a #17 -es bejegyzésben belinkeltél, akkor úgy nézem, hogy egy trapézra és egy háromszögre osztható az alapterülete.
Ha így van, akkor az alakzatok területét kiszámolod (trapéz: (kisalap + nagyalap)/2 x magasság, háromszög: alap x magasság/2), összeadod, megszorzod az akva magasságával és voilá megvan a (hasáb) térfogata.
Ha nem jól néztem, akkor is ugyanezt az elvet kell követned: számolható alakzatokra osztod az alját és mikor megvan a területe, akkor jöhet a szorzás a magassággal.

ŐŐŐŐ.Ne ezt fogalmaztam meg rövidebben,hogy nem találtam embert rá aki kiszámolná :) Sajnos ez az én képességeimet jócskán felülmúlja. Amit tudok,hogy 6 síkbol áll és a telefonon rögzített képen nem kivehető,hogy ha szemben állsz vele a teteje kb 10 cm-el kijjebb van az aljátol.Nem tudom érted-e amit mondani szeretnék.De ha pl van egy 6x10 cm-es üveglapom és az az alja akkor a tetejébe bele esne mert az 8x10-es.
De valahogy így néz ki.
A falnál a két hátlap darabonként alul 130cm felül 140cm ez a szélesség. 100 cm magas. Ez ugye 2x
Bal oldali keskeny sík 45cmx100cm
Jobb keskeny sík 65cmx100cm
Szembe oldal 105x100cm.
Sajna androidos telefonról készítettem az egész naplót és azon forumozok így nem tudok mondjuk egy egyszerű paint skic-et készíteni hogy térben le tudjam rajzolni a méretekkel.
 
No, tehát ha jól értelmezem, akkor mint egy tölcsér, felfele nő a keresztmetszete az akváriumnak.
Az sem nagy gáz, annyival több a munkád, hogy így a tetejének az alapterületét is ki kell számolnod, hisz' esetünkben egy csonka gúláról beszélünk, ami fejen áll.
Tehát az alját és a tetejét kiszámolod, közepeled -(alja + teteje)/2-, a magassága 1 méter, tehát ahány négyzetcenti kijön, azt elosztod 10-el és megvan a litered.
Nem annyira gáz,, mint így leírva ahogy kinéz ;)
 
Végzek a melóval és este nekiállok számolni.Szerintem nem lesz kielégítő az eredmény.Nem itthon tárolom mert a 10.-en lakok és még a lifbe sem fér be,az ajtón sem,és hát a súlly.Csak a méretek vannak meg. 600-750 literesre saccolták.Azt viszont tudom,hogy 14 mm-es üveg és 220 kg csak az akvárium.
Köszönöm a segítséged remélem meg fogom érteni.
 
Ha ilyen nagy hogy viszedbe a lakásba ha ott lesz az ideje?
3-4 jó markos legény (Henrik, személyedben egy már megvan;)) és üvegestől kölcsönkért tappancs ha kerül, akkor nem gond, csak ügyesen kell mozogni vele.
Amit indulás előtt mindenképpen mérjetek meg: az ajtók NETTÓ nyílás szélessége legalább 5-6, de inkább 10 cm-el legyen nagyobb, mint az akvárium keskenyebb oldala és szerezzetek valahonnan egy jó nagy darab szőnyeget, amit kettőbe hajtva alá lehet tenni és azon csúsztatni ahol csak tudjátok. Ha elég erős, akkor meg is lehet emelni vele.(y)
 
Kertes házat veszünk idén ugyan itt a 3. kerületben ez a nagy akvárium már oda van tervezve.Október-novemberbe lesz vége egy nagyobb munkámnak és akkor lesz időm költözködni.Ezen a 160-ason szeretnék tanulni tőletek hogy a nagy egy igazi gyöngyszem legyen.És közben természetesen már a nagyhoz is meg veszegetem a felszerelést.
 
azt hittem, hogy a 10.-edikre akarod ezt a közel 1 tonnás üzemsúlyú akvát telepíteni, aztán olvastam, hogy ez már kertesbe megy.

mondjuk kertes házban is meg kell nézni, hogy hova kerül egy cirka 1 m2 alapterületű 1 tonna súlyú tárgy.
 
azt hittem, hogy a 10.-edikre akarod ezt a közel 1 tonnás üzemsúlyú akvát telepíteni, aztán olvastam, hogy ez már kertesbe megy.

mondjuk kertes házban is meg kell nézni, hogy hova kerül egy cirka 1 m2 alapterületű 1 tonna súlyú tárgy.

:)Igen a konzol nagyon erős alá meg öntünk egy kis betont,hogy bírja. Panelba a súllya miatt sem való meg liftbe/lakásajtóba sem fér be 90-es lift ajtó 90-es bejárati,és a négyzetméter/ terhelés sem felel meg.Nem beszélve egy véletlen baleset és leürít.. Bele se merek gondolni.
Ide a kis 160-asom pont megfelelő bááár..:)
 
Jól fog kinézni az 1 m magas üveg, bár nyúlkálni, rendezkedni benne nem lesz valami egyszerű.
anno ezzel a 85-össel rendesen megizzadtam az akkori fodrászunk üzletében:
14142406295_63c096d65f_b.jpg
 
Szép..Én már alig várom,hogy a berendezésnél járjak de előbb ez a 160-as a cél.Messze vagyok a végétől.Minden megosztott képeteknél legszívesebben azonnal szét szedném és újra berendezném szebbnél szebb akváriumokat látok.Lenne helyem még meg ráfordítani való összeg is de amig az első nem a hű-ha kategória addig kattogok mit hogyan.
 
Szép..Én már alig várom,hogy a berendezésnél járjak de előbb ez a 160-as a cél.Messze vagyok a végétől.Minden megosztott képeteknél legszívesebben azonnal szét szedném és újra berendezném szebbnél szebb akváriumokat látok.Lenne helyem még meg ráfordítani való összeg is de amig az első nem a hű-ha kategória addig kattogok mit hogyan.
Így indulunk sokan;)
A nyáron nekem is volt kb 4-5 koncepcióm, amit mind meg szerettem volna valósítani.
Bele is ugrottam párba, lett is belőle jó vegyes felhozatal. Annyi hasznom lett belőle, hogy pár dolgot megtanultam, kiderült egy-két olyan határ, ami vagy működik, vagy pont fordítva, balgaság lett.
Úgy nézem, Te is sok mindenben hasonló úton haladsz:)
 
Igen nagy a hasonlóság.Kicsit úgy érzem,hogy maga a technikai,gépészeti része elsajátítható azzal sztem nem lesz gond viszont a szép érzékemmel,vagy nem tudom ,hogyan fejezzem ki de azzal van gond.Nincs még kifejlődve ehez a művelethez.
Tetszik egy akvárium megprobálom szinte a hasonlót és lépésről lépésre más lesz.Erre gondolok.
 
Ahogy azt a követ össze raktad nincs itt nagy gond a szép érzékkel.(y)

Juuuj most nagyot hízott a májam :) kivételesen nem a jagermejster-töl.Az a kis zátony rész nekem is tetszik de a többi elégé össze csapottnak látom.Mindjárt kreálok egy mostani képet mert kisebb változás volt azota kb 1 honapos ami a naplómba van.
 
Back
Oldal tetejére