• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Riki

Eltelt 2 het. Bekoltozott 5db oto, mar most latom hogy sokan lesznek ide, de majd atkerul a 60-asba 3db. Ma megvolt a 3. Vizcsere 7.5 litert cserelek alkalmankent. A viz tovabra is kristaly tiszta, a novenyek az alltalam elvartnal gyorsabban fejlodnek, szinte minden buce hozott mar uj levelet. A viz stabilnak mondhato.
No3 0
No2 0
GH 3
KH 0
PH 6.0
TDS 130

Tapozas minden vizcsere utan 1ml Green Aqua Micro Macro, napi 0.5ml excel.

Minimalis barna es zold pont alga van. A ledet minimumra dimeltem (eddig eggyel felette volt).
A kerdesem csak az lenne hogy a GH jo igy vagy esetleg feljebb kellene tornasznom?
Egy meg mindig telos kep:

813be129d4fb239f55e42657e3d9494d.jpg

Koszi hogy ramneztel!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok, lassan 1 honaphoz kozeledik az akva. Minden parameter stabil az otok igaz eleg bujkalosak, de mind meg van ami szamomra szinte hihetetlen. Az egyetlen gondom hogy a PH szep lassan kuszik lefel. Az utolso hetben ketszer mertem es mindketszer a teszt meresi hatara alatt van szoval kevesebb mint PH6. Csak a jbl csepp tesztem van massal nem tudok ramerni. Most citromsargara szinezodik el a teszt nem tudom mennyi lehet ez pontossan en kb 5.8 ra tippelnek. Hagyjam, vagy mondjuk szedjem ki az a 2db eger tobozt hatha segit?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szerintem neked is a talaj kezdi beállítani, nekem 6.4-nél stabilizálta a pH-t...

2db égertoboz meg nem befolyásolja számottevően a pH-t egy ekkora akvánál. :)
 
Egy kis update. A novemyek szepen novogetnek igazi lowtech tempoban. A vilagitas gyari dimmelojet lecsereltem egy taviranyitosra itt 18 fojozat van az eredeti 7 helyett. 2esen hasznalom minimalis zold pont alga van, de valoszinuleg az a 60as vilagitasa miatt ami azert erosen bevilagit ebbe az uvegbe is. Megprobalok kitalalni valami esztetikus terelot, de ez meg csak otlet szinten a fejemben letezik valami par centis fekete muanyag kereten gondolkodok. Ezen kivul tegnap meg ket dolog tortent. Bekerult egy mini oxydator es 6 oras beszoktatas utan az elso pancelos lakok. 3 panda es 2 bluebolt szemelyeben. Igy 12 ora elteltevel mindenki megvan bar meg mindig sokat cikaznak de kezdenek lenyugodni a kedelyek. Szepen matat mindenki, termeszetesen a gyari kajahoz az otokon kivul nem nyult senki de nem aggodok van eleg termeszetes taplalek igy 5 hettel az indulas utan. A vizparameterek TDS 130 PH 6 esetleg nagyon picit alatta mert egy arnyalattal talan sargabb a teszt mint a szinskala PH6-ja. Szerencsere nem sok kulonbseg volt a garnikkal erkezo viz es az akva kozott ok TDS 135 os vizben erkeztek. Jelenleg izgulas es aggodas van, remelem nem lesz gond veluk [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nagyon szép fehérek a panda csíkjai, kitől vannak a taiwanok? :)
Koszonom! Devo shrimps-tol rendeltem, nem mertem kulfoldi rendelest kuldeni a bizonytalan idojaras miatt.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Eleg reg nem irtam de figyelemmel kiserem a forumot, csak ido nincs az aktiv reszvetelre. Amiert most megis irok az az elso elhullasom. Ha csak elpusztult volna nem is agyalnek rajt de sajnos ez a panda mar 3 hete furcsa volt. A tobbiek jol vannak szerencsere. Ha esetleg valaki be tudja azonositani mint betegseget, vagy barmi otlete van a hatan lathato foltrol azt megkoszonnem.

fc6df247a4b12769cacc80b10783c467.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
@Tibi , @szentgyo vetnetek ra egy pillantast mi lehetett a gond vele.
Sajnos ma is elpusztult egy panda igy az amugy sem nepes allomany 3 fore csokkent. A petes panda mama es a ket blue bolt latszolag jol vannak, semilyen kulso elvaltozas nincs rajtuk, aktivak maszkalnak csipegetnek.
A vizparameterek:
No3 0
No2 0
GH 4
KH 0
Ph 5.8-5.9 re tippelnem a 6 ot nem eri el.
TDS 130
Ma csereltem a biztosag kedveert 30% vizet 18as Ro 130-ra sozva salty shrimp- el 1 merokanal mironekuton por es 1ml bacikultura mert szurot is pucoltam.
Otlet esetleg?
 
Hali!
Nem tudjuk, milyen állapotú garnélákat kaptál, ezért ha az akváriumvizet jónak mondod (annak is látszik :) ), akkor türelem. Sajnos mindig benne van a pakliban némi elhullás és az 5 példányos kezdés is elég karcsú.
SaltyShrimp BacterAE jót tud tenni egy akváriumnak és pár falevelet is bedobhatsz nekik, tölgy, catappa, eperfa. Egy kis egészséges kosz mindig jól jön a garnéláknak! Kitartás! :)

Ne a cserevizet sózd vissza, hanem az akvárium vizét!
 
Cserélj vizet, most 2-3 naponta kb 30% ot. Az hogy néha lepottyan egy garnéla gyakran bakteriális fertőzésre utal, ami ellen sokat nem tudsz tenni, vízcserével tudod kicsit javítani az esélyeket.

Illetve ahogy Tibi is írta, adj baktériumkultúrákat, van elég sokféle, illetve tebang, égertoboz, tölgylevél hasznos lehet.
 
Koszonom a valaszokat! Juharlevel eger toboz catappa level van bent. A kezdo 5os mar megvolt 2 honapja elhullas nelkul. 3 napja lattam az elso petest aztan az elmult 2 napban 1-1 elhullas. Ma szerencsere nem volt gond. Holnap meg cserelek 30%ot aztan 4 napig nem tudok a melo miatt. A cseret ugy szoktam hogy 2 literes kancsoban keverek 125 os vizet, 3-4 kancso megy egy cserenel, utanna az akvariumban finomitok 130 ra. Megegyszer koszonom!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia!
Sok sikert a továbbiakhoz, és ne aggódj, ha sikerül elkapni a fonalat, utána aztán nincs megállás! Nálam van bent egy kis oxydator, azt például imádják a taiwanjaim.
A blue boltról is teszel fel képet?
Üdv
Csilla
 
Szia!
Sok sikert a továbbiakhoz, és ne aggódj, ha sikerül elkapni a fonalat, utána aztán nincs megállás! Nálam van bent egy kis oxydator, azt például imádják a taiwanjaim.
A blue boltról is teszel fel képet?
Üdv
Csilla
Szia, remelem hasonlo sikertortenet lesz mint a CRS-es akva ott 3db volt az allomany most szerintem 60-70 korul lehetnek. Oxydator nalam is van de ra sem bagoznak pedig van rajt egy keves zold alga. Ha kijon a jo ido rendelek meg par taiwant, de eloszor megvarom lesz-e szaporulat a petes mamatol. Felteve ha megallt az elhullas. Most eppen nem talalom az egyik blue boltot, de ok iszonyat jo rejtozkodok. Tetem nincs ami jo jel. Mar melegitem a vizet a cserehez az ajanlasok szerint.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére